· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna 2006 - cap. 55
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna 2006 - cap. 55     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

27.04.2007 11:50   Bebelusi de toamna 2006 - cap. 55  citat 

Fetelor care nu ati mai scris de mul timp: ursulina, ZCLR, anca79, liabalmez, helem, catimatei, Amoodia, bianca_ve, lole, peach_danandrei ... veti putea aparea din nou in lista cand va veti exprima aceasta dorinta ... Va asteptam cat mai curand.

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 7 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

01.09 - Ana Iarina (puiutza de adnas), 3,400 kg, 56 cm, alimentatie diversificata , poze
08.09 - Estefania (puiutza de nerea), 2,500 kg, 44 cm, alimentatie diversificata
10.09 - Rares - Matei (pui de danny_ro), 3,000 kg, 51 cm, alimentatie diversificata, poze, Bucuresti-Colentina
11.09 - Erik (pui de biancaiulia), 3,200 kg, 51 cm, alimentatie diversificata
17.09 - Ruxandra (puiutza de sophia3), alimentatie diversificata
19.09 Alesia Alexandra (puiutza de peppe0604), 3,350 kg, 50 cm, Iasi
21.09 - Eric Joel (pui de bdelmari), 3,090 kg, 55 cm, alimentatie diversificata
25.09 Ana Catinca (puiutza de pogos)
26.09 - Federica (puiutza de ANA_B), 3,130 kg, 49 cm, alimentatie diversificata
27.09 - Stefania (puiutza de margot), 3,100 kg, 50 cm, alimentatie diversificata
28.09 - Anastasia (puiutza de nicoleta121), 3,100 kg, 49 cm

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 6 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

29.09 Eduard Cristian (pui de bblusa), 2,800 kg, 51 cm, alimentatie diversificata
29.09 - Anna (puiutza de ralus), 3,300 kg, 51 cm, alimentatie diversificata
03.10 - Stefan (pui de Lili_R), 3,550 kg, 53 cm, alimentatie diversificata, poze
04.10 - Liana Maria (puiutza de alexasicoe), 2,900 kg, 49 cm, alimentatie artificiala, poze
06.10 - David Petru (pui de iubu77), 3,450 kg, 50,5 cm
10.10 - Alexandra (puiutza de Ruxi_Mici), 3,410 kg, 48,5 cm, alimentatie mixta , poze, Bucuresti-Pta Sudului
12.10 - Alexia Sophia (puiutza de Carlex), 3,450 kg, 53 cm, alimentatie diversificata, poze
15.10 Alexandru Ionut (pui de hermine), 4,050 kg, 52 cm, alimentatie artificiala
18.10 Isabella (puiutza de anima_dia), 3100 kg, 50 cm, alimentatie diversificata , poze
19.10 - Darius (pui de adelapatricia), 4,000 kg, 53 cm, alimentatie naturala , Toplita/Harghita
19.10 - Tudor Stefan (pui de KiKilinis), 3,880 kg, 50,5 cm, alimentatie naturala , Bucuresti
19.10 - Boris (pui de bavi), 3,600kg, 50 cm, alimentatie diversificata, Bucuresti
20.10 Vlad - Alexandru (pui de sburac), alimentatie diversificata, Bucuresti
21.10 - David (pui de paganika), 4,330kg, 54 cm, alimentatie diversificata, poze
22.10 - Andrei Mattia (pui de Amani), 3,600 kg, 56 cm
26.10 - Calin (pui de franceska1), 3,240 kg, 52 cm, alimentatie naturala , poze
28.10 Teresa Natalia (puiutza de kimm), 2,150 kg, 47 cm, alimentatie diversificata

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 5 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

30.10 Eduard Andrei (pui de Dana_Lutic&Eagles), 2,840 kg, 50 cm, alimentatie naturala , poze, Bucuresti-Patinoarul Floreasca
02.11 Mario (pui de Dia27), 2,400 kg, 48 cm, alimentatie artificiala
02.11 Arianna (puiutza de irinuta78), 2,965 kg, 49cm, alimentatie artificiala
05.11 Maia Gabriela (puiutza de Awa), 3,750 kg, 55 cm, alimentatie naturala
06.11 Bendis (puiutza de gazzella), alimentatie diversificata, povestea nasterii lui Bendis
08.11 Andrei Darie (pui de roxanamirela), 3,450 kg, 49 cm, alimentatie naturala, poze, Bucuresti-Militari, povestea nasterii
12.11 - Andrei Stefan (pui de ancastefan), 3,180 kg, 53 cm, alimentatie naturala, poze
16.11 - Sonia Stefania (puiutza de 16112006), 3.100 kg, 50 cm, alimentatie naturala
20.11 - Tudor (pui de viuta), 2.890 kg, 55 cm, alimentatie mixta

Avem 18 fetite si 17 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi si voiosi !!!

Nota:
- Cine doreste sa existe in dreptul lor link la albumul pozelor lui bebe, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

sus

Denunta
Amani

Copii
Mihai Alexandru: 15 ani, 9 luni
Andrei Mattia: 14 ani, 2 luni

27.04.2007 11:57     citat 

Multumim, Ruxi, pentru noul colaj! zambet Imi plac mult fonturile. Pozele, e de la sine inteles...

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

28.04.2007 6:59     citat 

Vaaaaaaaaiiiiiiiiiiiii ce colaj super!Ne-ai facut o surpriza Ruxi!Multumim!Esti dementiala!Si ce copii frumosi, sanatosi si mari! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

rox

sus

Denunta
gazzella

Copii
F: 16 ani, 1 luna
B: 14 ani, 2 luni
M: 8 ani, 9 luni

28.04.2007 7:18     citat 

Ruxi, ce mai!? m-ai lasat fara cuvinte... frumos, imi place mult

sus

Denunta
margot

Copii
stefania: 14 ani, 3 luni
am nascut deja!

28.04.2007 7:18     citat 

Ruxi ce surpriza faina, super...asa ma descurc mai bine in listuta foarte fericit
Crista nici eu nu sunt cu medicamentele , dar mi-e frica a facut 38.6 si i-am bagat un supozitor dimineata avea temp normala dar nici la jumatate de ora incepuse sa urce am crezut ca va urca iar si am preferat sa ii dau preventiv 2ml de nurofen mai puin decat este doza apoi nu i-am mai dat nimic iar pe seara avea 36.3 si nu a facut temperatura toata noaptea, cine sa mai inteleaga organismul asta , o voi urmari si astazi ca doar nu o fi facut temperatura degeaba, mi-e frica sa nu creasca brusc temperatura si am facut cum am crezut mai bine, nu dati cu rosii foarte fericit sarut vreau ce e mai bun pentru ea
sarut

sus

Denunta
danny_ro

Copii
Daniel - Alexandru: 17 ani, 9 luni
Rares - Matei: 14 ani, 4 luni

28.04.2007 8:57     citat 

Ruxi frumos colant e bestial sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Margot bine ai procedat ca ai dat preventiv

Am si eu o interbare acest subiect a fost creat pentru Bebelusi toamna 2006 intrebare intrebare intrebare intrebare si mai stiu ca acest Forum a fost creat pentru a me spune parerea despre cum me crestem copii nu sa ne luam la contrazis si sa ne dam cu rosii in cap foarte fericit sau sa ne urmarim pe alte subiecte si sa ne contrazicem , eu una asa vad acest forum si cred ca am dreptate ca sant unele persoane pe acest forum care nu are ce sa faca si se cearta cu toata lumea ,
scuzatima fetelor nu vreau sa va plictisesc cu asa ceva dar trebuie sa-mi spun pasul poate sant si alte fete care are aceiasi parere ca si mine , eu una nu vreau sa ma cert cu nimeni dar aseara ca sa nu ma enervesc am inchis calculatorul trist trist

sus

Denunta
cory_a

Copii
Bodgan Alexandru: 15 ani, 1 luna
Carmina Delia: 10 ani, 6 luni

28.04.2007 9:08     citat 

----------
danny_ro a scris:

Am si eu o interbare acest subiect a fost creat pentru Bebelusi toamna 2006 intrebare intrebare intrebare intrebare si mai stiu ca acest Forum a fost creat pentru a me spune parerea despre cum me crestem copii nu sa ne luam la contrazis trist
----------

pentru bebelusii de toamna si pentru oricine are o parere sau ceva de spus....nu e interzis nimanui sa intre oriunde vrea
contraziceri vor fi oricand...nu toata lumea are aceeasi parere prostit

sus

Denunta
gazzella

Copii

28.04.2007 9:18     citat 

danny_ro, daca faci referire la Christa atunci tare ma mananca degetele sa spun si io orice
io cu Christa ma contrazic, si nu rar, si pentru asta sigur nu-mi este antipatica
ba din contra, ma stimuleaza, e printre putinele persoane care-si argumenteaza o pozitie dand referiri bine alese
avem si foarte multe puncte in comun si-mi place si sa savurez placearea de-a fi de partea uneia pe care o admir (atunci cand e cazul!)
si da, e un club al bebelusilor de toamna 2007, dar daca o veni cineva cu o alta parere nu mi-o da in cap, stau si-o rumeg si de oi gasi ca io am dreptate o sa i-o spun, asa cum ai facut tu dealtfel, dar fara a pastra resentimente

sus

Denunta
danny_ro

Copii
Daniel - Alexandru: 17 ani, 9 luni
Rares - Matei: 14 ani, 4 luni

28.04.2007 9:37     citat 

Ai dreptate intr-un fel dar sa te contrazica si sa te urmareasca pe vreo 4 subiecte tu ce crezi, nu ti-ar sari un pic mustaru', stiu ca am sarit un pic calul cand am spus ca e numai pentru bebelusi de toamna 2007 si imi cer scuze , poate sa intre oricine sa-si spuna parerea , mie nu-mi place sa ma cert cu nimeni si nu tin supararea dar aseara mi-a sarit de tot mustarul cand am vazut ca aceiasi persoana imi da replici si ma contrazice pe vreo 3-4 subiecte, tu cum crezi ca te-ai simti confuz

sus

Denunta
kimm

28.04.2007 9:38     citat 

buna dimineata fetelor
Ruxi arata "beton" colajul,multumim

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

28.04.2007 9:41     citat 

Ruxi multumim mult pentru noul colaj, e cool cool sarut sarut sarut

La multe lunitze Teresa Natalia si Anastasia, sa cresteti mari si sanatoase sarut sarut sarut

sus

Denunta
kimm

28.04.2007 9:56     citat 

franceska sarut
la multe lunitze anastasia!
fetelor pina la urma voi cum facetzi cu iaurtul?!..lapte de vaca nu-i dau dar iaurt sa-i fac din el?pai si cu enzima respectiva-datatoare de alergii-ce se intampla?

sus

Denunta
gazzella

Copii

28.04.2007 10:02     citat 

kimm, dar daca nu i-ai da deloc produse lactate?
oricum pentru vitamina B12 are galbenusul de ou, carnea in cazul omnivorilor
atunci ce altceva aduc in plus produsele lactate ce nu aduc cerealele, legumele, fructele?
eu pana la un an nu le-as da, pe urma nu mi-as mai bate capul daca i le dau lapte (asta daca nu-i alaptata la san) sau produse obtinute din lapte

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

28.04.2007 10:29     citat 

Ma bucur mult ca va place colajul. Asta am facut in ultimele zile ... cum am prins liber la calculator cum am mai lucrat putin la el. zambet
Nici astazi nu vom intra prea des, pentru ca avem in plan sa mergem la Kidex pentru a cauta un nou carut si sisteme de blocare a usilor si sertarelor. Sper sa nu ma intorc de acolo dezamagita, ca la ultima editie.
Danny ... nu te enerva, nu te supara ... pareri si surse diferite de informare vor fi mereu. Tot ce e important e sa invatam sa fim obiectivi si sa culegem ce e bun.
E o situatie tare delicata sa spui unui parinte ca a gresit intr-o actiune intreprinsa in legatura cu copilul sau (nu sustin aici ca nu ai si tu dreptate in treaba cu temperatura), dar e si foarte important sa acceptam pareri care nu corespund celor proprii.
Eu sunt tare confuza cum e cu temperatura asta. Alex a facut o singura data 38.6 masurata rectal si eu m-am panicat toata, i-am dat Eferalgan, i-am facut impachetari trist Dupa mi-am dat seama ca am reactionat gresit ... din panica de a nu se agrava situatia. Pe scurt, am chinuit copilul. Nu era nevoie de atatea masuri de modificare a temperaturii, pentru ca ea era vesela, putin mai adormita, dar asta era modul corpului ei de a lupta cu motivul cresterii temperaturii.
De acum incolo nu ma voi mai grabi sa ii dau medicamente cand febra este mica.
Kimm ... nici eu nu ma grabesc cu lactatele. E adevarat ca o fac pentru ca Alex nu le suporta bine, dar si pentru ca am citit si am ajuns la concluzia ca nu sunt necesare inainte de 1 an. Dar la noi e nebunia asta nationala cu branza calcica si toti pediatrii o recomanda. trist trist

sus

Denunta
kimm

28.04.2007 10:47     citat 

gazzela,ruxi-nu sunt nici eu" in cap "dupa branza calcica,si nici nu tzin musai sa-i dau lactate...dar sunt in pana de idei...i-am inlocuit deja 2 mese-la una papa piure de legume+supa rezultata,la cealalta fructe+sucul de rigoare,si vreo 3 mese de lapte(2 cu cereale).parca i-as mai inlocui una de lapte dar nu ma duce mintea cu ce..O hranesc artificial de cam mult timp..de la vreo 2 luni si i-as mai varia menu-ul..ceva sugestii?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: