· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Jocuri, bancuri, glume > Un nou joc ... RPG
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor Un nou joc ... RPG     
Carmella

27.04.2007 4:10     citat 

Mai bine facem concurs care inventeaza cea mai fantasmagoreica poveste, sub nick-uri noi, sa nu se stie care-cine e rad ce parere aveti ?
Pina una-alta cred ca trebuie facuta curatenie generala la subiectul asta, fie ca e inventata, fie nu, eu zic sa ramina numai postarile la subiect.

sus

Denunta
Cora

27.04.2007 4:20     citat 

----------
Carmella a scris:
Mai bine facem concurs care inventeaza cea mai fantasmagoreica poveste, sub nick-uri noi, sa nu se stie care-cine e rad ce parere aveti ?
Pina una-alta cred ca trebuie facuta curatenie generala la subiectul asta, fie ca e inventata, fie nu, eu zic sa ramina numai postarile la subiect.
----------

rad rad rad buna ideea! Admin ce zice de ea? rad

daca se face curatenie eventual sa se puna si un semn de atentionare la subiect: "credeti pe propria raspundere!" trag cu ochiul

sus

Denunta
Cora

27.04.2007 10:10     citat 

un moderator mai milos nu deschide un subiect sarade, sarade la Jocuri?... ca sa nu fie nimeni acuzat dintre membrii ca a dat startul la prostii rad

sus

Denunta
admin

27.04.2007 11:18     citat 

nu e acuzat nimeni. membrii au dreptul sa deschida subiecte noi. Cora, si tu esti membru!
si de ce sa nu-l numim RPG (Role-playing games), ca doar asa este cunoscut jocul de o lume intreaga?

sus

Denunta
Cora

28.04.2007 12:00     citat 

----------
admin a scris:
nu e acuzat nimeni. membrii au dreptul sa deschida subiecte noi. Cora, si tu esti membru!
si de ce sa nu-l numim RPG (Role-playing games), ca doar asa este cunoscut jocul de o lume intreaga?
----------

eu habar nu aveam ca exista acest joc si mai are si un nume cunoscut.
si sa-l deschida Carmella ca ea a venit cu ideea! foarte fericit ce doar in mine sa dati cu pietre?

----------
Carmella a scris:
Mai bine facem concurs care inventeaza cea mai fantasmagoreica poveste, sub nick-uri noi, sa nu se stie care-cine e rad ce parere aveti ? ...
----------

sus

Denunta
CHRISSDY

Copii
Di: 23 ani, 6 luni

28.04.2007 12:52     citat 

Mhhhh rad rad rad rad , am citit doar primele postari ale domnisoarei tinere si nelinistite foarte fericit , din motive obiective nu am avut imp sa-i contracarez "literatura persuasiva" ,gen dialog de telenovela, dar ar fi buna ideea unui joc RPG, la diverse,pentru spiritele involburate si cu imaginatie bogata trag cu ochiul .

sus

Denunta
fluffy

01.05.2007 8:06     citat 

Start la RPG...

Buna ziua. Eu sunt Scufita Rosie si merg la bunicuta cu cosuletul plin de bunatati (telenovele)... Sper sa nu ma intalnesc cu Lupul Cora sau Onush, care sa incerce sa faca lumea sa revina cu picioarele pe pamant si sa-mi strice mie bunatate de cosulet plin de telenovele savuroase... Tineti-mi pumnii, va rog. ochi peste cap

Hai sa fim seriosi. E adevarat ca forumul e un spatiu deschis tuturor, dar sa dovedim respect pentru ceilalti membri ai sai si sa nu le irosim timpul si energia cu subiecte inventate. Adica daca tot e sa-si rupa din timpul dedicat relaxarii si atasamentului pentru forumul asta, macar sa fie util unei situatii reale.

Eu am fost una dintre persoanele care au pus mult mult suflet pentru "situatia" Cristinei Sabau si la final mi-am dat seama ca am fost naiva.
Basca, respectiva persoana nu a avut nici macar bunul simt sa ma contacteze ulterior si sa-mi spuna "scuze, am gresit". In tot timpul pe care i l-am dedicat, cu siguranta si-a dat seama ca sunt o persoana intelegatoare si sufletista si ca i-as fi acceptat scuzele si inteles gestul.

Mi-am invatat lectia si de atunci detectez atunci cand cineva emite niste "semnale" care se bat cap in cap.

Sa ma iertati ca am fost directa... sper sa-mi fi inteles motivul.

sus

Denunta
Berea

01.05.2007 8:38     citat 

scufito, scufito, te-a prins lupu fluff, mare belea cu ea rad

sus

Denunta
little_djini

02.05.2007 5:00     citat 

Eu acu ma uit la Andromeda .
Asa ca m-am hotarat eu sunt Romy ( sau Andromeda ) si mai bine zis sunt o nava de razboi din viitorul fff inedpartat.
Si pana acu nu am dat pe aci decat de scufita rosie . Ma gandesc mai incolo ce manevre militare vreau sa fac da pana acu am personaj.

sus

Denunta
Cora

02.05.2007 5:19     citat 

sper ca Admin, daca tot tine la confidentialitate, va tine si de data asta si nu va divulga nici macar moderatorilor identitatea celor de aici, veniti cu povesti. trag cu ochiul ... ma rog, peste un timp pot, eu una le dau voie. scot limba

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 15 ani, 7 luni
mara: 12 ani, 10 luni

02.05.2007 5:25     citat 

o primiti si pe anadryel, o elfa, elfita,elfoaie cum sa-i zic?
a... da sa stiti ca fac vraji!

sus

Denunta
little_djini

02.05.2007 7:10     citat 

Ralus zici si tu ca vii din trilogia "Stapanul inelelor" si esti regina elfilor. Si da intradevar faci vraji.
Ia da si mie cu spelu maica sa imi cresca scutu defensiv .

sus

Denunta
ralus

Copii

02.05.2007 7:18     citat 

"aia" din stapanul... erau slabisti pe lg mine
dau cu spelu, na. numa spel de scazut... derieru" n-am... poate gasesti tu printre stele pe careva sa ma invete(inafara de spelu pilates si altele d-astea ca-s cam consumatoare de mana)

sus

Denunta
little_djini

02.05.2007 8:40     citat 

Ma Ralus stai ca il caut pe Lionis de la Heaven ( Heroes III) si te invata el Prayer da cunsuma 10 sau 15 mama parca . Oricum o dai o data si ai rezolvat problema. Da trebuie sa inveti bine si sa fii expert wather magic si atunci chiar ca esti un om fericit.

sus

Denunta
ralus

Copii

02.05.2007 10:51     citat 

si ma fac silueta? bun spelu, bun...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore