· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Casa > Da' de masina de spalat vase ce ziceti?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor Da' de masina de spalat vase ce ziceti?     
sanddy

Copii
David- Emilian: 13 ani, 7 luni

08.01.2008 2:53     citat 

Stiti ceva despre masinile de spalat vase mici, care se pun pe blatul de bucatarie?Am vazut un Electrolux care mi-a placut, pe net.Scria ca incap 5 seturi de vase confuz .Dupa dimensiuni, cred ca vroiau sa zica 5 vase, nu?Eu nu pot sa-mi iau una incorporabila pt ca mobila e de jur imprejurul bucatariei, unita toata in forma de U, nu cred ca ar arata bine daca as demonta o usa de la un dulap...

sus

Denunta
cruela

08.01.2008 5:18     citat 

eu cred mai bine sa sacrifici un dulap . si pui usa pe masina foarte fericit diferenta de spatiu ...iti faci un sertar vertical pt sticle foarte fericit

sus

Denunta
marypoppins_2

09.01.2008 12:09     citat 

----------
sanddy a scris:
Stiti ceva despre masinile de spalat vase mici, care se pun pe blatul de bucatarie?Am vazut un Electrolux care mi-a placut, pe net.Scria ca incap 5 seturi de vase confuz .Dupa dimensiuni, cred ca vroiau sa zica 5 vase, nu?Eu nu pot sa-mi iau una incorporabila pt ca mobila e de jur imprejurul bucatariei, unita toata in forma de U, nu cred ca ar arata bine daca as demonta o usa de la un dulap...
----------

Da si talica un link, sa vad si io (recunosc, mi-e lene sa-l pup pe taica gugal la ora asta).

sus

Denunta
sanddy

Copii

09.01.2008 10:29     citat 

http://www.elanko.ro/products.php?path=...rice&pag=2

sus

Denunta
csincsi

Copii
E: 14 ani, 9 luni
S: 30 ani, 8 luni

09.01.2008 12:58     citat 

Nu este mare diferenta de pret la cel mic si de exemplu un Bosh.
Eu sigur mi-as lua una mai mare in care incap multe vase+cratite, chiar daca ar trebuie sa desfiintez un corp din bucatarie. In aia mica nu-ti incape nici o tigaie.

sus

Denunta
ddadriana

09.01.2008 1:34     citat 

Sa stiti ca eu mi-am taiat la propriu un dulap in doua, am lasan numai placa de deasupra care acopera intraga mobila de bucatarie. Barbatul meu era inpotriva, ca zice ca ne luam dulap de sub ghiuveta nou, dar era la pret foarte mare, si in plus nu gaseam culoarea potrivita. Asa ca: usa desfintata, latul de sus desfiintat, peretele din spate taiat in doua si lasat doar sa acoper jumate de corp, ca si podeauna si a iesit super, sint multumita. Trebuie numai masurat bine inaltimea pina sub placa si latimea, si vazut daca are stabilitate, daca e podeaua taiata pina la jumate.

sus

Denunta
cruela

09.01.2008 1:50     citat 

eu am la buc si masina de spalat . asa ca am reglat inaltimea dupa ea in asa fel incat sa incapa sub blat si inca vreo cativa centimetrii pt manevre.

oricum blatul de buc cred ca maj il are suficient de inalt incat sa nu se cocoseze cind lucreaza. ( mda...cu mici exceptii ,ma gindesc ca nu toata lumea e capra ca mine foarte fericit )

sus

Denunta
sanddy

Copii

09.01.2008 4:45     citat 

Faza e ca mobila mea are picioare, nu e direct pe gresie.Ce stiti, in timpul spalarii se misca, vibreaza, n-as vrea sa mi se demonteze mobila!

sus

Denunta
cruela

09.01.2008 6:11     citat 

si eu am mobila pe piciare inalte . 10 cm in unele locuri 15 cm ( ca avem grtesie pusa de profesionisti ochi peste cap )
picioare din plastic cele mai ieftine .
la masina de spalt rufe am 1/2 de cm in fiec parte fata de mobila .
si masina e asezata si in zona unde gresia vine un pic in panta.
e asa de 5 ani aproape . nu are nici pe naiba mobila .
si masina de spalat vase doar nu se apuca de stors la ele......

decat sa ocupi loc pe blat cu o masina unde bagi 3 pahare si o furculita .
mai bine iei un lucru calumea .......zgarcito ..... foarte fericit esti de-a mea ,
nu mai inventa pretexte. foarte fericit

sus

Denunta
sanddy

Copii

09.01.2008 6:45     citat 

Saru' mana Cruela!Esti f tare, m-ai facut sa zambesc!Ai dreptate, mai bine mai pun un milion , doua si-mi iau masina adevarata, acu tre sa hotarasc la marca!Ah, iar tre sa citesc toate paginile despre subiect ca sa-mi fac o idee. sarut

sus

Denunta
CamiH

Copii
Maria: 18 ani, 11 luni
Ioana: 18 ani, 11 luni
am nascut deja!

09.01.2008 10:21     citat 

Si eu mi-am luat masina de spalat vase de vreo doua luni si sunt mai mult decat incantata de ea. Si spala si cratiti si pe cea de sarmale mi-a spalat-o f bine, ba chiar am pus si un ceaun al unei prietene (ei mari amatori de cartofi prajiti, deci arata janic ceaunul cu ulei ars etc) si a iesit ca nou. Eu am Beko, am luat-o de la Carfour cu 10 mil. Spal la doua zile si uneori zilnic. Dar nu mai spal nimic nimic de mana. Prefer sa stau cu fetele sau orice altceva. Fac si economie la apa, iar vasele ies stralucitoare. Recomand oricui sa ia. Si inca ceva, sotul meu e maniac cu calitatea si marcile. A studiat tot ce e pe piata si s-a hotarat el la beko. A zis ca nu merita sa dam 5 mil in plus pe marca la aceleasi functii.

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 15 ani

11.01.2008 4:15     citat 

eu am masina de spalat vase de 3 ani si sunt foarte mindra de mine ca am pus piciorul in prag si am facut acea investitie in cuconit scot limba
am avut o masinuta mica, bosch...n-am fost multumita de ea...era prea mica, se umplea pina la refuz cu farfuriile de la o masa de 2 persoane, o cratita mai mare nu incapea, am pus vase mai greu de spalat si le-am scos naclaite...una peste alta, ramin la parerea mea ca aia e buna pentru cesti de cafea si pahare de vin, sau vase prespalate cu simt de raspundere
acum am un mostru zanussi, mare cit o zi de post, spala la ele de ti-e mai mare dragul, totul ramine sclipitor si aproape uscat, ca are volens-nolens la sfirsit uscare cu abur fierbinte
culmea e ca folosesc fix acelasi detergent, in acelesai cantitati ca la bosch, chiar daca acum pun de 3 ori mai multe vase
cum bucataria am cumparat-o mobilata si utilata cu toate, n-a trebuit sa renunt la nimic...are lacasul ei linga chiuveta, cu usa imbracata in acelasi material ca restul mobilei, pina la nivelul minerului

in alta ordine de idei, sotul meu avea o fixatie cu electrocasnicele, sa fie de la renumita firma bosch...well, personal cred ca pentru aragaze si masini de spalat vase, zanussi este mult mai bun decit costa, iar pentru masina de spalat rufe si frigider cele mai bune au fost gorenje (robuste si-si fac treaba exemplar)...de bosch sa nu mai aud in viata mea

sus

Denunta
andreea29

Copii
IUSTIN ANDREI - prima minune
14 ani, 2 luni
HORIA ALEXANDRU - a doua minune
12 ani, 4 luni

29.01.2008 6:51     citat 

Ne-am luat de vreo 2 sapt mult visata masina de sapalat vase...e un beko si sunt tare multumita de ea...intr-adevar merita o asa investitie...spala foarte bine ,am pus si vase yena folosite la cuptor si au iesit bec...........am pus si o tava in care se stransese grasimea de la puiul rotisat si a iesit foarte bine....merita asa o masina !!!

sus

Denunta
csincsi

Copii
E: 14 ani, 9 luni
S: 30 ani, 8 luni

29.01.2008 6:57     citat 

Fetelor eu am o intrebare. Oare ce se intampla daca pun in masina de spalat vase detergent de vase normal, deci nu pastila (Calgonit)?

sus

Denunta
Beppo

29.01.2008 7:10     citat 

Face multa spuma si iese in toata bucataria. Mi-a spus cineva care a incercat. Deci exclus!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: