· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > motiv de ingrijorare sau nu?voi ce ziceti? help pls !!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor motiv de ingrijorare sau nu?voi ce ziceti? help pls !!     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
daria32

Copii
Victoras: 20 ani, 2 luni
Rares: 14 ani, 10 luni

09.05.2007 9:20     citat 

----------
ramona79 a scris:
....a zis ca eu mai mult de 1 kg pe luna nu trebuia sa iau...
----------

rad rad rad parca o aud pe doctorita mea....or fi frati? rad

eu n-am luat pina acum decit vreo 8-9kg, da' tot mai simt citeodata o presiune in zona cu pricina......si nici nu s-a intors bebe.....

cit despre controlul vaginal, mie doctorita mi-l face lunar...ea zice ca asa trebuie, cel putin o data pe luna trebuie sa "ma vada la masa" (expresia ei)

sus

Denunta
iulia_marina

Copii
David Alexandru: 14 ani, 9 luni

09.05.2007 10:07     citat 

Buna burtici! sarut
Am vazut despre ce discutatii si m-am gandit sa va zic ce mi-a zis si mie doctora si alte persoane care au fost in cauza! Mi-e mi s-a spus ca durerile de oase inchinale se datoreaza faptului ca se mareste bazinul pentru ca bb creste.
Cat despre controlul la masa si mie mi-l face lunar, iar de ingrasat jenat ce sa va mai zic........ 71 de kg de la 54 de kg.
Va pupic si sa fiti sanatosi sarut sarut

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 14 ani, 10 luni
Denis Gabriel: 12 ani, 7 luni

09.05.2007 12:06     citat 

bravo tie daria.....felicitari 8-9 kg....bravo inca o data.....iar mie RUSINEEEEEEEEEEEEEEEEEE jenat jenat jenat jenat
da cum ai reusit....ca parca nici eu nu m-am indopat chiar asa
eee e adevarat ca daca ma scapam la o ciocolata nu ma lasam pana nu o devoram pe toata......mai ales ca acum a aparut si inghetata....mmmmmm aia la cornet cu cioco prostit prostit prostit .....si si pacatoasa aia de pizza......da o fac si al naibii de buna trag cu ochiul trag cu ochiul cum sa nu mananci la ea?

noi sa fim sanatoase cool cool cool ca oi da eu kg jos si ma fac fotomodel la loc scot limba scot limba

sus

Denunta
ramona79

Copii

09.05.2007 12:11     citat 

apropo.. de kg....dr meu e fff smecher....are un cantar care arata cu vreo 4 kg mai mult.....stiu sigur ca m-am cantarit si la alte cantare....la med de fam imi arata 65 kg.....alt cantar mi-a aratat la fel......numai al lui arata cu 4 kg mai mult......mai in gluma mai in serios i-am zis ca am sa-i cumpar un cantar nou....ca ala e stricat rad rad rad ....cred ca intentionat l-a dereglat ca sa le sperie pe gravidute....ca dupa ce am plecat de la el m-am cantarit si evident aveam 65 kg. ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap

sus

Denunta
daria32

Copii
Victoras: 20 ani, 2 luni
Rares: 14 ani, 10 luni

09.05.2007 12:20     citat 

----------
ramona79 a scris:
bravo tie daria.....felicitari 8-9 kg....bravo inca o data.....iar mie RUSINEEEEEEEEEEEEEEEEEE jenat jenat jenat jenat
da cum ai reusit....ca parca nici eu nu m-am indopat chiar asa
----------

pe cuvintul meu ca nici eu nu stiu cum am reusit...ca maninc ca o vaca, fara exagerare...si am mincat la dulciuri ce n-am mincat in viata mea, mai ales inghetata.....si daca as fi fost ascultatoare si as fi eliminat sarea in totalitate, cred ca acum mai scadeam vreo 2 kile, cel putin....
in schimb, la primul copil, parca v-am mai zis, am luat cam 17-18kg, mincind, zic eu, normal...si cred ca mai luam citeva daca as fi nascut la termen (mai aveam aproape trei saptamini pina la soroc)
asa ca, fiecare sarcina cu kilogramele ei.....e adevarat ca, acum, am plecat din start cu vreo 8 in plus fata de prima sarcina (aici RUSINEEEEE MIE!!!!!)

sus

Denunta
eleonida

Copii
david - pufosul
14 ani, 7 luni
: 8 ani, 7 luni

09.05.2007 12:26     citat 

eu deja am luat vreo 4-5kg dar pana ajung la 31sapt oare cat mai pun?????????mi-e ciuda pe inghetata asta,in fiecare zi mananc ieri am mancat chiar de2ori......e asa de buna.....nu ma pot abtine deloc,asta e,am sa ma fac o grasa,dar important e sa fie bb bine,pofta mare la mancat inghetate,ciocolate,prajituri si tot ce va mai pofteste inimioara si cere ala micu sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
iulia_marina

Copii
David Alexandru: 14 ani, 9 luni

09.05.2007 3:48     citat 

Ramonica nici acu nu ai incetat cu cioco a ta rad rad rad !!!!!! Vezi ca te spun si lui Roxi si venim si te urechiem rad rad !!!!!!!!!!

sus

Denunta
ramona79

Copii

09.05.2007 4:21     citat 

----------
iulia_marina a scris:
Ramonica nici acu nu ai incetat cu cioco a ta rad rad rad !!!!!! Vezi ca te spun si lui Roxi si venim si te urechiem rad rad !!!!!!!!!!
----------

scot limba scot limba scot limba scot limba scot limba scot limba scot limba m-ai prins iulicooo

sus

Denunta
ramona79

Copii

09.05.2007 4:23     citat 

si nu vreau io cioco........COPILU' ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap
(asta ii spun eu de obicei sotului)

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
14 ani, 7 luni

09.05.2007 7:14     citat 

----------
fata a scris:
Fa cerclaj imediat.
La ce dr. ai fost in Municipal?
----------

dr cristian peteu

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
14 ani, 7 luni

09.05.2007 7:28     citat 

Am fost la alt doc..de data asta femeie de la maternitatea bucur , mi a recomandat o cineva ca fiind foarte buna. Mi a zis ca , colul este bine inchis si ca nu e cazul sa ne facem griji.bebe e bine dar nu vrea sa ne arate ce e ...va pup pe toate si sarcini fara probl. Referitor la ce vb voi eu am slabit pana acu 5 kg care le am si pus la loc.. si sunt exact la greutatea la care eram inainte de a ramana gravida scot limba

sus

Denunta
Allona

am nascut deja!

10.05.2007 10:36   Buna mamicilor!  citat 

Nu stiu daca aici trebuie sa scriu despre asta ,dar poate ma ajutati cu un sfat!

Am lipsit o vreme pt ca mi-a fost rau.De 1 sapt si ceva am avut contractii care au fost destul de dureroase(imi faceau noptile zile si zilele un calvar).Nu mai puteam sa merg nici pe strada nici la servici,mi-a fost infiorator de greu...dr mi-a prescris ginypral pt impiedicarea sarcinii premature.Sun in 7 luni si 1 sapt si mi-e cam teama.Bebe are 1.402 kg .Ma omoara si statul asta in pat aproape toata ziua.Este cam devreme sa-l nasc nu?La cate saptamani nu va fi nici un pericol??AM EXCLUS SARCINA la termen (40 SAPT.)Imi doresc enorm sa-mi vad minunea dar... este cam devreme,nu?

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
14 ani, 7 luni

10.05.2007 10:42     citat 

Data trecuta cand v am scris nu prea aveam timp si nu v am zis ca bebele s a intors sta cu capul in stanga si piciorulsele in dreapta..Sa speram ca nu mai apar probleme. Mi a dat doctorita niste ovule "MECLON" si NO SPA la nevoie. de vreo 2 zile suntem bine am inceput sa mancam si noi mai bine, nu mai tr sa stau numai la pat, dar fara efort, si somn cat cuprinde
V am mintit in legatura cu greutatea , m am cantarit ieri si am cu 2 mai mult fata de sapt 0, da eu am sarcina toxica sau cum s o numii ca pana in sapt 17 nu am mancat nimic si tot ce reuseam sa mananc pana la urma... nu statea prea mult in stomac. De fapt nici nu cred ca ajungea.. trist Aiurea..daca ajunsesem sa ma trezesc noaptea sa vomit.
Despre durerile de bazin am inteles ca sunt provocate de pregatirea organismului pt nastere, si de grasii sarut care apasa pe ele

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
14 ani, 7 luni

10.05.2007 11:03   Re: Buna mamicilor!  citat 

----------
Allona a scris:
Nu stiu daca aici trebuie sa scriu despre asta ,dar poate ma ajutati cu un sfat!

Am lipsit o vreme pt ca mi-a fost rau.De 1 sapt si ceva am avut contractii care au fost destul de dureroase(imi faceau noptile zile si zilele un calvar).Nu mai puteam sa merg nici pe strada nici la servici,mi-a fost infiorator de greu...dr mi-a prescris ginypral pt impiedicarea sarcinii premature.Sun in 7 luni si 1 sapt si mi-e cam teama.Bebe are 1.402 kg .Ma omoara si statul asta in pat aproape toata ziua.Este cam devreme sa-l nasc nu?La cate saptamani nu va fi nici un pericol??AM EXCLUS SARCINA la termen (40 SAPT.)Imi doresc enorm sa-mi vad minunea dar... este cam devreme,nu?
----------

Este foarte devreme.Eu zic sa stai la pat pe cat posibil pt ca un bebe asa mic (28 sap)nu are cum sa supravietuiasca. M am uitat pe net si doctorii zic ca incepand cu sapt 32 copilul are sanse foarte bune de supravietuire , dar cu ajutorul aparatelor. Abia la 34 de sapt au in general plamanii bine dezvoltati, au in jur de 2250 grame si 32 cm si pot supravietui lumii exterioare fara interventii medicale de specialitate (poate vor fi conectati la oxigen cateva zile).
Sa ti dea Dumnezeu un bebe sanatos sarut si sa duci cu bine sarcina pana cand nu va mai fi nici o probl.

sus

Denunta
Allona

am nascut deja!

10.05.2007 11:05   pt atleta  citat 

iti multumesc din suflet.Si eu iti doresc sanatate tie si bebe-ului.Apropo stai in ghencea?si eu scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: