· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia artificiala a sugarului > sete lui bebe
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor sete lui bebe     
viitura

Copii
Bogdan: 12 ani, 8 luni

11.05.2007 9:25   sete lui bebe  citat 

Dragi mamici care imi puteti raspunde, vreau sa merg cu bebe la mare si cred ca numai laptele formula nu ii va tine de sete din cau za caldurii si se poate deshidrata. Avand in vedere ca nu mai primeste san cu ce as putea inlocui dorinta de sete in cazul in care as constata asta. Cu ceai? si de care? Voi cum ati procedat? Bebe are abia 2 luni si trei saptamani. Sanatate la bebei. Va multumesc! :x

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

11.05.2007 9:33     citat 

Da-i pur si simplu apa. Ori apa fiarta si racita, ori apa plata.

sus

Denunta
aly26

Copii
silviu valentin: 13 ani, 2 luni
luca bogdan: 11 ani, 9 luni
am nascut deja!

11.05.2007 9:53     citat 

cum a zis Christa,apa plata sau apa fiarta si racita.

sus

Denunta
Carlex

Copii
Alexia Sophia: 13 ani

11.05.2007 9:54     citat 

viitura asa zic si eu... apa. Eu am facut o greseala dandu-i numai ceai Sophiei si acum tare ma chinui sa o obisnuiesc sa bea apa. Dar pt sete apa este cea mai indicata.. Ceiul de multe ori il beau ca le e sete ca nu... il beau de fapt pt ca e dulce si le place la gust. Deci nu e cea mai buna idee!

sus

Denunta
viitura

Copii
Bogdan: 12 ani, 8 luni

11.05.2007 10:15     citat 

Multumesc mult tuturor iar pentru Aly 26 daca naste pe 7 Ianuarie sa nu uiti ca numele copilului sa fie si de la Sf.Ion pentru ca este un sfant norocos!!!!!!!!!

sus

Denunta
Alina_C

Copii
Victor: 12 ani, 7 luni

11.05.2007 6:10     citat 

Mie doctorita mi-a zis sa ii dau apa plata Dorna microbiologic pura.Mie mi-a zis sa nu duc copilul la mare pana la trei ani pentru ca la mare pot da in diaree si alte boli, camerele de hotel nu sunt super curate pentru ei, e greu cu sterilizarea , e un chin pentru parinti. Se poate pleca la mare daca alaptezi pentru ca acei copii au o imunitate mai mare.

sus

Denunta
onitzu

Copii
radu: 16 ani, 11 luni
luca: 13 ani, 7 luni

11.05.2007 8:43     citat 

Si copiii care se nasc la mare ce fac pana la trei ani?

sus

Denunta
Christa

Copii

12.05.2007 1:05     citat 

----------
onitzu a scris:
Si copiii care se nasc la mare ce fac pana la trei ani?
----------

Aia stau acasa, nu la hotel. rad

sus

Denunta
alinatent

Copii
Bogdan: 17 ani, 1 luna
horia: 14 ani, 10 luni

12.05.2007 9:03     citat 

Ce chestie cu virsta de 3 ani ... nu ma gindeam, decit ca ar fi chinuitor pt parinti pt ca copilul e inca mic si nu pricepe prea multe
La restul nu ma gindeam
Oricum io il duc pe Horica anul asta la mare, chiar daca va avea putin peste 2 ani jumate
Cum sa-l las acasa?
Anul trecut nu l-am dus si m-am simtit tare vinovata ... dar era mai mic
Dar anul asta ... io il duc zambet

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 13 ani, 6 luni
Zuza: 10 ani, 2 luni

12.05.2007 9:07     citat 

Tancu meu se imbaia de zor vara trecuta rad si avea doar vreo 5 luni prostit

sus

Denunta
Alina_C

Copii
Victor: 12 ani, 7 luni

13.05.2007 9:18     citat 

Fetelor , la faza cu copiii care se nasc la mare m-am gandit si eu, dar doctorita mi-a zis ca ei sunt obisnuiti cu mediul acela pe cand ai nostri schimba mediul si dau in diaree si alte faze. Cika cel mai bun pentru noi care stam la ses sau la munte , este muntele.

sus

Denunta
brishtara

Copii
THEA MARIA - Irezistibila: 13 ani, 1 luna
LUCAS PAUL - Alaptat de: 11 ani

13.05.2007 10:20     citat 

Unei prietene, care are un baietel de 1 an chiar i-a indicat sa mearga la mare pentru ca avea impresia ca nu asimileaza Vigantolul.

Ceai nu bea bebelusul? Este un ceai de la Nestle de fenicul instant. Se toarna peste o lingurita rasa apa plata 100 ml. Pate ca si alte firme au ceai instant pt sugari. sunt sigura ca pe langa formula are nevoie si de alte lichide pi potoli setea. Daca nu vrea ceai sau apa plata cu biberonul, incerca si cu lingurita. Sau cu seringa de la Panadol. Poate accepta.

Succes si distractie placuta la mare. ( Cand ajungi acolo sa te interesezi de cel mai apropiat punct sanitar) si sa ai la tine tot ce iti trebuie. trag cu ochiul

sus

Denunta
Christa

Copii

13.05.2007 10:21     citat 

Ceaiurile instant sunt toate indulcite. trist

sus

Denunta
mella77

Copii
MM: 13 ani, 2 luni
am nascut deja!

13.05.2007 10:38     citat 

de sete se bea apa, zic eu...
voi, care beti ceai, chiar nu va face sete ceaiul? mie imi place ceaiul, dar cand beam ceai de chimen+anason+fenicul ma apuca o sete dupa.... si ajungeam la 4-5 litri pe zi delichide. acum beau doar vreo 3zambet
ideea e ca intotdeauna dupa ce am baut ceai am simtit o senzatie de sete! nu pot sa cred ca sunt singura! d'asta mi se pare aiurea sa dau bebelusului de sete ceai si nu apa. e asa placuta senzatia aia de potolit setea cu apa....zambet

sus

Denunta
mclaudiu

Copii
Vlad-Darian: 13 ani, 1 luna

14.05.2007 11:14     citat 

cand ii dati apa nu ii dati apa minerala decarbozificata pentru ca nu este bune pentru copiii mici. Cautati si veti gasi apa de izvor plata aceasta nu contine saruri minerale.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: