· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de primavara 2007- Cap. 3
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de primavara 2007- Cap. 3     
iulianaem

Copii
Sara: 15 ani, 10 luni
Daria: 13 ani, 9 luni

14.05.2007 4:27     citat 

5 martie Denis (pui de jenn) 3,500kg, 52cm, Brasov
6 martie - Ana-Maria (pui de pufyka) ora 3:25, 3,600kg, Apgar 9, Botosani
11 martie - Teodor (pui de laura_feelings) ora11, 3,300kg, Vrancea Poze
16 martie - Mario David (pui de desiree) 2,500kg, Bucuresti
20 martie - Irina-Florentina (pui de vanjelyk) 3,300kg
26 martie - Maria Desiree Elizabeth (pui de MaggieB) ora 23:38, 2,760kg, 48cm, Apgar 9-10, Olanda Poze
26 martie - Mihai Cristian (pui de mimi76) ora 3:10, 4,500kg, 53cm, Apgar 9, Bucuresti
28 martie - Daria-Nicole (pui de iulianaem) ora 9:00, 3,170kg, 48cm, Apgar 9, Craiova Poze
28 martie - Calin(pui de lady_D) ora 22:15, 3,200kg, 52cm

Avem 4 fete si 5 baieti, sa cresca mari si sanatosi!!! Si lista ramane deschisa...

Cap 1 , Cap 2

PS: Pentru cine vrea alta poza in colaj poate sa-mi trimita pe mail ([email protected]) poza dorita!!!

sus

Denunta
laura_feelings

Copii
Cristian: 10 ani, 9 luni
Teodor: 13 ani, 10 luni

14.05.2007 6:04     citat 

wow iuliana ce super a iesit, multumim frumos

Nici Teodor nu mai doarme ziua asa mult, cred ca din cauza caldurii, noaptea se trezeste de doua ori dar adoarme repede cum ii bag tzatzica in gura. Azi am fost ca nebunii afara la pranz si afara erau 33 de grade. Am zis ca murim de cald si mai era si puful de la plopi si vantul...De-acum nu mai ies dupa-amiaza, o sa ies numai dimineata putin prin jurul blocului si dupa ora 5-6 prin oras, chiar mai tarziu ca e teroare.

sus

Denunta
VIPERA

Copii
Maria-Anca: 13 ani, 9 luni
Ioana Luiza: 10 ani, 10 luni

15.05.2007 9:40     citat 

Buna fetele ! Vad aici niste minuni , adorabili , felicitari ! Eu cum ma inscriu cu fata mea ? S-a nascut pe 04 04 07 la Giulesti , 3,150 kg , 52 cm , apgar 10 , poza mi-a pus Ramona79 la nasteri ca yo sunt total pe dinafara , chiar si cu pozele pe mail , poate ma ajutati voi si daca puteti sa luati o poza de la Nasteri sa puneti aici . Multumesc!!! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
iulianaem

Copii

15.05.2007 9:59     citat 

Bun venit Vipera!!! O sa va trec la urmatoarea listutza!!! Iar cand o sa am timp( ca-i cam pretios) o sa-ti spun cum sa atasezi o poza la mail sau sa-ti faci album pe yahoo!! trag cu ochiul Pana atunci o sa iau poza de acolo trag cu ochiul

sus

Denunta
desiree

Copii
Mario David: 13 ani, 10 luni

15.05.2007 11:13     citat 

Buna fetele!!Noi suntem tristi azi pt ca am facut vaccinul plang sau sunt foarte trist Cred ca mai mult am plans eu decat bb...Mario al meu a inceput sa manance mai putin..poate din cauza caldurii? confuz Inainte manca ziua la 4 ore care 100ml si noaptea cate 130-140ml la 5-6 ore...acum e tare puturos..sper sa revina la programul lui.
Am rezolvat problema cu mataiala..am cumparat un leagan elecronic care si canta si asa am si eu mai mul;t timp liber foarte fericit

Cum fac sa micsorez poza????

sus

Denunta
VIPERA

Copii
Maria-Anca: 13 ani, 9 luni
Ioana Luiza: 10 ani, 10 luni

15.05.2007 1:08     citat 

Multumesc din suflet . Toate suntem cu ' timpul ' la pamant nu trebuie sa specifici ca te intelegem si iti multumim ca te ocupi de pagina . Am uitat sa spon ca pe comoara mea o chiama Maria-Anca , inca o data merci !!!! Multi pupici la mamici si bebici !!!! sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
iulianaem

Copii

15.05.2007 2:35     citat 

desiree inainte sa o uploadezi in photobucket ai options deasupra butoanelr browse trag cu ochiul ...marimea ideala ca sa nu maresti pagina de forum este 640x480!!!

sus

Denunta
laura_feelings

Copii

16.05.2007 8:31     citat 

Desiree, si Teodor mananca mai putin, adica daca la inceput statea cam 20 de minute la cate un san, acum mananca maxim 10 minute, deci si-a injumatatit timpul. Si noi avem patut care se leagana si carusel insa si-a pierdut interesul pentru tot. Sta linistit in el cam 10 minute dupa care vrea altceva.

Nu stiu de ce nu-i trece nasucul bebelului meu. Noaptea are tot timpul nasul fornait si il curat dimineata si seara. Mai nou dormim foarte agitat, adica se foieste mereu prin somn isi freaca manutele, picioarele, se freaca cu manutele de fata. Sotul spune ca face asa fiindca creste. Voi ce ziceti ?

sus

Denunta
MaggieB

Copii
Mariuca: 13 ani, 9 luni

16.05.2007 11:07     citat 

Buna fetelor!!

Bine ai venit Vipera!!! ma bucur tare mult pt tine si bebelasa!! zambet

Iuliana, frumos colaj, multumim pt timpul acordat sarut

Si bebita mea papa mai putin ( cel putin ca timp), trage 10 minute pe titica si noaptea rezista eroic cu 2 mese de 15 minute!! Dar cred ca fiind si mai mare trage si mai cu spor poate si de aceea nu mai sta 15 minute ca inainte..Nu stiu, cert e ca face cacuta de vreo 3 ori pe zi si are scutecelele pline de pipi deci nu duce lipsa de papa zambet

Vad ca a plecat caldura de la noi si a venit la voi! rad Acum aici tot ploua intr-o disperare si s-a racit, dar era chiar nevoie.

Azi vedem casa noua si saptamina viitoare primim cheia. Incepe deci nebunia cu lucrarile si mutatul trist

Cam astea sint noutatiile noastre, o zi buna tuturor!

sus

Denunta
vulpearea

Copii
anca: 13 ani, 9 luni
am nascut deja!

16.05.2007 11:13     citat 

buna, am intrat si eu in timp ce fata sta la san si am vazut vai!!!!!!!!! niste bebelusi minunati si cred ca si ancutei mele ii vine bine printre ei. vreau sa intreb cum se procedeaza se trimite la adresa de mail. scuze dar scriu cu o mana gata se agita ce trebue sa fac multumesc

sus

Denunta
iulianaem

Copii

16.05.2007 2:26     citat 

----------
vulpearea a scris:
buna, am intrat si eu in timp ce fata sta la san si am vazut vai!!!!!!!!! niste bebelusi minunati si cred ca si ancutei mele ii vine bine printre ei. vreau sa intreb cum se procedeaza se trimite la adresa de mail. scuze dar scriu cu o mana gata se agita ce trebue sa fac multumesc
----------

Scrii aici datele fetitei, iar poza poti sa mi-o trimiti pe mail sau sa o pui tot aici in mesaj...cum iti este mai usor!!!

sus

Denunta
iulianaem

Copii

16.05.2007 2:30     citat 

Maggie sa aveti spor la mutat!!! sarut sarut

sus

Denunta
desiree

Copii
Mario David: 13 ani, 10 luni

16.05.2007 7:20     citat 

Bine ai venit Vipera!
MaggieB spor la mutat si sa fie cu noroc mutatul in casa noua.Si noi o sa ne mutam prin august la 3 camere si din pacate tre sa locuim acolo in tim ce renovam plang sau sunt foarte trist Cred ca o sa fie o perioada destul de nashpa!
Pupici la mamici si bebei! sarut

sus

Denunta
iulianaem

Copii

17.05.2007 10:27     citat 

desiree o sa fie destul de greu...iti spun din proprie experienta!!! trist Mie sincer mi-a cam ajuns praful din casa asta de la atatea renovari!!! trist ...Dar acum este bine...azi trebuie sa ne vina si canapeaua mult visata de sotul meu si ne mai linistim si noi un pic!!! trag cu ochiul zambet

sus

Denunta
laura_feelings

Copii

17.05.2007 12:41     citat 

----------
iulianaem a scris:
desiree o sa fie destul de greu...iti spun din proprie experienta!!! trist Mie sincer mi-a cam ajuns praful din casa asta de la atatea renovari!!! trist ...Dar acum este bine...azi trebuie sa ne vina si canapeaua mult visata de sotul meu si ne mai linistim si noi un pic!!! trag cu ochiul zambet
----------

Iuliana ori va luati si voi canapea din aia gonflabila care face reclama la tv ? Iti spun asta pentru ca noi ne-am mutat de curand intr-un apartament de 2 camere si sotul a vrut in sufragerie niste canapele " de fitze" care nu nu sunt extensibile. Insa eu i-am spus ca o sa vina copilul, o sa vrea sa se odihneasca si el ca lumea si sa luam niste canapele extensibile si nu a vrut, le-a vrut pe alea si gata. Iar acum unde doarme ??? Inghesuit pe una dintre ele si vrea sa-si comande o canapea din aia din reclamele tv rad rad rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: