· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna 2006 - cap. 62
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna 2006 - cap. 62     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

18.05.2007 9:04   Bebelusi de toamna 2006 - cap. 62  citat 

Daca postati numarul de dintishori ai bebeului, va rog sa bolduiti, ca sa-i sara in ochi babei (adica mie).

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 8 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

01.09 - Ana Iarina (puiutza de adnas), 3,400 kg, 56 cm, 0 dintishori, poze
02.09 Ioan Alexandru (pui de ursulina), 3,400 kg, 55 cm, 2 dintishori
08.09 - Estefania (puiutza de nerea), 2,500 kg, 44 cm,
10.09 - Rares - Matei (pui de danny_ro), 3,000 kg, 51 cm, , poze, Bucuresti-Colentina
10.09 - Alexandru Florin (pui de liabalmez), 3,600 kg, 52 cm, 2 dintishori
11.09 - Erik (pui de biancaiulia), 3,200 kg, 51 cm, 0 dintishori
17.09 - Ruxandra (puiutza de sophia3), 2 dintishori

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 7 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

19.09 Alesia Alexandra (puiutza de peppe0604), 3,350 kg, 50 cm, Iasi
21.09 - Eric Joel (pui de bdelmari), 3,090 kg, 55 cm,
21.09 - Eduard Gabriel (pui de mirela06), 4,050 kg, 54 cm, 4 dintishori
25.09 Ana Catinca (puiutza de pogos)
26.09 - Federica (puiutza de ANA_B), 3,130 kg, 49 cm,
27.09 - Stefania (puiutza de margot), 3,100 kg, 50 cm, 0 dintishori
28.09 - Anastasia (puiutza de nicoleta121), 3,100 kg, 49 cm
29.09 Eduard Cristian (pui de bblusa), 2,800 kg, 51 cm,
29.09 - Anna (puiutza de ralus), 3,300 kg, 51 cm, 2 dintishori
30.09 Jan Lucas (pui de furnicutza26),
03.10 - Stefan (pui de Lili_R), 3,550 kg, 53 cm, , poze
04.10 - Liana Maria (puiutza de alexasicoe), 2,900 kg, 49 cm, , poze
06.10 - David Petru (pui de iubu77), 3,450 kg, 50,5 cm
10.10 - Alexandra (puiutza de Ruxi_Mici), 3,410 kg, 48,5 cm, 0 dintishori, poze, Bucuresti-Pta Sudului
11.10 Vlad (pui de bianca_ve), 3,300 kg, 52 cm, 4 dintishori
12.10 - Alexia Sophia (puiutza de Carlex), 3,450 kg, 53 cm, 0 dintishori, poze
15.10 Alexandru Ionut (pui de hermine), 4,050 kg, 52 cm,
16.10 Elouan (pui de Teodora29), 2.930 kg, 48 cm, , poze
18.10 Isabella (puiutza de anima_dia), 3100 kg, 50 cm, 2 dintishori, poze

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 6 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

19.10 - Darius (pui de adelapatricia), 4,000 kg, 53 cm, , Toplita/Harghita
19.10 - Tudor Stefan (pui de KiKilinis), 3,880 kg, 50,5 cm, , Bucuresti
19.10 - Boris (pui de bavi), 3,600kg, 50 cm, 0 dintishori, Bucuresti
20.10 Vlad - Alexandru (pui de sburac), , Bucuresti
21.10 - David (pui de paganika), 4,330kg, 54 cm, , poze
22.10 - Andrei Mattia (pui de Amani), 3,600 kg, 56 cm, 0 dintishori
26.10 - Calin (pui de franceska1), 3,240 kg, 52 cm, 0 dintishori , poze
28.10 Teresa Natalia (puiutza de kimm), 2,150 kg, 47 cm,
30.10 Eduard Andrei (pui de Dana_Lutic&Eagles), 2,840 kg, 50 cm, 2 dintishori, poze, Bucuresti-Patinoarul Floreasca
02.11 Mario (pui de Dia27), 2,400 kg, 48 cm, 0 dintishori
02.11 Arianna (puiutza de irinuta78), 2,965 kg, 49cm, 0 dintishori
05.11 Maia Gabriela (puiutza de Awa), 3,750 kg, 55 cm, 2 dintishori
06.11 Bendis (puiutza de gazzella), 2 dintishori, povestea nasterii lui Bendis
08.11 Andrei Darie (pui de roxanamirela), 3,450 kg, 49 cm, 0 dintishori, poze, Bucuresti-Militari, povestea nasterii
12.11 - Andrei Stefan (pui de ancastefan), 3,180 kg, 53 cm, 0 dintishori, poze
16.11 - Sonia Stefania (puiutza de 16112006), 3.100 kg, 50 cm,

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 5 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

20.11 - Tudor (pui de viuta), 2.890 kg, 55 cm, 2 dintishori

Avem 18 fetite si 21 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici !!!

Nota:
- Cine doreste sa existe in dreptul sau link la albumul pozelor lui bebe, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

Capitolul anterior

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

18.05.2007 9:08     citat 

Ruxi multumim pentru listutza!!!

rox

sus

Denunta
kimm

18.05.2007 9:12     citat 

ruxi sarut ma bucur pt progresele alexutzei..Iaca ,ai vazut ca nu mai avea fata nevoie de orteze?si-ti transmitea asa cum putea ea..

eu nu stiu de ce nu pot pune poze,..

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

18.05.2007 9:24     citat 

la multe lunitze sarbatoritilor de zilele acestea! sarut
bravo alexutz! sarut
dana cum ti-am spus si pe mes e mortal edy cand papa! mi-au dat lacrimile cand l-am vazut!
noi nu avem noutati decat ca refuzam mancarea solida. papa cateva linguritze si gata. si apoi daca-i dau biberonul il papa pe tot. deci foame ii este, dar cred ca-l jeneaza la gingii mancarea solida. dimineata ducea degetelul la maseluta! plud cs ieri pe zi nu a dormit decat o ora dupa-amiaza! si-i asa nervos si suparat! numai in brate vrea!
cam atat despre noi, revenim! sarut

sus

Denunta
danny_ro

Copii
Daniel - Alexandru: 17 ani, 9 luni
Rares - Matei: 14 ani, 4 luni

18.05.2007 10:22     citat 

sarut sarut la multe lunite sarbatoritilor de azilele anterioare si azi sa cresteti mari si voiosi

roxanamirela fi tare ca nu o sa dureze mult cicuitul asta de formula unu , eu ce sa mai zic ca pe mine ma inebuneste zgomotele de la santierul de peste strada care va dura 2 ani

Ruxi felicitari pentru progresele alexutei sarut sarut

Kimm imi pare rau de ceai patit cu apa fale reclamatie la O.P.C.

bblusa sanatate multa lui Edy

Fetelor am gasit niste cereale de la Milupa care sant Bio cereale naturare fara conservanti sat 7 cereale fara lapte, au ingrediente naturale adic grau, ovaz, secara, porumb, orz, mei, orez, se pot prepara si cu lapte si cu apa , si se mai pot prepara si cu fructe , lui Rares iau placut mai mult cand i leam preparat cu fructe cand iam dat simple numai cu lapte nu prea iau placut dar cu fructe sant foarte bune , e un produs nemtesc

noi aseara am ajuns si pe la spital ca Alex acuza dureri inghinale, dupa ce la consultat doctora de garda nu ia gasit nimic abdominal dar sa uitat si la el in gat si sa crucit cat de mari sant amigdalele asa ca nea recomandat sa ne ducem la O.R.L. si sal operam , azi neam programat la un orelist ca sal consulte si sa ne spuna daca e recomandat ca la varsta de 4 ani se poate opera amigdalele , eu lam mai dus pe Alex si la alti doctori orelisti uni miau spus ca sa nul operez si sa tratez boala din ele dar dupa atatea tratamente care nu au dat rezultate satisfacatoare nu stiu ce sa fac mie un pic frica sal operez de amigdale el a facut si operatie de polipii acum 2 ani , o sa vad dupamiaza cand ma duc la doctor ce imi mai zice si asta poate evitam operatia si reusim prin tratament sa scapam de ele, o sa va spun maine ce ne spune si doctorul asta

lui Rares inca nu iau dat dintisori si e tare marait si agitat , dupa ce eu eram ingrijorata ca Alex a facut temperatura mare si lam veghiat toata noapte si reusisem sa atipesc si eu pe la 4 dimineata domnisorul Rares se trezeste urland din toti plamani ca nea si speriat ca nu stiam ce are domnisorul , mi-a fugit si somnul asa ca sant cheauna de cap si imi vine sa ma aurnc de la geam (noroc ca stau la curte) de cata treaba am in casa din cauza zugraveli

sa vedeti si voi fetelor ce poziti ciudate de dormit are uneori domnisorul

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
kimm

18.05.2007 10:30     citat 

si eu am gasit -insfirsit - bio de la milupa.Pina acum pe raft era mereu un cartonas cu scuze ca lipseste produsul.eu i-am luat fulgi de orez.Faza e ca si pe fulgii de porumb e eticheta in romana tot cu fulgi de orez ochi peste cap

ce reclamatie la opc ca deja e scandalul cat china in toate ziarele si pe la radio-urile locale....

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

18.05.2007 10:38     citat 

Danny sanatate multa!Off prin cate treceti si voi!!
Am termopanele inchise si tot aud formula !Cred ca 3 zile voi innebuni!Deja intru in depresie plang sau sunt foarte trist

Cereale de la Milupa bio, parca Amani ne-a zis de ele, caut si eu dar nu gasesc!Vreau orez simplu!Unde ati gasit?

Am un filmuletz cu DArie si are peste 100mb si nu pot incarca pe youtube!Cum pot sa-l micsorez sau unde il pot posta?va rog!

Noua achizitie de care Darie e ff incantat:

Sta in funduletz:

sus

Denunta
Dana_Lutic

Copii
Eduard Andrei: 14 ani, 2 luni

18.05.2007 10:52     citat 

Roxana...ce scump este, pare tare interesat de scaunel, avem si noi, dar nu l-am probat inca, poate in seara asta
Si de statul in fundulet...ce sa mai zic...baiat mare...nu lenes ca al meu...

sus

Denunta
danny_ro

Copii
Daniel - Alexandru: 17 ani, 9 luni
Rares - Matei: 14 ani, 4 luni

18.05.2007 10:53     citat 

Roxanamirela eu am gasit cereale la Kauffland in colentina costa o suta de mii au mai multe sortimente
ce frumos faceti voi baita si noi vrem un scaunel ca asta pentru baie cred ca saptamana vitoare o sa ma duc sai cumpar , si voi santeti cu telecomanda Rares a dat cu ea de pamant si a sparto acum trebuie sa iau alta ca asta nu mai merge

sus

Denunta
anima_dia

Copii
Isabella: 14 ani, 3 luni

18.05.2007 10:54     citat 

Buna, fetelor!

Multumim pentru urari. Noi am sarbatorit implinirea celor 7 luni cazand din pat. Nu s-a lovit tare, dar s-a speriat si eu si mai tare ca ea. Am palpat-o pe toate partile si am tinut-o treaza 2 ore (desi era ora la care ea mai trage un pui de somn) de frica sa nu aiba urmari. S-a lovit la cap pt ca eu am zis ca juma de minut cat duc eu ceasca de cafea la chiuveta, nu are ce sa pateasca. Dar Isa a luat-o in patru labe mai repede decat mi-am inchipuit eu... trist Sa-mi fie rusine! De-acum o sa o pun in patutul ei, indiferent cat timp lipsesc de langa ea.

Dana_Lutic, roxanamirela si Dia27 va admir foarte mult feciorii! Au crescut asa de frumos!!!!! Si noi ne laudam cu suptul din pozitii ciudate. Si Isa mai face o chestie... Suge ce suge si apoi se opreste sa se joace cu sanul. Cred ca din cauza ca nu prea mai am lapte. Pana acum mi-am mentinut lactatia punand-o cat mai des pe Isa la san si cu reteta de cereale pe care a scris-o Christa acum cateva luni. Cred ca trebuie sa incerc si tinctura de marar ca nu vreau sa pierd laptele... macar sa faca Isa un an...

Ruxi, m-am delectat urmarind filmul cu Alexutz! Doamne cat e de grasuta si de dragalasa!!! E o mandrete de fetita!

Roxana si noi i-am cumparat canita cu sistem antipicurare si Isaboo e tare incantata de ea! O foloseste sa-si scarpine gingiile... rad rad rad

Kimm, sper ca fetita ta e bine si ca nu mai vomita. Cu apa de la robinet nu te joci. Eu am patit-o de 3 ori... Am stat 2 zile la pat cu frisoane, diaree si stari de voma... Asta afost inainte sa schimbe infrastructura si sursa de alimentare. Acum e buna de baut, cu exceptia zilelor cand ploua. Atunci e tulbure si namoloasa. Si noi fierbem apa pe care o bea Isa. Incercam sa o obisnuim si cu apa, ca pana acum ii dadeam suc sau ceai sa-i treaca setea.

Acum am doua probleme: una, menstruatia mea a luat-o razna ca a venit la 16 zile de la ultimul CM. Sper sa nu fie de la Exluton pe care l-am luat la ore aiurea luna asta...
Si a doua, care e grava, AJUTATI-MA SA SCAP DE MUSTE!!!! Noi stam la parter si e teroare cand deschidem geamul pt aerisit (nu avem plase pt ca nu mai vrem sa investim alti bani inn apartament, tinand cont ca e inchiriat. Iar plasele pt termopane se fac la comanda si te costa de te indoaie... Si oricum nu-mi plac, parca ma sufoc cand le vad) Di moment ce cu spray de muste nu putem da din cauza Isei, am luat niste lipici din ala de muste. E groaznic de inestetic si mi-e sila de el cand il vad... socat . Ma gandem sa iau niste lumanari din alea antiinsecte... Credeti ca sunt bune? Voi cum procedati sa opriti lighioanele"din gradina sa migreze in apartamentul vostru? V-am zis ca am avut si un soarece toamna trecuta de am zis ca fac infarct cand l-am vazut catarat pe spatarul de la canapea? surprins Si asta din cauza ca ii fusese stricat cuibul de catre "agricutorii" blocului care tocmai isi adunasera recolta de cartofi din spatele blocului, si alta vizuina n-a gasit decat camara mea, ca tot am avut geamul deschis"... nervos
Deci, ce sfaturi aveti ANTIINSECTE? Si care sa nu o afecteze in vreun fel pe Isa?

Va pup!! sarut

P.S. Se vede treaba ca am fata mare, ca de vreo saptamana pot sa fac si eu treaba in casa fara sa planga dupa mine imediat ce am pus-o in patut sarut

Ultima modificare efectuata de catre anima_dia la 18.05.2007 10:59, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

18.05.2007 10:55     citat 

La multe lunitze sanatoase si fumoase, Isabella sarut

Ruxi multumim pentru listutza si pentru poza schimbata sarut
Rox super achizitia, si Dariucu e la fel incintat de ea, dar vad ca si telecomanda ii place la fel de mult (exact Calin) scot limba sarut

Apropo incearca pe //www.putfile.com aici poti incarca pina la 200mb, numai ca trebuie sa te inregistrezi, dar e ok.[/b]

sus

Denunta
anima_dia

Copii

18.05.2007 11:12     citat 

Vorbeati despre "bataia rupta din rai" Am o colega care are o fetita de un an si ceva si mi-a zis ca ea o mai "atinge" cu cate o palma la fundulet cand e obosita si isi pierde rabdarea. trist I-am spus ca nu sunt de acord cu modul asta de educatie. Si nu e singura mamica pe care am auzit-o vorbind astfel... O alta prietena care are un baietel de o luna si ceva a zis ca ea il lasa in patuta sa planga pana isi termina ea treaba... Mi-a zis asta referindu-se la Isa ca e prea rasfatata si ca ar trebui sa o mai las sa si planga si sa n-o mai tin atata in brate... M-au apucat o mie de nervos auzind-o. Si i-am zis ca mai bine un copil rasfatat, decat unul neglijat. La 7 luni nu se poate zice despre un copil ca e rasfatat. Abia dupa 2 ani, cand mai intelege cate ceva, poti sa afirmi asta... Cel putin asa gandesc eu. confuz AAAA. Si sunt foarte des certata ca Isa doarme cu noi in pat... jenat scot limba Dar mi-e drag sa o tin in brate cand doarme, plus ca mai suge noaptea si mai are si momente cand plange in somn, fara sa-mi dau seama ce are. Daca ii schimb pozitia se opreste si doarme in continuare. Credeti ca amorteste?

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

18.05.2007 11:29     citat 

rooooooooooooooooox de unde ai luat suportul? ca eu prin carrefour nu am mai vazut!
hai ca ne-am gasit! tu cu formula gt sau ce formula e, si cu cu spartul strazii! ca sa nu faca sant pe mijlocul strazii, fac gauri din loc in loc si apoi baga sarpele cu picamerul pentru viitoarea teava. si acum sunt in dreptul casei mele! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist se zguduie casa, nu alta! nici copilul nu poate sa doarma!
anima eu astora care imi dau sfaturi despre educatia copilului le-as zice vreo 2, dar mai urate! nervos ai dreptate mai bine rasfatat decat ignorat! si la o luna chiar nu l-as lasa sa planga in patut. pai cand va fi mare copilul ala si mama-sa va avea nevoie de el, cred ca o sa planga si ea dupa el! si chiar daca nu din punctul asta de vedere! mi se pare o barbarie!
kimm naspa faza cu apa! am vazut si eu aseara la tv! mai nasol e ca nu ai ce sa faci! la opc nici atat sa-i reclami ca o scot ei la capat! ce e vina lor ca instalatiile sunt vechi? sau mai stiu eu ce scuze penibile baga ei!

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

18.05.2007 11:30     citat 

Danny, dar ce somnic dulce aveti si voi rad Calin la fel a experimentat insa el a hotarit sa doarma pe burta si cu fata in jos in paturica, acum sincer nu stiu de unde lua oxigen rad sarut

Anima si eu dorm cu baietelul meu jenat dar si cu tati (toti trei intr-un pat) si stiu exact ce simti si cum ma topesc cind dormim cuprinsi ambii scot limba (ma refer la mine si Calin) iar de plins si noi plingem si sigur e de la amorteala, caci imediat ce il intorc doarme dus. sarut

Iar despre rasfat, eu citisem ca un copil de 3-4 ani poate plinge in mod special ca sa obtina ceva, iar de bebelusii mici nici vorba nu poate fi. Cu bataia la sigur nu o voi folosi, acum sunt sigura, iar despre beneficiile ei nervos am citit si mi-a ajuns, - un copil crescut cu dragoste si atentie nu va ajunge niciodata rasfatat, egoist si alte ......

sus

Denunta
anima_dia

Copii

18.05.2007 11:41     citat 

----------
franceska1 a scris:

Iar despre rasfat, eu citisem ca un copil de 3-4 ani poate plinge in mod special ca sa obtina ceva, iar de bebelusii mici nici vorba nu poate fi. Cu bataia la sigur nu o voi folosi, acum sunt sigura, iar despre beneficiile ei nervos am citit si mi-a ajuns, - un copil crescut cu dragoste si atentie nu va ajunge niciodata rasfatat, egoist si alte ......
----------

Subscriu!!!! Si eu am fost rasfatata cand eram mica si nu pot sa zic despre mine ca sunt egoista si lipsita de intelegere... Incapatanata DA! Ma recunosc vinovata. Si in mod sigur nu sunt violenta!. Vorba cu "copilul trebuie pupat numai cand doarme" ma irita la culme! nervos

Bblusa sunt alaturi de tine! Si noi avem concerte de gaurit zilnic. Nu mai termina vecinul de la 2 cu renovatul odata! nervos Cred ca a spart tot ce se putea sparge... Ma intreb oare cti pereti au mai ramas in picioare, ca de la Pasti tot asa o tine! Ciocanit, bubuit, gaurit!!! Si musai cand trebuie sa doarma fata... Mititica s-a obisnuit si acum nu mai reactioneaza, doarme dusa. prostit

Si la voi e vremea mohorata? Cred ca dau in depresie trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: