· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna 2006 - cap. 65
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna 2006 - cap. 65     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

27.05.2007 10:24   Bebelusi de toamna 2006 - cap. 65  citat 

Daca postati numarul de dintishori ai bebeului, va rog sa bolduiti, ca sa-i sara in ochi babei (adica mie).

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 8 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

01.09 - Ana Iarina (puiutza de adnas), 3,400 kg, 56 cm, 0 dintishori, poze
02.09 Ioan Alexandru (pui de ursulina), 3,400 kg, 55 cm, 2 dintishori
08.09 - Estefania (puiutza de nerea), 2,500 kg, 44 cm,
10.09 - Rares - Matei (pui de danny_ro), 3,000 kg, 51 cm, 0 dintishori, poze, Bucuresti-Colentina
10.09 - Alexandru Florin (pui de liabalmez), 3,600 kg, 52 cm, 2 dintishori
11.09 - Erik (pui de biancaiulia), 3,200 kg, 51 cm, 0 dintishori
17.09 - Ruxandra (puiutza de sophia3), 2 dintishori
19.09 Alesia Alexandra (puiutza de peppe0604), 3,350 kg, 50 cm, Iasi
21.09 - Eric Joel (pui de bdelmari), 3,090 kg, 55 cm,
21.09 - Eduard Gabriel (pui de mirela06), 4,050 kg, 54 cm, 4 dintishori
25.09 Ana Catinca (puiutza de pogos)
26.09 - Federica (puiutza de ANA_B), 3,130 kg, 49 cm, 1 dintishor
27.09 - Stefania (puiutza de margot), 3,100 kg, 50 cm, 0 dintishori
28.09 - Anastasia (puiutza de nicoleta121), 3,100 kg, 49 cm

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 7 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

29.09 Eduard Cristian (pui de bblusa), 2,800 kg, 51 cm, 1 dintishor
29.09 - Anna (puiutza de ralus), 3,300 kg, 51 cm, 2 dintishori
30.09 Jan Lucas (pui de furnicutza26),
03.10 - Stefan (pui de Lili_R), 3,550 kg, 53 cm, , poze
04.10 - Liana Maria (puiutza de alexasicoe), 2,900 kg, 49 cm, , poze
06.10 - David Petru (pui de iubu77), 3,450 kg, 50,5 cm
10.10 - Alexandra (puiutza de Ruxi_Mici), 3,410 kg, 48,5 cm, 0 dintishori, poze, Bucuresti-Pta Sudului
11.10 Vlad (pui de bianca_ve), 3,300 kg, 52 cm, 4 dintishori
12.10 - Alexia Sophia (puiutza de Carlex), 3,450 kg, 53 cm, 0 dintishori, poze
15.10 Alexandru Ionut (pui de hermine), 4,050 kg, 52 cm, 6 dintishori
16.10 Elouan (pui de Teodora29), 2.930 kg, 48 cm, , poze
18.10 Isabella (puiutza de anima_dia), 3100 kg, 50 cm, 2 dintishori, poze
19.10 - Darius (pui de adelapatricia), 4,000 kg, 53 cm, , Toplita/Harghita
19.10 - Tudor Stefan (pui de KiKilinis), 3,880 kg, 50,5 cm, , Bucuresti
19.10 - Boris (pui de bavi), 3,600kg, 50 cm, 0 dintishori, Bucuresti
20.10 Vlad - Alexandru (pui de sburac), , Bucuresti
21.10 - David (pui de paganika), 4,330kg, 54 cm, 0 dintishori, poze
22.10 - Andrei Mattia (pui de Amani), 3,600 kg, 56 cm, 0 dintishori
26.10 - Calin (pui de franceska1), 3,240 kg, 52 cm, 0 dintishori , poze
28.10 Teresa Natalia (puiutza de kimm), 2,150 kg, 47 cm,

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 6 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

30.10 Eduard Andrei (pui de Dana_Lutic&Eagles), 2,840 kg, 50 cm, 2 dintishori, poze, Bucuresti-Patinoarul Floreasca
02.11 Mario (pui de Dia27), 2,400 kg, 48 cm, 0 dintishori
02.11 Arianna (puiutza de irinuta78), 2,965 kg, 49cm, 0 dintishori
05.11 Maia Gabriela (puiutza de Awa), 3,750 kg, 55 cm, 2 dintishori
06.11 Bendis (puiutza de gazzella), 2 dintishori, povestea nasterii lui Bendis
08.11 Andrei Darie (pui de roxanamirela), 3,450 kg, 49 cm, 0 dintishori, poze, Bucuresti-Militari, povestea nasterii
12.11 - Andrei Stefan (pui de ancastefan), 3,180 kg, 53 cm, 0 dintishori, poze
16.11 - Sonia Stefania (puiutza de 16112006), 3.100 kg, 50 cm,
20.11 - Tudor (pui de viuta), 2.890 kg, 55 cm, 2 dintishori , poze

Avem 18 fetite si 21 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici !!!

Nota:
- Cine doreste sa existe in dreptul sau link la albumul pozelor lui bebe, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

27.05.2007 10:31     citat 

Ruxi multumim pentru lista! sarut
Christa, Mona are o rochitza superba!!!!
Vafe din acelea de orez, simple, eu nu mai gasesc pt ca s-au gandit sa adauge si niscaiva ciocolata alba la ele trist , dar mai caut!

Azi Darie a executat prima lui cazatura din pat (cam 30 cm), stand pe burta,alunecand si cazand pe fund, apoi pe spate.Iar eu il priveam stupefiata cum a cazut fiind la 2 m de el si nestiind cum sa ajung mai repede sa-l prind.Groaza mea a crescut cand am vazut ca manerul sertarului putea fi "loc de dat cu capul" surprins surprins trist
Faptul ca a cazut pe fund a mai amortizat!A plans putzin dupa care a inceput sa rada la mine de aici tragand concluzia ca nu s-a lovit rau si ca plansul era mai mult de la spaima si de la figura mea desfigurata.Am oroare de aceste cazaturi asa ca primul instinct a fost sa mergem la spital.Dar nu l-am urmat.

rox

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 6 luni

27.05.2007 10:49     citat 

Ana, abia acum am vazut pozele Federicaii ... vad ca ati facut parada modei cu palariile, dar suzeta nu-i place. rad Mutrita din poza aia cu suzeta imi place tare mult! zambet

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

28.05.2007 7:45     citat 

La multe lunitze Teresa!Sa ai parte de noroc si bucurii!

La multe lunitze Anastasia!Numai bine si noroc in viatza!

rox

sus

Denunta
adnas

Copii
Ana Iarina: 14 ani, 4 luni
Alina Miruna: 11 ani, 8 luni

28.05.2007 8:10     citat 

La Multi ani sarbatoriltilor de sambata, duminica si de azi! - din pacate nu am avut net din nou...
Danny - imi pare rau ca sunteti din nou bolanaviori . Multa sanatate tuturor. sarut sarut
Fede esti o dulcica.
Viuta - ai un baietel tare scump.
Lili - sanatate multa lui Stefan si pofta mare cat mai curand.

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 5 luni
Federica: 14 ani, 3 luni

28.05.2007 8:14     citat 

----------
Christa a scris:
Ana, abia acum am vazut pozele Federicaii ... vad ca ati facut parada modei cu palariile, dar suzeta nu-i place. rad Mutrita din poza aia cu suzeta imi place tare mult! zambet
----------

Christa suzeta nu ne prea place doar cind avem somn, in rest figureaza doar pe post de jucarie rad .... si eh! ne plac si noua palariile foarte fericit

Lili am pierdut ceva? Sinteti bolnaviori ? sarut Sanatate multa va doresc zambet

Rox ce spaima ai tras, mamaaaaa surprins eu as fi inghetat pe loc trist Bine ca Dariucu nu s-a lovit, cit despre "locurilede cu osibile accidente" eu sint obsesionata, pe unde trece Fede fac control de obicei...

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
viuta

Copii
Tudor Andrei: 14 ani, 1 luna

28.05.2007 8:47     citat 

LA MULTI ANI, TERESA SI ANASTASIA! TOATE CELE BUNE, PRINTZESELOR!!!
danny, cred ca sistemul tau imunitar a fost greu incercat cu internarea cu piticul si boala lui si de aceea a cedat... trist sa te faci bine repede! Multa sanatate si piticului cel mare rad si sa dea Domnul sa nu ia varicela si piticul cel mic sau daca o ia sa faca o forma usoara care sa nu-i provoace disconfort... Mi se pare o idee buna sa le faci copiilor niste vaccine de imunizare, poate va faceti si voi, parintii... Sanatate multa si sa ne auzim cu bine!

Ana, tare dragutzica printzesita! Ce bine-i sta cu palarioare!

Christa, nu mai ai treaba (sau poate ca acuma ai mai multa trag cu ochiul ), iti sta fata in picioare, curand alearga prin casa... sau a inceput deja? rad

roxana, imi pare rau de cazatura, dar daca a ras inseamna ca nu a fost tare scot limba , vorba ta, a amortizat fundul rad

adnas, merci pt aprecieri! sarut sarut

Ruxi, mi-ai pus link la poze, ce draguta esti!! Pupici Alexutzei!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Lili, am niste intrebari pentru tine, ca si pe al meu l-a apucat nemancatul mai nou... tushea piticot asa ca si cum s-ar fi inecat cu ceva, o tuse de aia seaca?? Numai laptic nu bea, sau nu vroia sa inghita nimic, baut ori mancat?? confuz confuz intrebare

sus

Denunta
kimm

28.05.2007 9:22     citat 

la multe lunitze Stefania, Federica si Calin[b] sa fiti mari si mumusei sarut

la multe lunitze si sarbatoritzilor zilei Anastasia si puiul mamei--pupetta mica--Teresa Natalia

va multzumim tuturor pt urari si vi le intoarcem intreit sarut

roxa imi pare rau pt cazatura,si eu am avut prima exp zilele astea.exact ca si Dariucu, pupetta a alunecat si a cazut in fund ..cu incetinitorul..Nici vb sa planga..se distra foarte tare

banuiesc ca e prima dintr-un lung sir ..chiar daca nu-mi place ideea trist

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

28.05.2007 9:35     citat 

Neata, fetelor!
Scuzati lipsa indelungata ... in weekendul asta am fost prinsa cu montarea parchetului in sufragerie, care a iesit super bine dar a adus cu sine si foarte mult deranj.

Noi suntem bine. Alex ma uimeste pe zi ce trece ... a inceput "sa mearga" sustinuta. Am spus-o in ghilimele pentru ca o face intr-un mod ciudat ... daca gaseste o jucarie mai inalta pe parchet, se sprijina cu mainile pe ea si o impinge ... deci merge.
Nu am facut legatura dintre acest obicei cu actiunea de a merge decat la un moment dat cand incercam sa o pun in fund dupa ce o adusesem in acel loc atarnata de maini. Nu a vrut sa indoaie genunchii, asa ca am ramas cu ea in picioare tinand-o de maini ... cand fata mea a ridicat un picior si l-a pus jos, apoi foarte natural l-a pus si pe celalalt dupa el. Intrigata, am lasat-o sa vad ce face ... 7 pasi, pana am decis ca e oricum prea mult pentru oasele ei moi.
Sunt putin ingrijorata ca se ridica in picioare pe orice si daca are cum ... paseste.
Terapeuta ne-a recomandat ghetute ortopedice sa ii sustina glezna (pentru ca e f devreme sa se ridice si mai ales sa mearga, iar ea oricum a avut probleme in acea zona.)
Spune-a cineva ca e mai usor cand copilul merge ... Eee, nu e deloc mai usor, dar cu singuranta e muuuult mai placut sa-l vezi in actiune ... Eu ma topesc toata.
Desi nu ma asteptam la asa progrese, ma astept ca Alex sa mearga f devreme, chiar daca eu nu o incurajez .Sper sa fie totul ok cu piciorusele.

Va pupam.
Acum plecam putin pana in piata.

sus

Denunta
irinuta78

Copii
ARIANNA: 14 ani, 2 luni

28.05.2007 9:39     citat 

Buna dimineata!
La Multe Lunitze tuturor sarbatoritzilor din aceste zile,multa sanatate si bucurii alaturi de mami si tati.. sarut sarut
Felicitari tuturor bebeilor pentru progrese sarut sarut

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

28.05.2007 10:05     citat 

Salutare mamici si pitici !

Rox bine ca nu a patit nimic si doar s-a speriat putin trag cu ochiul si mie imi este groaza , pana acum nu a cazut , dar marginea patului are magnet prostit Mai nou vrea sa se ridice din carucior , se impinge in maini zici ca acum vrea s-o ia la sanatoasa rad

Ana ce scumpa e Fede , chiar imi era dor sa o vad sarut Noi avem putin rosu in gat si Steff e la cura de slabire . A slabit intr-o saptamana 200g trist , dar dr. spunea ca sta bine cu greutatea , acum are 9kg si 71 cm zambet

viuta din pacate nu vroia sa manance nimic , refuza tot , si fructele , isi strangea buzele cand vroiam sa ii dau si isi facea greata , asa ca l-am lasat sa ceara ! Ii mai fac suc de morcov si de mar , cel de mar nu ii prea place , asa ca i le combin trag cu ochiul trebuie cumva sa-l hidratez , mai ales ca e atat de cald ( apa nu prea vrea ) . Acum e la fel cu mancarea , are mereu chef de joaca , trage de 2 ori din biberon si gata . Norocul ca mai mananca legume la pranz . De tusit tusea exact cu spui tu , de ziceai ca s-ar fi innecat . Cand am mers la controlul de 7 luni i-am spus dr ca tuseste putin , s-a uitat in gat si era totul OK , dupa 2 sapt a inceput sa nu mai manance si atunci ne-am dus sa il vada din nou si ne-a spus ca e foarte putin rosu . Sper ca Tudor sa nu ii calce pe urme lui Stefan , sa fie doar din cauza caldurii ! Oricum de acum ar trebui sa puna in greutate doar cate 500g /luna si din cate imi amintesc puiul tau sta bine la capitolul greutate . La Stefan mi-a spus ca acum va pune doar 250g/luna .

Ruxi felicitari pentru buburuza umblareata sarut

Christa e o scumpa Mona sarut ma uit cu mare drag la rochite si fustite prin magazine , parca imi vine sa ii cumpar si lui Steff jenat si asa multa lume il face fetita rad prostit ( cred ca o sa moara ta-su de inima daca il vede in rochita rad rad si asa mi-a facut capul mare cand am vrut sa ii cumpar o papusa prostit )

sus

Denunta
Lili_R

Copii

28.05.2007 10:16     citat 

LA multi ani bebe Teresa si Anastasia ! sarut sarut

sus

Denunta
bavi

Copii
Boris: 14 ani, 2 luni

28.05.2007 10:28     citat 

la multi ani Teresa si Anastasia, sa fiti frumoase si mancacioase sarut sarut sarut
ROX, off de astea imi este si mie groaza surprins surprins surprins si din acest motiv am mutat locul lui Boris de joaca pe joc in sufragerie trag cu ochiul Am pus o patura groasa in doua, peste un cearceaf si este si spatiu mai mare si sigur in mai multa siguranta zambet zambet
LILI multa sanatate lui Stef si sa isi revina cat mai repede cu papica sarut sarut
noi ieri am gustat putin din compot de fructe dar nu i-a placut , asa ca tot ceai bem de la Humana( 4 luni +)

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 5 luni
Federica: 14 ani, 3 luni

28.05.2007 10:32     citat 

Anastasia si Tereza va doresc la cit mai multe lunite sarut

Lili sper sa va reveniti cit mai repede. Sa sti ca nici Fede nu prea papa pe caldura asta, si mi se pare normal, in schimb bea apa multa, dar nu-mi fac probleme ca pina cind e vioaie e ok pentru mine.
Cum de ai vrut sa-i cumperi papusa la Stef? Eu i-am luat masinuta la Fede rad

Sa va zic ce a combinat soacra mea, am lasat-o pe asta mica 30 minute la ea ca a insistat mult si eu trebuia sa plec dupa piine si ce credeti ca i-a dat? APA RECE DE LA FRIGIDER surprins nervos am crezut ca ii sar in cap cind am auzit plang sau sunt foarte trist auzi!!! Si mai intreaba da ce nu-i voie? Acu o urmaresc pe fata si eu sa nu-i vina rosu in git, da oricum miine mergem la control si ii zic la doctorita sa se uite si in git.

Ruxi inca nu ti-am multumit pentru listiuta, e super ....apar si dintisorii rad Complimentele mele pentru parchet si felicitarile mele micutei umblatoare sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Lili_R

Copii

28.05.2007 10:44     citat 

Ana era o papusa din aia moale , moale , si lui ii place sa smotoceasca animalele pe care le are si ma gandeam ca ii mai schimb jucaria , si chiar mi-a placut ! jenat La masinute m-am uitat , dar nu prea erau adecvate varstei si imi e cam frica sa ii dau , pentru ca asa isi trage cu ele pe unde apuca prostit
Sper sa nu faca Fede rosu in gat . Offff ce ti-e si cu soacrele trist sper sa ma inteleg bine 3 luni cu soacra prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: