· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de primavara 2007- Cap. 4
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de primavara 2007- Cap. 4     
iulianaem

Copii
Sara: 15 ani, 10 luni
Daria: 13 ani, 9 luni

12.06.2007 4:16     citat 

5 martie Denis (pui de jenn) 3,500kg, 52cm, Brasov
6 martie - Ana-Maria (pui de pufyka) ora 3:25, 3,600kg, Apgar 9, Botosani
11 martie - Teodor (pui de laura_feelings) ora11, 3,300kg, Vrancea - Poze
16 martie - Mario David (pui de desiree) 2,500kg, Bucuresti
20 martie - Irina-Florentina (pui de vanjelyk) 3,300kg
24 martie Andy (pui de maryanda),ora 06:15, 3,500kg, 50cm,Apgar 9, Bacau
26 martie - Maria Desiree Elizabeth(Mariuca) (pui de MaggieB) ora 23:38, 2,760kg, 48cm, Apgar 9-10, Olanda Poze
26 martie - Mihai Cristian (pui de mimi76) ora 3:10, 4,500kg, 53cm, Apgar 9, Bucuresti
28 martie - Daria-Nicole (pui de iulianaem) ora 9:00, 3,170kg, 48cm, Apgar 9, Craiova Poze
28 martie - Calin(pui de lady_D) ora 22:15, 3,200kg, 52cm

4 aprilie Maria-Anca (pui de Vipera) 3,150kg, 52cm, Apgar 10, Bucuresti
10 aprilie Alexandra Georgiana (pui de roxy_pisoiu) ora 11:05, 4,000kg, 51cm, Bucuresti
15 aprilie Raul (pui de bebiku) 4,000kg, 52cm, Apgar 4, Botosani

7 mai Teodora-Maria (pui de sadicutza) ora 23:10, 3,150kg, 49cm, Apgar 9, Bucuresti Poze
10mai Rihanna (pui de business) ora 12:20, 3,100kg, 49cm, Apgar 9, Galati
12 mai Mihnea Viorel Catalin (pui de Lorri) ora 6:05, 3,700kg, 54cm, Apgar 9, Craiova Poze
15 mai Eric-Alexandru (pui de bubulinaRea), 3,300kg, 51 cm, Sibiu
18 mai Nikolas Levi (pui de mcelle), ora 14:15, 4,500kg, 55cm, Apgar 9,10, Bucuresti Poze

Avem 8 fetite si 10 baietei, sa cresca mari si sanatosi!!! Si lista ramane deschisa...

Cap 1 , Cap 2, Cap 3

Nota:
- Cine doreste sa existe in dreptul lui bebe link cu poze, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. Sau puteti accesa www.photobucket.com, sa creati un cont, sa uploadati poza dorita si apoi copiati textul rezultat la IMG Code. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

sus

Denunta
laura_feelings

Copii
Cristian: 10 ani, 9 luni
Teodor: 13 ani, 10 luni

12.06.2007 4:53     citat 

Apropo de fotografii, haideti sa va arat ce a crescut baiatul meu :

Voi ce jucarii ati mai cumparat bebeilor ??? Lui Teo nu i-am luat pana acum decat jucarii din plastic care chitaie, zornaitori si bineinteles caruselul pentru patut de care s-a plictisit si plange cand il vede. Am mai avut un centru de activitate care l-a rupt sora mea si nu il mai pot folosi.Nu stiu ce as mai putea sa-i cumpar.

sus

Denunta
bebelasa

Copii
Andreea Alexandra - Sufletelul nostru
13 ani, 11 luni

12.06.2007 5:06     citat 

La multe lunite Mihnea Viorel Catalin (pui de Lorri)!!!!
Multi pupici de la Alexuta...sper ca nu va suparati ca dam buzna pe la voi. foarte fericit

sus

Denunta
Lorri

Copii
Mihnea : 13 ani, 8 luni

13.06.2007 7:38     citat 

sarut Multumim din suflet de urare. sarut O pupam pe Alexuta cea frumoasa si pe mamica ei la fel. sarut

Laura, voinicut, voinicut baietelul tau. sarut
Multumim ca ne-ai trecut si pe noi in lista Iuliana. sarut Pupacim si printesele tale. sarut

sus

Denunta
Alina_C

Copii
Victor: 13 ani, 10 luni

13.06.2007 9:46     citat 

Iuliana, ai primit si poza cu bebe meu ( pe email ) ca sa il pui si pe el in colaj?
Mersi

sus

Denunta
laura_feelings

Copii

13.06.2007 12:10     citat 

Priviti la ce am lucrat eu azi, asta fiindca Teo a dormit si a fost cuminte:

sus

Denunta
eleonida

Copii
david - pufosul
13 ani, 3 luni
: 7 ani, 3 luni

13.06.2007 12:21     citat 

doamne,dar ce scumpel e si ce frumos zambeste,sa-ti traiasca laurasa va bucurati de minunea voastra si zambetul lui sa va umple inima de bucurie,pup bolfosu si pe mami sarut

sus

Denunta
roxy_pisoiu

Copii
Alexandra Georgiana: 13 ani, 9 luni

13.06.2007 1:55     citat 

iulianaem,

inca o data iti multumim de listuta si de pozele puse - esti o artista, vad ca te pricepi la grafica. sa stii ca se castiga bine in acest domeniu, stii??? Io am lucrat in marketing si la agentiile de creatie erau la mare cautare graficienii.....

In alta ordine de idei, Daria este o minune mica si frumoasa, de fapt m-am uitat la toti bebeii de primavara si toti sunt ca niste ingerasi de scumpi, nu te mai saturi de ei. Cand ma gandesc ca va creste Alexandra.... trist ..e asa de dulce asa micuta, copii sunt ca un drog pentru noi, parintii....... zambet ...de asta noi femeile ne mai incumetam, uitand ce am indurat si mai facem un bebe, poate 2.....

Fetelor sa va traisaca bebelusii si sa va bucurati de ei, de fiecare clipa petrecuta impreuna

va pupam

sus

Denunta
iulianaem

Copii

13.06.2007 2:01     citat 

roxy_pisoiu Multumim mult pentru complimente!!! jenat sarut sarut

Alina am primit poza...si o sa incerc data viitoare sa va trec si pe voi!! trag cu ochiul

Laura, Teo este un scump....ce sa mai s-a facut baiat mare!!! trag cu ochiul Cat despre jucarii...nu stiu ce sa-ti zic...si Daria tot chitaitori are, si unele legate pe o sfoara deasupra ei trag cu ochiul ...tare se amuza cand le vede!!! trag cu ochiul

sus

Denunta
laura_feelings

Copii

13.06.2007 2:02     citat 

Fetelor, ma scuzati, vad ca poza lui Teo apare foarte mare si e necesara folosirea cursorului acum. In timp ce am facut albumul de mai sus, am marit si dimensiunea pozelor insa nu mi-am dat seama ca se va mari si aici dimensiunea, am sa incerc sa schimb sa vad ce se poate intampla.

sus

Denunta
iulianaem

Copii

13.06.2007 2:04     citat 

Laura la mine se vede bine !!! trag cu ochiul

sus

Denunta
laura_feelings

Copii

14.06.2007 8:47     citat 

La mine tot mare se vede, desi am modificat.

sus

Denunta
Lorri

Copii
Mihnea : 13 ani, 8 luni

14.06.2007 9:42     citat 

Laura, frumos foc grasunelul tau. sarut Sa creasca mare si frumos, sa o bucure pe mami. zambet
Eu vad bine poza.

Eu sunt putin cam necajita caci bebele meu a luat cam putin in greutate luna asta trist (doar 600 grame in loc de 750) asa ca la recomandarea doctoritei am trecut la suplimente de laptic praf. Si a mai facut si o iritatie de la Pampers. Voi ati patit asa? Acum incerc sa il mai tin si fara scutec pana se mai vindeca.

Pupam toti bebeii si pe mamicile lor. sarut

sus

Denunta
iulianaem

Copii

14.06.2007 12:33     citat 

Lorri eu am patit cu Sara!! I-am luat alta marca de pampers pana i-a trecut, apoi am revenit la Pampers!! Eu am mers cu Sara la un dermatolog si mi-a dat si solutie de pus in baie si o crema!!! Eu zic sa consulti si un dermatolog...ca-i mai bine!!! trag cu ochiul Ce doctor de familie aveti?

sus

Denunta
laura_feelings

Copii

14.06.2007 2:55     citat 

Lorri nu e posibil ca bebele tau sa fi luat putin in greutate pentru ca este foarte cald afara si mananca mai putin ? Te-ai consultat si cu alte mamici care au copii de o vastra cu copilasul tau ? De exemplu Teodor nu mai mananca cum manca acum o luna in urma ci mult mai putin. Suge cam 5 minute dintr-un san si nu mai vrea, asa ca sunt nevoita sa-i dau mai des.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: