· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > La cumparaturi >Prin magazine > scaun auto
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5  »
subiect nou  raspunde
autor scaun auto     
adelapatricia

Copii
darius: 12 ani, 7 luni

19.06.2007 12:47   scaun auto  citat 

buna fetelor, poate ma ajuta cineva cu un sfat....trebuie sa cumpar urgent pentru darius un scaun auto bun si am dificultati.ma refer la faptul ca nu stiu dak toate scaunele sunt cu husa supraelastica, cel putin la care m/am uitat eu asa erau, si nu stiu dak si cele de la chicco sunt la fel, pentru k mai degraba as da un ban dar sa fie bun, decat sa ma zgarcesc si sa fie probleme cu transpiratia la spate.voi ce scaune aveti si sunteti multumite?va rog spuneti/mi parerea voastra k nu mai stiu ce sa fac. trist

sus

Denunta
karin

Copii
Andrei-Cristian: 12 ani, 9 luni

26.06.2007 3:29     citat 

Eu iti recomand cu toata increderea Isseos Safe Side de la Bebeconfort. Referitor la transpiratie, este inevitabila deoarece nici eu nu am gasit vrun scaun cu husa numai din bumbac....

sus

Denunta
laura70

Copii
Matei: 12 ani, 9 luni
Alexandru: 8 ani, 11 luni

26.06.2007 3:58     citat 

Si eu as fi vrut husa din bumbac, dar nu prea am avut timp la dispozitie, asa ca m-am multumit cu ce-am gasit
Si noi avem mari probleme cu transpiratia din cauza husei sintetice, asa ca ne-am gandit sa ii croim noi una din bumbac (husa e detasabila) sau sa ii punem pe scaun bilute de lemn ca pentru adulti.
Pana acum n-am facut nici una nici alta

sus

Denunta
adelapatricia

Copii
darius: 12 ani, 7 luni

26.06.2007 5:37     citat 

karin, mersi de recomandare....singura problema ar fi k este cam scump pt noi...850 ron. trist , in rest e super scaunul.noi ne gandeam la ceva pana in 500 ron.

sus

Denunta
karin

Copii
Andrei-Cristian: 12 ani, 9 luni

27.06.2007 9:26     citat 

Este intr-adevar scumput, dar zic ca merita (am vrut cu isofix neaparat).

sus

Denunta
VIPERA

Copii
Maria-Anca: 12 ani, 1 luna
Ioana Luiza: 9 ani, 2 luni

28.06.2007 5:40     citat 

eu am de la Chicco e supra elastic dar are atasat o chestie din bumbac eu o folosesc si in carut
e spalabil rad rad rad in carefour 350 ron

sus

Denunta
VIPERA

Copii
Maria-Anca: 12 ani, 1 luna
Ioana Luiza: 9 ani, 2 luni

28.06.2007 6:46     citat 

acea captuseala detasabila o puteti vedea la Nasterea , " povestea nasterii Mariei-Anca pui de Vipera " la pagina 4

sus

Denunta
alinutza_s

09.08.2007 9:25     citat 

Eu recomand Inglesina.
Cu isofix ar fi ideal zambet

sus

Denunta
alpakka

Copii
Gergo: 14 ani, 9 luni
Zente: 12 ani, 1 luna

05.09.2007 8:13     citat 

Iti recomand produsele Römer sau Storchenmühle.
Ori cum la alegerea scaunului sa ai in vedere, si tipul de masina pe care il ai, ca de exemplu spatarul de la logan nu ofera un suport pentru nici un model de scaun. De asemenea sa ai in vedere si faptul ca David este la varsta in jurul caruia trebuie sa schimbi gurpa de scaune la grupa I (9-1cool, sau exista oferta Storchenmuhle, scaunul Starlight SP, care poate fi folosit si in grupa II-III (pana la 36 kg).

sus

Denunta
Onush

05.09.2007 8:52     citat 

----------
alpakka a scris:
ca de exemplu spatarul de la logan nu ofera un suport pentru nici un model de scaun.
----------

confuz Vrei sa dezvolti ?

sus

Denunta
nike

Copii
M, 5 ANI SI CEVA

05.09.2007 9:09     citat 

----------
alpakka a scris:
Iti recomand produsele Römer sau Storchenmühle.
Ori cum la alegerea scaunului sa ai in vedere, si tipul de masina pe care il ai, ca de exemplu spatarul de la logan nu ofera un suport pentru nici un model de scaun. De asemenea sa ai in vedere si faptul ca David este la varsta in jurul caruia trebuie sa schimbi gurpa de scaune la grupa I (9-1cool, sau exista oferta Storchenmuhle, scaunul Starlight SP, care poate fi folosit si in grupa II-III (pana la 36 kg).
----------

la ultimele teste efectuate in Germania arata ca STORCHENMUHLE nu a iesit prea bine.
Romer si Maxi Cosi in schimb sunt pe primele locuri in ultimii 2-3 ani !
Eu am Maxi Cosi gr ll si voi lua cred Romer pt gr lll .

deasemenea as dori sa stiu si eu de ce "spatarul de la logan nu ofera un suport pentru nici un model de scaun." ? am prietene care au Logan si scaun de masina pt copil si nu am vazut nici o problema.

sus

Denunta
alpakka

Copii
Gergo: 14 ani, 9 luni
Zente: 12 ani, 1 luna

06.09.2007 8:46     citat 

Spatarul loganului are o linie prea dreapta, deci nici ca pasager nu ia un suport lateral prea bun. In general scaunul ar trebui sa intre in aceasta "vale", care insa nu este destul de adnaca la Logan, ceea ce surasolicita centura de siguranta, care dupa 50000 km isi cam pierde flexibilitatea.

sus

Denunta
elmi

Copii
David: 13 ani, 9 luni
Edina: 11 ani, 7 luni

08.09.2007 12:30     citat 

eu iti recomand brevi, are husa din bumbac, un fel de prosopel care se cumpara separat si nu transpira deloc.

sus

Denunta
Onush

08.09.2007 1:49     citat 

----------
alpakka a scris:
Spatarul loganului are o linie prea dreapta, deci nici ca pasager nu ia un suport lateral prea bun. In general scaunul ar trebui sa intre in aceasta "vale", care insa nu este destul de adnaca la Logan, ceea ce surasolicita centura de siguranta, care dupa 50000 km isi cam pierde flexibilitatea.
----------

Eu nu am ajuns la 50.000 de km si nici nu stiu daca voi ajunge ca sa imi dau cu parerea fata de elasiticitatea centurii .... insa in ceea ce priveste scaunele eu nu vad deosebirea intre Logan, Matiz, WV Polo, Toyota LandCruiser ... masini unde scaunele mele de masina au fost incercate si pot sa iti spun ca degeaba exista niste cusaturi in care ti se pare ca s-ar potrivi scaunul daca acele cusaturi nu sunt exact la o distanta egala cu latimea scaunului ... cel putin la Toyota singurul contact al scaunului cu spatarul banchetei il face partea de sus cu tetiera.

sus

Denunta
iulianaem

Copii
Sara: 14 ani, 2 luni
Daria: 12 ani, 1 luna

08.09.2007 4:43     citat 

Eu pana acum doua luni am avut scaunele montate in logan...si stateau suuper...nu am avut niciodata probleme!!! Acum sunt montate intr-un kia si nu sunt deloc multumita!!! Pur si simplu aluneca...nu imi dau seama de ce....sinfura explicatie care am gasit-o a fost ca poate e de la centuri, ca fiind masina noua nu sunt "rodate" centurile confuz Eu am un cos de le chicco si un zenith, aceeasi firma!!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: