· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > La cumparaturi >Prin magazine > scaun de masa de care?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor scaun de masa de care?     
babyyy

Copii
seby: 14 ani, 2 luni

26.02.2007 2:59   scaun de masa de care?  citat 

Fetelor caut pe net scaun de luat masa dar nu stiu in primul rand la ce trebuie sa ma uit cand cumpar, care e mai bun cel cu roti si frane sau cel fara roti?care sunt cele mai stabile si nu voi avea problm cu ele?va multumesc

sus

Denunta
Beppo

26.02.2007 3:36     citat 

babyyy, aici spun fetele ce fel de scaune au si daca sunt sau nu multumite de ele: http://www.parinti.com/Scaunul_de_masa_...18844.html

sus

Denunta
babyyy

Copii
seby: 14 ani, 2 luni

26.02.2007 3:56     citat 

multumesc mult de tot!!! sarut

sus

Denunta
alina_30091978

Copii
Matei: 20 ani, 2 luni
Alexandru: 14 ani, 6 luni

22.10.2007 10:06     citat 

Eu am luat de la METRO, firma Litaf,din plastic, poate fi folosit mai tarziu pe post de masuta si scaunel. E foarte stabil si il folosesti pana pe la 4-5 ani.

sus

Denunta
c_motrun

Copii
Florin Cristian
Teodora Maria

27.10.2007 6:45     citat 

Alina,scaunul cumparat e ca acela postat de Gabiluta ,in link-ul dat de Beppo ?Daca da,te rog sa-mi spui mai in amanunt cum este,sta confortabil copilul in el?Am vazut pe un site ca are centura de siguranta doar peste mijloc.E suficient?Scaunul propriu -zis(unde sta bb cu funduletul)vad ca nu are nicio husa.Nu-l deranjeaza?Eu ma invart de mult pe net ,sa tot comand unul,ca mai are putin fi-mea si face 6 luni si-o sa -ncep "marea diversificare"da' nu ma pot hotari.E adevarat ca asa pe nv, adica vad pozele ,dar nu pot sa -l pipai rad rad etc e mai greu.mersi

sus

Denunta
cruela

27.10.2007 7:47     citat 

chico scaun pt luat masa -e super

nu ma prea ma dau in vant dupa firma asta ...dar scaunul e f bun

sus

Denunta
c_motrun

Copii
Florin Cristian
Teodora Maria

27.10.2007 8:08     citat 

Pe site-ul Chicco vad 2 modele de scaune de masa :Polly si Happy ..nu mai stiu cum..Pe care din ele mi-l recomanzi,Cruela?Cam scumpe pt. bugetul fam.mele jenat jenat ,da' asta e!Ce nu face mama pt fata ei.Pe care ,apropo,o cheama tot Teodora.Teodora Maria.Mersi

sus

Denunta
cruela

27.10.2007 8:45     citat 

polly

teodora maria suntem si noi zambet

sus

Denunta
alina_30091978

Copii

28.10.2007 5:26     citat 

Pentru c_motrun:
Nu reusesc sa accesez link-ul indicat de tine. Are centura doar pe mijloc, dar e suficient. Acum depinde si cat de energic e copilul. Eu nu am avut probleme. Nu are pernuta, dar am cumparat eu o salteluta cum sunt cele ce se pun pe scaunele pentru terasa. iti trimit un link pentru a vizualiza scaunul. Se numeste SIT-N_PLAY. Eu m-am bucurat ca-l pot folosi si mai tarziu si, fiind din plastic e foarte usor de curatat.
Multa sanatate!

sus

Denunta
alina_30091978

Copii

28.10.2007 5:26     citat 

Scuze, am uitat link-ul:
http://www.litaf.com/web/inner.asp?cat=gallery&catid=1

sus

Denunta
cruela

28.10.2007 6:35     citat 

in scaunul polly de la chicco poate si dormi foarte fericit daca se intimpla sa adoarma in timp ce maninca ( noua ni s-a intimplat de multe ori) spaturul se rabateaza iar bebe poa' sa atipeasca vreun sfert de ora pina mai roboteste mami prin casa.

si este confortabil .
are 2 randuri de huse .

iar daca uiti cumva sa-i pui centurile ,masa are dedesubt un opritor ...o chestie care vine intre picioare la bb astfel incat sa nu alunece pe sub masa.

masa are o tavita care dupa ce a mincat o iei cu totul sa o speli iar bb ramine cu masa sa se mai joace.
scaunul cu totul culiseaza pe inaltime de jos de tot pina sus de tot ,astfel daca vrei sa-l pui pe bb la masa cu voi .. scoti masa lui si tragi scaunul in dreptul mesei , reglind in prealabil inaltimea scaunului ca sa poat intra bb cu picioarele sub masa ...intelegi

e super
nu am nimic sa-i reprosez , si eu sunt o cusurgie foarte fericit

sus

Denunta
c_motrun

Copii
Florin Cristian
Teodora Maria

28.10.2007 6:59     citat 

ala este Alina! eu l-am vazut pe alte site-uri cu art icole pt bb,nu stiu daca pot sa spun,sa nu fie considerata reclama .Pretul varia intre 220-250 RON.Nu stiu daca Teo va sta cuminte,dar primul copil(baiat,acu are 5 ani)nu a stat in [absolut[u][i] nimic :patut,carucior,scaun de masa,ham de-ala pt sustinere la mers, cu premergatorul s-a rasturnat de 2-3 ori ,desi era destul de solid(mersorul ,nu copilul) rad rad Plus ca diversificare a fost extrem de greoaie la noi,mai mult aruncam,decat manca(sau papam eu,de necaz scot limba scot limba )Nu ma mai gandeam la alt bb,asa ca am donat cam toate art (mai putin patutul)asa ca acum,alti bani,alta distractie .Mi-a placut scaunul tau ,ca se poate face masuta si scaunel mai tarziu.A,,si inca ceva :masuta nu e reglabila,nu?Ca fie-mea e cam maruntica,mie sa nu intre cu totul sub..[/i][/u]

sus

Denunta
c_motrun

Copii
Florin Cristian
Teodora Maria

28.10.2007 7:10     citat 

Cruela,al tau e si mai fain.Am citit si prezentarea ta si pe cea "oficiala",sa zic asa.Dar e cam 700 ron(plus taxe postale,ca nu pot sa ma deplasez nici aici in oras,daramite in altul sa cumpar pe viu)cam multisor pt mine,plus ca probabil o sa-l donez si pe-asta la vreo cunostinta,moca.Ca nu pot sa cer bani,macar juma,ca ...nu pot si gata!tu inteleg ca l-ai folosit la ambii copii.Mi-a mai placut unul de la Graco,da' sunt cam blonda si nu stiu sa-l vizualizez aci jenat Bantui in continuare pe net,poate gasesc ceva acceptabil si ca pret,si ca prezentare.Multumesc pt rasp.si mai astept sugestii!

sus

Denunta
cruela

28.10.2007 7:16     citat 

http://www.avertisment pentru reclama/detalii.php?cod=CH499

uite aici cit e 550 ron

sus

Denunta
alina_30091978

Copii

29.10.2007 2:28     citat 

Cam asta e pretul. Si la mine a mers greu diversificarea cu primul baiat, dar nici n-am avut scaun special. Ii dadeam sa manance stand in leagan si ii cantam nervos . Cu Alex a fost mult mai usor. A! Si Alex, la inceput, era cam micut pentru scaun, dar acum a mai crescut si e ok.
Doar tu hotarasti ce se potriveste mai bine copilului tau. Crestere usoara si sanatate!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: