· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Nasterea > sex dupa nastere
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor sex dupa nastere     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
talina

Copii
andreea: 16 ani, 7 luni

02.05.2006 11:45   sex dupa nastere  citat 

Am nascut acum 2.5 luni o fetita de 3.4 kg prin nastere vaginala. Am fost taiata, n-as putea spune cate cusaturi. Cusatura s-a penetreze. Am incercat diferite pozitii, lubrifiant, dar nimic.M-a chiar am sangerat putin. Sa ma fi cusut prea mult?

sus

nightwish

Copii
INGRID: 19 ani, 1 luna

02.05.2006 12:00     citat 

mai era subiect pe tema asta, dar nu am timp sa caut acu'...oricum, io am avut senzatia ca eram cusuta total rad....trece in timp si cu rabdare zambet numai bine!

sus

Denunta
fish

Copii
DEBORAH - albinutza
19 ani, 1 luna
VLAD DARIUS - voinicel
13 ani, 10 luni

02.05.2006 12:57     citat 

wishie, esti totala!!

eu zic ca daca e asa de deranjant, mai bine consulta medicul ginecolog...
si...asa e...cu rabdare si curaj treceti si peste asta.
sporuri si supcese!!

sus

Denunta
ttcrissy

04.05.2006 10:30     citat 

Acum aveti ocazia sa retraiti vremurile inceputului.....
Lasand glumita la o parte, Iti recomand crema de galbenele, perseverenta si rabdare....o sa treceti voi si peste asta cu siguranta.

sus

Denunta
georgi30

Copii
ana ioana: 17 ani, 3 luni

05.05.2006 1:06     citat 

Se pare ca mucoasa vaginala este subtiata, de aici senzatia de cusatura totala!!! foarte fericit
Muuuuulta rabdare, mai multa tandrete si relaxare....faceti dragoste fara intromisiune neaparat. trebuie sa scapi de emotia, frica , amintirea durerii ce te-a fara graba, in unele cazuri e mai bine decit inainte de nastere.... foarte fericit

sus

Denunta
cornelia

Copii
Alexander Wayne: 19 ani, 8 luni
Richard: 18 ani, 2 luni

14.05.2006 10:55     citat 

Eu totusi zic sa consulti si un medic ginecolog!
Multa bafta si penetrare usoara sarut !

sus

Denunta
anyais

Copii
Aylin: 16 ani, 6 luni
Emre: 11 ani, 11 luni

14.07.2006 4:04     citat 

Talina, s-a cand fac abdomene, am inceput sa am dureri vaginale, cam ca atunci dupa nastere....de sex nu stiu cum va fi, ca nu am mai avut okzia sa fac in ultima luna jumate. Oricum, dc inca mai sunt dureri vor trece de la sine, cu timpul (cam cat timp, ca dc e vorba de 10 ani.... trist ) sau trebuie sa consult dr neaparat? Oare care poate fi problema - trebuie sa ma coasa din nou? sau sa ma taie si sa ma coasa din nou? Of of. ochi peste cap

sus

Denunta
georgi30

Copii

14.07.2006 10:46     citat 

----------
anyais a coasa din nou? sau sa ma taie si sa ma coasa din nou? Of of. ochi peste cap
----------

de ce sa te taie??? de ce sa te coasa??? Mey... nu-i atit de groasa cum pare... Situatia ...i mean!!!! rad rad scot limba ...

S-a mai sus : rabdaaaaaaare, muuuuuuulta delicatete din partea sotului si de ce nu, imaginatie...si cu un lubrifiant bun in scena ...sigur se rezolva...

Acum nu cred ca trebuie chiar sa fac un tabel si o schema amanuntita : un preludiu lung de tot, fara graba, cit se poate atmosfera potrivita...adica sa doarma copilu' scot limba poate un vinisor bun, dar daca alaptezi iese din schema... foarte fericit etc, hai ca va descurcati ca sunteti copii mari!

Succes si sa auzim de orgasme! rad

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 16 ani, 3 luni
Miriam: 12 ani, 4 luni

15.07.2006 4:03     citat 

Aoleu si la mine e cam stramta "situatia" nici eu nu suport sa ma ating pe acolo. Adevarul e ca inca nu s-au resorbit firele si acolo unde e cusatura este locul tare. Mi-e si frica sa incerc, dar nu mai am rabdare.

sus

Denunta
arond

15.07.2006 5:43     citat 

rad rad Dalinuta, ce grabita esti. Ia-o-ncet ca...ajungi sigur ochi peste cap

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 16 ani, 3 luni
Miriam: 12 ani, 4 luni

16.07.2006 8:54     citat 

arond, just sunt grabita rau rad.

sus

Denunta
georgi30

Copii

17.07.2006 4:37     citat 

prostit prostit
Bravo voua.... scot limba scot limba rad

sus

Denunta
iepurasCoconas

Copii
STEFAN IONUT: 16 ani, 6 luni
Maria Sophia: 11 ani, 7 luni

07.08.2006 3:41     citat 

Mai feteleor inteleg ca la voi problema a tot am dureri.
Am incercat si cu lubrifianti si tot scartzaie....
Sa ma fi reparat......?!
Ha,ha,ha,
Nu de alta dar nu ne mai putem bucura unul de altul de cand eram insarcinata in 6 luni ......
HELP!

sus

Denunta
georgi30

Copii

08.08.2006 9:30     citat 

Iepurasule....e o expresie..: use it or lose it ...daca n-o folosest o pierzi...!!! foarte fericit foarte fericit ... Mai in gluma mai in serios, dupa atita timp si mai ales dupa schimbarile hormonale produse in corp e firesc sa mearga mai greu... Stiu pe cineva care dupa 1 an de abstinenta ( nu nascuse, dar nu avuse partener) chiar a la capat!
de data asta am organizat o cina draguta cu muzica ,lumanari,am dus copilul pt cateva ore la sora mea,ne-am pupacit ....ma rog preludiu ca sa nu intru in detalii...
si...
a m-a rog ceva asa ca o arsura
Azi mi-am facut programare la medic.Maine ma duc sa vad ce-mi spune ca nu mi se pare in regula.
pe curand !
Va spun maine cum a