· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Sanatate > iritatia la fundulet....
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor iritatia la fundulet....     
Onush

05.01.2004 1:14     citat 

Despre musestel stiam si eu ca nu trebuie dat intern (de baut) sub nici o forma dar extern nu am stiut jenat

Oricum la mine in combinatie cu galbenelele a mers scot limba

sus

Denunta
Manu

Copii
Ilinca Maria: 17 ani, 6 luni

05.01.2004 1:54     citat 

----------
Renata a scris:
Eu de musetel stiam ca nu se mai foloseste in nici un fel , ar fi modificat genetic ...sau cam asa ceva . Galbenele da, e ok .
----------

Stai putin, ca am ramas asa prostit !
Eu stiu ca nu mai este indicat musetelul (ma rog, ceaiul sau infuzia de musetel) pentru spalaturi oculare, ca mai rau irita! De alte interdictii nu am auzit! confuz

Si cum vine asta - e "modificat genetic"?!?

sus

Denunta
Renata

Copii
ENYA ANNE MARIE: 17 ani, 7 luni

05.01.2004 2:14     citat 

Iete ' asa am citit si eu ...nu mai stiu unde ...la genul ca a batut vantul si l-a combinat cu nu stiu ce ...eee , nu stiu sa ma exprim acum. Lasa ca am sa caut si va scriu exact asa cum am citit .

sus

Denunta
Nina

Copii
Nina-Cristina: 18 ani, 6 luni

06.01.2004 1:44     citat 

Noi am folosit pt. Cristinuca, Penaten. Are o concentratie mai mare de zinc. Iar cand, Penatenul nu a ajutat-o, am folosit crema bebe, preparata la farmacie.

sus

Denunta
mamim

Copii
DARIA: 18 ani, 5 luni
DAVID: 13 ani, 10 luni

06.01.2004 1:48     citat 

Cand am fost la mare i-am cumparat scutece de unica folosinta speciale pentru plaja(mofturi, deh scot limba ).Numai ca ne-am ales cu o iritatie oribila, de care ne-am chinuit sa scapam aproape o luna trist .Am incercat toate cremele peste care am dat in farmacie, si am avut in cele din urma succes cu Lanozinc.

sus

Denunta
ani

Copii
David Valentin: 17 ani, 6 luni
Daria Stefania: 13 ani, 9 luni

07.01.2004 12:51     citat 

Vin si eu mai tarzior cu reteta de care am precizat mai devreme ULEI SI VITAMINA A ULEIOASA:

La 200 ml de ulei de masline (de preferat) fiert ( pe baia de apa) se adauga cand se raceste, o sticluta de 10 ml de vitamina A uleioasa.

toate cele bune si la cat mai putine funduletze rosii!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: