· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia artificiala a sugarului > nu mai vrea laptic
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor nu mai vrea laptic     
bebelasa

Copii
Andreea Alexandra - Sufletelul nostru
12 ani, 8 luni

04.07.2007 11:50   nu mai vrea laptic  citat 

De cand a dat de gustul piureutului de legume nu mai bea laptic cum bea inainte...cand il vede pe bibe plange, se agita....inainte papa la 4 ore acum trebuie sa ii au la 7-8 ore altfel nici nu se uita la el. O fi dat de gustul mancatului cu lingurita sau de gustul papicii?

sus

Denunta
aly26

Copii
silviu valentin: 13 ani, 2 luni
luca bogdan: 11 ani, 9 luni
am nascut deja!

04.07.2007 7:52     citat 

si eu am patit asa cu el in primele 3 zile de la diversificare,dar cand i-a fost foame a primit si laptele

sus

Denunta
bebelasa

Copii
12 ani, 8 luni

05.07.2007 9:10     citat 

multumesc aly! Deja a devenit o prblema...unde ea papa 800 ml pe zi ieri a papat 570ml. surprins

sus

Denunta
wildrose

Copii
Mihai: 16 ani, 1 luna
Amarilis: 7 ani, 8 luni

05.07.2007 9:23     citat 

A dat de gustul papicii, dar o sa revina la laptic, dureaza cateva zile. zambet

sus

Denunta
bebelasa

Copii
12 ani, 8 luni

05.07.2007 11:13     citat 

multumes wildrose m-am mai linistit sarut

sus

Denunta
emapatrichi

Copii
Eliza: 13 ani, 3 luni

05.07.2007 11:13     citat 

Perioade din acestea vor mai fi de inca 2-3 ori in decursul urmatoarelor 6-8 luni. Nu e de speriat, si noi am patit, trebuie sa ai rabdare, sa nu fortezi bebe sa manance, sa-l lasi sa-i fie foame, adica sa nu-l indopi.

sus

Denunta
bebelasa

Copii
12 ani, 8 luni

05.07.2007 11:18     citat 

empatrichi asa am procedat unde papa la 4 ore acum papa la 6-7 ore, mai greu prinde bibe, dar dupa aceea papa. Si eu am zis ca e ceva normal, a dat de gustul papicii. Sper sa-si revina cat mai repede.
multumesc pentru sfat.Sanatate. sarut

sus

Denunta
Alina_C

Copii
Victor: 12 ani, 7 luni

06.07.2007 12:47     citat 

bebelasa, am aceeasi problema. Ieri a papat la 5 dupa-amiaza si cand am vazut ca nu papa pana la 3 dimineata i-am dat lapte cu cereale prin somn si a papat. Apoi la 9 urlaaaa de foame si iar a papat.

sus

Denunta
llory

Copii
Cristian Daniel: 13 ani, 6 luni

06.07.2007 1:39     citat 

Alina C? Ce cereale ii dai puiului tau? cu le prepari?, in lapte, stiu dar cum ii dai? pe biberob? poste sa bea nu e prea gros?
Multumesc

sus

Denunta
llory

Copii

06.07.2007 1:44     citat 

Stati linistite mamicilor, este normal ca bb sa treaca prin perioade si perioade, si baiatul meu i-mi refuza laptele de multe orii, dar cum am spus sunt doar perioade, apoi revenea din nou la normal si il papa ca e obicei, de ex. nu vreea nici cum lapte caldut, pina m-am prins eu imi refuza fiecare sticla, asa ca nu am mai incalzit asa de tare , mai mult rece decit cald. Eu ii dau laptic de alimentara Milli rosu.
va pup. sarut

sus

Denunta
emapatrichi

Copii
Eliza: 13 ani, 3 luni

06.07.2007 8:55     citat 

----------
llory a scris:
Alina C? Ce cereale ii dai puiului tau? cu le prepari?, in lapte, stiu dar cum ii dai? pe biberob? poste sa bea nu e prea gros?
Multumesc
----------

Spre exemplu, la 150ml de lapte pun o masura (din cea folosita la lapte) de cereale; amestecul nu devine gros si trece prin biberon. De fapt, incearca si tu sa vezi daca trece; e mai simplu. Eu folosesc cereale Noapte buna cu orez si porumb de la Hero.

sus

Denunta
llory

Copii

07.07.2007 9:26     citat 

Multumesc Emapatrichi. sarut

sus

Denunta
Alina_C

Copii
Victor: 12 ani, 7 luni

07.07.2007 3:41     citat 

Illori , sunt cereale de la Milupa din orez fara gluten. Eu la 180 ml ii pun trei masuri de lapte praf. ( e bun tare la gust de as manca eu toata sticla ) . Bebe papa tot si poate trage din sticla ca am o tettina cu gaurica mai mare.

sus

Denunta
bebelasa

Copii
12 ani, 8 luni

07.07.2007 7:57     citat 

Bravo Victoras...mami Alina_C nu papa bibe!!! rad

sus

Denunta
tic_tic

Copii
Parascheva-Ioana: 13 ani, 2 luni

09.07.2007 8:11     citat 

Bebelasa si noi am trecut prin perioade din astea si nu sunt simple deloc. pe mine ma lua durerea de cap cand vedeam ca nu vrea sa pape dupa 6-7 ore surprins . nici acum nu se omoara cu laptele si pe alal care il papa il vrea cu lingurita sau cu canita cu cioc....la bibe a renuntat de mult. Acum sunt mai linistita de cand papa mancare 3 mese pe zi.....nu mai face mofturi. Ai rabdare ca o s atreaca si perioada asta. Pupici sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: