· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de primavara 2007- Cap. 5
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de primavara 2007- Cap. 5     
iulianaem

Copii
Sara: 15 ani, 10 luni
Daria: 13 ani, 9 luni

27.07.2007 1:57   Bebelusi de primavara 2007- Cap. 5  citat 

5 martie Denis (pui de jenn) 3,500kg, 52cm, Brasov
6 martie - Ana-Maria (pui de pufyka) ora 3:25, 3,600kg, Apgar 9, Botosani
11 martie - Teodor (pui de laura_feelings) ora11, 3,300kg, Vrancea - Poze
16 martie - Mario David (pui de desiree) 2,500kg, Bucuresti
20 martie - Irina-Florentina (pui de vanjelyk) 3,300kg
24 martie Andy (pui de maryanda),ora 06:15, 3,500kg, 50cm,Apgar 9, Bacau
26 martie - Maria Desiree Elizabeth(Mariuca) (pui de MaggieB) ora 23:38, 2,760kg, 48cm, Apgar 9-10, Olanda Poze
26 martie - Mihai Cristian (pui de mimi76) ora 3:10, 4,500kg, 53cm, Apgar 9, Bucuresti
28 martie - Daria-Nicole (pui de iulianaem) ora 9:00, 3,170kg, 48cm, Apgar 9, Craiova
28 martie - Calin(pui de lady_D) ora 22:15, 3,200kg, 52cm

4 aprilie Maria-Anca (pui de Vipera) 3,150kg, 52cm, Apgar 10, Bucuresti
10 aprilie Alexandra Georgiana (pui de roxy_pisoiu) ora 11:05, 4,000kg, 51cm, Bucuresti
15 aprilie Raul (pui de bebiku) 4,000kg, 52cm, Apgar 4, Botosani

7 mai Teodora-Maria (pui de sadicutza) ora 23:10, 3,150kg, 49cm, Apgar 9, Bucuresti Poze
10mai Rihanna (pui de business) ora 12:20, 3,100kg, 49cm, Apgar 9, Galati
12 mai Mihnea Viorel Catalin (pui de Lorri) ora 6:05, 3,700kg, 54cm, Apgar 9, Craiova Poze
15 mai Eric-Alexandru (pui de bubulinaRea), 3,300kg, 51 cm, Sibiu
18 mai Nikolas Levi (pui de mcelle), ora 14:15, 4,500kg, 55cm, Apgar 9,10, Bucuresti Poze

Avem 8 fetite si 10 baietei, sa cresca mari si sanatosi!!! Si lista ramane deschisa...

Capitolele anterioare:1 , 2, 3, 4

Nota:
- Cine doreste sa existe in dreptul lui bebe link cu poze, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. Sau puteti accesa www.photobucket.com, sa creati un cont, sa uploadati poza dorita si apoi copiati textul rezultat la IMG Code. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

sus

Denunta
laura_feelings

Copii
Cristian: 10 ani, 9 luni
Teodor: 13 ani, 10 luni

29.07.2007 3:52     citat 

Ce bebelusi frumosi avem !!!
Noi tocmai ne-am intors de la Sarata Monteoru foarte dezamagiti de ce am vazut acolo. O statiune lasata in paragina care colcaie de gunoaie. Am inteles ca a fost cumparata de baiatul lui Vacaroiu si nu a facut nimic acolo. Strandul cu apa sarata miroase foarte tare a urina pentru ca schimba apa o data pe sezon deci va dati seama cate boli se pot lua de acolo. Am avut noroc ca am nimerit bine cu cazarea si am stat mai mult prin jurul pensiunii.
Lui Teo nu i-am facut vaccinul de 4 luni pentru ca e putin racit si facem tratament.

sus

Denunta
Lorri

Copii
Mihnea : 13 ani, 8 luni

29.07.2007 6:08     citat 

Si noi trebuia sa facem vaccinul de 2 luni dar a zis docrora ca il facem abia luna ce vine. Cica nu au primit vaccin luna asta.
Azi am fost la strand cu bebelul. Nu l-am bagat in apa caci era cam murdarica. Asa ca s-a multumit sa stea la umbra, in cosulet, si a dormit aproape tot timpul.

Multumim de listuta noua Iuliana. Ce mai fac fetitele?

sus

Denunta
laura_feelings

Copii

30.07.2007 8:42     citat 

Azi Teodor a cazut intre patul nostru si patutul lui, cu mine langa el, insa nici nu stiu daca a atins parchetul pentru ca l-am apucat imediat de picior si l-am ridicat imediat. A scancit doar putin pentru ca s-a speriat cred. Va dati seama cve sperietura am tras eu cand l-am vazut cu picioarele in sus inghesuit intre paturi. plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
iulianaem

Copii

30.07.2007 9:20     citat 

Offf Laura trist ...de pae acum trebuie sa fi cu ochii in patru!!! Dar cam asa se intampla...Sara tooate cazaturile pe care le-a luat pana intr-un an au fost cu mine de fata surprins ....dar nu aveam ce-i face cat stateam cu ochii pe ea tot scapa trag cu ochiul !!!

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

30.07.2007 10:49     citat 

----------
laura_feelings a scris:

Noi tocmai ne-am intors de la Sarata Monteoru foarte dezamagiti de ce am vazut acolo. O statiune lasata in paragina care colcaie de gunoaie. Am inteles ca a fost cumparata de baiatul lui Vacaroiu si nu a facut nimic acolo. Strandul cu apa sarata miroase foarte tare a urina pentru ca schimba apa o data pe sezon deci va dati seama cate boli se pot lua de acolo. Am avut noroc ca am nimerit bine cu cazarea si am stat mai mult prin jurul pensiunii.
.
----------

din pacate asa este! trist si cat potential are zona aia.........

sus

Denunta
Shadia

Copii
Adnan: 13 ani, 9 luni

30.07.2007 6:07     citat 

Am dori si noi sa fim inclusi la sectiunea cu bebelusii de primavara
Nu prea am inteles cum sa facem sa apara si poza noastra
Bebelusul Adnan s-a nascut pe data de 22 aprilie a avut la nastere 3400g si 54 cm
Este puiutul meu (Shadia) si suntem tare frumusei si madri
cum facem deci pt poza??
Multumim

sus

Denunta
Shadia

Copii

30.07.2007 6:48     citat 

Am reusit sa obtinem si un link unde se pot vizualiza pozele poze

sus

Denunta
laura_feelings

Copii

30.07.2007 9:34     citat 

Shadia bine ai venit printre noi. Datele tale vor fi trecute in urmatoarea listuta de catre iulianam.

Astazi am iesit cu Teo in parc si ne-am intalnit cu caravana de la o anumita televiziune ( nu cred ca am voie sa spun care ) condusa de Adrian Enache care are o emisiune la ei si eu si prietene mele ne-am dus sa facem poze cu el si au inceput sa ne filmeze si ne-au spus ca maine incepanad cu ora 8.30 o sa dea la televizor foarte fericit. Ei au venit pentru a da premii de fidelitate celor care ii urmaresc si eu cu Teo am tras doua biletele pentru a alege castigatorii asa ca daca vreti sa ne vedeti uitati-va la televizor de la 8.30 pe un anumit canal. scot limba sa speram ca o sa ne dea cum au spus.

sus

Denunta
Shadia

Copii

30.07.2007 9:59     citat 

laura multumim de urare
O sa te urmarim pe respectivul post ca suntem tare curiosi

sus

Denunta
iulianaem

Copii

30.07.2007 11:26     citat 

Bun venit Shadia si bebe Adnan!!!!! sarut sarut sarut sarut La urmatoarea listutza o sa fiti si voi, iar poza o sa apara si in colaj....pot sa o aleg eu din link-ul pe care l-ai dat? aaaa si cat mai multa activitate pe aici!!! trag cu ochiul sarut

Laura o sa ma uit la 8.30...dar pe ce canal??? jenat Ca eu cu tv nu prea sunt asa "prietena" pentru ca nu prea am timp trist

sus

Denunta
bebiku

Copii
Raul - minunea noastra poznasa: 13 ani, 9 luni

31.07.2007 9:51     citat 

Buna tuturor!
Ce bine ca s-a mai racorit afara, alta viata acum foarte fericit
Iuliana, vreau si eu sa apara poza lui Raul la inceput foarte fericit trag cu ochiul pls.
De ieri flacaul meu a inceput sa se intoarca singurel pe burtica dar inca mai intampina mici probleme, se mai "impiedica" de manuta. De acum chiar ca tre' sa fiu numai cu ochii pe el, mi-e asa de frica sa nu cada surprins .
Dupa vaccin si-a revenit bine, nu mai face febra si piciorusul si-l misca bine, acusica tre' sa-l faca si pe cel de 4 luni.
inca o poza cu iubitul meu printisor

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
laura_feelings

Copii

31.07.2007 10:00     citat 

bebiku ce baietel mare ai si sta si in fundulet, al meu nu vrea sa stea asa decat daca il tin eu in brate.
Iuliana pe kanald o sa fie. El asa ne-a spus sa ne uitam la emisiunea lui sper ca in cadrul emisiunii o sa ne arate, pentru ca acum m-am uitat la emisiunea de ieri pe care au dat-o in reluare si nu arata o inregistrare ca cea pe care a facut-o cu noi intr-un alt oras asa ca nu stiu ce sa zic.

sus

Denunta
laura_feelings

Copii

31.07.2007 12:21     citat 

Vad ca in programul lor premiile astea se dau la ora 16.00 asa ca o sa ma uit si atunci si cel mai probabil atunci va fi.

sus

Denunta
iulianaem

Copii

31.07.2007 12:44     citat 

Laura lasa sa nu-l fortezi sa stea in fundic!!! Sara a stat prima data singurica in fundulet la 6 luni, atunci a vrut ea!!! Iar pe daria eu nu o un intre perne...si nici pe Sara nu am pus-o!!! trag cu ochiul E mai bine sa ii lasi pe ei sa fie pregatiti pt asta!!!

Eu sunt cam obosita trist azi...cred ca de la vreme mi se trage ca e innourat sper sa si ploua!!! trag cu ochiul

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: