· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Vreau un copil > Cine a folosit teste de ovulatie?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
subiect nou  raspunde
Ati folosit teste de ovulatie?
Nu am folosit
55%
 55%  [ 77 ]
Da si am fost multumita
45%
 45%  [ 63 ]
voturi totale : 140

autor Cine a folosit teste de ovulatie?     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
AdinaA

Copii
Matei: 19 ani, 6 luni
Maria Romana: 14 ani, 10 luni
Mircea Victor: 11 ani

12.01.2004 12:42   Cine a folosit teste de ovulatie?  citat 

Spuneti-mi si mie cum le-ati folosit ??
Aici se gasesc cite 5 intr-un pachet, inca nu am cumparat dar probabil luna viitoare voi achizitiona asa ceva.
Eu am ciclul cam neregulat, adica uneori la 32 de zile. alteori la 33 sau la 30 sau la 34 sau chiar si la 35 de zile. confuz confuz

Dati-mi si mie niste sfaturi, cam de cite teste as avea nevoie?

sus

Denunta
Cora

12.01.2004 2:52     citat 

Adina eu nu stiu cum se fac astea, am incercat sa-ti dau link-ul de aici de la calculul perioadei fertile, dar Admin uita ca sintem in 2004 foarte fericit .

Uita-te pe link-urile astea si ia-ti teste cit sa acopere nr. de zile posibile, fertile in cazul ta.
http://www.americanpregnancy.org/womens...endar.html
http://cycledaily.com/
http://www.pharmacy-prescriptions.com/b...nitor.html

sus

Denunta
AdinaA

Copii

12.01.2004 5:01     citat 

Mersi Cora de raspuns!
Hai tine-mi de urit si pune si tu de un bebe 2 scot limba scot limba

Astept sa vad daca e cineva care a folosit aceste teste .....si ce fef de parere are..

Apropo, eu am mai pus o optiune la sondaj dar nu apare.....de ce????
O sa-l intreb pe admin

sus

Denunta
Cora

12.01.2004 6:42     citat 

----------
AdinaA a scris:

Apropo, eu am mai pus o optiune la sondaj dar nu apare.....de ce????
O sa-l intreb pe admin
----------

Simplu: cind introduci o optiune, trebuie sa apesi butonul "adauga o optiune"... altfel nu apare. Deci dupa a 3-a optiune trebuia sa apesi acel buton ca sa fie introdusa, altfel nu apare. exclamatie

sus

Denunta
Cora

12.01.2004 6:44     citat 

----------
AdinaA a scris:
Mersi Cora de raspuns!
Hai tine-mi de urit si pune si tu de un bebe 2 scot limba scot limba
...
----------

Aoleu mama ce ai cu mine? De ce-mi "tragi a rau"? Un bebe in momentul de fata este exact ce-mi lipseste: bomboana de pe propria coliva. surprins

Na citeva ciocane de la bebe asta virtual... rad

sus

Denunta
Roxana_G

Copii
Alexandra Maria: 15 ani, 6 luni
Andrei Serban: 11 ani, 11 luni
am nascut deja!

12.01.2004 10:41     citat 

Adina, eu am folosit Clear Blue - cu 5 teste in cutie. Toata lumea le lauda. Si cum nu prea se gaseau in Romania, de cate ori plecam din tara imi faceam stoc. prostit

Dar nu am fost prea multumita, desi nu aveam asa oscilatii mari de menstruatie. Pe cuvant daca am identificat vreodata ovulatia (ai am folosit vreo 6 cutii). trist Poate din pricina ca incepeam prea tarziu - pe ele scria din ziua 10. Pana la urma am "reusit" BBitza fara teste si pot spune ca a fost in zilele 8-9. Poate aici era eroarea! trag cu ochiul

Rox

sus

Denunta
shobo

Copii
Codrin-Stefan: 14 ani, 6 luni
am nascut deja!

12.01.2004 10:52     citat 

Salut, fetelor!

eu am vrut sa votez cu o a treia optiune: am folosit si sint nemultumita!
va zic si de ce:
am folosit 2 tipuri pina acum: ambele luate de sotul meu cind a fost in USA. unul se cheama "Easy Baby Plan" si altul "Fertility Test" sau cam asa ceva; unul are 7 stickuri si unul 5. am folosit in luni diferite in zile cind (dupa observarea temperaturii si mucoasei cervicale eliminate) stiam SIGUR ca sint la ovulatie si nu am avut absolut nici un rezultat pozitiv. ba am folosit si cu 2-3 zile inainte de ovulatie sa verific si tot NIMIC! m-am uitat sa nu fie expirate, nu erau, expira unul peste vreo 6 luni si unul peste vreo 8 luni. am facut intotal vreo 5 teste si nimic! dunga de referinta e mereu mult mai inchisa la culoare decit cea de test!

am cumparat acum de curind si un singur stick din RO de la farmnaciile SensiBlue (f scump by the way) sa vad ce si cum si cu asta. zice ca e facut in Olanda si va anunt luna viitoare daca iese ceva pozitiv ca luna asta am uitat de el sa-l fac rad

oricum nu-mi pun mari sperante nici in asta.
chiar luna asta am avut o surprizaq, cred ca am ovulat de 2 ori: am avut CM in a 14-a zi (seara), temp. crescuta dimineata urmat si care a crescut inca cu vreo 2 gr C in urmat. 2 zile pt. ca in seara zilei a 18-a sa am iarasi CM abundent.... m-am gindit ca o fi din cauza acidului folic pe care il iau de vreo 35 zile (medicul mi-a prescris 3 luni inainte de a ramine insarcinata)... am citit pe net ca poate duce la ovulatii multiple!
ma cam sperii la ideea de a putea face gemeni in acest caz!... rad

si ca sa nu sar de la subiect, concluzia mea este ca tot ce am incercat eu nu mi-au lasat o impresi buna deloc! va rog mult daca stiti vreo marca de teste care v-au dat rezultate sa-mi spuneti si mie, poate fac rost de ele.

Multumesc mult si va pup.

sus

Denunta
shobo

Copii
am nascut deja!

12.01.2004 10:58     citat 

Am gresit cu numele celui de-al 2-lea test: dupa cum cie si Roxana, acum ca am citit ce a scris da, se cheama Clear Blue si are 5 stickuri in cutie. da din astea am incercat si eu pe linga cele de la Easy Baby Plan si nimic! precizez ca am urmat destul de bine toate instructiunile de pe prospect: adica nu am baut lichide sau urinat inainte cu 4 ore de efectuarea testului si uneori le-am facut si dimineata cu prima urina. si tot nimic. si acum ca am citit si mesajul Roxanei deja nu mai am incredere deloc in ele.

sus

Denunta
AdinaA

Copii

12.01.2004 11:24     citat 

Fetelor, multumesc de info

Cora, am adaugat o optiune, intial cind am facut sondajul, optiunea era " Da, si am fost nemultumita" dar nu mi s-a salvat iar acum nu pot sa modific
plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Adminule, helllp, ajutor, fii bun si modifica tu sondajul pleeease intrebare intrebare intrebare

sus

Denunta
shobo

Copii
am nascut deja!

12.01.2004 12:33     citat 

Adina, tu ai folosit? daca da, ce rez. ai avut?

sus

Denunta
AdinaA

Copii

12.01.2004 12:35     citat 

Shobo,
Nu am folosit, de aceea vroiam sa aflu pareri. As vrea sa incep sa le folosesc probabil de luna viitoare.

sus

Denunta
shobo

Copii
am nascut deja!

12.01.2004 3:22     citat 

Adina, sa ma anunti te rog si pe mine ce test faci si ce rez. obtii, ok?

Mersic mult si te pupic sarut

sus

Denunta
sirius

12.01.2004 7:23     citat 

Salut,
Eu am incercat 6 luni sa raman insarcinata si fara succes. Am cumparat "Day 10" ceva asemanator cu Clear Blue, cu 5 teste. Prima luna, desi credeam ca sunt la ovulatie, testele nu au confirmat acest lucru. Am zis sa mai incerc o luna si la ultimul test cand imi pierdusem orice speranta...surpriza...clear blue. L-am chemat repede pe sotul meu si...acum suntem in saptamana 12.
Eu datorez acest bebita testului de ovulatie. Probabil ca poate mai asteptam luni bune pana ramaneam insarcinata.
Asa ca va zic sa nu mai asteptati si daca vedeti ca nu iese nimic in 2-3 luni, cumparati teste de ovulatie.
Succes.

sus

Denunta
AdinaA

Copii

12.01.2004 10:43     citat 

Sirius,
In a cita zi a ciclului a aratat testul ca a avut loc ovulatia? confuz confuz

sus