· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Vreau un copil > Cine a folosit teste de ovulatie?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
subiect nou  raspunde
Ati folosit teste de ovulatie?
Nu am folosit
55%
 55%  [ 77 ]
Da si am fost multumita
45%
 45%  [ 63 ]
voturi totale : 140

autor Cine a folosit teste de ovulatie?     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
ina_nz

Copii
Adrian: 17 ani, 3 luni
Maya: 11 ani, 3 luni

13.01.2004 12:29     citat 

Si eu am folosit.....cand eream in Romania.......si ereau scumpe de ma ustura in kur..................niciodata n-au reushit sa ma edifice daca ovulez au ba............
Nu-ti recomand!!

sus

Denunta
sirius

13.01.2004 12:57     citat 

Adina,
Am inceput testul din ziua 10, conform instructiunilor. La ultimul, al cincilea au aparut liniutele.
Probabil ca a fost si noroc. Cred ca doar 5 teste nu ajung pentru o luna. Si desigur sunt scumpe, dar si la tine ca si aici in Canada sunt destul de accesibile. Eu zic sa incerci.
Bafta.

sus

Denunta
shobo

Copii
Codrin-Stefan: 15 ani, 9 luni
am nascut deja!

13.01.2004 8:55     citat 

Sirius,
as avea si eu o intrebare: cite zile are ciclul tau de obicei? sa inteleg ca ovulezi cam prin a 15-a zi daca cel de al 15-lea a iesit pozitiv? nu asa?
si mai am o intrebare: dupa ce semne banuiai tu ca ovulai in alte zile?

multumesc mult

sus

Denunta
shobo

Copii
am nascut deja!

13.01.2004 9:32     citat 

Denise,

tu cum simti cind ovulezi? ajuta-ma si pe mine te rog cu niste idei pt. ce sa urmaresc. eu stiu doar de temp. pe care mi-a masor dim si de mucoasa cervicala eliminata pe care zic eu ca o recunosc deja.
numai ca luna asta s-a intimplat sa am MC si inainte cu 1 zi si dupa ce mi-a crescut temp. chiar la 2-3 zile.

multumesc

sus

Denunta
Roxana_G

Copii
Alexandra Maria: 16 ani, 9 luni
Andrei Serban: 13 ani, 3 luni
am nascut deja!

13.01.2004 10:34     citat 

----------
shobo a scris:
Denise,

tu cum simti cind ovulezi? ajuta-ma si pe mine te rog cu niste idei pt. ce sa urmaresc. eu stiu doar de temp. pe care mi-a masor dim si de mucoasa cervicala eliminata pe care zic eu ca o recunosc deja.
numai ca luna asta s-a intimplat sa am MC si inainte cu 1 zi si dupa ce mi-a crescut temp. chiar la 2-3 zile.

multumesc
----------

Nu sunt Denise. foarte fericit scot limba Dar iti zic cum imi dadeam eu seama. Cam cu 2-3 zile inainte ma dureau ovarele (dureri similare celor de anexita). trist Durerea tinea cele 3 zile continuu, timp in care se schimba si consistenta mucusului (devenea mai vascos). Am facut si testele de progesteron si am constatat ca intr-adevar aceea era perioada ovulatiei.

Rox

sus

Denunta
Denise

Copii
Tyron.B: 19 ani, 8 luni
Imara Romina Luona: 15 ani
Amylyn: 20 ani, 10 luni

13.01.2004 10:57     citat 

cu shobo am vorbit deja pe chat .......de aia nu mai raspund ..........rox are dreptate trag cu ochiul

sus

Denunta
shobo

Copii
am nascut deja!

13.01.2004 11:20     citat 

----------
Roxana_G a scris:
----------
shobo a scris:
Denise,

multumesc
----------

Nu sunt Denise. rad scot limba Dar iti zic cum imi dadeam eu seama. Cam cu 2-3 zile inainte ma dureau ovarele (dureri similare celor de anexita). trist Durerea tinea cele 3 zile continuu, timp in care se schimba si consistenta mucusului (devenea mai vascos). Am facut si testele de progesteron si am constatat ca intr-adevar aceea era perioada ovulatiei.

Rox
----------

cum se numeau testele Rox? ca poate gasesc si eu pe aici asa, ca sa am pe ce sa mai arunc banii prostit

sus

Denunta
Roxana_G

Copii
Alexandra Maria: 16 ani, 9 luni
Andrei Serban: 13 ani, 3 luni
am nascut deja!

13.01.2004 5:59     citat 

Scuze daca am fost neclara. Faceam teste de sange pentru a determina nivelul progesteronului. In mod normal ar trebui sa inceapa sa creasca de la ovulatie si sa ajunga la maximum (sper sa nu gresesc, parca asa mi s-a explicat in ziua 21 - preuspunand ovulatie in ziua 14).

Rox

sus

Denunta
Cora

13.01.2004 11:29     citat 

Adina vezi ca Admin a "reparat" perioada fertila de pe site... vezi ce-ti spune si foloseste si tu testele pe acea perioada. zambet

sus

Denunta
dd_sim

14.01.2004 10:09     citat 

Eu am folosit , si culmea, chiar in ziua ovulatiei am facut doua si nu au iesit. Sunt exact ca cele de sarcina. Am aflat ca sunt insarcinata in sase saptamani, in loc de cinci cum credeam eu! In 8 decembrie, a zecea zi de la menstruatie, eu am ramas insarcinata!!!! Stiu asta pentru ca mi-am scris tot ce am facut, mi-am notat absolut tot. Eu am fost convinsa ca s-a intamplat in 13 decembrie, ar fi fost a 15-a zi cu toate ca temperatura din ziua aia era de 37 cu 2 si nu prea aveam cum sa fiu la ovulatie atunci. Tocmai din cauza testelor am gresit. Probabil ca nu erau bune. Oricum, doctorul mi-a spus ca nu avea cum sa fie sarcina de partu saptamani cand m-am dus la control pentru ca Nasturelul avea 13 mm. El zice ca s-a intamplat in 8. Cam asta e chestia cu testele pe care le-am facut eu. Am vrut sa stii ca poti ramane insarcinata chiar in a 10-a zi! Te pup si iti urez mult succes!

sus

Denunta
SMOKY

15.01.2004 10:31     citat 

..sint si niste termometre speciale....cind le cumperi au si un grafic..cred ca trebuie sa iei temperatura o luna de zile si sa faci graficul..in fiecare zi la aceeasi ora..nu mai stiu daca trebuie sa iei temp o data sau de 2 ori pe zi)...mi se pare ca ovulezi atunci cind temp creste...nu mai tin minte ..am avut si eu unul dar pina la urma nu am reusit sa fac graficul pt ca uitam sa-mi iau temp...asa ca vezi la farmacie....poate e mai usor...

sus

Denunta
anemuc

Copii
Robert: 19 ani, 5 luni
am nascut deja!

21.01.2004 7:52     citat 

sincer nu imi amintesc cum se numeau...stiu ca erau 5 in pachet...si le luam pe alea de la firma care erau "on sale".
6 luni la rand imi iesea ziua ovulatiei ---a 11a sau a 14a...dar n-am ramas...cum nu le-am mai folosit am ramas gravida
cred eu in ziua a 9a
acum am ramas gravida intamplator in ziua a 19a
complet aleator nu?!!!!!!!!!!!!

sus

Denunta
zannieCA

Copii
David Spencer: 16 ani, 1 luna

03.02.2004 12:46     citat 

Eu nu am folosit (inca zambet ...), dar am o prietena care dupa vreun an de incercari fara succes, a ramas insarcinata folosind un fertility monitor, parca de la Clear blue, si teste de ovulatie tot de la aceeasi firma, care se folosesc la fel ca celelalte teste de ovulatie, doar ca aparatul este cel care interpreteaza rezultatele...cel putin asa mi-a explicat mie ea.
Cert e ca a doua luna de cand a inceput sa le foloseasca a ramas insarcinata si, mai ales, a aflat ca ovula mult mai tarziu decat credea ea( desi isi lua temperatura, care, de data asta, s-a dovedit a fi o cale ineficienta de a detecta ovulatia).
Eu cred ca sunt bune confuz

sus

Denunta
Sherlock

05.02.2004 3:55     citat 

Hallo,

sint noua in forumul asta si va salut pe toti!
Eu am folosit Testa-med, sint 5 buc. intr-un pachet, sint facute de austrieci si sint la mine mai ieftine decit clear-blue. Nu mi-e ajuns doar un pachet pentru o luna, pentru ca ciclul meu variaza intre 27 si 31 de zile. Am inceput deci la 8 zile si am folosti pina cind testul era pozitiv. Din pacate, nu este de ajuns sa faci sex atunci cind este pozitiv. In tema asta sint 2 persoane involvate, deci trebuie control la amindoi, in caz ca nu a avut succes...Am citit f. multe despre subiectul asta, iar in final am ajuns la parerea "fericiti cei slabi de duh"... prea multa documentatie duce la stress, iar asta are influenta negativa asupra conceptiei.

Multe salutari la temperatura de 15C !

sus

Denunta
ina_nz

Copii
Adrian: 17 ani, 3 luni
Maya: 11 ani, 3 luni

06.02.2004 5:39     citat 

Adina nu mai are nevoie de teste de ovulatie........are nevoie de ceva sa-i taie gretzurile rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: