· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Vreau un copil > Cine a folosit teste de ovulatie?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
subiect nou  raspunde
Ati folosit teste de ovulatie?
Nu am folosit
55%
 55%  [ 77 ]
Da si am fost multumita
45%
 45%  [ 63 ]
voturi totale : 140

autor Cine a folosit teste de ovulatie?     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
sandicucu

21.02.2007 8:26     citat 

FETELO R EU AM FOLOSIT ELECTRONIC ARE 7BENZI SI DUPA CE URINEZI PE O BANDA O INTRODUCI IN APARAT SI ITI SPUNE DACA AI SAU NU OVULATIA E TOT DE LA C BLUE DAR NU STIU DACA ESTE SI IN ROMANIA ELECTRONIC:DAR EU INCA NU AM REUSI SPER LUNA ASTA: nervos nervos

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 13 ani, 4 luni
Anda Maira: 10 ani, 4 luni

21.02.2007 8:49     citat 

Iti tinem pumnii si nu uita ca pe toate ni le da Dumnezeu, dar atunci cand vrea El !

sus

Denunta
VIPERA

Copii
Maria-Anca: 13 ani, 7 luni
Ioana Luiza: 10 ani, 8 luni

21.02.2007 10:10     citat 

Sandicucu noi iti tinem pumnii si te asteptam cat mai curand in gasca noastra de gravidute ! Sa te ajute D-zeu !!!!! zambet zambet zambet zambet

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 13 ani, 4 luni
Denis Gabriel: 11 ani, 1 luna

22.02.2007 4:04     citat 

eu am folosit teste de ovulatie dr sigur.......nu m-au ajutat fff mult ca nu prea stiam cum sa le folosesc confuz socat . dar eu mi-am urmarit perioada fertila cu termometru si a fost .......tzatza de matza scot limba sarut
spor la "treaba" si te asteptam printre burti sarut

sus

Denunta
bubulina77

Copii
Thia: 13 ani, 3 luni
Patric: 11 ani, 1 luna

22.02.2007 7:44     citat 

Eu am folosit test de ovulatie Diaspot dar nu mi-a folosit .Am facut testul , arata ca sunt la ovulatie si tot nu ramaneam insarcinata.Asta am facut de 2 ori dupa care am zis ca nu mai fac ptr ca nu cred in aceste teste.

sus

Denunta
florycel_m

Copii
steffy: 13 ani

05.03.2007 3:25     citat 

eu am folosit dr. sigur !!! Imi aratau la un moment dat ca ovulam....dar, ulterior...am aflat de la doctor ca nu aveam ovulatie. Nu stiu ce sa va spun , caci nu stiu ce sa cred despre aceste teste. confuz

sus

Denunta
Elody

Copii
ELODIE: 16 ani, 3 luni
Solene-Amandine: 12 ani, 6 luni

02.06.2007 9:58     citat 

Mai fetelor,am si eu o nelamurire.Ultimul CM la-m avut pe 20 Mai.dupa calculelele mele ovulatia ar fi trebui sa fie vineri 1 iunie.Normal 2 zile sunt cele mai fertile.Asa scrie pe prospect.Am inceput sa fac testele de ovulatie de pe 23 Mai.Bun,am facut testul de ovulatie vineri 1 iunie cam pe la 10h a iesit pozitiv,dupa care am mai repetat unul seara inainte sa ma pun pe treaba insa a iesit negativ trist Nu mai inteleg nimic.Nu trebuia sa fie iar pozitiv,ca pe prospect scrie ca 2 zile sunt fertie.Eu am continuat sa fac sex,poate,poate.Sa fie oare ca am baut apa multa?Cine ma lamureste si pe mine,va rog mult ca,simpt ca o iau razna trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
florycel_m

Copii
steffy: 13 ani

03.06.2007 2:48     citat 

Elody, sper ca nu gresesc, dar din cate stiu aceste teste se fac o data-n zi , undeva in jurul pranzului. trebuie sa nu urinezi cam 4 ore inainte de a efectua testul.Se repeta zilnic.Dr mi-a dat sa le fac intr-un anumit numar de zile.
Sper ca nu te-am incurcat si mai tare, dar poate alte fete stiu alte variante. Te pup si succes. Sa fie asa cum iti doresti.

sus

Denunta
byannca

Copii
Karina Ioana: 11 ani, 4 luni

04.06.2007 8:43     citat 

Atunci ce facem fetelor ?Folosim sau nu teste?Am citit undeva ca intr-o luna sunt 3-4 zile in care poti ramane gravida..asa o fi?
Eu am luat branca ursului 1 luna,dar in zadar.....
Bafta si multi bebici!!!!!! sarut

sus

Denunta
Elody

Copii

05.06.2007 3:11     citat 

----------
florycel_m a scris:
Elody, sper ca nu gresesc, dar din cate stiu aceste teste se fac o data-n zi , undeva in jurul pranzului. trebuie sa nu urinezi cam 4 ore inainte de a efectua testul.Se repeta zilnic.Dr mi-a dat sa le fac intr-un anumit numar de zile.
Sper ca nu te-am incurcat si mai tare, dar poate alte fete stiu alte variante. Te pup si succes. Sa fie asa cum iti doresti.
----------

eu am facut unul de dimineta pe 10h daca nu ma insel si mi-a iesit pozitiv.Eram asa fericita.Abea asteptam sa vina sotul de la servici seara,sa ne punem pe treaba scot limba .Ca sa fiu sigura ca ca totul a fost bine,am mai repetat unul seara, dar de data asta imi iesise negativ.Nu mai inteleg nimic.Decat o singura zi mi-a aratat ca as fi la ovulatie,de fapt o juma de zi.Deci.... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Oricum am continuat sa fac sex,potae dar si poate.Ma indoiesc plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
frgtiti

05.06.2007 5:11     citat 

am facut sieu testele dar fara folos ,ce a patit Elody am patit si eu ,apoi am fost la gine unde doctorul mi-a explicat ca se intampla ca in anumite luni sa ai ovulatia foarte slaba de aceea incercarile noastre de a proiecta '' ceva '' sunt zadarnice .Eu va pot spune ca intr-o luna am avut ovulatia total diferita de ce mi-a fost calculat......... si BINGO a dat rezultat instinctul meu si nicidecum testele de ovulatie .P.S. fiecare organism este diferit, in concluzie eu nu cred in ele ,credeti-ma le-am repetat de mult prea multe ori.Parerea mea e sa incercati alte metode trag cu ochiul zambet

Bafta

sus

Denunta
Elody

Copii

05.06.2007 7:35     citat 

----------
frgtiti a scris:
am facut sieu testele dar fara folos ,ce a patit Elody am patit si eu ,apoi am fost la gine unde doctorul mi-a explicat ca se intampla ca in anumite luni sa ai ovulatia foarte slaba de aceea incercarile noastre de a proiecta '' ceva '' sunt zadarnice .Eu va pot spune ca intr-o luna am avut ovulatia total diferita de ce mi-a fost calculat......... si BINGO a dat rezultat instinctul meu si nicidecum testele de ovulatie .P.S. fiecare organism este diferit, in concluzie eu nu cred in ele ,credeti-ma le-am repetat de mult prea multe ori.Parerea mea e sa incercati alte metode trag cu ochiul zambet

Bafta
----------

Sa sti ca ai dreptate iubita cu testele.Luna trecuta mi-a iesit foarte clar ovulatia, ghinionul meu,a fost ca sotulache nu era acasa trist plang sau sunt foarte trist P.S chiar nu stiam ca se poate avea ovulatia foarte slaba prostit Incerc luna viitoare.Va tin la curent!

sus

Denunta
frgtiti

05.06.2007 8:34     citat 

imi pare nespus de rau Elody, stiu cum e sa-ti doresti un bebe , dar nu te descuraja ,eu am facut si tratament cateva luni si tot nimic ,am facu teste tot nimic , apoi mi-am luat' inima in dinti' si am incercat dupa cum am simtit eu si uite ca am reusit foarte fericit
Astept sa vad ce veste ne dai . Mult succes! trag cu ochiul

sus

Denunta
samm

29.07.2007 8:54     citat 

Am folosit testele de ovulatie si cu toate astea n-am ramas insarcinata.

sus

Denunta
redroserou

Copii
Delia: 12 ani, 6 luni

03.08.2007 8:33     citat 

Buna,

Eu am folosit teste de ovulatie luna iulie si dupa trei negative, mi-au aparut pe 28.07 cele 2 linii atat de evidente ca tot intrebam pe sotul meu daca vad bine....
Asa ca acum astept si un raspuns, care as vrea sa fie tot pozitiv si aici...dar cine stie...as fi prea frumos...

Samm, ti-a iesit testul pozitiv de ovulatie si nimic, nimic bebic?

Va pupik....

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: