· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Vreau un copil > Cine a folosit teste de ovulatie?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
subiect nou  raspunde
Ati folosit teste de ovulatie?
Nu am folosit
55%
 55%  [ 77 ]
Da si am fost multumita
45%
 45%  [ 63 ]
voturi totale : 140

autor Cine a folosit teste de ovulatie?     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
ariv

12.08.2007 11:03   teste de ovulatie  citat 

Am folosit si eu teste de ovulatie Minut, sunt 3 benzi intr-o cutie.In ziua a 12 a aparut a 2 a liniuta la fel de intensa ca prima, iar in ziua a 14 a cea de-a doua liniuta a fost foarte pronuntata, mai intensa ca prima.Ovulatie am avut dar azi mi-a venit CM. Sunt putin suparata, incercam de 2 ani sa avem bebe si era prima luna in care foloseam teste, si speranta era destul de mare. Am facut si stimulare ovariana 3 luni la inceputul anului dar fara rezultat . Am facut un pic de pauza cu mersul la gine pt ca eram foarte stresata. In sept incep sa merg din nou ...
Pupici :wink:

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 13 ani, 4 luni
Matei: 11 ani

26.02.2008 5:07     citat 

M-ar interesa si pe mine sa incerc testul de ovulatie, dar daca merg la farmacie si imi spune ca sunt mai multe tipuri nu voi sti ce sa cer.
Dati-mi, va rog, o recomandare. Multumesc.

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 13 ani, 3 luni
alaptat, purtat, rasfatat

26.02.2008 8:35     citat 

Si eu am folosit teste de ovulatie.Dr. Sigur se numeau, m-au ajutat.

rox

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 4 luni
MICA: 9 ani

26.02.2008 10:52     citat 

de curand au aparut pe piata niste testerele pt detectarea ovulatiei, dar nu test din asta clasic gen banda. este un mic dispozitiv care poate fi folosit mai multa vreme. imi pare rau ca-mi scapa denumirea exacta. daca ai revista baby de acum vreo 2 luni, este descris acolo in amanunt. daca revista a scapat de smotoceala lui fi-miu, am sa caut si eu.

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 13 ani, 11 luni
am nascut deja!

28.02.2008 4:59     citat 

Buna!
Acest test se numeste Persona zambet
Este bun...sigur dar foarte scump....

sus

Denunta
mihaita2

08.03.2008 10:32     citat 

buna fetelor! si eu ma numar printre cele care au incercat teste de ovulatie, dar avand un ciclu anovulatoriu, nu m-am bucurat de unul pozitiv pana acum... trist . in urma cu 3 zile am inceput sa imi fac iar teste de ovulatie( sunt sub tratament cu duphaston) si la ultimele 2 a doua liniuta a iesit dar mai slab evidentiata ca prima. ce inseamna asta? urmeaza sa am ovulatie zilele astea??? va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns ca stau ca pe ace... va pup

sus

Denunta
mihaita2

08.03.2008 10:34     citat 

aaa, si inca ceva: daca ies amandoua liniutele, cand se produce ovulatia si cand trebuie sa prestez?

sus

Denunta
ratuscamea

08.03.2008 12:18     citat 

buna! si eu am folosit teste de ovulatie , in ziua in care iti apar ambele liniute colorate atunci prestezi. se zice ca este bine si inainte cu o zi , doua

sus

Denunta
ratuscamea

08.03.2008 12:22     citat 

a ! uitasem este indicat sa le faci in fiecare zi la aceiasi ora. intre orele 10:00 si 20:00
liniuta a 2a care nu este de aceiasi culoare ca si prima ci mai deschisa, arata ca in urmatoarele 24 ore se va produce ovulatia.
daca citesti cu atentie instructiunile de pe prospect iti detaliaza tot

sus

Denunta
mihaita2

08.03.2008 12:51     citat 

merci mult, ratusca. zambet

sus

Denunta
janine13

am nascut deja!

08.03.2008 3:54   teste de ovulatie  citat 

am folosit si eu teste de ovulatie Minut cu 3 probe de mai multe luniau iesit pozitive in acelasi timp am facut Efitard si Duphaston de 6 luni nici un rezultat vreau un bebe aveti sfaturi mersi
surprins S

sus

Denunta
janine13

am nascut deja!

08.03.2008 4:06     citat 

trist

sus

Denunta
janine13

am nascut deja!

08.03.2008 4:11     citat 

am facut testul si a iesit pozitiv in zilele urmatoare nu a crescut temperatura s-a produs ovulatia?stiti ceva legat de asta pa

sus

Denunta
cristicros

Copii
ALEXANDRU: 13 ani, 7 luni
S: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

09.03.2008 5:11     citat 

uite aici un link cu test de ovulatie
http://www.madalinas.ro/produse/-%20tes...saliva.php
Eu nu l-am folosit dar vreau sa-l cumpar.Poate l-a folosit cineva sa ne impartaseasca impresii.

sus

Denunta
janine13

am nascut deja!

09.03.2008 7:51     citat 

mersi am sa incerc.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: