· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Vreau un copil > panica..
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor panica..     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
squirrel_91

10.02.2011 11:55   panica..  citat 

bunaa.. ma alatur si eu vou .. eu sunt casatorita de 5 luni.. si ne dorim un bebe f mult ... am tot incercat.. dar degeaba.. un avort spontan la 2 saptamini in noiembrie.. dupa care dupa ciclu(23 decembrie+4) din decembrie/ianuarie am facut s.x neprotejat in zilele fertile.. pe 19 ianuarie am fost internata cu apenticita acuta m/au si operat a doua zi mi/a venit ciclu putind tot si a durat cam vreo 4/5 zile..zicea k era vb iarasi d un avort spontan.. dar nu sunt sigura ca a fost..un ginecolog a zi k nici nu sunt si nici nu am fost insarcinata..dar nu pra cred k aveau d unde sa stie pt k era abia 1.5 saptamini si nu poate sti nimeni daka e sau nu ..la vreo 5 zile aveam un gust metalic in gura .apoi greturi /vomitat uneori .... mau externat(24 ianuarie) si pina acum greturile nu mi/au trecut ba chiar sau mai inmultit in special de dimineata .. miros dezvoltat.. manink f mult.. somnolenta ,,oboseala,,dureri de cap,,si dimineata un pic de febra..azi in 10 ianuarie..dupa calculele mele daka as fi gravida ar trbui cam sa fie cam a 5/a saptamina.. dar inka nu sunt sigura am facut un test acu 1 saptamina jumate si era negativ... poate mai fac unul azi ...dar totusi nu sunt sigura ca sunt .. imi poate spune cineva ...o parere.. trist

sus

Denunta
purple_light

10.02.2011 1:50     citat 

squirrel_91, nu te panica in primul rand ca nu te ajuta cu nimic.
nu stiu mare lucru despre avorturile spontane asa ca la capitolul asta nu am nici un sfat si nici o parere.
simptomele pe care le ai seamana foarte bine a sarcina dar eu stiu ca genul asta de simptome pot fi si autoinduse de dorinta ta foarte mare de a fi insarcinata.
acum, daca zici ca ai avea cam 5 saptamani de sarcina mai fa un test de urina si vezi ce iese, ar fi mult mai concludent un rezultat la 5 saptamani de la conceptie.
sau mai este si varianta testului de sange, ai putea sa incerci, cred ca este mai sigur decat testele de urina facute acasa.

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 15 ani, 3 luni
Denis Costin: 8 ani, 8 luni

10.02.2011 2:16     citat 

Daca testul de sarcina este negativ si azi eu cred ca ce ai tu e o reactie la anestezie.
Operatia in sine e usoara insa anestezia, in special daca e prima pe care o faci, poate avea efecte adverse.
Eu dupa prima anestezie am vomat nonstop, am avut dureri de cap. a fost rahi. apoi dupa prima anestezie generala am dormit pe mine vreo 3 saptamani foarte rau a fost.
Atentie insa la febra. Daca mai faci febra vorbeste cu un medic. e posibil sa apara o infectie.
Daca totusi vrei sa inlaturi orice dubi mergi si fa un test betahcg.
Iti arata 100% daca e sarcina sau nu- fara rateuri.
Se face la aproape orice laborator de analize si sunt care dau rezultatul in aceeasi zi.
Sanatate!

sus

Denunta
squirrel_91

10.02.2011 2:32     citat 

e a treia anestezie... stii ..dar am uitat s precizez k am si ameteli si se indesesc.. si sini tari de ceva vreme..dar ciclul trb d vina cam pe 20 februarie. dar ii am tari de vreo saptamina..

sus

Denunta
lord_lesy

Copii

10.02.2011 2:39     citat 

Uitate la sfarcuri si spune cum sunt, ce culoare au si cum le simti?
Sunt tari si iesite in evidenta?
Sunt moi si ombilicate (bagate in interior?)
Te dor cand le atingi?

sus

Denunta
squirrel_91

10.02.2011 3:49     citat 

de fapt eu nici nu prea le aveam... mai deloc pt ca am sini mari..acum au esit un pic parkla sau mai marit sint mai tari de cum erau de durut nu ma doare ..discomfort la atingere..culoare sau evidentiat un pic..

sus

Denunta
lord_lesy

Copii

10.02.2011 3:53     citat 

ideea era urmatoarea:
in cazul unei sarcini sfarcurile se coloreaza in maron, se inchid la culoare, sunt foarte moi si retrase.
De aceea intrebam.
Eu zic sa faci un test maine cu prima urina.

sus

Denunta
squirrel_91

10.02.2011 3:56     citat 

ms ms mult pupicei ...fac miine test ..si cred k miine ajung si pe la vreun medic..

sus

Denunta
squirrel_91

11.02.2011 10:24     citat 

fetelor... am fost azi la medic..m/au programat la un consult de interne ..poate fi o infectie.. dar mai sigur au zis k e sarcina,,,,, in ultimile 3 zile mi s/au marit sinii woow .. greturi..ameteli..chiar nu stiu ce e ,,vreau s fiu optimista.. totusi.chiar daca ar exista unele suspiciuni de o infectie post operatie... voi ce zice/ti ??? mentioinez dk ar fi s vina CM ar trebui pe 20/21/22feb ..

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 2 luni

11.02.2011 10:47     citat 

Eu nu cunosc nimic in legatura cu operatia de apendicita, cu acele complicatii care pot sa apara sau alte infectii...chiar nu stiu.
Vreau doar sa spun ca absolut toate modificarile de care vorbeai au fost prezente si la mine la inceputul sarcinii, absolut toate: un gust metalic in gura .apoi greturi , miros dezvoltat.. manink f mult.. somnolenta ,,oboseala,,dureri de cap,,si dimineata un pic de febra., sani mariti, greturi, ameteli.
Daca ai facut calculul si e posibil sa fii in 5 saptamani, incearca si mai fa un test de sarcina. Macar mai elimini un dubiu.

sus

Denunta
purple_light

11.02.2011 11:29     citat 

seamana destul de bine a sarcina, dar pana la confirmare iti tin pumnii sa fie cum iti doresti zambet

sus

Denunta
lord_lesy

Copii

14.02.2011 9:16     citat 

Asteptam vesti de la tine.
Sanatate! si sa fie cum iti doresti tu.

sus

Denunta
squirrel_91

14.02.2011 6:26     citat 

am fost azi la medic,,am facut si un ecograf... mi/au zis k inka nu sunt siguri ca sunt insarcinata,,dar uteru e marit,, si sa mai astept 1 saptamina si sa fac inka un test.. incerc sa fiu optimista,.. ms si voua pt sfaturi.. pupici

sus

Denunta
purple_light

14.02.2011 10:59     citat 

tin pumnii.... foarte fericit
mie cred ca mi-a venit ciclu... deci, bebe alta data pentru mine

sus

Denunta
squirrel_91

17.02.2011 3:16     citat 

buna..mamici si viitoare mamici.. mi/a venit ciclu.. f ciudat..putin si asa rozaliu..nu am mai patit asa ... mi/a zis medicu de familie ca poate fi sarcina cu cm ... asa ca inca sunt optomista... sa vad cit dureaza.. apoi ma vad ce zic..rezultatele de la analize beta hcg miine le iau.. pot a ma orienta... mai bine.. si daka nu dureaza mult ciclu mai repet un test.. uratimi succes.. ms anticipat si va pupacesc...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: