· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Vreau un copil > bebe sau nu?va rog ajutati-ma
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor bebe sau nu?va rog ajutati-ma     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
ciresika09

am nascut deja!

26.11.2009 12:53   bebe sau nu?va rog ajutati-ma  citat 

buna. sunt noua pe forum. va rog ajutati-ma.
Am avut contact sexual la inceputul perioadei fertile. La 11 zile de la presupusul contact am facut un test de sarcina Surecheck. Rezultatul o liniuta roz, cea de control si cea de test fffff slab vizibila. se vede doar daca ti testul intr-o anumita pozitie si doar la lumina. Ce credeti?poate fi sarcina sau e prea devreme sa ma bucur?A patit cineva sa aiba asa rezultat?Oare l-am facut prea repede?eu ma gandesc ca din moment ce a aparut liniuta, chiar si asa slab vizibila, totusi hormonul de sarcina exista.va rog ajutati-ma. (repet, liniuta e f greu sesizabila, e subtire, f stearsa, se vede doar intr-o anumita pozitie, dar a aparut in primele 10 minute, nu dupa uscarea testului). multumesc mult

sus

Denunta
youngmom

Copii
Alexandra Cecilia: 17 ani, 8 luni
Andrei Iustin: 13 ani, 2 luni
Darius Stefan: 10 ani, 2 luni

26.11.2009 1:17     citat 

Buna!

Intr-adevar testul este facut un pic cam devreme si probabil ca inca nu este cantitate suficienta de beta hcg in sange, asta in cazul in care esti insarcinata. De obicei nu exista teste fals pozitive , mai sunt cazuri in care s-a efectuat tratament de infertilitate cu diferite medicamente care contin acest hormon si care au dus la teste fals pozitive, dar daca nu te afli in aceasta categorie eu zic ca e sarcina, doar ca e prea devereme pt ca liniuta sa fie mai pronuntata. Ca sa aiba rezultat concludent, testele trebuiesc efectuate cel mai devreme in perioada cand ar fi trebuit sa apara CM. Mai fa un test dupa cateva zile!
Nu te-am intrebat: alte simptome de sarcina mai ai?

Multa sanatate!

sus

Denunta
ciresika09

am nascut deja!

26.11.2009 1:22     citat 

[quote="youngmom"]Buna!

Intr-adevar testul este facut un pic cam devreme si probabil ca inca nu este cantitate suficienta de beta hcg in sange, asta in cazul in care esti insarcinata. De obicei nu exista teste fals pozitive , mai sunt cazuri in care s-a efectuat tratament de infertilitate cu diferite medicamente care contin acest hormon si care au dus la teste fals pozitive, dar daca nu te afli in aceasta categorie eu zic ca e sarcina, doar ca e prea devereme pt ca liniuta sa fie mai pronuntata. Ca sa aiba rezultat concludent, testele trebuiesc efectuate cel mai devreme in perioada cand ar fi trebuit sa apara CM. Mai fa un test dupa cateva zile!
Nu te-am intrebat: alte simptome de sarcina mai ai?

Multa sanatate

am o usoara greata dar cred ca asta poate fi si indusa si mi-au aparut cosuri.in mod normal nu aveam

sus

Denunta
youngmom

Copii

26.11.2009 1:28     citat 

E posibil totusi sa fie inca devreme si pt simptome...Cand ar fi trebuit sa-ti vina CM?

sus

Denunta
ciresika09

am nascut deja!

26.11.2009 1:41     citat 

----------
youngmom a scris:
E posibil totusi sa fie inca devreme si pt simptome...Cand ar fi trebuit sa-ti vina CM?
----------

ultima menstruatie am avut-o in 4 noiembrie, iar contactul cu pricina in 15...... urmatoarea menstruatie intre 1-3 decembrie

sus

Denunta
youngmom

Copii

26.11.2009 2:05     citat 

----------
ciresika09 a scris:
----------
youngmom a scris:
----------

ultima menstruatie am avut-o in 4 noiembrie, iar contactul cu pricina in 15...... urmatoarea menstruatie intre 1-3 decembrie
----------

Hehe...la fel ca mine zambet A trecut ceva timp de la contact si sunt sanse sa apara a 2-a liniuta...Dupa parerea mea e sarcina zambet . Repeta testul si peste vreo 2-3 zile sa vezi ce iese.

Eu incerc sa raman insarcinata cu al treilea bb si am avut contact cam in aceeasi perioada in care ai avut si tu, iar momentan nu simt decat niste dureri usoare ca la CM si mici intepaturi in zona ovarelor. Inca n-am facut test pana acum, ca mi s-a parut devreme.

Testul de sarcina Surecheck din cate am inteles este unul dintre cele mai bune. Sa ma tii la curent! sarut

sus

Denunta
ciresika09

am nascut deja!

26.11.2009 2:06     citat 

----------
youngmom a scris:
----------
ciresika09 a scris:
----------
youngmom a scris:
----------

----------

Hehe...la fel ca mine zambet A trecut ceva timp de la contact si sunt sanse sa apara a 2-a liniuta...Dupa parerea mea e sarcina zambet . Repeta testul si peste vreo 2-3 zile sa vezi ce iese.

Eu incerc sa raman insarcinata cu al treilea bb si am avut contact cam in aceeasi perioada in care ai avut si tu, iar momentan nu simt decat niste dureri usoare ca la CM si mici intepaturi in zona ovarelor. Inca n-am facut test pana acum, ca mi s-a parut devreme.

Testul de sarcina Surecheck din cate am inteles este unul dintre cele mai bune. Sa ma tii la curent! sarut
----------

Doamne ajuta!!! mai am o intrebare: sangerarea de nidatie e neaparat sa apara?poate fi sarcina si daca nu am avut sangerare?

sus

Denunta
youngmom

Copii

26.11.2009 2:16     citat 

Eu personal nu am avut nici un fel de sangerare la niciuna dintre sarcini. Nu e musai sa apara. La mine sanii au fost primii care au dat de gol sarcina,ii aveam f tensionati si vizibil mariti, dar asta se intampla in perioada in care trebuia sa apara CM, nu mai devreme. Oricum , daca ai liniuta a doua , cat de slaba ar fi ea, ai sanse maxime sa fi graviduta, cu sau fara sangerare de nidatie.

Pupici si mult noroc! zambet

sus

Denunta
Gaheris

26.11.2009 2:27     citat 

"ionelita" a scris
ciresika sarut eu sunt de parere ca daca nu este sarcina nu apare deloc a doua liniuta......la tine apare foarte slaba liniuta pt ca ai facut testul prea devreme...daca ai mai repeta maine,poimaine testul o sa observi cum liniuta se accentueaza
eu zik ca e sarcina sarut sarut multa sanatate sarut

sus

Denunta
ciresika09

am nascut deja!

26.11.2009 2:29     citat 

----------
Gaheris a scris:
quote="ionelita"]ciresika sarut eu sunt de parere ca daca nu este sarcina nu apare deloc a doua liniuta......la tine apare foarte slaba liniuta pt ca ai facut testul prea devreme...daca ai mai repeta maine,poimaine testul o sa observi cum liniuta se accentueaza
eu zik ca e sarcina sarut sarut multa sanatate sarut
----------
[/quote]

o sa va tin la curent.multumesc mult.domane ajuta. rugati-va

sus

Denunta
ciresika09

am nascut deja!

26.11.2009 2:41     citat 

ma tem pt ca liniuta e aproape insesizabila. e f subtire,stearsa, nu se vede decat dintr-o anumita pozitie si la lumina......sper sa fie cu ochisori

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

26.11.2009 2:42     citat 

E 98% sigur sarcina! Sc e unul din cele mai precise teste si oricat ai vrea sa iasa si fals pozitiv asta nu-ti iese. Din contra se pozitiveaza f greu. Si la mine prima data a aparut tot asa repede, in primele 10 minute dar se vedea doar la lumina. Cand e negativ albul ala e atat de sidefat si de clar... nervos Dar cand apare si o urma e imposibil sa n-o vezi cand inclini testul in lumina.
Deci, felicitari! sarut

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

26.11.2009 4:50     citat 

----------
ciresika09 a scris:
ma tem pt ca liniuta e aproape insesizabila. e f subtire,stearsa, nu se vede decat dintr-o anumita pozitie si la lumina......sper sa fie cu ochisori
----------

pentru linistea ta, repeta testul peste cateva zile, eventual fa-ti si o programare la gine care sa te asigure...
Doamne ajuta sa fie cum iti doresti!!!!

sarut

sus

Denunta
ciresika09

am nascut deja!

26.11.2009 6:26     citat 

mai repet testul maine dimineata. va tin la curent. multumesc pt tot

sus

Denunta
youngmom

Copii

27.11.2009 8:19     citat 

Ciresika, ai repetat testul? Cum e? Hai cu vestile zambet (bune, normal)

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: