· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna 2006 - cap. 77
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna 2006 - cap. 77     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

04.08.2007 9:23   Bebelusi de toamna 2006 - cap. 77  citat 

Bun venit bebelusilor Matteo si Iustin Andrei, alaturi de mamicile lor.

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 11 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

01.09 - Ana Iarina (puiutza de adnas), 3,400 kg, 56 cm, 2 dintishori, poze
02.09 Ioan Alexandru (pui de ursulina), 2 dintishori
03.09 - Rebecca Andreea (puiutza de ZCLR), 6 dintishori

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 10 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

08.09 - Estefania (puiutza de nerea),
10.09 - Rares - Matei (pui de danny_ro), 2 dintishori, poze
10.09 - Alexandru Florin (pui de liabalmez), 4 dintishori
11.09 - Erik (pui de biancaiulia), 0 dintishori
17.09 - Ruxandra (puiutza de sophia3), 6 dintishori
19.09 Alesia Alexandra (puiutza de peppe0604)
21.09 - Eric Joel (pui de bdelmari), ? dintishori
21.09 - Eduard Gabriel (pui de mirela06), 4 dintishori
25.09 Ana Catinca (puiutza de pogos)
26.09 - Federica (puiutza de ANA_B), 2 dintishori
27.09 - Stefania (puiutza de margot), 0 dintishori
28.09 - Anastasia (puiutza de nicoleta121)
29.09 Eduard Cristian (pui de bblusa), 2 dintishori, poze
29.09 - Anna (puiutza de ralus), 4 dintishori, poze
30.09 Jan Lucas (pui de furnicutza26),1 dintishor
03.10 - Stefan (pui de Lili_R), ? dintishori, poze
04.10 - Liana Maria (puiutza de alexasicoe), ? dintishori, poze

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 9 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

06.10 - David Petru (pui de iubu77)
10.10 - Alexandra (puiutza de Ruxi_Mici), 2 dintishori, poze
11.10 Vlad (pui de bianca_ve), 4 dintishori
12.10 - Alexia Sophia (puiutza de Carlex), 1 dintishor, poze
15.10 Alexandru Ionut (pui de hermine), 8 dintishori
16.10 Elouan (pui de Teodora29), 6 dintishori
18.10 Isabella (puiutza de anima_dia), 2 dintishori, poze
19.10 - Darius (pui de adelapatricia), 1 dintishor
19.10 - Tudor Stefan (pui de KiKilinis), ? dintishori
19.10 - Boris (pui de bavi), 2 dintishori
20.10 Vlad - Alexandru (pui de sburac), ? dintishori
21.10 - David (pui de paganika), 0 dintishori, poze
22.10 - Andrei Mattia (pui de Amani), 4 dintishori
26.10 - Calin (pui de franceska1), 0 dintishori , poze
28.10 Teresa Natalia (puiutza de kimm), 0 dintishori
30.10 Eduard Andrei (pui de Dana_Lutic&Eagles), 3 dintishori, poze
30.10 Iustin Andrei (pui de andreea29, ? dintishori
02.11 Mario (pui de Dia27), 1 dintishor
02.11 Arianna (puiutza de irinuta78), 0 dintishori
04.11 Matteo (puiutza de micky_creanga), ? dintishori

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 8 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

05.11 Maia Gabriela (puiutza de Awa), 2 dintishori
06.11 Bendis (puiutza de gazzella), 5 dintishori, povestea nasterii lui Bendis
08.11 Andrei Darie (pui de roxanamirela), 0 dintishori, poze, povestea nasterii
10.11 - Maria Magdalena (pui de claudia_kandia), ? dintishori
12.11 - Andrei Stefan (pui de ancastefan), 0 dintishori, poze
16.11 - Sonia Stefania (puiutza de 16112006), 4 dintishori
20.11 - Tudor (pui de viuta),6 dintishori , poze

Avem 19 fetite si 23 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici !!!

Nota:
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

Capitolul anterior

sus

Denunta
gazzella

Copii
F: 16 ani, 1 luna
B: 14 ani, 2 luni
M: 8 ani, 9 luni

04.08.2007 9:40     citat 

Hermine, frumoase pozele, frumoasa Timisoara, doar ca pe puit nu-l vad prea bine
vad ca-i blondut si cam atat
banuiesc ca trebuie sa ai putina rabdare pana cand se stabilizeaza scaunul
Roxana, eu nu cunosc copilasul acela Denis.
Darie are niste ochii albastrii, sigur au sa-i ramana asa
iar tu foarte ingrijita, super!
cu bisericile tot asa, nu-mi plac decat cele devenite de interes cultural si nu sub casa mea
mai pui ca iau din spatiul copiilor fac urat
incearca sa-i mobilizezi tu daca altcineva n-o face pe vecini
asta daca nu intentionati sa va mutati de acolo
copiii au nevoie de spatii de joaca, biserica vine dupa trag cu ochiul

ca amintea Hermine de supernanny
cum e fetelor? ce parere aveti de ea? eu nu stiu nimic de emisiune si m-a facut Hermine curioasa

sus

Denunta
gazzella

Copii

04.08.2007 9:59     citat 

noi poze nu prea am mai facut
ca aveam ba aparatele pierdute prin casa cu zugravitul, pe urma bateriile, pe urma virusat videofoninul si tot asa
din ce am facut
asta e Varenna (una din perlele lacului Como) vazuta din vaporasul ca care traversam lacul cand nu gasim loc pe plaja noastra (sambata si duminica)

Felix isi mannaca inghetata

la Mandello del Lario se organizeaza multe activitati pentru adolescenti, daca vor sa picteze peretii pot s-o faca fara sa distruga, super!

plaja la Mandello del lario, sunt valuri care aduc mult cu cele de la mare, in plan secuns se poate vedea un colt din plaja organizata
cel mai mic din brotaci e Felix nervos
e vesnic copil de mingi in toate grupurile noi zambet
nu stiu cum sa-i explic ca nu poate sa rupa tuturor fara sa-mi fie frica ca-i blochez aceasta minunata deschidere inspre oameni, contactul uman

Felix cu taica-su in fata unui teren de distractie a copiilor (rotile, etc)

tot Mandello del Lario, dar alta zona

casa in Mandello del Lario

de aici se ia vaporasul inspre alte localitati la fel de incantatoare
peisajul se vede de pe terasa unde servim inghetata

Bendis aproape de gelaterie

gelateria
un spatiu foarte curat, linistit, relaxant
se serveste la masa o cupa mare de inghetata, n-spe mii de fantezii (4-5 euro cupa)

o cladire in Mandello del Lario
ca sa gasesti hartia pe jos devine o adevarata aventura

merg sa le dau papica ca s-a racit
tocmai buna scot limba

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani, 3 luni
Dominic Nicholas: 10 ani, 11 luni

04.08.2007 10:12     citat 

La multe lunite Liana !! sa cersti mare , mare , mare si sa fi sanatoasa !!!

neata fetelor ,

l-am pus pe tati la treba(face curat) si eu butonez in liniste , iar Alex se joaca pe langa mine.
La noi ploua mocaneste , deci probabil va fi un weekend petrecut in casa trist , dar e buna si ploaia.

Fetelor Timisoara nu e chiar asa de curata cum pare in poze cool si eu sunt atat de obisnuita cu ea ca nu mi se mai pare sa aiba ceva frumos. In schimb lucruri frumoase gasesc in alte orase pe care nu le vad asa de des.De exemplu Sibiul care are tot centru , adica toate cladirile istorice renovate si arata intradevar super.
Chiar si Aradu parca e mai aranjat.

roxanamirela- pediatra noastra ne-a umplut de medicamente care nu prea ne-au ajutat , dar am apelat la ea ca nu am avut alta solutie ,aproape toti medicii pediatri din timsoara au avut concediu in luna iulie trist Am vrut sa merg cu Alex la altcineva la cabinet particular si dupa nspe telefoane am constata ca nu am unde sa ma duc. Analizele de scaun le-am facut eu fara sa imi fie sugerate de peidiatra , si apoi ne-a spus foarte bine ca le-ati facut . Dar ea nu ne-a trimis sa le facem. In fine .... Ce dor mi si mie de un kk de oaie scot limba , asa facea si Alex inainte.

viuta-- mi-am dat seama ca e vina parintilor ca acei copii sa comporta astfel trist Of si cand vad ca Raluca le da sfaturi parintiilor cum sa faca corect si parintii o tin in continuare pe a lor surprins , sau cand mama pune in aplicare ce a invatat de la super nanny si tatal vine si o contrazice si permite copilui in continuare sa faca ce vrea el surprins

gazzella-- uite o poza cu Alex de aproape :

noaua lui pasiune -- volanu masinii, e asa de fericit cand il lasam la volan, si doar cu lacrimi il putem lua de acolo

si o poza facuta chiar acuma , cu cd-urile lui tati , dar le-am stans repede sa nu ne vada foarte fericit

Cu kk avem rabdare deja mai bine de o luna trist sper ca isi va revenii .

Ruxi multumim pentru listuta sarut

sus

Denunta
gazzella

Copii

04.08.2007 10:27     citat 

no iaca si printesa
taica-su - una bucata elefant - smantanit cu drag si sarguinta de bunica materna
si acu o parte din rezultate nervos

si de aia nu stau sa-mi indop pruncutii zambet

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

04.08.2007 10:58     citat 

La multe lunitze Liana!
Lamulte lunitze Matteo!

Ruxi multumim pentru listutza si pentru ca ne-ai schimbat poza! sarut sarut

revin, dar sa mai admir poze!

rox

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

04.08.2007 11:09     citat 

Gazzella, Denis e vecinul nostru de palier si partenerul de joaca al lu' fii-miu.
Multumesc!As vrea eu sa fiu si mai ingrijita dar timpul nu imi permite.Nu am mai pus un fard sau un ruj de mult timp.Dar copilul e mai important. trag cu ochiul
Pozele sunt reusite, zona arata ca o oaza de liniste.IAr Bendis e mortala! rad rad Cum sta ea nud rad rad rad Pupam!
Cat despre Super nanny, eo emisiune la Primat Tv de mult timp.Eu ma uit la ea si ma socheaza cum sunt crescuti unii copii surprins Acum s-a schimbat psiholoaga.Inainte era Irina Petrea, imi placea mai mult.A scos si o carte de curand.Ruxi ne poate da amanunte despre ea.
Dar daca intri pe site la prima tv poti vedea amanunte despre emisiune.

cineva vrea sa fie alintat.......

rox

sus

Denunta
Marinutza

Copii
Alexandru zis Trompetzic: 15 ani, 9 luni

04.08.2007 11:39     citat 

La multi ani finutza mea scumpa sarut
mai e un pic de tot si face anul Liana...nici nu-mi vine sa cred ca a trecut atata timp, ca a crescut atat de bine si frumos, ca practic s-a nascut a doua oara...
va pun 2 din cele mai dragi poze sufletului meu, cu regretul ca sunt atat de departe de ea si nu o pot vedea cum creste, ca nu pot sa-i incurajez fiecare progres.

sus

Denunta
alexasicoe

Copii
Paul Mihai: 15 ani, 9 luni
Liana Maria: 14 ani, 3 luni

04.08.2007 3:25     citat 

Lume noua pe aici foarte fericit .
Va imbratisez cu drag si dor sarut sarut sarut .
Multumim din suflet pentru urari si pentru ca va ganditi la noi sarut . Si noi ne gandim la voi si mai intram din cand in cand sa vedem poze si progrese trag cu ochiul .
Doresc tuturor bebelusilor dragalasi de pe aceasta lista numai bine, multa sanatate, sa creasca mari, frumosi si sa le ofere cat mai multe bucurii parintilor sarut . Intr-adevar timpul trece fantastic de repede, mai e un pic si nu mai avem bebelusi zambet .
Liana a devenit si ea o mica domnisoara fitoasa si cu pretentii, dar dragalasa si simpatica foc foarte fericit.
Probleme avem la masa, tare repede se plictiseste si uneori ne pune rabdarea la incercare incercand sa-i domolim urletele si nervisorii ochi peste cap . Dar cand ma uit la ea si vad ce falcute si sunculite a facut imi trece si sunt mandra ca macar chinul meu are rezultate foarte fericit . In schimb tot ce nu e mancarea ei e un deliciu, e o mare pofticioasa si daca nu ii dam sa guste tot ce mancam noi sau in special Paul face crize, ne musca, trage de farfurie pana primeste ce vrea foarte fericit . Paine cu almette si tocanita de pui cu macaroane cred ca ar manca o portie intreaga fara probleme in locul mancarii ei de bebelus daca i-as da, trage cu sete si din laptele lui .
Ne laudam si noi cu 2 dintisori crescuti de 2 luni si de atunci pauza foarte fericit
In rest e un copil foarte vesel atata timp cat sunt langa ea, in momentul cand ies din camera sau mai rau ramane absolut singura e jale mare de tot foarte fericit . Merge in premergator, am pus-o deoarece e singurul loc unde sta mai mult de 2 minute prostit , altfel nici la baie nu as putea sa merg fara ea, e foarte mamoasa si foarte bratoasa, ar sta in brate non stop ochi peste cap , curatenie de multe ori fac cu ea in maruspiu in spate scot limba .
Progrese face mai lent deoarece nu sta jos mai deloc, patutul in afara de dormit nu il sufera, paseste daca o tin de maini, dar nu merge de-a busilea, nici nu se ridica singura de mobila sau altceva, se sprijina si sta singura daca o pun eu direct scot limba . Dar nu imi fac probleme caci sunt obisnuita, Paul a fost la fel de puturos, chiar mai rau decat ea foarte fericit . In schimb nu are stare deloc, se plictiseste foarte repede in tot ceea ce face, tot timpul vrea sa traga, sa cotrobaie, trage de sertare, scoate ce este prin ele, cablurile sunt iubirea ei, roade tot ce vede, mi-a tras si fata de masa din bucatarie cu tot ceea ce era pe masa inclusiv o farfurie plina cu mancare prostit .
E innebunita dupa Paul, din fericire pana acum s-au inteles tare bine foarte fericit
In rest am fost la control si am scapat de tratament, progresele sunt foarte bune, nu mai trebuie sa mergem decat peste 6 luni .
Cam aste sunt vestile despre noi trag cu ochiul
Va pupacim tare tare si mult mult de tot sarut sarut sarut

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

04.08.2007 7:53     citat 

Liana , mama, da' ce sunculitze ai! rad rad Evoluezi extraordinar!Pupam falcutzele!
Ma bucur, Alexa, ca ne mai povestesti de voi!
Marinutza trebuie sa fii tare mandar de finutza ta! sarut sarut

rox

sus

Denunta
kimm

04.08.2007 9:28     citat 

la multe lunitze Liana fetita luptatoare
la multe lunitze Matteo

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

04.08.2007 10:35     citat 

Gazzella, mi-am adus aminte...l-ai tuns pe Felix..............unde sunt buclele aurii? plang sau sunt foarte trist
Ce barbatos este!

Hermine deja ii place sofatul rad rad rad E un scump!

rox

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

04.08.2007 11:21     citat 

Gazzella si eu cu aceasi intrebare - l-ai tuns pe Felix? si nu ti-a fost mila de buclele lui surprins eu cind ma gindesc la bucle ii vad pe Felix si pe Darie. cool
Bendis e domnisoara deja, cit de mare e si serioasa, mai ales in pozele cu pielea goala, ce mai, un copil care se simte bine in sinul naturii sarut
Alexasicoe ce bulanase are dulceata mica, pupici Lianei sarut
Hermine si noi o avem cu sofatul si cu discurile lui tati si ale matusicai rad
Ruxi multumim pt listuta sarut

Azi i-am facut pereche Gazzellei am zugravit si eu, dar mi-a ramas si pt miine plang sau sunt foarte trist prostit

sus

Denunta
micky_creanga

Copii
Matteo: 14 ani, 2 luni

05.08.2007 3:39     citat 

fetelor dragelor, multumim pentru urari!!! sarut
nici nu stiu cand au trecut cele 9 luni, parca ieri l-am adus de la spital si nici nu avea glas sa planga, iar taica-su se minuna ce baiat cuminte avem... rad rad
acuma.... nu mai zic.... vorba lui alexasicoe, cotrobaie, umbla, trage etc etc plang sau sunt foarte trist
dintisori avem doi mari si lati jos si inca doi stau sa iasa sus scot limba
primul cuvant: TaTa, de vreo luna scot limba (MaMa nu vrea nici cum trist )
in 4 labe de vreo saptamana scot limba

cam asta e pe scurt despre chistocul nostru...

citesc tot chiar daca nu am timp sa intervin. incerc sa va invat pe toate mamicile cu bb-ii aferenti; toti sunt dragalasi foc si la fel de "cuminti" banuiesc... plang sau sunt foarte trist avantajele de a fi mama !!

incerc sa pun o poza cu toata familia noastra largita rad rad rad

sus

Denunta
viuta

Copii
Tudor Andrei: 14 ani, 1 luna

05.08.2007 7:53     citat 

LA MULTE LUNITZE,MAIA!

gazzella, super copii, super familie! sarut Sa-l vada mama pe nepotu-sau in pielea goala pe caldaram ar face ca trenu' foarte fericit Imi place ca sunteti o familie nonconformista din toate punctele de vedere... sarut Chiar, l-ai tuns pe Felix? surprins surprins surprins Felix - copil de mingi... rad rad rad asa incepe integrarea... trag cu ochiul Hai, ca tatal nu e elefant... jenat e barbat bine trag cu ochiul

hermine, bine-i sta, soferul minor al lui mama! sarut Ooooo, cd-urile... al meu inca n-a venit in contact cu ele... nu ca n-a incercat... Tot ce-i interzis ii atrage pe bebeii astia... Chiar, oare mai putem sa-i numim bebelusi confuz sau s-au transformat in juniori? scot limba

alexa, ce bine ca ne mai spui despre tine! Tare frumusica si sfarleaza s-a facut micuta! Sta pe olita, pupaceste, se da in leagan... scumpa de ea! sarut sarut sarut

micky, isi da el drumul si la ma-ma, numai sa se prinda de schema... trag cu ochiul

Chiar, fetele din strainatate, cum vorbiti cu copiii, in ambele limbi? Sau mai mult in romana? E doar o curiozitate... pentru un copil e super sa stie mai multe limbi inca de mic, atunci cand mintea lui e ca un burete (se spunea intr-un film scot limba )

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: