· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Medici, spitale >Ginecologi din maternitati, spitale, clinici > dr.hoinarescu-caritas
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor dr.hoinarescu-caritas     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
sorymar

Copii
Nicholas Alexandru - ingerasul meu iubit
14 ani, 7 luni

11.08.2007 8:07   dr.hoinarescu-caritas  citat 

Buna.In fine eu de dr.meu sunt foarte multumita si am incredere mare in el,dar nu stiu ce sa zic de spital...Voi face cezariana in octombrie.A mai nascut cineva cu el?E asa jalnic spitalul?
Care sunt ultimele impresii legate de spital?

sus

Denunta
leya1811

15.08.2007 5:48     citat 

zambet buna,eu sunt noua pe acest forum,ti-am citit mesajul si nu m-am putut abtine sa nu te intreb si eu mai multe,avand in vedere ca avem acelas dr.ginecolog.Ai intrebat de spital,intradevar este cam jalnic insa au rezerve care nu sunt scumpe,fata de alte spitale.Ce as vrea sa te intreb eu,este de tariful pe care il practica dr.hoinarescu,tie ti-a spus cat o sa te coste?????stiu ca este profesionist,dar stiu ca e si cam.....scump!

sus

Denunta
little_djini

15.08.2007 7:23     citat 

Ma fetelor cand am nascut eu acu aproape 2 ani spitalul mi s-a parut groaznic dar eu zic sa mergeti , sa vedeti si sa va obisnuiti cu ideea. E cel mai sigur.

sus

Denunta
sorymar

Copii
14 ani, 7 luni

16.08.2007 4:47     citat 

Buna.Sincera sa fiu,eu am cam avut o sarcina cu probleme,iar acum doi ani Dr.Hoinarescu mi-a salvat viata(trei doctori imi dadusera diagnostic de sarcina extrauterina si vroiau sa ma opereze,el mi-a spus ca e doar o pierdere de sarcina incipienta,ceea ce a si fost,dar daca ma operau?o trompa scoasa sau sectionata plus o mare septicemie,resturile de sarcina ar fifost ink in mine).Nu stiu exact cat ma va costa,spitalizarea am inteles ca e 3milioane pe 5 zile,la rezerva care e curata, e bine renovata,il voi avea pe bebe langa mine permanent,exceptie facand perioada din reanimare,ii pot aduce hainutele si...Am o mare incredere in el,sincer nu ma intereseaza suma la care voi ajunge,plus ca imi va face si recoltare de celule stem...Ma bucur ca pot vb cu cineva care are acelasi dr.Cand ar trebui sa nasti?

sus

Denunta
cristina1234

16.08.2007 5:27     citat 

buna sorymar cam cit ia acest medic pt o nastere?
eu vreau sa mi-l schimb pe al meu k am auzit multe grozavii despre el
spitalul caritas e cumva linga piata bucur obor?
mersi anticipat:)

sus

Denunta
little_djini

16.08.2007 8:03     citat 

Da stai la rezerva da pregatestete sufleteste ( cel mai bine sa iti pregatesti corzile vocale ) pentru vocalize dupa asistente. Sfatul meu e sa nu le dai nimic si orice abuz sa il raportezi la doctor. Si sa te tii pe pozitie tare . Acu ce sa zic eu am nascut acolo cu altcineva si s-au nascut asa multi copii atunci ca nu mai rea loc pe Luazie si erau fete lehuze trimise prin alte parti ale spitalului. Eu zic sa iti rezervi loc din timp la rezerva ca altfel petreci o fumoasa vreme in salon .

sus

Denunta
sorymar

Copii
14 ani, 7 luni

17.08.2007 6:51     citat 

Nu stiu ce sa zic...Doctorul mi-a garantat si locul in rezerva si atentia asistentelor.Sunt pacienta lui,la cabinet,de ceva ani.Oricum imi iau mama cu mine( :D ),ce m-as face fara ea?!?Eu ink nu stiu bine sa tin un copil in brate,mi-e frik,de pampersi nu mai spun nimik...

sus

Denunta
sorymar

Copii
14 ani, 7 luni

17.08.2007 6:58     citat 

Pentru "cristina 1234"-iti pot da numarul lui de telefon,daca vrei-0722209039-dupa cum am scris si mai sus,nu stiu care este pretul exact,iar locatia exacta a spitalului nu o stiu,nu am fost acolo niciodata,plus ca eu nu sunt din Bucuresti,sunt din provincie,din Roman.
Daca ai alte intrebari la care sa iti pot raspunde,te ajut cu placere...

sus

Denunta
little_djini

17.08.2007 8:14     citat 

Ma spitalul caritas e la 2 statii de mers cu 123 de la magazinul Unirea. E usor de ajuns la el .
Sorymar e bine daca ti-a garantat rezerva cu grija asistentelor ....... se garanteaza si aia da pe bani sau cu mult tupeu.

sus

Denunta
leya1811

17.08.2007 3:39     citat 

buna fetelor.va multumesc ca mi-ati raspuns la mesaj.Sorymar,intradevar nu se pune problema de competenta dr.hoinarescu,care este un profesionist,am multe prietene care au nascut cu el,si intradevar ai sa ai rezerva in spital asa cum ti-a promis,ai spus ca nu conteaza cati bani o sa te coste....totusi l-ai intrebat cat?????ptr ca eu l-am intrebat si mi-e jena sa spun sa nu rada si alte mamici de mine la ce suma fabuloasa s-a ajuns.......am uitat sa spun,ar trebui sa nasc in noiembrie.

sus

Denunta
sorymar

Copii
14 ani, 7 luni

17.08.2007 8:53     citat 

Nu l-am intrebat.Daca l-ai intrebat spune-ne si noua,nu are de ce sa se rada de tine.Nu crezi?

sus

Denunta
leya1811

17.08.2007 11:55     citat 

mi-a cerut 1500 Euro, nasc prin cezariana....am mai intrat si pe un alt site,unde am gasit discutii despre preturi,si am gasit pareri impartite,desi mamicile care au nascut cu el au dat intre 800-1000 euro,anul trecut...si erau cateva care le-au criticat pe cele care nu le-au convenit pretul,zicand ca ptr copilul tau trebuie sa platesti oricat!!!!ceea ce mi se pare aberant!!!!daca sunt mamici care nu-si permit sa plateasca sumele astea,asta nu inseamna ca nu-si iubesc copii pe care ii aduc pe lume!!

sus

Denunta
leya1811

18.08.2007 12:06     citat 

http://www.avertisment pentru reclama/forum/index....topic=2147
aici poti sa citesti ce am gasit si eu zilele astea, ptr ca am incercat sa vad si eu ce ce se intampla in "lumea mamicilor" zambet ,si mi s-au parut foarte interesante discutiile, as putea spune chiar de ajutor.Si as mai vrea sa spun ceva,le felicit pe toate mamicile care au avut curaj sa vorbeasca deschis despre problemele cu care se confrunta in spitale!!!!

sus

Denunta
sorymar

Copii
14 ani, 7 luni

18.08.2007 1:01     citat 

draga mea,chiar am sa-l intreb si am sa iti comunic cat pot de repede.eu consider ca fiecare dr. are dreptul sa-si stabileasca anumite preturi,care ii convin,dar cred ca ar trebui sa existe un tarif special care sa vina in ajutorul celor ce nu au posibilitati.sincer,eu ii vad cu ochi rai pe cei ce nu lasa din pret,au depus un juramant si,plus,omenia ar trebui sa iasa la iveala.ai incercat sa ii explici ca totusi tu nu iti permiti???

sus

Denunta
little_djini

18.08.2007 1:08     citat 

Fetelor scuze ca va spun da la 1000 - 1500 de euro mi se pare mult. La banii astia nasti in clinica privata nu la Caritas. La medlife daca nu ma insel era 1200-1500 Ron cezariana. Asa ca...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: