· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Medici, spitale >Ginecologi din maternitati, spitale, clinici > dr.hoinarescu-caritas
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor dr.hoinarescu-caritas     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
sorymar

Copii
Nicholas Alexandru - ingerasul meu iubit
14 ani, 7 luni

18.08.2007 2:02     citat 

poate o fi spus 1500-adik ron????

sus

Denunta
little_djini

18.08.2007 2:31     citat 

Asa ar fi logic dar nu mi se pare ok sa ceara doctorul de la obraz o suma pentru prestatie. Dar din pacate traim in Ro si asta ne ocupa tot timpu.

sus

Denunta
leya1811

18.08.2007 6:00     citat 

nu fetelor,nu RON!!!!Euro!!!!. Este adevarat ca fiecare dr. are dreptul sa-si faca un tarif propriu,dar mi se pare putin cam exagerat....si nu,inca nu i-am spus ca mi se pare prea mult,dar o sa discut data viitoare cand merg la control.Eu eram curioasa sa vad daca practica acelas pret la toate pacientele,din cauza asta te-am intrebat. Little-djini, esti sigura ca la Medlife au si maternitate?stiam doar de ecografii ca se fac acolo....si intradevar,dr.iti spune exact cat te costa(anestezit,pediatru,asistente...)apoi onorariul lui si la urma totalul...banii ii ia el si el plateste pe cei ce participa la nastere.Stiu ca sunt mamici care isi permit sa dea oricat ,si atunci doctorii sunt indreptatiti sa ceara cat vor ei.

sus

Denunta
little_djini

18.08.2007 9:20     citat 

http://www.memorialhospital.ro/index1.p...351e3ff383 Cel putin aici asa scrie. Deci eu zic ca au. Sincer merg acolo sa fac analizele doar ca atunci cand am nascut eu nu aveau si spital.

sus

Denunta
onitzu

Copii
radu: 19 ani, 6 luni
luca: 16 ani, 2 luni

18.08.2007 9:47     citat 

----------
leya1811 a scris:
nu fetelor,nu RON!!!!Euro!!!!. Este adevarat ca fiecare dr. are dreptul sa-si faca un tarif propriu,dar mi se pare putin cam exagerat.....Stiu ca sunt mamici care isi permit sa dea oricat ,si atunci doctorii sunt indreptatiti sa ceara cat vor ei.
----------

cum adica au dreptul sa isi faca un tarif? E spital privat? Adica sa ia banii de doua ori? si daca nu-i dai, iti baga copilul la loc? de ce sa ne lasam calcati in picioare pentru dreptul nostru?
mai era o tanti care zice ca cele care nu dau la doctori sunt ,,vaci".....

sus

Denunta
little_djini

18.08.2007 9:53     citat 

Ma Onitzule cine mai stie. Il lasa acolo sa mai dospeasca cupilul poate o mai creste.
Tarifu asta perceput de unii doctori mi se pare aberant. Inti munca si dupa aia distractia.
Oricum apropos de ce a zis tantii aia eu fusei o mare vaca din 2 motive : banii i-am dat dupa nastere si nu de ordinul sutelor de euro.

sus

Denunta
onitzu

Copii
radu: 19 ani, 6 luni
luca: 16 ani, 2 luni

18.08.2007 10:38     citat 

eu am fost mama lor, adica a vacilor: n-am dat deloc si-am nascut de doua ori cu acelasi medic. Si ca sa fiu si mai cu mot, n-am dat nici asistentelor. Le-am spus de la bun inceput ca nu le dau si daca cer sau se comporta aiurea le trimit toate alea pe cap.....

sus

Denunta
gazzella

Copii
F: 17 ani, 5 luni
B: 15 ani, 6 luni
M: 10 ani, 1 luna

18.08.2007 10:50     citat 

Onitzu, iti ridic statuie foarte fericit

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 15 ani, 7 luni

18.08.2007 11:10     citat 

----------
onitzu a scris:
eu am fost mama lor, adica a vacilor: n-am dat deloc si-am nascut de doua ori cu acelasi medic. Si ca sa fiu si mai cu mot, n-am dat nici asistentelor. Le-am spus de la bun inceput ca nu le dau si daca cer sau se comporta aiurea le trimit toate alea pe cap.....
----------

ce sa zic...? doar un mare BRAVO!
ar trebui multe, multe ca tine, si poate s-ar mai schimba lucrurile...
stiu ca nu e treaba mea si ma cam bag ca musca in lapte... jenat dar atit de tare ma revolta toata tarasenia asta cu banii pe care "trebuie" sa ii dam la doctor, cu "dreptul" lor de a-si fixa un tarif (dar nu au salarii? de ce muncesc unde muncesc?), cu spaga "normala"... trist

sus

Denunta
leya1811

18.08.2007 11:19     citat 

rad mai fetelor,vreau sa va spun ca mi-ati mai ridicat moralul....Draga mea little-djini,vreau sa-ti multumesc ptr informatia cu acea clinica medlife!!!! am intrat la ei pe site si vreau sa-ti spun ca si-au deschis un mare spital!!!!!!!!!!!!in clipa asta e cel mai mare spital privat din tara!!! si mirarea mea este ca au tarifele mai mici decat la euroclinic(85 milioane),spital de care stiam deja.Ce vreau sa spun este ca trebuie sa ma gandesc ce fac,ptr ca o cezariana costa 27 milioane lei vechi acolo, probabil ca sunt la inceput si or sa mareasca si ei tarifele pe parcurs.O sa sun la ei si o sa ma interesez,poate ca o sa merg chiar personal.Conditiile de acolo sunt occidentale,nu se compara nici cu 1% cu ce este in caritas,plus ca au medici de unde sa alegi....daca ajungi sa dai 1500 de euro,macar stii pe ce!fiind un spital privat mi se pare normal sa aiba tarifele lor,si cine vrea sa mearga o poate face stiind de la inceput ce are de facut.Onitzu te felicit ptr curajul tau,esti super!!!!!!

sus

Denunta
little_djini

19.08.2007 9:48     citat 

Pai chestia asta nu am inteles-o nici eu cu banii si cu tarifu .
Leya daca tot vrei sa dai un ban macar dute si nasti undeva unde sa te simti bine si sa fii tratata bine din toate punctele de vedere . Nu zic ca nu o sa te doara nasterea ca doar si asa si asa dar macar nu se uita nimeni triplu la tine si te trateaza frumos.
Eu una merg acolo pentru analize si imi place mai ales faptul ca trateaza copilul cu mult calm si cu mult blandete.

sus

Denunta
leya1811

19.08.2007 3:30     citat 

Se pare ca am gasit locul unde voi naste,mi-au mai scris mamici despre acest spital si toate au fost super incantate!!!plus ca sotul meu o sa poata sa stea cu mine tot timpul,si este foarte fericit!!! cum ai spus si tu,daca dau un ban macar sa stiu de ce il dau!!!o mamica trebuie sa fie fericita ca aduce un pui pe lume,nu sa fie stresata de doctori,spitale,asistente si de bani....

sus

Denunta
vyronis

30.07.2021 11:57     citat 

XVII143.3BatePERFWernReadPeteXVIILeigMileSaraFranTaen
SummTescIsisClinRondTescMichMicrMistHERDLadyBesoAtla
IrenHighNeutHollVIIIKellCredTrisJohnBudsKingGreeSkin
YangCredLymaIndiJustIstvCredFromZoneWongCotoConcCari
EvilFyodLearCerrMacbReviLineRobeStouMagiHuggblacNiki
DRIVWindFunkPoulXIIIHomoSelaCharWindSTALMaggXVIILily
CircZoneRaouCalvDeviJuliJohnPieradulZoneNichMalaShow
FuxiAlanCrazZoneZoneZoneZoneZoneZoneStomClivTaruZone
ZoneZoneZoneBattZoneZoneZoneASASMiLeZoneZoneZoneRose
BronTaniStieINTEMoraTERPEverWaynBookLongChicChicWWUn
EverSQuiTexaGenuSTARAuslPrefNewASonsValiSwarLookColu
ElitAdobWindsmarBOWRDefeBorkBoscBvlgPlanXXVIEmilDigi
HavoScenErniBeteDaviOverUndeXVIIDaniXVIIMartThomGeof
AnimWaltBestSusaRhobInflBefoConqSagaHolgOliaPozoDolb
EugeFranJeanBertMichWebeNintAzizGoodVeryBernwwwnGius
FionAndrLouiUlysSigmSimpComeRhytAstrRickTaniTaniTani
TakaNataNautCeleBeacJaneimpoClydAbelJackInteCatctuchkas
ThisThat

sus

Denunta
vyronis

29.11.2021 1:21     citat 

XVII157.6ReprReprMalcCaliHomeCharCathSiegUntoBabyAtla
BonuOtisTracFriePrelJohnVictEigeOlliTefaSofiSambElse
ConcTakeGottAinsCeliOverGillAdagKathIntrWillTaftPrad
LyonNivewwwnDiadTakaDaniPaulWarCJeanwwwbHoldSmokEngl
LycrKweiQuikBattSamuSelaCodiLudwTurtspirdarksatiSela
FranElemCotoIranPeteGiocSelaTakeGordwwwiSpliXVIIQuik
BaldZoneXVIISelaBirdJaniValdJohaTrouRondLopeOnlyCiga
SwarKLSTConnHardHoocZoneZoneZoneMORGGeraWillLynnZone
ZoneZoneLewiPiteZoneZoneZoneZoneZoneZoneDaviZoneCCCP
MadeFLACBrotINTEMabeSonyPatrANTIBookAlcoNeriPennPola
PoweHautAdriMAZDSTARLNSFdomaSpirRenoMitoWinxAngeAphe
WarhWindSounWindMatrGullViteBoscBvlgzitaToddHardInte
LukiWindCartPampSofiWalkEverXYIIAufbIntrUllsAcadWill
MichGlorSelmMarvParaSympInspBabyVortGotzWordBlacWell
RagaWindMortMatsRobeForbEsetGeorCostAlbePoolEnidTaka
MaryPerfMichRickJeweBegiRobeAutoMargStevFLACFLACFLAC
OrigErniBarrDangHalfSpelalarMakeToriLouiProlLowrtuchkas
XVIIMali

sus

Denunta
vyronis

18.01.2022 3:37     citat 

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforeman
gangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisions
geophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringe
halfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteraction
hartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonment
jobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglory
kerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatom
knowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingload
laissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratiolanguagelaboratorylargeheart
lasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfield
mailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3listshttp://nameresolution.runaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctor
navelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoid
onesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberrypapercoatinghttp://paraconvexgroup.ruparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualitybooster
quasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchain
recessionconerecordedassignmentrectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenhttp://regeneratedprotein.rureinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrology
scarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysalestungun
tacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkas
ultramaficrockultraviolettesting

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: