· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Casnicie, familie > cu tata sau fara tata ???
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor cu tata sau fara tata ???     
nike

Copii
M, 5 ANI SI CEVA

13.08.2007 12:32     citat 

dar nu poate primi drept de vizita DOAR in prezenta ta sau a unei alte persoane desemnate legal???

sus

Denunta
aly26

Copii
silviu valentin: 15 ani, 9 luni
luca bogdan: 14 ani, 4 luni
am nascut deja!

13.08.2007 1:10     citat 

nu

sus

Denunta
DJ

Copii
Ionut-Horia: 14 ani, 9 luni
Ida Maria: 11 ani, 5 luni

13.08.2007 3:36     citat 

Aly, fa tot ce poti si tine copiii departe de el. Vorbesc din perspectiva copilului care a avut un astfel de tata... iar eu acum nu mai vreau sa-l vad.

sus

Denunta
aly26

Copii
silviu valentin: 15 ani, 9 luni
luca bogdan: 14 ani, 4 luni
am nascut deja!

14.08.2007 9:33     citat 

imi pare rau sa aud ca mai exista femei asa ca mine trist .joi fac primul pas,ma duc sa consult un jurist si mai vedem ce o fi.

sus

Denunta
bebelasa

Copii
Andreea Alexandra - Sufletelul nostru
15 ani, 3 luni

14.08.2007 12:11     citat 

----------
aly26 a scris:
ms mult.daca aveam vreun dubiu ca decizia este gresita...acum nu-l mai am.mai bine liniste si pace pt copiii mei
----------

bravo aly asa te vreau chiar NU ai motive sa nu renunti....iti doresc din toata inima doar bine si liniste alaturi de bebeii tai.

sus

Denunta
biaca

Copii
bianca - o o fetita desteapta
16 ani, 6 luni

am nascut deja!

14.08.2007 3:02     citat 

buna fetelor
am venit si eu cu o problema,mam certa cu sotul si cred ca divortez de data asta
asera eu facema treaba la bucatarie si am trimiso pe bianca la culcare langa el (el adormise deja) si bia vrea cu mine si a inceput sa planga ca vrea cu mami el ascoso pe usa afara cai plange in cap sal las in pace ,am lasat asa la bucatarie si mam dus sa o culc pe bianca si lamcerta de ce face asa cu copiilul a zis ca il enerveaza si nem certat noi pan a sa ridicat din pat si a inceput sa dea cu pumni in mine ma lovit si a luat perna si a p,ecat in sufragerie
sa speriat bia a inceput sa planga
eu cred ca creste si fara tata 1 copiil

sus

Denunta
little_djini

14.08.2007 4:16     citat 

Bica in Aly ai un exemplu pozitiv de curaj ( din pacate ).
Nu am inteles exact daca tu stai in casa sotului sau aveti voi casa voastra facuta impreuna dar sincer nici nu conteaza. Dupa cum ai zpus la subiectul cati ani de casnicie...(2) nu este la prima abtere de acest gen ( scuza-ma daca am inteles eu gresit ).
Nu inteleg exact de ce mai stai cu el in casa? cel mai bine te-ai duce la medicul legist ca sa constate agresiunea fizica si sa ai proba la divort si poate reusesti sa il decazi si din drepturile parintesti.
Sincer eu una nu as putea sa stau sa incasez palme de la nimeni si pentru nici un motiv. Din pacate imi e frica ca vei gasi motive sa stai cu el si primu care iti va veni in mnte e acela cu copilul care e bine sa aiba si mama si tata . E adevarat ca e bine sa creasca copilul cu ambii parinti dar nu este si obligatoriu.
Acu spuneti tu pasu pana la capat ca sunt pe aici destule fete in situatia ta si te pot sustine moral mult mai bine decat mine. Daca vrei vino si povesteste in in gasca de la clubul copiilor nascuti in toamna lui 2005.

sus

Denunta
biaca

Copii
16 ani, 6 luni

am nascut deja!

14.08.2007 4:24     citat 

e casa lui darnuma intereseaza de casa poate sa ramana cu ea cu tot eu vreau sa ramana fetita la mine fara nu pot trai nui o dau lui nici moarta ca nustie sa abiba grija de ea
mai stau in casa cateva zile pana rezolv cu cresa aici in oras ca nu vreau sa o dau la ta de unde sunt parinti
e bine sa creasac copilul cu abi parinti dar nu cu asa tat
eu nu o las cu el
eu raman tot in oras(mangalia)aici am prieteni rude gasesc de servici si am cresa gradinita
la divort atat vreu fetita si sai plateasca pensie de lucruri ce am muncit eu nu vreau

sus

Denunta
biaca

Copii
16 ani, 6 luni

am nascut deja!

14.08.2007 4:33     citat 

am uitat sa zic ca nu ela prima abatere a mai dat in mine tot anul asta de ziua lui de fata cu rudele mele am plecat de la el o saptamna si eram hotarata sa divortez dar bianca tot cerea acasa am zis sa mai incerc odata dar greseala mea afost sa ma intorc ca el nu sa schimbat tot asa ramas dar sa prefacut si nici ca se mai schiba vrodata .asa ca de data asta sunt hotatrata plec si gata
am mainisi picioare sunt sanatoasa pot munci si un colil il cresc eu singura dar nici al barbat nuim mai trebuie vb serios gata ma dezamagit unul si imi ajunge

sus

Denunta
little_djini

14.08.2007 10:07     citat 

Ma Biaca si la prima abatere daca era nu trebuie sa ii dai ocazia sa apara si a 2 a . Bianca e inca mica si va uita unde a stat inainte. Acu nu stiu si ce alte defecte mai are dar bautura si violenta mi se par doua defecte de netrecut cu vederea. [/u]

sus

Denunta
rene

Copii
Serban: 16 ani, 5 luni

15.08.2007 7:35     citat 

Decat cu tati din astia mai bine fara. E mult mai bine si pentru psihicul copilului. Acasa trebuie sa gaseasca atmosfera linistita, sa se simta bine si nu stres si frica. Astea or sa-l afecteze cum nici nu va imaginati. Scapati de ei indiferent daca e prima abatere sau nu.
Eu stiu clar ca o data doar daca da in mine barbatu' am plecat cu copil cu tot indiferent cat de mult l-as iubi.
Sau sa urce beat la volan? Nici eu n-as putea urca in masina cu el, dar sa mai las si copilul!

Stiu ca e greu dar renuntand la ei faceti un bine copiilor vostri.

Asa Aly, ai luat o hotarare inteleapta. Biaca, curaj si tie si, asa cum am spus, daca vrei sa-i fie bine copilului renunta la el cat se mai poate.

sus

Denunta
biaca

Copii
16 ani, 6 luni

am nascut deja!

15.08.2007 2:28     citat 

buna fetelor
am reusit sa o inscriu pe bianca la cresa si ma duc de luni sa caut de munca
acuma mai stau catevazile aici la sot sau o luna sa imi caut chirie si ma voi descurca eu ca de foame nu oi muri
da nu vb cu el nui gates nimica nici discuti dormim in camere separate dar sunt hotarata sal las canu merita iubirea mea chiar daca eu il iubes sufar un pic dar trece

sus

Denunta
rene

Copii
Serban: 16 ani, 5 luni

15.08.2007 4:54     citat 

Biaca, asa sa faci! Gandeste-te ca e spre binele copilului in primul rand si de ce nu si al tau!
E greu dar mai tarziu cand o sa vezi ca ai un copil linistit si fericit o sa fii mandra c-ai avut puterea sa faci asta.
Si-apoi e mare lucru sa vii si tu acasa si sa nu stai cu teama c-o incasezi, o sa ai timp pentru micuta si totul va fi bine. Cu timpul vei gasi si barbatu' care sa te merite. Si ea e linistita daca te simte linistita.

sus

Denunta
DJ

Copii
Ionut-Horia: 14 ani, 9 luni
Ida Maria: 11 ani, 5 luni

16.08.2007 4:37     citat 

----------
biaca a scris:
buna fetelor
am reusit sa o inscriu pe bianca la cresa si ma duc de luni sa caut de munca
acuma mai stau catevazile aici la sot sau o luna sa imi caut chirie si ma voi descurca eu ca de foame nu oi muri
da nu vb cu el nui gates nimica nici discuti dormim in camere separate dar sunt hotarata sal las canu merita iubirea mea chiar daca eu il iubes sufar un pic dar trece
----------

Foarte bine faci! Copilul are dreptul la o copilarie linistita, nu sa vada violenta acasa.

sus

Denunta
MOF

Copii
Ovidiu Florin: 17 ani, 4 luni

08.09.2007 10:56     citat 

fetelor,
'i
nu mai stati langa "tati" de genul asta.....separandu-va veti constata cum va luminati, cum va eliberati de stres, cum vine linistea in sufletele voastre......trebuie sa luati decizia optima pentru a va creste copiii intr-un mediu civilizat.....exista solutii, chiar si legale....gasiti avocatul competent si va va oferi solutii......

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: