· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Medici, spitale >Ginecologi din maternitati, spitale, clinici > Maternitatile groazei
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5  »
subiect nou  raspunde
autor Maternitatile groazei     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
Cora

15.01.2004 5:57   Maternitatile groazei  citat 

plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist in Ploiesti intrebare surprins surprins surprins ... Doamne mi s-a facut "pielea gaina"... ce sa ma mir cind eu acum 5 ani si 1/2 faceam cu rindul de paza la copii sa nu le intre gindacii in gura, iar noaptea picior de asistenta nu era intr-un salon de noi-nascuti cacati toti pina la git si care urlau din "gura de sarpe". Pe vremea aceea nu ne permiteau sa aducem diapere si ma duceam noapte de noapte cu "ciubucul" ca sa-i puna copilului un scutec curat, sa-l pot tine in brate sa-i dau sa manince. nervos Iar pe noi, lauzele, ne dadeau afara din rezerve sau saloane cind venea Sanepidul ca sa dea cu otrava... apoi intram intr-un miros teribil, de nearisit si gindacii rasareau iar din toate colturile... si eu eram in rezerva, unde se presupunea ca-i mai curat... in 4 zile femeia de servici a venit o singura data sa stearga pe jos cu o cirpa amarita si murdara. surprins
Sa mai amintesc ca pazeam saloanele de bebei si de unele mamici mai cu tupeu care, ca sa-si goleasca sinii, mergeau si alaptau si alti copii fara acordul mamelor? ca habar nu aveau de TBC si alte minuni transmisibile prin lapte? surprins Iar asistentele habar nu aveau sau se faceau ca nu vad toate astea? nervos ... iar taticii erau lasati sa intre doar in curtea maternitatii... citeodata, ca-n rest stateau la poarta si tu lauza coborai 4-5 eteje pe jos pina acolo surprins ... pe motiv ca introduceau agenti patogeni in maternitate... iar imputitele alea nu spalau pe jos decit 1 data pe saptamina... nervos ... mama ce m-am enervat aducindu-mi aminte...

Dar de la ceea ce am vazut eu pina la moartea unor nevinovati din cauza mizeriei si apoi tu ca mama amarita sa aflii ca iti traieste bebelusul crezut mort este cale lunga si sper ca macar in al 100-lea ceas cineva sa fie tras la raspundere in adevaratul sens al cuvintului. nervos

... minunat mi-am inceput ziua cu asemenea stiti... mama ce nenorociti... si ma duc spre ei... mama lor! nervos nervos nervos

sus

Denunta
Dodutz

15.01.2004 6:22     citat 

Doamne, Cora, ce scrii tu aici pare a fi desprins dintr-un film de groaza!!!!! Cel mai mult m-a socat chestia cu Sanepidul...Pai, veneau sa dea cu otrava de gindaci cind voi erati internate acolo? Adica lauze, femei cu un sistem imunitar sensibil (ca dupa o nastre, nu?)...Doamne-Dumnezeule!, mi s-a facut pielea de gaina socat socat socat

sus

Denunta
Cora

15.01.2004 11:32     citat 

----------
Dodutz a scris:
Doamne, Cora, ce scrii tu aici pare a fi desprins dintr-un film de groaza!!!!! Cel mai mult m-a socat chestia cu Sanepidul...Pai, veneau sa dea cu otrava de gindaci cind voi erati internate acolo? Adica lauze, femei cu un sistem imunitar sensibil (ca dupa o nastre, nu?)...Doamne-Dumnezeule!, mi s-a facut pielea de gaina socat socat socat
----------

Da Dodutz, film de groaza trait in direct, pe propria piele... si o mamica din rezerva cu mine imi povestea ca asta-i nimic, cu 2 ani mai devreme nascuse baietelul iarna si in salonul de nou-nascuti era un geam mare spart, iar mamicile au strins toata paturile dintr-un salon sa puna la fereastra, iar ele au inghetat de frig prin camere... sau faceau cu rindul de paza la copii sa nu le fie foame si frig. surprins

Si da, dadeau cu otrava, nu aeriseau si simteai ca te ia cu lesin de la miros... noi mamici alaptatoare si lauze... trist nervos Si ne recomandau sa mergem la masa sa mincam bine... ofereau cica sursa de proteine, o feliuta de salam, fasole boabe surprins sau o feliuta subtire de cascaval... surprins Iar la usa camerei unde se faceau spalatuirile vaginale pt. gravide nu era un scaun, stateam insirate ca vitele si asteptam cu ora... eu m-am facut gramada la picioarele celorlalte in prima zi... in viata mea nu lesinasem... si nu am fost nici prima, nici ultima... astea toate traite la Maternitatea Ploiesti.

Si sa mai reamintesc ca am nascut dimineata la 10:40 si nu ne-au lasat sa ne vedem copiii pina a 2-a zi la 8:00am? plang sau sunt foarte trist Ca in ziua in care am nascut am ajuns in rezerva abia noaptea la 11:00... au asteptat sa nasca toate de la 6:00am si ne-au minat ca pe vite sus la etajul 5. Iar eu, cu celelalte 2 mame din rezerva ne-am cautat copiii... ne-am uitat neputincioase la ei... dormeau, ce noroc, ca habar nu aveam sa alaptam. foarte fericit Apoi dimineata la 7:00am m-am dus la copil si urla saracul de foame si m-au dat afara cu injuraturi ca sa ma intorc la ora 8:00 cu celelalte lauze. plang sau sunt foarte trist Iar eu am facut un scandal de a ajuns pina la asistenta sefa care a inchis imediat gura ca primise deja "pachetelul" de la colega din alta sectie... mama mea. nervos
Si cu mine, atentie exclamatie , au fost toate dragute, ca mama venea practic printre colege... ba mereu scoteam din buzunar "atentia"... nu am cuvinte sa va descriu cum se purtau toate, de la femeie de servici la medic cu restul fetelor care, mai saracute, stateau 12-14 in salon... chiar cite 2 intr-un pat. surprins

Mai ce de amintiri deprimante... numai gindul sa mai nasc vreodata in acea maternitate imi taie orice elan de a mai avea un copil.

sus

Denunta
admin

19.01.2004 1:12     citat 

pentru a NU mai exista inca un caz Ploiesti, povesteste ce nu ti-a placut in maternitatea in care ai fost tu!

sus

Denunta
dani29

Copii
Diana-Maria: 18 ani, 7 luni

19.01.2004 11:02     citat 

Cora ce povesteti tu se intampla si astazi in unele maternitati din Romania!
La fel se naste si acum!
Am o prietena care a nascut, desi mai trebuie sa reziste ceva timp, numai din cauza ca s-a dat cu insecticid in salonul in care statea si i s-a declansat nasterea imediat.... si copilul a avut mari probleme o perioada, (era in 7 luni).

In maternitatea unde am nascut eu, in Alexandria, e aproape la fel ca peste tot in maternitatile din provincie...
Mizerie, lenjerie rupta si murdara, daca dai "ceva" la infirmiere se poate schimba, daca nu, stai asa, pana se usuca sangele pe ea...
Asistente care iti vorbesc urat, te considera parca ultimul om, mai bine zis te desconsidera...
Medici delasatori, care parca nu au chef sa te ajute, daca esti bine e meritul lor, daca esti rau, e numai vina ta...
Daca nu "dai" poti sa mori, cu zile si tu si bebeusul...
Toaletele sunt execrabile, sub orice critica, se poate verifica...
In spital intrii foarte greu, ma refer la vizitatori, tatici, bunici, numai daca "dai" sau daca "stii" pe cineva... dar in rest, circula tiganii cu tot felul de produse de vanzare, de la lucruri pentru nou-nascuti, pana la chiloti pentru mame... astia nu au microbi si pot intra in voie, dau buzna peste tine in salon, nu conteaza ca te schimbi sau ca dormi....

sus

Denunta
Nina

Copii
Nina-Cristina: 18 ani, 4 luni

19.01.2004 11:59     citat 

Unde esti, Tu, Doamne ? confuz

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 11 ani, 7 luni

19.01.2004 10:10     citat 

Ma uit la stiri si ma minunez!!!!!!!!
Si la Maternitatea Suceava au murit 8 bebelusi.
La Ploiesti medicii si asistentele erau infestati cu nu stiu ce stafilococ de la care "poate ca" s-au infestat si copiii.
Poate, pe dracu, eu cred ca sigur!

sus

Denunta
Sofie

20.01.2004 3:12     citat 

----------
liana76 a scris:
Ma uit la stiri si ma minunez!!!!!!!!
Si la Maternitatea Suceava au murit 8 bebelusi.
La Ploiesti medicii si asistentele erau infestati cu nu stiu ce stafilococ de la care "poate ca" s-au infestat si copiii.
Poate, pe dracu, eu cred ca sigur!
----------

Saracii de medici si asistente nervos ... acu' s pe post de victime nervos ... nu-i de-ajuns ca au zis ca-s profesionisti fiindca au salvat viatza bebelushilor ... deja mi-e greatza nervos ...

sus

Denunta
Berea

21.01.2004 1:16     citat 

Sa va povestesc si eu. Nascand cu cezariana am fost internata intr-o sectie diferita de cele care au nascut natural. Acolo pe sectie era o curatenie cum nu mi-am inchipuit ca se face in vreun spital din Ro. In fiecare zi se dezinfecta cu alta solutie, ne dadeam seama dupa miros, care niciodata nu era prea intepator, se spalau zilnic noptierele, usile, tocurile de la geamuri cu spirt sau altceva, ce sa zic, toaleta o curatau de 2 ori pe zi! Asistentele si infirmierele nu vroiau sa ia bani de nici o culoare, erau dragute, mai stateau si cu noi la povesti daca eram treze si nu aveau reaba, ne imbarbatau, ne dadeau sfaturi. Si nu vorbesc de o clinica particulara ci de un spital! Ma tot mir si ma minunez, dar oare nu asa ar fi normal?
Eeee, dar sa ne mutam cu cateva etaje mai sus unde stateau copiii. Am nascut vineri. Duminica, satula sa imi vad copilul numai pe camera video cele cateva minute pe care le-a filmat Alex cand nu-l vedea nimeni, am luat un scaun cu roti si catinel, cu mama langa mine si sprijinandu-ma de scaun o purnesc sa fac cunostinta cu primul meu nascut. Era ora 2:40 cand am ajuns la usa sectiei. Stupoare! Usa incuiata! Inauntru se auzeau voci. Ne punem sa batem in usa, nimeni nimic. Eu simteam ca pic din picioare, ca de vineri nu mancasem nimic, Si alea glumeau si se distrau inauntru. Pana la urma reusim sa intram doar pentru ca ne-am fortat intrarea pe langa o asistenta.
Bun, ajung, il vad pe Robi, dau apa la soricei de bucurie, si ma pun sa il alaptez. Pe mama o scoate in urlete o asistenta afara ca acolo este mediu steril. Bine, bine, dar eu stateam pe un scaunel cu un bb in brate pe care nu stiam cum sa il tin darmite sa il alaptez! Vin si restul mamicilor la alaptat, o tiganca imi arata cum sa pun copilul la san, pleaca toate mamicile inapoi in salon si eu tot pe scaunel. Pai taiata la burta si cu copilul in brate cum ar fi vrut sa ma ridic de acolo?!! surprins Dupa vreo jumatate de ora si cateva interpelari din partea mamei mele, vine si asistenta care ma ia la trei pazeste, ca daca nu pot sa tin copilul in brate, dupa ce am mai venit? Si inainte de programul de alaptat? (Vezi bine ca le deranjasem de la masa. De parca s-ar fi ridicat vreuna sa imi arate unde-i copilul, ca daca n u era mama cu mine puteam alapta oricare alt copil fara probleme.) Cand plecam cu coada ochiului vad in alt salon de nou-nascuti o familie de tigani, vreo 4, si o intreb senina pe asistenta daca au cumva vreo camera de sterilizare de care noi nu stiam nervos
Ca sa trec peste nenumaratele chinuri la care m-au supus (inclusiv furatul servetelelor umede cu care se faceau ca il sterg pe Robi ca sa le bage in san pe urma) va mai povestesc doar una. Eu nu am avut lapte. Mai deloc. Si mi-am cam dat seama de asta din spital. La care o asistenta care probabil obosise de plimbabul cu liftul ca sa imi aduca lapte in completare, m-a prins odata de san de am crezut ca imi va iesi sange, nu lapte. Si, MINUNE, apare o picatura de lapte. La care asistenta incepe sa imi faca scandal ca nu vrea sa alaptez, ca sunt mama denaturata, ca de ce ne da Dumnezeu copii, daca nu vrem sa avem grija de ei? surprins plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Adevarul e ca, nestiutoare fiind mai ca nu am crezut-o, dar vazusem ce inseamna sa ai lapte la colega mea de salon care nascuse imediat dupa mine. Asa ca i-am spus tipei ca daca as fi avut lapte, cum zice ea ar fi trebuit sa tasneasca de s-ar fi spart geamul la halul in care m-a strans.
Noroc ca mai compensau asistentele de pe sectia noastra, ca altfel cred ca ma razboiam cu tot spitalul.

Si daca tot vorbim de spitale, de ce credeti ca Alex al meu care s-a operat vineri, a venit acasa luni, desi trebuia sa mai stea 5 zile? foarte fericit plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
dani29

Copii
Diana-Maria: 18 ani, 7 luni

21.01.2004 9:55     citat 

Berea, toate astea se intampla in Arad? E bine ca mai exista si maternitati curate... cel putin atat cat povesteti tu.

sus

Denunta
Nina

Copii
Nina-Cristina: 18 ani, 4 luni

21.01.2004 10:56   Maternitate curata  citat 

Si la M-Ciuc, exista maternitate curata. In spitalul judetean, la etajul maternitatii, nu are voie sa intre nimeni, in afara de personalul medical. Familia isi vede(de jos,de afara!) bebelusul doar la fereastra. nervos
Bebelusii stau in salon cu mamicile. Se sterge pe jos in fiecare dimineata. Daca cineva dintre asistente sau personalul medical era un pic racit, venea in salon cu masca pe fata.
In fiecare dimineata bebelusii erau vizitati de o echipa de medici si spalati la chiuveta din salon surprins , de catre asistente. Din 3 in 3 ore(zi si noapte!) veneau asistentele sa-ti schimbe bebelusul de scutece si sa ti-l puna la san.
In fiecare dimineata si seara, mamicile cu epiziotomie, eram asteptate in camera de igiena pt. a fi spalate cu apa cu rivanol. Cu usa larg deschisa, se statea la rand pt. aceasta spalare. jenat Frumos, nu ? foarte fericit

sus

Denunta
ttcrissy

21.01.2004 12:14     citat 

Eu sint ingrozita de povestea maternitatii din Ploiesti. Imi aduc aminte ca unchiul meu, pediatru in Ploiesti, anul trecut ma invita sa nasc la Ploiesti...ca imi face el "intrarea". Acum ma felicit de 100 de mii de ori ca am refuzat...si am nascut in Bucuresti, intr-o maternitate pentru care nu am NIMIC de reprosat: Maternitatea din cadrul spitalului CFR2.
Doamne, nu opt sa ma pun in pielea acelor parinti...care dupa ce au indurat ideea ca au pierdut un copil...acum sa li se spuna ca e in viata. Ce fel de copil e acela, e sanatos, e al meu?

sus

Denunta
Onush

21.01.2004 12:51     citat 

Pentru ca ati adus vorba de maternitati curate am sa zic si eu:
Experienta mea de nastere a fost una placuta. Prin comparatie cu ce povestiti voi nemultumirile mele sunt mofturi. jenat
E de mentionat ca darul nu a lipsit asa cum nu prea lipseste din spitalele romanesti dar ce sa mai zic nervos macar am beneficiat
Curatenia nu era o problema Nu gandaci, nu furnici; Se spala pe jos dimineata si seara in fiecare salon; Cosurile de gunoi ca si cele de pempersi se goleau in cel mai rau caz o data pe zi. La toaleta era curat, hartie igienica si sapun lichid trag cu ochiul

La salonul de nou nascuti, desi se mai intampla sa nu fie nici o asistenta usa era incuiata si o sonerie care iti semnala prezenta, nu intra oricine.

Ca sa nu incarc un topic care nu e chiar despre maternitati bune va spun ca in Jurnal voi povesti si alte lucruri frumoase trag cu ochiul

sus

Denunta
fatadedac

Copii
Ana-Maria: 30 ani, 8 luni
Cristiana: 14 ani, 5 luni

21.01.2004 4:15     citat 

Si eu am avut norocul sa nasc intr-o maternitate curata. Si asta s-a datorat sefului de sectie, sau directorului, nu stiu ce functie avea, pentru ca maternitatea era o sectie a spitalului din Brad, d-nul doctor Rosu. Un domn care acum probabil a iesit la pensie, care era, cred, obsedat de curatenie. Nu era lux, nu era o dotare iesita din comun, dar era curatenie.
asa ca sa nu aud de lipsa de dotari sau bani, curatenia se face cu apa si sapun, sau lesie fratilor, ca pe vremea bunicilor.
Omul sfinteste locul

sus

Denunta
ddelia

26.01.2004 2:42     citat 

Am nascut la Spitalul nr. 1 din Craiova in martie 2001.
Am stat 4 zile in spital si daca nu reuseam sa-mi fac iesirea in a-4-a zi luam copilul si fugeam.
De cite ori am povestit cuiva despre nastere n-am pomenit de dureri sau de teama de a naste, le-am si uitat in citeva minute . Au fost nimic in comparatie cu ce a urmat .
Am numarat 7 specii de gindaci care colcaiau peste tot:pe patuturile copiilor, in cosul de gunoi de la toaleta mamicilor, pe noptiere, pe pereti , peste tot . La baie nu exista apa calda iar apa rece era cu program. Bruma de faianta era sparta si din toate gaurile ieseau fel de fel de gindaci, rosii sau negri, rotunzi si grasi sau din aceia cu corpul lung si piciore telescopice....
Eram trei in salon iar cemera copiilr era linga a noastra dar despartita de noi print-un geam. Asistentele ne dadeau copii prin acel geamlic si te straduiai sa iei copilul fara sa-l atingi de geamul ala imputit. Ca sa intri in camera copiilor trebuia sa iesi pe culoar si de acolo in camera lor printr-o usa care nu se inchidea. Mai exista un geam care avea un colt spart , era luna martie si ploua si era frig . Inauntru era cald, chiar foarte cald dar ce folos.
Noaptea ne strecuram ca hoatele si ne luam copii cu noi in pat,nu aveam voie sa-i tinem cu noi , daca ne prindeau faceau un scandal mostru. Le era mai bine in curentul ala cu gindacii colcaind pe ei.
Picior de asistenta nu vedeai noaptea pe acolo nici sa-ti aduca ceai sau lapte pt. copil(ziua, cind veneau ne dadeau noua sa-i hranim desi intra in sarcina lor).
Binenteles ca la fiecare schimb de tura, si erau trei pe zi bagam in buzunarul asistentei si al infirmierei cite 30.000 lei de fiecare, deci eu am fost printre privilegiate.
Scutecele copiilor aratau graznic: rupte, inegrite si patate de atita purtat.
Pe mine m-a avertizat o prietena care a nascut cu 3 luni inaintea mea asa ca am venit cu totul de acasa: scutece , pempersi. biberoane, ceai, lapte praf, vata si tampoane sterile..... Doamne cite si mai cite....tot ce am avut nevoie in spital am adus de acasa. Aveam o sacosa ca pentru un concediu de 1 luna. Si aveam o sacosa foatre procopsita: din vinilin cu fermoar se inchidea ermetic dar tot scuturam tot ce luam din ea de frica gindacilor. Nu va spun cu ce frica am despachetat acasa sa nu aduc vreun specimen de acolo.....

Infirmierele, niste amarite care abia aveau 4 clase erau cele mai mari sefe pe acolo. In salon cu mine era o fata de la tara care nu avea nici bani si nici tupeul sa le deranjeje prea mult pe mariile lor asistente si sefe! Intr-o noapte baiatelul ei facuse pe el , nu avea pampers si plingea saracutul de ti se rupea inima. Binenteles ca nu a auzit nimeni iar amarita de mamica tremura de spaima sa nu apara asistentele sa o certe.
I-am dat un pampers sa schimbe copilul dar nu avea scutece curate. Decit sa le deranjeze pe asistente sa-i dea un scutec a preferat sa infese copilul in cearceaful ei de pat. Nu stiu ce s-a intimplat, nu i-a pus bine pampersul sau altceva, nu conteaza, cert este ca pina dimineata copilul a patat putin cearceaful cu kk, o pata mica de tot ca abia o vedeai.
Nu va spun cum urla infirmiera ca descreierata, i-a aruncat bietei femei cearceaful in fata sa-l spele ea(lauza de doua zile, si nu aveam decit apa rece -cu program). Cert e ca a refuzat sa-i schimbe cearceaful.
De doctori ce sa va mai spun ?....
Veneau in vizita in fiecare zi la ora zece dimineata. Intrau, dadeau buna ziua ne intrebau daca avem probleme si plecau. De parca noi toate era doctori docenti in medicina si stiam daca ceva este in regula sau nu. Chiar nu inteleg ce mai cautam acolo sa-i deranjam?????
Control foarte sumar mi s-a facut doar in ziua in care am nascut in rest buna ziua si atit.
Eu am avut noroc cu doctorul care mi-a urmarit sarcina si care trecea in fiecare zi pe la mine si-mi facea un consult amanuntit. S-a ocupat foarte mult de mine, chiar daca nu am nascut cu el ci cu o doctorita care era de garda. Desi trezit in toiul noptii n-a mai apucat sa ajunga la timp la spital pt. eu era sa nasc pe scari. Tot de groaza spitalului si a salii de travaliu am plecat de acasa pe ultima suta de metri si asa am evitat una din salile de tortura: sala de travaliu.
Si acum subiectul cel mai dureros: doctorita pediatra
D-na doctor ORBAN : trecea pe la copii in fiecare dimineata pe la ora noua dupa care nu o mai vedeai. Ii asculta cu stetoscopul, asistenta ii desfasa iar ea ii privea de sus fara sa-i atinga (i-o fi fost frica de riie, poate) dupa care pleca grabita si o striga pe asistenta sao urmeze inainte ca aceasta sa aiba timp sainfese copii la loc. Asa ca ii invelea cit de cit in scutece si ii lasa asa pina se termina vizita si se intorcea sa-i infese la loc.
Copilul meu a avut Apgar 10, mare noroc caci astfel nu stiu daca rezista. La una din vizite i-am atras atentie doctoritei ca baietelul meu are ochisorul drept inrosit (probabil de la curent mi-am dat eu cu presupusul). Nu s-a intors sa se uite si ma raspuns din usa sa cumpar si eu niste Kanamicina sa-i dau la ochi.
Nu va mai spunca fiecare vizita se lasa cu pachete de cafea, cutii de bomboane si altele. Intr-una din zile a vazut ea ca primisem un buchet de flori foarte frumos si dupa citeva ore s-a intors sa ma roage sa i-l dau ei: se pensiona un coleg si nu avea pe cine trimite dupa flori (piata este chiar in fata spitalului cu de toate, inclusiv flori) . Nu conta ca erau primite de mine si erau singurul lucru frumos din camera aia, i le-am dat ce sa fac?
Dupa trei zile de stat in spital si un control sumar vine si ziua externarii. Pentru mine, nu si pentru copil. Brusc, dupa ce in fiecare zi imi spusese ca am un copil sanatos asa ca sa nu o mai agasez cu atitea intrebari, D-na Orban a descoperit ca puiul meu nu poate fi extrenat pt. ca nu a luat in greutate si mai are si o foliculita de toata frumusetea (pe care eu nu i-am vazut-o si nici nu a fost tratata in spital).
Ce sa va mai spun: dupa un bacsisi gras dat asistentele sa inchida ochii ca mai ramin o zi in Spital si sa nu madea afara ,una mai miloasa m-a invatat sa merg sa o intreb pe doctorita cit ma costa externarea.
Dupa vreo patru drumuri la cabinetul ei cu fel de fel de pachete si dupa insistente ma destept si eu si ma duc a 5-a oara si o intreb direct: Cit ma costa externarea?
Raspunsul A fost: " Pentru efortul meu consider ca merit cel putin 250000 de lei" I-am dat 250000 fix si intr-o ora zburam din Spital cu bb in brate.

Si asta dupa 4 zile de spital! Si nu v-am spus chiar tot!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: