· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna 2006 - cap. 82
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna 2006 - cap. 82     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

27.08.2007 12:26   Bebelusi de toamna 2006 - cap. 82  citat 

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 11 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

01.09 - Ana Iarina (puiutza de adnas), 3,400 kg, 56 cm, 4 dintishori, poze
02.09 Ioan Alexandru (pui de ursulina), 2 dintishori
03.09 - Rebecca Andreea (puiutza de ZCLR), 8 dintishori
08.09 - Estefania (puiutza de nerea),
10.09 - Rares - Matei (pui de danny_ro), 4 dintishori, poze
10.09 - Alexandru Florin (pui de liabalmez), 4 dintishori
17.09 - Ruxandra (puiutza de sophia3), 6 dintishori
21.09 - Eric Joel (pui de bdelmari), 5 dintishori
26.09 - Federica (puiutza de ANA_B), 2 dintishori
27.09 - Stefania (puiutza de margot), 1 dintishor

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 10 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

29.09 Eduard Cristian (pui de bblusa), 2 dintishori, poze
29.09 - Anna (puiutza de ralus), 6 dintishori
29.09 Victor Ioan Matei (pui de Micheline),4 dintishori
30.09 Jan Lucas (pui de furnicutza26),1 dintishor
03.10 - Stefan (pui de Lili_R), 1 dintishor, poze
04.10 - Liana Maria (puiutza de alexasicoe), 2 dintishori, poze
10.10 - Alexandra (puiutza de Ruxi_Mici), 3 dintishori
12.10 - Alexia Sophia (puiutza de Carlex), 1 dintishor, poze
15.10 Alexandru Ionut (pui de hermine), 8 dintishori
16.10 Elouan (pui de Teodora29), 6 dintishori
18.10 Isabella (puiutza de anima_dia), 2 dintishori, poze
19.10 - Darius (pui de adelapatricia), 3 dintishoribezitat
19.10 - Tudor Stefan (pui de KiKilinis), 6 dintishori
19.10 - Boris (pui de bavi), 2 dintishori
20.10 Vlad - Alexandru (pui de sburac), ? dintishori
21.10 - David (pui de paganika), 0 dintishori, poze
22.10 - Andrei Mattia (pui de Amani), 4 dintishori
26.10 - Calin (pui de franceska1), 0 dintishori, poze

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 9 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

28.10 Teresa Natalia (puiutza de kimm), 0 dintishori
30.10 Eduard Andrei (pui de Dana_Lutic&Eagles), 6 dintishori, poze
30.10 Iustin Andrei (pui de andreea29, 5 dintishori
02.11 Mario (pui de Dia27), 1 dintishor
02.11 Arianna (puiutza de irinuta78), 0 dintishori
04.11 Matteo (puiutza de micky_creanga), 6 dintishori
05.11 Maia Gabriela (puiutza de Awa), 6 dintishori
06.11 Bendis (puiutza de gazzella), 7 dintishori, povestea nasterii lui Bendis
08.11 Andrei Darie (pui de roxanamirela), 2 dintishori, poze, povestea nasterii
12.11 - Andrei Stefan (pui de ancastefan), 0 dintishori, poze
16.11 - Sonia Stefania (puiutza de 16112006), 4 dintishori
20.11 - Tudor (pui de viuta),6 dintishori , poze

Avem 16 fetite si 23 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici !!!

Nota:
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

Partea anterioara

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

27.08.2007 12:36     citat 

Iri ai dreptate , mereu ne iau prin surprindere puiutii nostri sarut
kimm nu fi trista , lui Stefan deabia acum i-a iesit primul dintisor , la 10 luni jumate ...... , de mers nu vrea sa mearga nici el .........nu mananca singur decat banana si apoi nu trebuie sa o compari pe nimeni pe Teresa , e unica , fiecare copil are ritmul lui de crestere si dezvoltare ! sarut sarut
Ruxi multumim sarut
bavi esti ok ? nu ne-ai mai dat nici un semn , sper ca sunteti bine .

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

27.08.2007 1:05     citat 

Ruxi multumim pentru listutza!

Kimm dar eu vad in poze ca merge sustinuta! intrebare

rox

sus

Denunta
kimm

27.08.2007 1:16     citat 

roxa zilelea "acelea"= zile in care nimic nu-ti iese,scapi lucruri din mana,te invartzi fara spor la treburi,esti nervos si nu reusesti sa te linistesti..la mine exista zile de astea

merge tinanadu-se de mobila,si se agatza de pantalonii nostri cand facem ceva,ca sa o purtam prin casa..dar m-a enervat o doctoritza din Eforie (avea cabinet chiar peste strada de pensiune) cand am dus-o la consult,ca a zis ca sigur e rahitica daca n-are macar un dinte..
si luandu-se dupa asta a pipait coastele fetei si a zis ca parca se simt usoare matanii costale(pe care ,inainte sa afle ca n-are dinti.,.nu le simtise)
si uite asa,m-a pus pe ghimpi,si pana nu ajung cu bb la doctor nu ma linistesc.

chiar,ca o paranteza, a trantit cucoana o zicala "copiii sunt oglinda parintilor,iar barbatul -a nevestei"
ui!mi s-a ridicat sangele in cap si i-am zis: "sincer ,cand vad un barbat rapanos,ma gandesc ca nu l-a invatat ma-sa sa se spele"... hi-hi ,cu ce privire m-a masurat...

eu ,la mare am fost (ca adult--deci cu impresii) doar anul trecut la Saturn,si mi-a placut...de aici si tzeapa cu Eforie..

sus

Denunta
kimm

27.08.2007 1:20     citat 

lili sarut
acum te inteleg la faza cu marea..cand ziceai ca ce bine ca te-ai intors acasa...
asa e..mai ales dupa un drum de 9 ore.(in cazul nostru).
la anul mergem la lacul Viutei sau la lacul Gazzelei.. trag cu ochiul nu?

roxa acum mi-am dat seama ca intrebarea ta era despre progresele puppetei..imi revin temerile de la inceputuri din cand in cand

scuza-ma te rog..inca nu m-am odihnit.. prostit

tocmai ce a fost un instalator si mi-a reparat ceva si iar m-am enervat ..800 000 pt schimbat 2 robinete.. nervos

sus

Denunta
adnas

Copii
Ana Iarina: 14 ani, 4 luni
Alina Miruna: 11 ani, 8 luni

27.08.2007 1:36     citat 

Kimm, Danny - bine ati revenit.
Kimm - se pare ca fetitei tale ii place in apa. Este plina de veselie. sarut sarut sarut
Irinuta - o adevarata opera de arta a reusit Arianna. A incercat ai Iarina dar ea era putin constipata si deci nu i-a reusit foarte fericit
Din pacate si eu am o zi f. aiurea dar sper sa nu-mi mearga ca si azi toata saptamana.

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

27.08.2007 1:36     citat 

kimm noi am facut 15 ore la dus si 13ore jumate la intoarcere plang sau sunt foarte trist

----------
citat:
chiar,ca o paranteza, a trantit cucoana o zicala "copiii sunt oglinda parintilor,iar barbatul -a nevestei"
ui!mi s-a ridicat sangele in cap si i-am zis: "sincer ,cand vad un barbat rapanos,ma gandesc ca nu l-a invatat ma-sa sa se spele"... hi-hi ,cu ce privire m-a masurat...

----------

rad rad rad super tare raspunsul tau trag cu ochiul

----------
citat:
m-a enervat o doctoritza din Eforie (avea cabinet chiar peste strada de pensiune) cand am dus-o la consult,ca a zis ca sigur e rahitica daca n-are macar un dinte..
si luandu-se dupa asta a pipait coastele fetei si a zis ca parca se simt usoare matanii costale(pe care ,inainte sa afle ca n-are dinti.,.nu le simtise)
----------

surprins surprins surprins vai de noi cu asa doctori . De asta mi-a fost si mie teama acolo , mai ales cand mi-a spus ca are pojar o dr. pediatra de acolo , cunostinta a soacrei prostit mi-a spus sa ii maresc doza de vigantol la 4 picaturi , sa ii dau calciu , fier si i-am spus ca fara analize nu ii dau si apoi noi am chemat-o sa il masoare , sa il cantareasca , sa se uite in gat ca sa stam linistiti , nu ca sa ne scrie tratamente . Nu i-a prea convenit .......... si i-am spus si lui Frau (soacra) sa nu o mai cheme !

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

27.08.2007 1:58     citat 

Salutare, fetelor.
Scuzati-ne absenta si intarzierea cu care am pus listuta.
IN weekend am fost plecate de acasa ca sa ii facem loc lui tati sa schimbe usa de la intrare, iar azi de dimineata am fost la endocrinologie.
Avand in vedere ca deja a trecut o luna de cand Alex nu mai vrea sa suga, m-am hotarat ca e cazul sa iau masuri in legatura cu greutatea mea, asa ca m-am inscris in programul ReductoStart.
Am fost la dr. endocrinolog, de unde m-am intors cu diagnosticul de obezitate Grad I (nici o surpriza aici), cu recomandari de regim si reteta pentru Reductil. Dr a zis ca scopul este sa slabesc maxim 4kg pe luna (nu mai mult, ca sa nu se lase f rau pielea si sa imi dau organismul peste cap) timp de 6 luni.
Tineti-mi pumnii sa ma tin de treaba. Trebuie neaparat sa slabesc macar 20kg, altfel nu imi permit sa mai raman o data gravida, plus ca nu ma mai suport in starea in care sunt.
Deci ... de pe 1 incolo, timp de 6 luni (sper sa reusesc) sunt la regim. jenat

Destul despre mine. Sa ma laud cu fata. Sambata a facut primul pas singurica. Eram in parc, la locul cu copiluti mici ... Alex mergea de manute si dadea cu piciorul intr-o minge. La un moment dat s-a oprit, s-a coborat pe vine, a luat mingea in maini, s-a ridicat (singura, fara sprijin) si a facut un pas. Cred ca nici nu a realizat ce lucru nemaipoment a facut. Am fost tare mandra de ea.
Tot la locul de joaca al copiilor am fost uimita de atitudinea parintilor, a mamicilor in special. Era acolo o fetita care avea exact statura lui Alex, cu singura diferenta ca Alex mergea de manute, fetita alerga. Mama se uita la noi si intreaba cat are Alex (se vedea pe fata ei cat de incantata e ca fata ei alearga si Alex abia merge de manute). I-am spus ca 10 luni si i-a picat efectiv fata. Fata ei avea 1 an si 2 luni.
Ce m-a marcat e cat de dornici sunt unii parinti sa isi laude copii in comparatie pozitiva cu alti copii, ca si cum ar fi o intrecere ... nu intre copii, ci intre parinti. Mie chestia asta imi lasa un gust tare amar. trist

sus

Denunta
adnas

Copii

27.08.2007 2:10     citat 

Ruxi - poti sa-mi dai mai multe amanunte despre acest program?

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

27.08.2007 2:14     citat 

Orice e interesat sa intre pe siteul Reductorstart (nu pun link sa nu fie considerat reclama) sau pe subiectul REDUCTIL

sus

Denunta
margot

Copii
stefania: 14 ani, 3 luni
am nascut deja!

27.08.2007 2:25     citat 

Bine ati revenit Kimm si Danii din concedii
Kimm sigur ii place teresei apa iar despre doctori nu mai spun nimic, mai bine nu treci pe la ei lui Stefania ia iesit primul dinte la 10 luni jumate si iti spun sigur ca nu e rahitica iar am o prietena a carui baietel ia iesit primul dinte la 6 luni si are inceput de rahitism asa ca nu fi suparata si linistestete
Danii ai fost la Sinaia aproape de noi, sotul meu lucreaza acolo foarte fericit
Ruxi succes in cursa pe care ai inceputo, si eu tin o cura de slabire dar tocmai am incercat niste prajituri foarte fericit oricum am eliminat tot ce este dulce , fainoase orez morcovi
Felicitari pentru Alexut care este o scumpa
Lili felicitari pt ca ai reusit sa te ti tare si sa il adormi in alta camera, eu nu am reusit mi-e mai comod mie asa la cat de des se trezea noaptea si acum ne-am obisnuit eu chiar imi aduc aminte ce bine dormeam cu ai mei sarut
Irinuta chiar a facut o adevarata opera de arta , cum de a avut atat rabdare? Nu o fi deranjat-o mirosul confuz scot limba
Roxana felicitari pentru suzeta si eu aveam tendinta sa io tot dau desi ea o arunca pana m-am hotarat ca este deajuns si de atunci gata suzeta
Fetelor cum faceti voi cu pampersul, Stefania se irita de la el dar noaptea nici o sansa sa il scot pt ca umple pampersul pur si simplu si ziua am pisat deja mai multe lucruri, trebuie sa ma hotarasc si sa incercam sa scoatem pampersul nu confuz

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

27.08.2007 3:23     citat 

Kimm ai inteles la ce ma refeream!Faci si tu ca noi cu ortopezii!
Da' sunt copii care se nasc cu dinti si copii carora le ies primul dinte la 1 an si cateva luni, eu nu as zice ca e semn de rahitism.Stai linistita.
Cam mult 800.000 pt 2 robinete...as fi negociat!

Ruxi succes la slabit!
Felicitari pt Alexutz!Asta cu intrecerea intre parinti pe mine ma enerveaza la culme!Nici un copil nu e la fel!

Oare o-i fi si eu obeza? trist

Adnas cum e cu Iarina de-a bushilea?
Lili cam mult pe drum trist Nu stiu cum a rezistat Stef!

Margot cu pampersul nu prea fac nimic pt ca Darie are ora de kk atunci cand se pune si la masa, chiar daca e la ore diferite.Iar dimineatza are pampersul plin de pipi, eu il alaptez noaptea (nu iti spun de cate ori ca surprins ....de ex. azi noapte ,din ora in ora, cate 15-30 minute rad ).Iar cu olitza suntem la stadiul de .........joaca. Dar in casa il tin fara pampers, doar la masa i-l pun, si am dedus ca nu are un program fix cand face.Mai incercam!
Gazzella iti poate da mai multe amanunte.

rox

sus

Denunta
Carlex

Copii
Alexia Sophia: 14 ani, 3 luni

27.08.2007 3:36     citat 

Buna fetelor! zambet Scuze fetelor ca nu am intrat de atata vreme dar nu am putut... de fapt si acum sunt pe mare fuga. Sper ca in curand sa fim si noi mai des prezente.
Sa va spun rapid cate ceva despre piticul meu care nu mai e pitic de ceva vreme scot limba E o shmecherie mare de tot, vitezomana, are bataturi in genunchi si la picioruse de atata alergat dupa catzel prin casa, imi cotrobaie in toate dulapurile, se catzara pe tot ce poate, umbla binishor prinsa e manutze si de ceva vreme a inceput sa-si tzina echilibrul in piciorushe fara nici un sprijin dupa care se lasa ushurel in fundic.
Punem si o poza, va pupam pe toate si pe toti piticii minunatzi ce i-am vazut pe aici si speram sa intram cat mai curand din nou!
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

27.08.2007 3:41     citat 

Carlex ... tare ma bucur sa mai primim vesti si poze sarut de la voi. Din ce povestesti aia mica nu mai e bebelus, e copilut si tare bine-i sade. Numai bine si felicitari pt progrese.
Margot ... noi nu avem probleme cu scutecul si sper sa se rezolve cumva si la voi.

sus

Denunta
adnas

Copii

27.08.2007 3:42     citat 

Carlex sunt superbe amandoua. Ce bine semanati .
Roxana - Iarina este o scumpa. Merge in picioare tinandu-se de pereti iar cand vrea sa traverseze holul se pune in 4 labe.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: