· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna 2006 - cap. 83
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna 2006 - cap. 83     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

30.08.2007 9:20   Bebelusi de toamna 2006 - cap. 83  citat 

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 11 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

01.09 - Ana Iarina (puiutza de adnas), 3,400 kg, 56 cm, 4 dintishori, poze
02.09 Ioan Alexandru (pui de ursulina), 2 dintishori
03.09 - Rebecca Andreea (puiutza de ZCLR), 8 dintishori
08.09 - Estefania (puiutza de nerea),
10.09 - Rares - Matei (pui de danny_ro), 4 dintishori, poze
10.09 - Alexandru Florin (pui de liabalmez), 4 dintishori
17.09 - Ruxandra (puiutza de sophia3), 6 dintishori
21.09 - Eric Joel (pui de bdelmari), 5 dintishori
26.09 - Federica (puiutza de ANA_B), 2 dintishori
27.09 - Stefania (puiutza de margot), 1 dintishor
29.09 Eduard Cristian (pui de bblusa), 2 dintishori, poze
29.09 - Anna (puiutza de ralus), 6 dintishori
29.09 Victor Ioan Matei (pui de Micheline),4 dintishori
30.09 Jan Lucas (pui de furnicutza26),1 dintishor

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 10 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

03.10 - Stefan (pui de Lili_R), 1 dintishor, poze
04.10 - Liana Maria (puiutza de alexasicoe), 2 dintishori, poze
10.10 - Alexandra (puiutza de Ruxi_Mici), 4 dintishori
12.10 - Alexia Sophia (puiutza de Carlex), 1 dintishor, poze
15.10 Alexandru Ionut (pui de hermine), 8 dintishori
16.10 Elouan (pui de Teodora29), 6 dintishori
18.10 Isabella (puiutza de anima_dia), 2 dintishori, poze
19.10 - Darius (pui de adelapatricia), 3 dintishori
19.10 - Tudor Stefan (pui de KiKilinis), 6 dintishori
19.10 - Boris (pui de bavi), 2 dintishori
20.10 Vlad - Alexandru (pui de sburac), ? dintishori
21.10 - David (pui de paganika), 0 dintishori, poze
22.10 - Andrei Mattia (pui de Amani), 4 dintishori
26.10 - Calin (pui de franceska1), 0 dintishori, poze
28.10 Teresa Natalia (puiutza de kimm), 0 dintishori
30.10 Eduard Andrei (pui de Dana_Lutic&Eagles), 6 dintishori, poze
30.10 Iustin Andrei (pui de andreea29, 5 dintishori

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 9 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

02.11 Mario (pui de Dia27), 1 dintishor
02.11 Arianna (puiutza de irinuta78), 0 dintishori
04.11 Matteo (puiutza de micky_creanga), 6 dintishori
05.11 Maia Gabriela (puiutza de Awa), 6 dintishori
06.11 Bendis (puiutza de gazzella), 7 dintishori, povestea nasterii lui Bendis
08.11 Andrei Darie (pui de roxanamirela), 2 dintishori, poze, povestea nasterii
12.11 - Andrei Stefan (pui de ancastefan), 0 dintishori, poze
16.11 - Sonia Stefania (puiutza de 16112006), 4 dintishori
20.11 - Tudor (pui de viuta),6 dintishori , poze

Avem 16 fetite si 23 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici !!!

Nota:
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

30.08.2007 9:27     citat 

Lili ... imi pare rau pentru problemutele voastre. Sper ca Stefan sa revina repede copilul vesel si jucaus pe care il stim.

Cocotzila a mea a cucerit mai nou fotoliul, canapeaua, biroul si mai demult, dar abia azi am reusit sa-i fac poza ...

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

30.08.2007 9:40     citat 

Ruxi rad rad rad rad rad
Cat de tare este!!! rad rad

Multumim pentru listutza si pt poza noua a lui Darie! sarut

rox

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

30.08.2007 10:12     citat 

Ruxi e tare haioasa Cocotzila ta rad sarut
Fetelor multumesc pentru gandurile bune , si eu sper sa nu mai traiesc ceea ce am trait ieri ! Noi nu suntem obisnuiti sa il auzim ca plange si ieri ni se rupea sufletul .

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

30.08.2007 10:17     citat 

Lili ... e tare neplacut cand bebe se imbolnaveste brusc, te ia pe nepregatite si e cu atat mai greu sa faci fata stresului de ati sti copilul in suferinta. ooofff. E tare greu. plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
irinuta78

Copii
ARIANNA: 14 ani, 2 luni

30.08.2007 10:27     citat 

Lili multa rabdare mami si o sa vezi ca trece totul pupici lui Steff
GAzzella continui sa ma mir de copii tai sunt frumosi,cuminti, activi cred ca esti mandra de ei sarut sarut cand o vad pe Bendis ca se catara pe stanci ma uit la fiica mea si vad ca nu stie inca sa se ridice in picioare d-apai sa se catere pe ceva trist
Ruxi mersic de listutza si ca ne ai schimbat poza,pup-o pe cocotzila din partea noastra ca tare e frumoasa sarut
La Multe Lunitze sarbatoritzilor de astazi!!

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

30.08.2007 10:45     citat 

Darie mi-a facut o bucurie aseara.Refuza mancarea desi o ceruse trist I-amlasat linguritz ain farfurie si m-am intors spre chiuveta cu spatele la el.Cand am terminat si ma intorc la el ce imi vad ochii: cupilu meu incerca sa manance cu linguritza surprins Fuga dupa aparat si l-am lasat in voia lui.
Pana la urma dupa chinuri si studii energice a reusit sa duca linguritza la gura si sa si manance ceva din ea rad rad rad
Nu va spun cat mi-a luat dupa aceea sa strang.Dar a fost asa scump si ambitzios incat l-am pupat pe toate partile. zambet

sus

Denunta
gazzella

Copii
F: 16 ani, 1 luna
B: 14 ani, 2 luni
M: 8 ani, 9 luni

30.08.2007 10:49     citat 

ce mai!
mi-a facut ziua frumoasa Darie sarut zambet
cum reusesc sa fie ei fenomenali daca sunt lasati sa fie ceea ce sunt!

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

30.08.2007 11:18     citat 

La multe lunitze Edy, Jan si Justin! sa cresteti mari si sanatosi! sarut
cocotzila bravo tie! sarut
dariucu felicitarile noastre. sarut sa-l inveti si pe edutzu sa foloseasca linguritza ca la el merg doar degetele.
lili multa liniste ii doresc lui Stef! si sa iasa dintisorii aia mai repede!
azi am renuntat la bandaj pentru ca tragea de el si se lovea la degetel. l-am lasat cu el liber si acum nu-l mai baga in gura. de ieri nu mai foloseste dreapta, numai stanga. a prins cojita acolo si ma gandesc ca-i mai bine in contact cu aerul. voi ce ziceti? sa-i pun bandajul la loc?

diaaaaaaaaaaa pe unde umbli? tot prin concedii?

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

30.08.2007 11:48     citat 

Mai bine fara bandaj daca a prins coaja.Numa' sa nu dea el cojitza din greseala jos si sa se infecteze la loc. sarut

sus

Denunta
kimm

30.08.2007 11:57     citat 

la multe lunitze Edi
la multe lunitze Jan
la multe lunitze Justin

ruxi si -a gasit bun loc de catarat..exact cocotzila..auzi la ea! rad
f buna mobilitate are.
sarut curajoasa mica

roxa in ultima fotografie are f mult din privirea "Darie care suge hotzeste'' rad
pur si simplu e pus pe shotii...

eu sunt nostalgica rau!
incepe scoala fara mine
de aproape 25 de ani tot incep scoala..si acum.. trist
imitrece..are legatura si cu vremea in mod sigur..

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

30.08.2007 12:08     citat 

Sunt un car de draci. Iarasi m-a abordat vecina de dedesubt sa mi se planga ce zgomot vine de la mine, ca ei i se pare ca de la 7 la 11 eu mut mobila prin casa, ca i se zguduie tavanul, ca si ca si ca ... Si toate binenteles pe un ton tipat si violent. Vorbea (in fine, se rastea), dar nici macar nu se uita la mine. A inchis usa la lift in timp ce eu ii vorbeam si a plecat bombanind.
Cate acuze am primit de la ea de-a lungul anilor nici nu mai tin minte: ca merg cu tocuri prin casa la 6 cand plec la servici (cand eu dormeam) si la 12 cand vin (cand eu mai aveam nu mai putin de alte 6 ore de munca), ca sa-mi inchid balconul ca ea si l-a inchis si daca nu o fac si eu ea a dat banii degeaba (de parca imi dadea statul bani sa imi pun termopan si eu ma tineam batoasa ca nu), ca i-am inundat bucataria (in conditiile in care noi nici nu aveam chiuveta si teava era inchisa cu robinet), ca dau gauri toata ziua (n-am nici macar ciocan in casa) ... asta din ce-mi aduc aminte ca a apucat sa-mi spuna, ca in rest am parte de batai in calorifer cel putin o data pe zi ... pe nedrept. plang sau sunt foarte trist
Mi-e o scarba de oamenii astia de nu va spun. nervos

sus

Denunta
bavi

Copii
Boris: 14 ani, 3 luni

30.08.2007 12:34     citat 

va pup fetelor si tare dor mi-a fost de voi sarut sarut sarut sarut iar bb voztrii sunt din ce in ce mai mari, mai scumpi, mai frumosi si mai destepti foarte fericit sarut sarut sarut sarut sarut
la multe lunite sarbatoritilor din ultima perioada si de astazi si nu mai aveti mult si trecem la multi ani trag cu ochiul sarut sarut sarut sarut
de mine nu prea am ce sa va spun: timpul trece si cu bune si cu rele, incerc sa iau viata asa cum mi-a dat-o Dumnezeu si cum mi-o fac eu si sa ma obisnuiesc cu gandul ca tata nu mai este trist trist trist
Boris este foarte bine: se joaca , doarme bine, mananca cam din tot ce i-am dat zambet zambet am inceput incet, incet sa ii facem mancarica de adulti: mamaliga, spanac, conopida cu carne, ciorba cu bors, ardei umplut( preferatul lui), merge in picioare cam impleticit dar progresiv, merge de-a busilea prin toata casa iar la inot sunt super mandra de el sarut sarut sarut sarut
va pup fetelor si in mod special ii multumesc lui Eagles ptr. ca mi-a adus aminte de vremea copilariei si de toate lucrurile frumoase si interesante care erau.............pacat ca timpul a trecut prea repede ..................pacat ca copilul meu nu o sa aiba parte de o copilarie asa simpla si frumoasa cum am avut-o eu................dar societatea evolueaza si trebuie sa tinem pasul cu ea si sa ne adaptam

sus

Denunta
ZCLR

Copii
Lara Maria: 16 ani, 5 luni
Rebecca Andrea: 14 ani, 4 luni
Patricia Luisa: 11 ani, 9 luni
am nascut deja!

30.08.2007 1:09     citat 

ruxi din pacate peste tot sunt altfel de oameni rautaciosi...daca mai vine ii poti oferii sa ramana la tine sa te ajute ..ca la tine nu e asa mare zgomotul sau sa-si caute alta locuinta foarte fericit

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

30.08.2007 1:18     citat 

ruxi sa va faceti casuta repejor si sa va mutati! sa vezi liniste atunci!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: