· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Igiena > scutece happy
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  »
subiect nou  raspunde
autor scutece happy     
florycel_m

Copii
steffy: 13 ani

08.09.2007 10:06   scutece happy  citat 

Am primit acasa un pliant cu si despre scutecele happY.Toate cunostintele mele, prietene, etc....folosesc scutece de la pampers.Nu stiu daca au incercat si altceva, dar va intreb : " care folositi scutece happy?sunteti multumite? irita? au altceva in compozitie?De ce toata lumea foloseste pampers?"
V-am bombardat cu intrebari, dar urmeaza sa nasc si nu stiu ce scutece sunt mai potrivite .
Multumesc si astept raspunsuri.

sus

Denunta
Shadia

Copii
Adnan: 13 ani, 7 luni

08.09.2007 10:16     citat 

draga florycel
noi folosim scutecele happy inca de la nastere si ne-a mers super bine
la noi a fost chiar invers ne-am iritat de la pampers si huggies
acum fiecare are propria parere dar noi suntem super multumiti de scutecele de la happy
sper ca ti-am fost de ajutor

sus

Denunta
onitzu

Copii
radu: 18 ani
luca: 14 ani, 8 luni

08.09.2007 10:18     citat 

nici noua nu ne-a mers bine cu pampers. In schimba, cu happy fundul lui e multumit. Si-s si mai ieftine, ca la portofelul meu o trebuit sa tin seama si de asta.....mai au cate-o promotie cu servetele incluse, cu creme, etc. E drept ca servetelele nu i-au cam placut, dar la sters pe maini sau jucarie, etc is foarte bune

sus

Denunta
florycel_m

Copii

08.09.2007 10:29     citat 

Am sa iau un pachet new born pt spital.Sa intrati pe saitul lor, a celor de la happy, va inregistrati si prin acumulari de puncte puteti avea o multime de avantaje, castiguri, etc. Pup fetele.

sus

Denunta
ddadriana

08.09.2007 10:43     citat 

Eu prima perioada am folodit numai pempars, dar a mea avea o iritatie pe burta. Din lipsa de timp, si organizare proasta, deci din prostie, am luam o data de de la un super markt, si minune a disparut acea iritatie. De atuncia nu am mai luat nici din greseala pempars, luam de unde nimeream, si nu am mai avut probleme de nici un fel. Eu nu cred ca din motivul ca sint mai scumpe sint automat si mai bune.

sus

Denunta
rdolyy

Copii
EDUARD-MIHAI - O minune de copil.
13 ani, 9 luni

08.09.2007 10:49     citat 

Mie mi-a trimis maica-mea din Italia HappY le-am folositt si nu s-a intamplat nimic,totul ok,dar de regula folosim pampers,cu asta ne-am obisnuit,el nu mi-a facut niciodata vre-o iritatie sau dermatita,asa ca...

sus

Denunta
florycel_m

Copii

08.09.2007 11:19     citat 

ddadriana si rdolyy, multumesc mult. Parca nu mai sunt asa sceptica. Am sa caut prin magazine, ca m-ati facut curioasa acum si de preturi. sarut sarut

sus

Denunta
Grasutza

Copii
Victor - blondutzul meu iubit: 15 ani, 2 luni

08.09.2007 12:48     citat 

Noi folosim pampers. Am incercat si Libero, Huggies si Happy, insa raman tot la Pampers. Mie imi plac cele de la pampers in primul rand pentru ca sunt subtiri si apoi sistemul de absorbtie este altfel, sunt granule. Celelalte scutece dupa doi pipilici se fac numai cocoloase trist

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 8 luni
Zuza: 11 ani, 3 luni

08.09.2007 12:55     citat 

Si noi tot Pampers, nici nu am incercat altceva. Din pacate cand am fost in tara am cumparat de acolo si s-a iritat( nu am vrut prin asta sa spun ca in tara sunt mai proaste- desi poate asa e), aveau chiar pe portiunea dintre picioare sub primul strat altul albastru, care aici nu l-am vazut niciodata si nu erau cu granule cum sunt aici ci normale.
Noi folosim acum easy-up de la Pampers si nu am avut niciodata accidente de genul: iritatie, accidente cu kk sau sa-l gasesc ud dimineata.

sus

Denunta
florycel_m

Copii

08.09.2007 1:01     citat 

mmm, interesant !! Multumesc fetelor pt pareri. sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Onush

08.09.2007 1:41     citat 

Cu Ruxandra nu am incercat nimic altceva decat Pampers pentru ca am fost foarte multumita de ele ...cand s-a nascut Tudor au schimbat modelul cei de la Pampers si nu am mai fost la fel de multumita: noaptea dadea pe afara de multe ori daca se intampla sa faca kk si sa mai fie un pipi acolo nu mai incapea... asa ca m-am reorientat la happy. Poate nu sunt la fel de estetice ca cele de la Pampers dar nu a trebuit sa ma trezesc niciodata noaptea sa schimb pampersul, in plus au cateva pungulite de plastic care sunt foarte utile cand schimbi pampersul in deplasare si nu in ultimul rand, nu pot spune ca mi-a displacut ca sunt mai ieftine. jenat

sus

Denunta
ancutzica

Copii
junior: 18 ani, 3 luni
praslea: 14 ani, 7 luni

08.09.2007 1:49     citat 

dar de bon-bini ati auzit?
eu sun fan zambet
ieftine dar foarte bune, nu da nimic afara, nu se irita

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

08.09.2007 2:31     citat 

noi am folosit pampers. am incercat si alte marci si sasha nu s-a simtit bine. in concluzie am folosit pampers. f rar accidente (adica sa iasa ceva din pampers).
si DA cele din vest sunt mai bune dpdv calitativ. am avut ocazia sa cumpar de cateva ori din austria si au fost mai altfel, mai bune. cele cumparate din italia insa m-au dezamagit.

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 1 luna

21.09.2007 10:53     citat 

la inceput am folosit numai pampers, pana cand la mare nu am gasit si am luat happy. pt 5-9 kg. au fost excelente. acum alea de 5-9 kg sunt mici, iar cele de 9-18 kg sunt prea mari. asa ca ne-am intors la pampers. si am facut o iritatie de toate frumusetea, care a trecut cu crema de galbenele, bepantenul nu a functionat. stiti cumva intre cele doua grupe de kg pe care le-am scris mai exista una? pentru ca acum nici una din astea nu ne este buna. si tare bine era cu ele.
pampers cu granule? eu nu am vazut. si pe deasupra mai nimerim si cate un pachet prost de da pipilica pe-afara. trist

sus

Denunta
florycel_m

Copii

21.09.2007 4:28     citat 

Bblusa, incearca 8-18 kg de la happy.Este pachet rosu cu portocaliu happy maxi 8-18 kg.
Ancutzica, vreau mai multe detalii despre acele scutece bon-bini, te rog !!! sarut
Azi am fost sa cumpar scutece new-born...si am luat happy.Sunt tare curioasa cum se va simti bolovanica mea cu ele.
Pooop fetele.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: