· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Igiena > scutece happy
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6  »
subiect nou  raspunde
autor scutece happy     
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 6 luni
Maria: 12 ani, 1 luna

06.01.2009 2:43     citat 

Maria foloseste de mai bine de o luna nr.3 Happy si nu am avut nici o neplacere,si Tudor tot happy a folosit si de aceea ii cumparam si Mariei aceeasi marca,ne convin de minune din toate punctele de vedere

sus

Denunta
mtl

06.01.2009 2:52     citat 

Offff surprins , ce-am facut?! Cum am postat de atatea ori mesajul? jenat Imi cer scuze!
KiKilinis si Mamistef, va multumesc mult pentru raspuns!

Mamistef, ce ai folosit la maternitate pentru Maria? Nu stiu ce marca si cate bucati sa cumpar pentru bagajul de maternitate?! Si apoi pentru acasa?! Sunt mai mult singura, fara ajutoare, si as vrea sa am acasa cele necesare la intoarcerea din spital.

sus

Denunta
CrazyMommy

09.01.2009 5:36     citat 

Mtl daca pot sa ti dau un sfat in legatura cu cumparaturile.Nu cumpara cantitati mari din nici un produs pt ca s ar putea ca lui bebe sa nu i priiasca si sa te regasesti cu cantitati mari si inutile.
Cat despre pampersi... eu as incerca la inceput si cu huggies pt ca la pampers nu mi place mirosul si n am inteles inca exact cu sunt impregnati de miros asa.Pt ca din pacate huggies si pampers sunt singurele marci care fac scutece destul de stramte intre picioare pt inceput.Apoi poti incerca orice dupa primele saptamani.Inclusiv cele de la Plus etc.Pt ca producatorii SUNT ACEIASI!!!Singurul lucru care face diferenta este publiciatatea agresiva.
Si mai ales la cosmetice un sfat(din proprie experienta) nu lua produse ale firmelor mari si cunoscute care promit marea cu sarea,majoritatea contin desinfianti pe baza de petrol si parfumuri iritante care sensibilizeaza pielea.Pentru corp cumpara ulei de migdale de la plafar si pt fund crema de galbenele.Atat iti trebuie.Cumpara un sapun cat mai simplu si acelea se gasesc tot la plafar sau la farmacie si contin ca baza bicarbonat si glicerina.
Sper sa ti fi fost de folos.
Iti doresc un bebe sanatos si o maternitate fericita.

sus

Denunta
mtl

09.01.2009 7:53     citat 

CrazyMommy sarut bineinteles ca poti sa-mi dai un sfat! Sunt absolut fara nici o experienta si sunt binevenite orice sfat sau parere. Mai ales de la mamicile cu experienta!
Deocamdata am luat Libero 3-6 kg (asta e nr. 2) - la 4D mi s-a spus ca piti a mea este mai marisoara. Ramane sa mai iau ceva gen new born sau nr. 1, o cutie mai mica.
Produse cosmetice i-am luat de la Nivea, dar am si uleiul de migdale. Vis-a-vis de crema de galbenele, m-am convins pe pielea mea ce minunata este, eram hotarata sa iau si pentru piti. zambet
Multumesc! si tie si celorlalte mamici care m-au sfatuit!

sus

Denunta
mamistef

Copii

09.01.2009 9:56     citat 

sorry,de-abia acum am vazut mesajul
da,mtl,am avut pachete mici de scutece,si pampers si happy,pt ca auzisem ca in maternitate se accepta doar pampers prostit si uleiuri johnson....si cam asa a fost,iar acasa am trecut repejor pe happy,pt ca facuse Maria o iritatie urita de la Pampers
si eu tot Nivea baby am folosit si folosesc pt amindoi copiii
,iar galbenelele sunt minunate zambet
nastere usoara!!!!

sus

Denunta
mtl

09.01.2009 10:47     citat 

Iti multumesc mult! sarut sarut sarut
Cum e Maria? Ca nu am apucat sa mai intru pe la voi sa va citesc!

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani
alaptat, purtat, rasfatat

09.01.2009 10:54     citat 

Mtl pt primele zile am folosit scutece care au decupaj in zona buricului (nu mai stiu firma!), apoi , mult mai tarziu am descoperit scutecele Bon-bini de la Plus (de ele cred ca zicea si Crazymommy), dupa ce m-au scos din sarite cele de la Pampers.
Ca gama de cosmetice iti recomand Bubchen (nu au parabeni!), dar m-as axa de la inceput pe produsele naturiste sau cele de la Wella (se gasesc cam greu pe la noi!).
Nastere usoara!

rox

sus

Denunta
mamistef

Copii

09.01.2009 11:42     citat 

----------
mtl a scris:
Iti multumesc mult! sarut sarut sarut
Cum e Maria? Ca nu am apucat sa mai intru pe la voi sa va citesc!
----------

e bine,multumesc mult ! jenat in schimb eu sunt cam "speriata",incerc sa anticipez orice episod de raceala,drept pentru care nu mai sunt asa de curajoasa si de relaxata ca la inceput,astept cu surle si trimbite sa vina caldura(caldura de vara,nu caldura de primavara,cu virusi si boli)...insa cu grija le-om trece noi pe toate!

si ca sa fiu on topic: scutecele happy nr.1 au decupaj rotund in dreptul buricului,bun-bun! trag cu ochiul

sus

Denunta
mtl

09.01.2009 12:11     citat 

Citisem pe undeva ca Happy nr. 1 sunt foarte late intre piciorushe. E adevarat? Decupajul acela din zona buricului chiar m-ar incanta!
Mamistef, nu te mai stresa si agita! Vei vedea ca DD va avea grija de voi si veti trece cu bine si iarna si primavara asta!
Roxanamirela multumesc mult! sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

09.01.2009 12:17     citat 

bebe nu tine piciorusele intinse si drepte dupa nastere, asa ca latimea scutecului intre picioare nu-l va deranja in mod cert.

sus

Denunta
stefily

Copii
Stefania-Claudia - Minunea mea!
13 ani, 11 luni
Filip Constantin: 8 ani, 6 luni
am nascut deja!

20.01.2009 2:49     citat 

Eu am folosit la Stefi multa vreme Pampers!
Dar o bucata de vreme nu am mai gasit nr 5 in magazinele mari de la noi si am luat Happy! Sunt foarte multumita de ele! Sunt intr-adevar
mai mari dar mie mi se pare ca si absorb mai bine!
In maternitate imi aduc aminte ca mi-au dat tot happy newborn, doar in ultima zi am folosit de la mine!
In privinta produselor cosmetice folosesc Bubchen si pt fundulet, cand
avem nevoie de crema, una preparata la farmacie!
Pentru mtl sa dea Domnul sa ai un bebe sanatos!

sus

Denunta
mtl

20.01.2009 3:30     citat 

----------
stefily a scris:

Pentru mtl sa dea Domnul sa ai un bebe sanatos!
----------

Iti multumesc! Multa sanatate si tie si bb tau! sarut sarut sarut
Am cumparat Libero si Happy. Vom vedea la momentul potrivit la ce ramanem!

sus

Denunta
h_delia

Copii
Matei: 12 ani, 9 luni

12.06.2009 3:04     citat 

Acum un an si 4 luni, cand am folosit pentru prima data scutece Happy, am fost foarte dezamajita, dar acum,dupa am revenit la ele pentru ca nu aveau Pampers la magazin si sunt foarte incantata de calitatea lor. Vreau sa spun ca au imbunatatit foarte mult calitatea scutecelor si sunt si mai ieftine decat Pampers.
Felicitari, Happy!

sus

Denunta
lulu26

Copii
A: 13 ani, 10 luni
B: 13 ani, 10 luni

12.06.2009 3:58     citat 

noi am folosit un an pamers si un an happy insa am descoperit de curand bon bini si wickies, sunt suuuper faine, ieftine, cu desene, cu elastic la spate, fara parfumuri, ce mai niste "pampersi" mai buni si mai ieftini

sus

Denunta
CrazyMommy

12.06.2009 4:53     citat 

Da lulu asa este eu sunt mare fana a scutecelor Wickies de la Kaufland.Nu au egal!Si raportul calitate-pret este fantastic!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: