· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Ingerasi > ingerasi
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor ingerasi     
Luciaand

30.01.2008 7:16     citat 

Draga etinc3lle, sa stii ca sant alaturi de tine, stiu cum e in sufletul tau. si bb mea a saptamani si a s-o vad si s-o tin in brate si sa-mi iau adio de la ea.Stiu ca sufletul iti plange permanent, asa sant si eu, crede-ma la 7 luni si ceva dupa socul vietii mele.Stiu ca nici la tine nu s-a ca si tu ai facut toate analizele de care am auzit.Sufar si eu, dar mai am o mica speranta, ca poate voi ramane intr-o zi si voi reusi pana la capat.Iti doresc din suflet sa reusesti asa cum imi doresc si mie.Santem in aceeasi barca, nimeni nu ne arata drumul, trebuie noi sa-l gasim, nu e nici o reteta exacta,dar te sprijin atat cat pot, chiar daca si eu sant daramata, ma gandesc la tine si stiu ca vei reusi sa ai un bb cel putin pe lumea asta.O visez pe bebelusa mea si nici eu nu inteleg de ce s-a nu cred ca e real.si eu ma uit la lucrusoare, dar si la poze, la caruciorul neumblat si amprentele de la spital.Zilnic plang, mai mult sau mai putin, crede-ma, dar ma mai ascund uneori de sot, sa nu-l demoralizez de tot-ce surpriza i-am facut si lui, singurul nostru bb pe lumea asta!!!Crede-ma ca stiu ce simti si ma gandesc la tine si la ingerasii nostri, sper ca ei sa se joace fericiti undeva acolo sus si macar ne privesc si inteleg cat de mult ii iubim.Am sa plang toata viata, nu pot uita, nici tu, cred, dar hai sa incercam sa mai speram, poate impreuna santem mai puternice!Te imbratisez...

sus

Denunta
etinc3lle

Copii
annya mihaela
Luca Naum: 11 ani, 10 luni

31.01.2008 7:12     citat 

stiu ca esti alaturi de mine, si-ti multumesc, stiu ca lacrimile noastre se impletesc.... si mai stiu ca ei, ingerasii nostri, sunt alaturi de noi... numai asa vom putea merge mai de parte....

sus

Denunta
dalv

19.02.2008 9:32   ingerasi  citat 

buna draga mea ce mai faci? cum te mai simti?eu traversez o perioada foarte dificila ,sunt f.deprimata ,f.trista,plang zilnic mai ales cand ma gandesc ca vine luna martie cand ar fi trabuit sa se nasca minunea mea mica.............

sus

Denunta
etinc3lle

Copii
annya mihaela

20.02.2008 9:45     citat 

draga dalv, ingerasul meu trebuia sa se nasca saptamana trecuta, asa ca iti imaginezi cum a ziua mea.... trist asa ca a tot gandesc ca acum ar fi trebuit sa imi bat capul cu laptic si scutece , in loc sa stau sa-l plang.... am stari confuze, de la deprimare la optimism.... nu stiu cum sa-ti spun ca ma simt... dar nu-i doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut noi.... daca vrei sa discutam mai mult, scrie-mi pe [email protected].... oricum, sa stii ca iti admir puterea de a nici eu nu vom putea uita ce-am pierdut, dar cred ca durerea dupa ce ne-a intareste ca s-o luam de la capat, chiar daca vom fi mereu cu frica-n san sa nu ni se mai intample asa ceva. Noi mamele de ingerasi am trecut prin cea mai mare durere care exista pe lumea asta. Trebuie sa reusim, sant alaturi de tine si sper din suflet ca urmatoarea zi sa ti-o sarbatoresti cu bb sanatos in brate!!!
sarut

sus

Denunta
etinc3lle

Copii
annya mihaela

20.02.2008 7:00     citat 

draga luciaaland, sa te auda Dumnezeu, dar stii si tu cum e: azi esti optimista, maine parca totu se prabuseste si ai impresia ca n-o sa reusesti niciodata... trist abia astept sa raman insarcinata si sa am un bb, dar ingerasii mei vor ramane mereu langa mine, asa cum si ingerasul tau va fi vesnic langa tine... trist nu-i vom uita niciodata....

sus

Denunta
SpinaBifida

Copii
Joshua David

26.02.2008 7:00     citat 

"1 out of 3 pregnancies miscarries, yet the world is populated by more people today than any day in history. Because of this increase in people, God needs more angels to help him watch over them. To bring them comfort, to help guide them. Only the most special babies can be made into angels. Only those that know nothing but love, that know no evil and therefore nothing of the world are chosen. And only the best mothers are chosen to give birth to such a corp pe care noi il simtim cand iesim din spital cu mainile goale ... cu pantecele gol ... trist

sus

Denunta
etinc3lle

Copii
annya mihaela

27.02.2008 1:40     citat 

draga spina bifida, am citit povestea ta si am aflat prin cata durere a sa speram ca macar unele dintre noi vor reusi.... iti multumesc pentru gandurile despre ingerasi, nu ma simt atat de vrednica incat sa fi fost aleasa mama de ingeras, dar stiu ca ei, ingerasii mei, au fost placuti lui Dumnezeu si i-a langa ceilalti ingerasi. iti multumesc mult ca esti langa mine. imi pare tare rau pentru pierderea ta, si, asa cum ti-am scris si dincolo, la povestea ta, sa pastram durerea asta si s-o iubim, ca e tot ce ne-a la ei... trist trist trist

sus

Denunta
Luciaand

01.03.2008 3:09     citat 

de 1 Martie, in prag de primavara nu e nici o primavara in sufletele noastre fara bebelusii nostri langa noi.M-am uitat din nou pe cerul instelat la bebelusa mea ingeras si la toti ingerasii si nu-mi pot stapani lacrimile pt. toti ingerasii si pt. al lui etinc3lle si al altora... Am citit tot ce scrie pe cer si in cartea de oaspeti si voi avea mereu o rana in inima chiar daca voi reusi sa am un bb pe lumea asta. N-am sa uit niciodata... de ce Dumnezeu ne-a ne-a o vesnica primavara, ca in sufletele noastre este op toamna eterna... nu imi pot reveni, iar zilele i sunt din ce in ce mai lungi, din ce in ce mai dureroase...

sus

Denunta
etinc3lle

Copii
annya mihaela

23.08.2008 4:30     citat 

a cand bb a deocamdata e totul ok... in fiecare zi imi mangai burtica si ma rog la Dumnezeu sa-mi lase copilasul mie, si cred ca de data asta asa va fi...
dar mi-e tare dor de ingerasii mei... ii caut mereu pe cerul stelutelor, ma gandesc cum ar fi fost daca macar unul era langa noi.... mi-e dor de ei si nu-i voi uita niciodata, dimpotriva, timpul parca mi-i aduce mai aproape in inima mea....

sus

Denunta
ralitza

Copii
mihai: 15 ani, 3 luni

23.08.2008 8:59     citat 

Felicitari, draga mea! Multa sanatatate va doresc si Dumnezeu sa va aiba in paza pe amandoi. Iti tin pumnii sa fie totul bine.. sarut

sus

Denunta
amanda08

24.08.2008 12:30     citat 

ma bucur pentru tine si sper sa ai un bebe sanatos

sus

Denunta
etinc3lle

Copii
annya mihaela

24.08.2008 1:24     citat 

multumesc mult, fetelor... sunt un pic speriata acum ca am dureri de burta de vineri seara in continu, si abia maine ma duc la eco... nu am sangerari, greturile sunt la fel de puternice... dar ma doare burtica rau... sper sa fie bine...

sus

Denunta
etinc3lle

Copii
annya mihaela

25.04.2009 3:57     citat 

fetelor, am recitit mesajele de aici... fetita mea are acum o luna si jumatate, Dumnezeu a mi-a-i voi plange mereu, dar ii multumesc Domnului pentru acest copil atat de asteptat. si va multumesc si voua ca ati fost langa mine cand mi-a