· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > La cumparaturi >Prin magazine > Ce stiti de produsele CaliVita?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor Ce stiti de produsele CaliVita?     
alina_30091978

Copii
Matei: 20 ani
Alexandru: 14 ani, 4 luni

15.09.2007 8:25   Ce stiti de produsele CaliVita?  citat 

Am doi copii foarte sensibili si am auzit despre produsele acestei firme, in special de "Noni", ca sunt foarte bune si sunt naturale. Stie cineva amanunte? E rentabil sa fii colaborator (distribuitor) (ca sunt foarte scumpe)?
Multumesc!

sus

Denunta
RELA

Copii
VLAD CRISTIAN: 15 ani

15.09.2007 9:16     citat 

De la Cali Vita am folosit Infant formula. Baietelul meu se recupera dupa o raceala urata si pojarel (au fost una dupa alta intr-o luna de zile) Slabise si nici pofta de mancare nu avea. Medicul de familie ne-a recomandat acest produs. Dupa multe cautari, pentru ca in bucuresti nu se gaseste, am comandat din timisoara. In cazul lui Vlad a dat rezultate. Copilul si-a revenit f. bine si pofta de mancare asemenea, si de atunci (asta fiind in decembrie anul trecut) nu am mai avut probleme de sanatate sau probleme cu apetitul. In concluzie un produs bun cu rezultate si nu e de neglijat faptul ca e obtinut numai din plante.

sus

Denunta
goroba

15.09.2007 10:46     citat 

Pai e ditamai magazinul langa Caminul Artei... pe langa Institutul de Arhitectura...

sus

Denunta
nightwish

Copii
INGRID: 17 ani, 3 luni

16.09.2007 6:24     citat 

sunt intr-adevar f scumpe si cica ar fi bune, dar nu pot sa pun mana in foc caci momentan am amanat sa le iau. mi-au fost recomandate de un medic care ...sa zicem, colaboreaza cu ei si mi-a dat codul lui ptr a le lua cu un mic discount. acu', nu inteleg dc tu vrei sa devii colaborator doar ptr acel discount zambet

sus

Denunta
alina_30091978

Copii

16.09.2007 8:48   raspuns  citat 

Da pentru acel discount as dori sa devin colaborator. Pentru a folosi produsele in interes personal, in cazul in care sunt cu adevarat bune.

sus

Denunta
RELA

Copii
VLAD CRISTIAN: 15 ani

17.09.2007 11:40     citat 

----------
goroba a scris:
Pai e ditamai magazinul langa Caminul Artei... pe langa Institutul de Arhitectura...
----------

Nu am stiut ca acolo au magazin. Eu cautat in farmacii. E bine de stiu. Merci. sarut

sus

Denunta
dialy23

Copii
Gabriel Laurentiu: 11 ani, 11 luni

18.09.2007 2:25     citat 

Buna Alina, ti-am trimis un mesaj privat... zambet

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 1 luna

21.09.2007 10:58     citat 

au acolo magazin dar trebuie sa iei de la un reprezentant al lor. tatal meu foloseste cartilajul de rechin de la ei si l-a ajutat foarte mult. poti merge prima oara la magazin si vei gasi invariabil un reprezentant de-al lor acolo pe numele caruia sa iei ce vrei. cand am fost prima oara m-a intrebat vanzatoarea cine mi-a recomandat produsul. nu a vrut sa-mi vanda initial dar era o doamna reprezentant care m-a lasat sa cumpar pe numele dansei. si de-atunci am luat numai de la dansa.
despre produsele pt copii din pacate nu stiu ce sa spun.

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 1 luna

21.09.2007 11:00     citat 

----------
nightwish a scris:
sunt intr-adevar f scumpe si cica ar fi bune, dar nu pot sa pun mana in foc caci momentan am amanat sa le iau. mi-au fost recomandate de un medic care ...sa zicem, colaboreaza cu ei si mi-a dat codul lui ptr a le lua cu un mic discount. acu', nu inteleg dc tu vrei sa devii colaborator doar ptr acel discount zambet
----------

sun scumpe si de la reprezentant au un mic discount. dar ca sa devii reprezentant sau colaborator al lor trebuie sa platesti o taxa de inscriere si sa mergi la niste cursuri. asa era prin ianuarie cand am vrut eu, dar m-am lasat pagubasa.

sus

Denunta
ovidiul

26.09.2007 1:40     citat 

Pentr alina_30091978 !
Ce-ai zice daca tot te intereseaza pentru copii tai, sa le dai ce este mai bun? Eu am un baiat de 9 ani care era foarte sensibil, dar acum ia de catva timp suplimente nutritive de la Nutrilite, care sunt lider mondial. Sunt mult peste asteptari! Ma poti contacta la e-mail: [email protected].

sus

Denunta
babyyy

Copii
seby: 14 ani

10.10.2007 5:37     citat 

Calivita e cea mai buna firma ,,, si nu exagerez.
Infant formula am luat si noi,,, ia crescut apetitul, dar nu spectaculos , asa ca am incercat si alt vitamine dar nici una nu m-a multumit si o sa revenim tot la asta in speranta ca vor avea efect si mai bun....
dar Strong Bones (calciu) mi-a pus coipilul pe picioare intr-o singura luna,,eram disperata ca la 7 luni nu sta in fund deloc,,, si Acidophilus e f bun sa asimileze mankrea,,pt stomac sa ii repare flora intestinala(cica asta se face in timp nu cu pastile minune care i le dam noi pt a ii reface scaunul imediat) si ii curata tenul,,, al meu avea dermatita atopic iar acidophilus l-a insanatosit.

Nu sunt reprezentant asa ca nu am d c sa le fac reclama.
Am luat toate acestea dintr-un magazin-reprezentanta din orasul nostru.
Sunt recomandate de pediatrul copilului nostru,,,care este si dr neonantolg.
aaa si inca ceva:dr pediatru care ne recomanda asa ceva nu ne da nici un cod nimic,,,asa ca ma gandesc ca nu ar avea nici un interes.
Sanatate puilor vostrii

sus

Denunta
laura70

Copii
Matei: 14 ani, 3 luni
Alexandru: 10 ani, 5 luni

10.10.2007 5:45     citat 

Eu am folosit de la CaliVita vitaminele pentru femei insarcinate. M-am trezit prin luna a 6-a ca a scazut dramatic calciul, si medicul mi-a recomandat sa iau suplimentele astea de la ei. Am repetat apoi analizele in fiecare luna si chiar s-a vazut efectul, nivelul calciului s-a reglat imediat.
Am luat pana am nascut. Am fost foarte multumita de ele.

sus

Denunta
alina_30091978

Copii

22.10.2007 10:18     citat 

Am aflat si eu lucruri noi despre aceste produse. Multumesc celor care au raspuns pana acum!
Toate produsele CaliVita prezinta urmatoarele caracteristici deosebite:

* Nu sunt medicamente.
* Nu au efecte secundare.
* Sunt obtinute din surse 100% naturale.
* Au puritate 100%, pentru obtinerea lor fiind utilizate culturi ecologice situate in medii nepoluate, strict monitorizate, controlate si protejate.
* Nu contin: zahar, sare, conservanti, coloranti sintetici.
* Se obtin prin procedee ultra moderne de extragere si combinare.
* Nu creeaza dependenta.
* Tabletele cu continut de vitamine si minerale au structura lamelara (tip sfera in sfera), astfel incat dupa ce au fost inghitite se dizolva retard, pe o durata de timp suficient de mare cat sa asigure asimilarea corespunzatoare de catre organism.
* Toate preparatele cu minerale au structura chelatizata, in sensul ca mineralele din compozitie sunt legate intre ele prin lanturi lungi de aminoacizi, fapt ce face ca absorbtia intestinala sa fie optima.

Toate produsele CaliVita sunt intrate legal in tara si au avizul:

* Organelor abilitate din Romania (inclusiv al Ministerului Sanatatii).
* Produsele pentru sportivi au avizul Institutului National de cercetare pentru sportivi, laboratorul de control dopping.
* Toate produsele detin avizul Food and Drug Administration din S.U.A. (sau F.D.A.) - cotat a fi cel mai dur for mondial pentru avizarea produselor destinate alimentatiei si sanatatii, un aviz favorabil eliberandu-se in urma unor studii prealabile derulate pe parcursul unei perioade de aproximativ 10 ani.

Cui se adreseaza produsele:

* noului nascut (inainte, in timpul si dupa sarcina), adultului si de-o potriva celui mai inaintat in varsta.
* persoanelor care desfasoara o intensa activitate fizica sau vor sa faca sport (cu atat mai mult sportivilor de performanta).
* persoanelor cu o bogata activitate intelectuala,necesitand inteligenta, concentrare, memorizare.
* omului modern - expus la stress, tutun, alcool, cafea, aer poluat, radiatii, apa si alimente de o calitate indoielnica, etc...
* nu in ultimul rand persoanelor care doresc sa-si trateze pe cale naturala diferite afectiuni, abordand astfel alternative de vindecare blande, armonioase si stabile.

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

22.10.2007 10:30     citat 

Eu am luat vitamina C de 1000 de la calivita. Am inceput sa iau la recomandarea unei persoane apropiate, cand tocmai ma prindea o raceala. Intr-o zi am luat 3 sau 4 pastile, a doua zi am continuat si mi-a trecut. Nu ma asteptam, sincer, cand racesc e zdravana treaba, insa am simtit vizibil ajutorul vitaminei C in acea situatie.
Chiar, acum mi-ati dat o idee in a folosi ceva pentru baiat, care are pofta de mancare din an in Pasti.

sus

Denunta
dianabv

Copii
Theodor-Aron: 21 ani, 5 luni
Patricia-Osana: 19 ani, 8 luni
Dorothea Maria: 11 ani, 9 luni

10.01.2008 9:19     citat 

si noi folosim produsele lor, pe mine m-a fortat o prietena sa le iau la inceput, dar ii multumesc! acum m-am inscris si eu pentru a avea acel discount de 30 %, pentru ca se simte! nu stiu cine spunea de strong bones, e super! nici eu nu am gasit ceva mai bun pentru lipsa de calciu!

sanatate multa!
diana

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: