· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna 2006 - cap. 86
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna 2006 - cap. 86     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

16.09.2007 12:55   Bebelusi de toamna 2006 - cap. 86  citat 

------------------------ sarut ---------------------------Copilutzi de 1 anishor ----------------------------- sarut ---------------------------

01.09 - Ana Iarina (puiutza de adnas), 3,400 kg, 56 cm, 4 dintishori, poze
02.09 Ioan Alexandru (pui de ursulina), 2 dintishori
03.09 - Rebecca Andreea (puiutza de ZCLR), 8 dintishori
08.09 - Estefania (puiutza de nerea),
10.09 - Rares - Matei (pui de danny_ro), 4 dintishori, poze
10.09 - Alexandru Florin (pui de liabalmez), 6 dintishori

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 11 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

17.09 - Ruxandra (puiutza de sophia3), 6 dintishori
21.09 - Eric Joel (pui de bdelmari), 5 dintishori
26.09 - Federica (puiutza de ANA_B), 5 dintishori
27.09 - Stefania (puiutza de margot), 4 dintishori
29.09 Eduard Cristian (pui de bblusa), 2 dintishori, poze
29.09 - Anna (puiutza de ralus), 6 dintishori
29.09 Victor Ioan Matei (pui de Micheline),4 dintishori
30.09 Jan Lucas (pui de furnicutza26),1 dintishor
03.10 - Stefan (pui de Lili_R), 1 dintishor, poze
04.10 - Liana Maria (puiutza de alexasicoe), 2 dintishori, poze
06.10 - David Petru (pui de iubu77),1 dintishor
10.10 - Alexandra (puiutza de Ruxi_Mici), 4 dintishori
12.10 - Alexia Sophia (puiutza de Carlex), 1 dintishor, poze
15.10 Alexandru Ionut (pui de hermine), 8 dintishori
16.10 Elouan (pui de Teodora29), 7 dintishori

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 10 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

18.10 Isabella (puiutza de anima_dia), 2 dintishori, poze
19.10 - Darius (pui de adelapatricia), 3 dintishori
19.10 - Tudor Stefan (pui de KiKilinis), 6 dintishori
19.10 - Boris (pui de bavi), 2 dintishori
20.10 Vlad - Alexandru (pui de sburac), ? dintishori
21.10 - David (pui de paganika), 0 dintishori, poze
22.10 - Andrei Mattia (pui de Amani), 4 dintishori
26.10 - Calin (pui de franceska1), 0 dintishori, poze
28.10 Teresa Natalia (puiutza de kimm), 0 dintishori
30.10 Eduard Andrei (pui de Dana_Lutic&Eagles), 6 dintishori, poze
30.10 Iustin Andrei (pui de andreea29, 5 dintishori
02.11 Mario (pui de Dia27), 1 dintishor
02.11 Arianna (puiutza de irinuta78), 0 dintishori
04.11 Matteo (pui de micky_creanga), 6 dintishori
05.11 Maia Gabriela (puiutza de Awa), 4 dintishori
06.11 Bendis (puiutza de gazzella), 7 dintishori, povestea nasterii lui Bendis
08.11 Andrei Darie (pui de roxanamirela), 3 dintishori, poze, povestea nasterii
12.11 - Andrei Stefan (pui de ancastefan), 0 dintishori, poze
16.11 - Sonia Stefania (puiutza de 16112006), 4 dintishori

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 9 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

20.11 - Tudor (pui de viuta),8 dintishori , poze

Avem 15 fetite si 25 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici !!!

Nota:
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

16.09.2007 12:59     citat 

Ana ... sper ca Federica sa fi trecut peste raceala si sa ramana in continuare vesela si jucausa.
La fel a facut si Alex saptamana trecuta ... o zi tusea, stranuta, avea mucisori si 38.3, iar a doua zi era ca scoasa din cutie. In schimb eu am luat raceala de la ea si de ieri i-am pasat-o si lui B, asa ca suntem 2 parinti bolnavi cu copil sanatos, dar nu ma plang ... cat timp Alex e ok, toate sunt bune.
Ma duc inapoi la servetele si ceaiurile mele fierbinti. Sa aveti o zi buna!

Sanatate tututor bebeilor bolnaviori!
sarut

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 5 luni
Federica: 14 ani, 3 luni

16.09.2007 1:04     citat 

Ruxi iti multumesc ca te gindesti la noi sarut norocu e ca cei mici trec repede peste boala. Fede deocamdata este ok, ii dau tachipirina si transpira mult in rest se joaca, ride e ok chiar daca este somnolenta. Ne-am cam speriat ca este prima ei "boala" si nu stiam cum va reactiona, dar trebuie sa recunosc ca este un copil de aur foarte cuminte sarut chiar si atunci cind nu se simte bine

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

16.09.2007 1:07     citat 

Ruxi multumim pt. listutza!
Sanatate multa!
Si eu am o bucata sotz bolnav.Iar eu am o durere de cap de 2 zile care nu ma lasa nici sa-l misc plang sau sunt foarte trist

rox

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

16.09.2007 1:12     citat 

La multi ani Sonia si Elouan sarut sarut

Multa sanatate puiutilor bolnaviori si parintilor .
Ruxi multumim pentru listuta si pentru ca ti-ai facut timp sa ne schimbi poza sarut

sus

Denunta
Dana_Lutic

Copii
Eduard Andrei: 14 ani, 2 luni

16.09.2007 1:41     citat 

La multi ani sarbatoritilor de ieri si de azi!
Fetelor imi pare rau ca ati avut asa experiente cu cresa/gradinita, imi este groaza cind o venii si timpul nostru....
Edi aseara in parc...

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/
Am plecat la calcat rufe....va pupam, o zi buna!

sus

Denunta
Lili_R

Copii

16.09.2007 2:08     citat 

Bravo Edi , ce mandru esti sarut
Dana spor la calcat , eu am calcat vineri o gramada , m-am cam saturat de calcat pentru o perioada prostit

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 5 luni
Federica: 14 ani, 3 luni

16.09.2007 2:32     citat 

Dana felicitari, ai un baietel tare frumos zambet sarut

sus

Denunta
andreea29

Copii
IUSTIN ANDREI - prima minune
14 ani, 2 luni
HORIA ALEXANDRU - a doua minune
12 ani, 4 luni

16.09.2007 5:11     citat 

Gazzella din pacate am vazut cu ochii mei un soricel in metro lucru care,stand acum si amintindu-mi ,nu mi s-a parut iesit din comun atunci...ma gandeam ...eh...roamania...magazin mare,marfuri multe...cine sta sa caute soricei printre muntii din depozit...Dar acum ma ingrozesc pur si simplu....asta e....ne-om revenii si noi vreodata...

Iri sper sa treceti cu bine de pasul acesta...pe de alta parte are dreptate si Roxanamirela...bine ca ati avut unde s-o inscrieti,nu-i usor de gasit un loc ... zambet ....adaptare usoara va doresc....

Dana [/b]draga...eu din pacate nu pot vedea nici poze nici filmulete ...ma multumesc sa citesc comentariile fetelor si nu-mi ramane decat sa-mi imaginez mai ales ca pe puiutul tau il stiu de ceva timp... foarte fericit ...pupici

Ruxi multumim pentru listuta ...avem si noi 6 dintisori ....

sus

Denunta
Lili_R

Copii

16.09.2007 5:19     citat 

----------
andreea29 a scris:
Gazzella din pacate am vazut cu ochii mei un soricel in metro lucru care,stand acum si amintindu-mi ,nu mi s-a parut iesit din comun atunci...ma gandeam ...eh...roamania...magazin mare,marfuri multe...cine sta sa caute soricei printre muntii din depozit...Dar acum ma ingrozesc pur si simplu....asta e....ne-om revenii si noi vreodata...
----------

Trebuia sa faci reclamatie surprins bleahhhh

----------
andreea29 a scris:

Iri sper sa treceti cu bine de pasul acesta...pe de alta parte are dreptate si Roxanamirela...bine ca ati avut unde s-o inscrieti,nu-i usor de gasit un loc ... zambet ....adaptare usoara va doresc....

----------

Cred ca doar in Romania trebuie sa inscri copilul cu 1 an inainte la cresa sau la gradi ....trist

sus

Denunta
andreea29

Copii
IUSTIN ANDREI - prima minune
14 ani, 2 luni
HORIA ALEXANDRU - a doua minune
12 ani, 4 luni

16.09.2007 5:29     citat 

Asa este Lili dar atunci nu m-am gandit...mai strigator este ca din pacate cum am mai spus,nu mi s-a parut ceva de neconceput ...vorba aia pana si in billa care este un magazin mai mic decat metro trebuie sa te feresti de vrabii ,de exemplu...
Nu am vazut nicaieri pe unde am umblat in afara asa ceva prin magazine...si am vazut destule....dar ma gandesc ca macar copilasii nostrii sa prinda o alta organizare a lucrurilor....Doamne ajuta!

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

16.09.2007 6:12     citat 

Dana, Edi e un scump!Si ce frumos urca el scarile!Si voi aveti leagane din alea super trist rad rad rad
Andreea ai dreptate.Si eu am vazut in Carrefour vrabii zburand. trist

Darie arunca mingea catre noi.E jocul lui preferat.Asta de cateva saptamani.
Azi a stat in picioare nesustinut cateva minute (a inceput cu un minut rad si a evoluat).
Se da singur jos de pe elefant.
II place sa ne exploreze gura.Baga mana pana la amigdale. rad Face "pa" cu mana constient.Bea apa cu paharul tinandu-l singurel.
Spune mama constient.
Si gata cu laudele. rad

rox

sus

Denunta
Dana_Lutic

Copii
Eduard Andrei: 14 ani, 2 luni

16.09.2007 7:25     citat 

Daca venii vorba de laude, sa ne laudam si noi
Si Edi spune pa si da din minuta, pipi face tot in pampers dar cind aude cuvintul pipi duce mina la puta, are o masinuta telefon, duce receptorul la ureche si zice:ao?!, se ridica in fund din orice pozitie, incearca sa mearga deabusilea, vulcanizeaza toate rotile carucioarelor din parc, face " brrrrrrr" cind se joaca masina sau daca amintim de ea, arata ochii, nasul, gura, lumina (si se uita in sus), cind vede porumbei prin parc zice"puiu", aplauda cind zicem noi bravo, cind o vede pe soacra-mea zice "meme"( in franceza inseamna mamaie) si cind ii aratam un tablou in care se afla o fetita cu o papusa in brate zice:"pu"
Intr-o noapte, parca miercuri, se afla linga mine, am simtit ceva, m-am trezit brusc, iar Edi era in fundulet si motaia, imi era teama sa plec sa iau aparatul, dar era bestial, i se misca capul...rideam singura....l-am pus pe pat si si-a continuat somnul ( cel mai bun linga mama)
Gata....pofta buna piticilor.....si somn usor!

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani, 3 luni
Dominic Nicholas: 10 ani, 11 luni

16.09.2007 7:32     citat 

La multe lunite Elouan si Sonia !!

Multumim pentru aprecieri, si copilasii vostri sunt frumosi foc !!!!

kimm-- poza respectiva am facut-o undeva dupa Costinesti , era un drum pietruit care duce la 23 August.
Si eu ma gandeam la fel cu cladirile . Hotelul Steau de mare sigur va fi renovat, Hotel Britannia este deja si cel de langa , iar astea trei sunt inpreuna.

irinuta78 -- nu ai de ce sa imi multumesti . De aceea suntem aici pe forum sa ne sustinem reciproc si sa ne ajutam cu sfaturi sarut
Inportant este ca tu sa fi inpacata cu situatia si atunci ei ii va fi mai usoara adaptarea. Pe Alex pana acum nu l-am lasat cu nimeni inafara de sotu meu si sa mai intamplat o singura data cand trebuia amandoi sa mergem undeva si nu puteam sa il luam cu noi si l-am lasat la nasa lui. Este singura persoana cu care stau si eu linistita daca il las . Alex in aceste doua ore a fost foarte cuminte , sa jucat cu nasa mica si a dormit dus . Cand am ajuns sa il luam el dormea de numa.

gazzella-- nu ai pentru ce sa ma invidiezi. Eu am vazut aceste locuri superbe 10 zile pe an. Iar in apropierea Timisoarei nu este nici un loc frumos unde sa evadezi . Tu insa ai lacul acela superb aproape de tine trag cu ochiul
Te inteleg , si mie imi place sa ma plimb.

roxanamirela --- zicem de Mamaia ca statiune ca arata bine. Adica hoteluri frumoase renovate frumos, faleza frumoasa , plaja ok ma rog cu mucurile de rigoare. Arata a "statiune" . In schimb si eu prefer plajele linistite , unde nu e multa lume. In 2 Mai intradevar pana acuma nu am fost , in schimb acum doi ani am mers foarte mult pe plaja la Vama Veche unde era chiar fain, in sensul ca nu era inghesuiala , puteai sa te reculegi. O singura data am stat in Olimp cazati iar in rest in 23 August la matusa lui Marius si in fiecare zi mergeam in alta statiune la plaja . Anul acesta am ales sa mergem la Eforie Nord ca am auzit ca e foarte renumita pentru familii cu copii , fiind intrarea lina in apa. Dar nu mi-a placut , inasa cu Alex si cu vremea schimbatoare nu ne-am permis sa ne tot plimbam din statiune in statiune. Am fost in Mamaia o zi , iar in alta zi cand a fost foarte frig si nu sa putut face baie si nici plaja am dat o raita prin celalate statiuni, dar nu am trecut de Mangalia de data aceasta.
Bravo Darie !!!! Felicitari pentru performante sarut

ANA_B -- multi copii bolnaviori si cu muci . Sper sa fie doar ceva trecator.
sarut sarut

Ruxi_Mici -- multumim frumos pentru listuta si pentru poza schimbata sarut sarut
Insanatosire grabnica.

Lili_R-- te cred ca te-ai saturat de calcat . Eu m-am saturat de spalat haine mai ales ca acum se usuca tare greu.

Dana_Lutic -- Edi esti tare scump si se vede ca iti place ceea ce faci !!! O descoperire noua trag cu ochiul Tot asa si in continuare. sarut

sus

Denunta
Lili_R

Copii

16.09.2007 7:46     citat 

Bravo Darie si Edi sarut sarut
Hermine de spalat e mai simplu , le bagi in masina si gata , dar .......calcatul ma omoara . Eu calc absolut totul ( in afara de sosete, doar pe ale lui Steff) E adevarat ca de cand cu vremea asta se ususca mai greu pana or da caldura ....
Da si eu ziceam de Mamaia ca e frumoasa ca statiune , ca plaja nu ma intereseaza , eu sunt alergica la soare .Am si uitat de cand nu am mai facut plaja !

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: