· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidoaselor 2004
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidoaselor 2004     
zannieCA

Copii
David Spencer: 17 ani, 8 luni

25.03.2004 7:57     citat 

----------
mamaluieric a sange. e mai ciudat la a-mi va zice cu precizie maxima daca va fi fata sau baiat zambet
----------

Felicitari, mamico, ma bucur sa te avem pe lista alaturi de noi, cu atat mai mult cu cat vom avea bebelusi cam in acelasi timp zambet !
My due date este 27 octombrie si acum cateva zile am facut si eu analizele plus ultrasound. Bebe e absolut superb, ma uit la pozele facute si simt deja cum ma topesc dupa minunea mica din burtica...la noi daddy e convins ca este fetita confuz ...dar, nu-i asa, 7 luni jumate ca maine trec si vom stii sigur cu ce ne-a cu greturile si alte stari? E greu? Scuzati-mi curiozitatea, dar vreau sa stiu jenat
Va doresc tuturor numai bine,

sus

Denunta
Gingirel

Copii
Alex
Lucas

25.03.2004 9:34     citat 

Noe, felicitari!! Veste minunata! Sarcina usoara si nu te plange de vara calduroasa,pls scot limba , eu stau numai la caldura, si-s in calduri tot timpul rad !
Deci si tu vei avea un "scorpion" ca mine si Zannie? foarte fericit Felicitari, inca o data!

In rest, sunt pe aici, dar invizibila trag cu ochiul !
Sunt cam intoarsa de cateva zile, adica, cam nervoasa, si tzafnoasa! plang sau sunt foarte trist
Fi-miu are o tuse urata, am fost la doctor, dat sirop special, sper sa treaca mai repede! Alex imi vrea toata atentia, vrea sa ma joc cu el 24/7.

La doctor merg pe 15 aprilie, si atunci se va stabili cand voi avea amniocenteza plang sau sunt foarte trist Nu imi este rau, nu stari de greata, sau voma, imi este foame din 2 in 2 ore, tre' sa gust ceva, nu am pus decat 2 kile, am pofte, de mi-am facut 3 kg de salata de boeuf, pus gogonele la borcan. Beau lapte batut alaturi de porumb fiert. Nu-mi place sa mai gatesc nimik, si nu suport mirosuri de mancare gatita. ochi peste cap
Pieptul imi este beton, si ca si la sarcina cu Alex, simt o piersicuta in partea stanga jos. Ca o minge, si uneori este f. contractata (piersicuta). Normal ca nu simt nici o miscare inca, dar am o mingiuta tare, ce se intareste de cateva ori pe zi. D-bia astept sa merg la doctor. Avem 10 saptamani.
Numai bine la mamici si burtici! sarut

sus

Denunta
eapopescu

25.03.2004 9:55     citat 

Felicitari, Noe! Sanatate multa si tie si bebeului! Sarcina usoara si sa fie ce va doriti voi!

sus

Denunta
cristinasabau

25.03.2004 9:59     citat 

Felicitari Noe ,sarcina usoara ,o nastere la fel si un bebe sanatos zambet !

sus

Denunta
AdinaA

Copii
Matei: 22 ani, 4 luni
Maria Romana: 17 ani, 9 luni
Mircea Victor: 13 ani, 11 luni

25.03.2004 11:30     citat 

Ha ha ha rad rad rad si io mi-s veterana mai Lidia ! Mai noua un pic ce-i drept scot limba da tot aia e !

Am zis/prezis eu ca anul asta o sa fie prolific si acu o vezi si pe Cora ca ne anunta vestea ( ii mai dam 1 luna sa ajunga acasa la sot si sa recupereze foarte fericit ). Pe Manu o mai iertam 1 an trag cu ochiul

Noe, secretoaso, inca o data FELICITARI ! Nu te speria de vara calduroasa ca daca vrei te invit la noi in NZ unde o sa fie iarna scot limba Ce zice Eric, el ce vrea, fratior sau surioara ???

Gingi, asa sint si eu, artagoasa si sensibiloasa, ma enervez din orice, cu Matei eram si mai si cica trag cu ochiul ii exasperasem pe cei din jur. Hormonii , bata-i vina, ce vrei.....

pupaturi burtoaselor ! sarut sarut

sus

Denunta
evadindeva

Copii
Anamaria: 26 ani, 10 luni
Alexander: 17 ani, 10 luni

26.03.2004 3:44     citat 

Bre ce de fete cucuiete cu burtica pe aici, hihihihi. Felicitari mamicuta lui Eric, de-acuma o sa trebuiasca sa-ti schimbi nicku', hihihihi trag cu ochiul . Sarcina usoara si sa ai ce va doreste inimioara.
Cat despre mine, am trecut de faza cu artagoasa, acuma parca se mai intelege lumea cu mine, marti mergem la doctor pentru amnio si daca se vede va spunem si ce o sa avem. Sa imi tineti pumnii ca sa fie totul bine, ooofff pana aflu rezultatul imbatranesc zece ani . . . . . trist . Numai sa fie bebe bine ca dupa aia ma mai linistesc si eu. Noi avem 16 saptamani, maine e prima zi din a inca nu l-am simtit miscand, nu stiu ce sa mai cred. . . . la voi cand s-a eu sarut ,
evadindeva

sus

Denunta
daniluca

26.03.2004 5:03     citat 

Mirela, la amnio iti spune cu precizie ce este...nu mai tine cu daca se vede sau nu....doar sa ceri tu sa-ti spuna si baietii se comformeaza...
Prietena mea a a nu spui nimic scot limba ...
Felicitari si sa fie cu ....sarica scot limba ...
a eu si eu simt la fel; o umflatura mica in stanga, insa eu simt uneori o miscatura, ca o bula de aer prin burtica; nu stiu ce sa spun ca am doar 14 saptamani, se poate sa simt bebele? Poate m-am scrantit, da' pe cuvant ca il simt.
Tocmai l-am intrebat pe Aris daca sunt cumva irascibila, ca mie nu mi se pare, iar raspunsul lui: Irascibila, esti de-a eu sunt insarcinata si cu putza mea de 14 luni. Am zile cand sunt obosita dar eu mi-am securizat casa destul de bine si ma asez pe canapea si trag un pui de somn iar Alex se joaca ... uneori si 10 minute de prind e bine. In rest mie nu m-i se pare greu. Alex ma tine ocupata si e asa de hazliu si scump incat uneori uit ca sunt insarcinata.
Acum depinde si ce fel de copil ai... al meu e o bunatate de copil si nu are foarte multe momente rele. Am avut o perioada cand a cand am simtit ca nu mai pot... dar a unul singur (deci nu mai este nevoie sa-l legan) , papa de unul singur eu il mai ajut pe ici pe colo, se mai uita la televizor , iesim afara si el se joaca iar eu imi matur aleele , sau citesc presa avand un ochi pe el... si uite-asa trece ziua... apoi seara papam , ne jucam , facem dus , bem laptic , ne spalam pe dinti si la culcare... avem programul nostru de la care nu ne abatem prea tare... acum ne luptam cu somnul de peste zi ... se face transferul de la doua somnuri la unul... si uneori e obosit dar nu foarte tare ca sa adoarma ... si atunci il i-au langa mine si ii citesc ceva , ori ii spun un cantecel... doua ... pana se mai relaxeaza... Ia uite ce m-am intins... gata... deci nu mi se pare f. greu.

Am alex numele: Richard si m-am bucurat nespus cand mama mea l-a pronuntat cu mare usurinta ....asa ca o sa am doi baieti Alexander & Richard.... mancaiar mama pe ei... eu numar lunile... mai am vreo patru si gata am sa-mi vad comoara ...in rest toate bune si frumoase ceea ce va doresc si voua!

sus

Denunta
zannieCA

Copii
David Spencer: 17 ani, 8 luni

26.03.2004 7:57     citat 

Tx, fetelor, aflai deci, cum e si cu doi trag cu ochiul ...Cornelia, ai dreptate, depinde si ce copil ai deja si astfel o "viata" mai usoara sau mai grea zambet ...
Cristina, ma bucur ca esti bine, iar Evadindeva sa dea dzeu sa iasa totul bine...amniocenteza e destul de des folosita aici, ai incredere ca totul o sa fie O.K.! mai mult, o sa stii cu exactitate ce o sa fie bebelusul tau, ei, ce zici?
Va pup pe toate si ma intorc la treburile mele de fiecare zi. zambet ...O sa mai revin cu cateva intrebari cand o sa am mai mult timp liber.

sus

Denunta
mamaluieric

Copii
Eric: 21 ani, 1 luna
Hanna: 17 ani, 8 luni

27.03.2004 1:48     citat 

mersi si celorlalte fete zambet
gingi, si io tot scorpie sunt rad
zannie, cum e cu 2? eu inca nu stiu prea bine, dar e destul de ok. nu am avut greturi pana acum, nici cu eric n-am avut. si cand s-au mai miscat "matzele" (cu a vreo 2-3 ori, l-am rugat pe eric sa puna mana pe burta. n-a ajuta ca ma doara burta si gata. nu mai este nevoie sa fie carat in brate decat atunci cand adoarme la pranz in masina, aka de 5 ori pe sapt.
adina, nu i-am spus inca, ce rost are? cand o sa fie mai mare sarcina, da, dar nu vreau sa ma grabesc. el inca nu are notiunea de maine sau peste 1 luna. o sa-l pregatesc cu incetul sa nu fie o surpriza prea mare pt. el cand o sa-i zic. si eric ce vrea? l-am intrebat si a gandesc la voi in momente nasoale zambet
cat despre mancare, e fain ca parca am chef sa gatesc, dar nu suport mirosul mancarii gatite de altcineva. am redescoperit rosiile, de data asta pe alea micute micute si infulec cate o cutie cu ele deodata. totusi nu am ajuns inca la 2 kg pe zi, ca la eric. nu prea suport merele, adica nu mai pot sa mananc 2 una dupa alta. si nici dupa muraturi nu sunt ahtiata.
ma duc sapt. viit. la analize, mai spun si atunci.
si io va pup sarut

sus

Denunta
Nina

Copii
Nina-Cristina: 20 ani, 5 luni

29.03.2004 12:40     citat 

----------
mamaluieric a Raul ! zambet Multa sanatate si sarcina usoara, Noe !

sus

Denunta
dani29

Copii
Diana-Maria: 20 ani, 8 luni

29.03.2004 12:57     citat 

FELICITARI NOE, SARCINA USOARA si BEBE SANATOS!
SA FIE INTR-UN CEAS BUN!

sus

Denunta
SMOKY

31.03.2004 10:57     citat 

UITE CA a LA MINE(si ACUM TRE SA SCRIU CU LITERA MARE CA UREZ rad ..NU ma MAI BRUIATI CU WINDOWUL ALA nervos )...
ADMINILOR SA FIE INTR-UN CEAS BUN!!!!!!!!!!!!!!
SA VA DEA DOMNU CE DORITI VOI!
..NOE SA STAI MAI TRANKILA ACUM...NUMAI BINE!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: