· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidoaselor 2004
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidoaselor 2004     
mamaluieric

Copii
Eric: 21 ani, 1 luna
Hanna: 17 ani, 8 luni

01.04.2004 12:03     citat 

na mersi fetelor jenat
nu s-a mi-a asteptam sa fie mai mic/a burta. a si termenul s-a nasteri la fel sarut

sus

Denunta
evadindeva

Copii
Anamaria: 26 ani, 10 luni
Alexander: 17 ani, 10 luni

01.04.2004 12:20     citat 

Am facut ieri si amnio, am suparavietuit cool trag cu ochiul , sunt bine si n-am avut nimic, nu crampe nu sangerari (cel putin pana acuma) doar o usoara durere-jena in flancul drept aseara. Acum asteptam rezultatul, mor de frica de nu mai stiu de mine, parca asta e partea cea mai grea ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap .

intepata in burta,
evadindeva

sus

Denunta
cornelia

Copii
Alexander Wayne: 19 ani, 5 luni
Richard: 17 ani, 11 luni

01.04.2004 1:55     citat 

Eva ... calm mama , calm. Ai sa vezi ca totul o sa fie bine.
I-a vedeti ce burta am... soacra-mea mi-a mancare de nu va imaginati... si e atat de greu sa te abtii ... prostit ....
Pupici la burtici!

sus

Denunta
AdinaA

Copii
Matei: 22 ani, 4 luni
Maria Romana: 17 ani, 8 luni
Mircea Victor: 13 ani, 10 luni

01.04.2004 2:19     citat 

Eva, tinem pumnii in continuare sa fie bine !
sarut

Cornelia, rad pe asta tre s-o vedem, ia pune draga niste poze cu burtoiul tau ( de care cred ca numai te lauzi ca acu 1 luna nu aveai nimic ) foarte fericit
sarut

sus

Denunta
lilith1967

01.04.2004 5:32     citat 

ce mai fac burticile si burtoaiele? care mai de care mai cu pofte de mancare... macar voi aveti motiv, da' eu? ca as manca toata ziua numai prajituri.... aveti grija de voi si multa sanatate si liniste!

sus

Denunta
Anca2004

am nascut deja!

01.04.2004 6:24     citat 

si io si io... tot cu pofte... nu ma mai opresc din mancat... si toata lumea imi spune ca nu am burta mare surprins ... da io ma simt ca un pepene... rad

sus

Denunta
zannieCA

Copii
David Spencer: 17 ani, 8 luni

02.04.2004 12:33     citat 

ma bucur evadindeva ca totule e bine, sunt sigura ca si rezultatele vor fi la fel de bune!
Mancatul a la mine sportul favorit, toate sertarele biroului meu contin cate ceva de rontait( diverse seminte-crude, stafide, pretzel, etc) iar micul frigider personal tot din birou e indesat cu iaurtele si fructe...Toata ziua ma gandesc la ce as mai manca si, nu intamplator, mama ma suna "strategic" pe la ora 3 dupa-masa sa ma intrebe ce sa-mi aduca bun sa mananc zambet ...de fapt, ne aduce la amandoi, dar sotul dupa ce s-a mananca salata lui de varza, niste radacini si ananas si zilnic face exercitii rad Eu nu am luat in greutate mai mult de un pound, dar si asta oscileaza, cateodata apare, cateodata nu la cantar prostit
Ce schimbari am mai observat...pielea a simplu stralucitoare, nu prea mai creste parul pe picioare, nu-mi place ca seara ma simt foarte balonata indiferent ce as manca, burtica este foarte vizibila, ca a-astea de vanzare si sa nu-mi cumpar una socat ...imi place pepsi twist, if you can imagine...
Cam atat despre mine, azi ma duc la plaja, unde vom lua si cina, e o vreme minunata afara...
Va pup,

sus

Denunta
evadindeva

Copii

02.04.2004 12:48     citat 

Ha, mie imi spui cum e????? Pai seara parca am un pepene in burta, dimineata e gone with the wind, seara sunt balonata si nervoasa, in zori de zi e iar bine. Nici eu nu m-am ingrasat, dar si greutatea mea oscileaza de seara pana dimineata si invers. Am trecut de faza cu mancatul in prostie dar am pofte, uneori bizare, uneori normale. Sunt zile in care nu-mi place nimic si zile in care as manca orice, indiferent ce.

pupici la mamici,
evadindeva

sus

Denunta
AdinaA

Copii
Matei: 22 ani, 4 luni
Maria Romana: 17 ani, 8 luni
Mircea Victor: 13 ani, 10 luni

02.04.2004 2:25     citat 

Annie draga,
Chiar ma gindeam, oare numai io oi fi asa, ca nu am pus gura pe Pepsi de multi ani si taman acu m-a Pepsi sau Coca Cola, rad bleah, rad nu-s ce sa ma fac.....imi iau si io cite una mica....de pofta !

si m-am ingrasat 5 kg !!! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Dar mi-am pus in gind ca de acum in colo sa ma ingras numai 2 kg / luna, sa vedem......daca imi iese.... foarte fericit

sus

Denunta
cornelia

Copii

02.04.2004 5:24     citat 

Lasati-mi ceva timp si fac eu si poze si am sa va arat burtoiu in prim plan...
Dar cum va descurcati cu naveta la toaleta??? ... ca eu am spus ca ma mut si dorm direc pe wc... pai ce? ... sa ma trezesc de trei-patru ori pe noapte si sa-mi treaca somnul???? surprins .... noroc ca ma trezeste Alex la sase dimineata sa-i dau laptele ca altfel la cat somn am in mine s-ar putea sa-mi pun diapers.... hmmm... asta-i o idee intrebare prostit .... nu?

sus

Denunta
tinapopa

Copii
Anastasia: 18 ani
Elias: 14 ani, 11 luni

02.04.2004 1:00     citat 

salutare la toata lumea!

(mi-)am revenit si io pe parinti.com.
am fost in concediu (ultimu' in 2 si-un pic zambet )

felicitari, noe!!!
se bucura un forum intreg dupa cate vezi zambet

creste si burtica mea, la fel ca a tot urc pe lista gravidelor, se apropie termenu'! si incep sa am emotii zambet

va pupacesc pe burtica,
tina

sus

Denunta
cornelia

Copii

02.04.2004 8:00     citat 

burticoaselor am pus si eu o poza cu burticoasa de mine zambet

sus

Denunta
mamaluieric

Copii
Eric: 21 ani, 1 luna
Hanna: 17 ani, 8 luni

03.04.2004 12:36     citat 

mersi tina sarut pe unde v-ati petrecut?
cat se asteapta evadindeva pt. rezultate? sigur va fi bine, ce-ti inchipui? trag cu ochiul
cornelia, ti-am vazut burtica si chiar e faina, maricica.

sarcini ca fulgu' si nasteri asemeni

sus

Denunta
Anca2004

am nascut deja!

03.04.2004 7:41     citat 

----------
citat:
Ha, mie imi spui cum e????? Pai seara parca am un pepene in burta, dimineata e gone with the wind, seara sunt balonata si nervoasa, in zori de zi e iar bine.
----------

Eu am trecut de faza asta cu disparutul burtii dimineata... acu cica nu mai dispare... dar e mai mica totusi decat seara... rad Oricum, bucurati-va ca mai aveti juma de zi de respiro... ca mai tarziu o sa mai vreti o pauza de la atata burta... rad
In schimb, nervoasa sunt in continuare si foarte agitata seara... trist

sus

Denunta
evadindeva

Copii

03.04.2004 7:49     citat 

Uufff, se asteapta cam doua saptamani, imbatrnesc zece ani pana atunci. si colac peste pupaza ma doare un san, intr-o parte, ma arde-doare si parca e tare. Asta imi lipsea plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist .

suparata,
evadindeva

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: