· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Sanatate > OPERATIE LA INIMA
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor OPERATIE LA INIMA     
OM_NECAJIT

Copii
CRISTIAN-PAUL: 26 ani
MARIA: 13 ani, 5 luni

01.10.2007 3:14   OPERATIE LA INIMA  citat 

Buna la toti. cei de pe aici.....fericiti sau mai putin fericiti!!
Fetita mea are SINDROMUL DOWN.si are probelme la inima ...urmeaza sa fie operata....in primul an e recomandat....
CINE STIE DESPERE CUM DECURGE O OPERATIE CU DIAGNOSTICUL.....[b][color=red][/color]MALFORMATIE CARDIACA CONGENITALA (DSV+DSA)
MULTUMESC ,

P.S. NECAZUL E SI MAI MARE CA,MAMA EI A DECEDAT LA 3 SAPTAMANI DUPA NASTREA EI,CA URMARE A UNEI INFECTII... LUATA DIN SPITAL!![/b]

sus

Denunta
Marinutza

Copii
Alexandru zis Trompetzic: 15 ani, 3 luni

01.10.2007 3:56     citat 

te rog scrie cu litere mici nu cu caps ca este foarte greu de urmarit un text al tau.
despre operatie pe cord poti citi la subiectul deschis pe aceasta tema:
http://www.parinti.com/Operatie_pe_cord...19932.html dar si in capitolele trecute.
finuta mea (care va implini peste 3 zile 1 anisor) a suferit o astfel de interventie cand avea 3 luni. a fost greu dar nu ne-am pierdut speranta. acum este o fetita superba si sanatoasa.
imi pare tare rau de necazul tau...sper sa reusim sa ne mobilizam cumva si sa va ajutam.santate la puiutza.

sus

Denunta
OM_NECAJIT

Copii

01.10.2007 4:38     citat 

Am crezut ca nu se poate citi cu litere mici...ca pe siteul sindromdown,nu pot citi nimic,asa de mic se scrie...
Multumesc pt incurajari...ma chinui demult sa vb cu mai multa lume necajita ,cum sunt eu,dar am fost tot ocupat,fac mereu drumul intre Resita si Bucuresti..eu avand locuinta in Banat unde am si copilul la scoala,iar fetita e la Bucuresti.
Nu stiu cum am sa fac..am vb la spitalul militar sa o operez,dar sa vad daca reusesc...medicii au fost foarte draguti,dar sa vad cum voi face....
ca amterialiceste stau rau,fiind somer din iulie...dar cu ajutorul lui D-zeu o sa razbesc eu in viata asta crunta!
multumesc

sus

Denunta
OM_NECAJIT

Copii

01.10.2007 4:48     citat 

fetita avea tot sindromul Down?..si unde a fost operata??..fetita mea e in sectorul 2 ..si a consultat-o la Grigore Alexandrscu Dr. Olteanu...
si dupa data de 11 oct ..incepem analizel pt operatie..
Astept alte informatii...multumesc

sus

Denunta
Onush

01.10.2007 5:00     citat 

Acolo sunt mai multe cazuri de copii cu probleme la inima cu operatii facute in multe parti ale tarii si nu numai. E suficient sa intri sa citesti.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: