· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com > Generatia 2005 > VARA 2005
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor VARA 2005     
dale112

Copii
Amalia: 15 ani, 4 luni

13.11.2007 10:39     citat 

pai.............. noi mancam ce ne da la cresa, iar acasa ..... multe iaurturi, gratar (la greu), mamaliguta cu smantana si branzica, mingiute (adica mazare si sunt preferatele)....... laptic, bineinteles, in rest tot ceea ce mancam noi la masa, nu i-am mai facut mancare separata de la 1 an si 2 luni trag cu ochiul

voua nu va prieste mancare de pe acolo???? prostit

sus

Denunta
georgi30

Copii
ana ioana: 15 ani, 5 luni

15.11.2007 4:51     citat 

Ia te uitaaaa.... De cind n-am mai intrat pe aici s-au schimbat si cluburile...Ce mai faceti copii si mamici?
Ne lipsiti tare dar acasa nu mai am net, iar la serviciu nu prea am timp sa intru... Acum am intrat asa in fuga si...merg pe burta sa nu ma vada Zanel...ca arunca niste pietre dupa mine... Da' e pe merit cuscra, zau!!!

sus

Denunta
alinutza_s

29.11.2007 5:25     citat 

Exista persoane pentru care Craciunul este o zi ca oricare alta: rece, saraca, fara nimic special si la fel de lunga ca si celelalte. Haideti sa impartim, putin din putinul nostru, sa oferim putina bucurie celor ce striga dupa ajutor. Este adevarat ca si noi avem tristetile noastre si, desi ne rascoleste sufletele vazandu-i cum se chinuie, „pasim” inghitind in sec, grabiti, mai departe si ne straduim sa-i uitam. Ne straduim sa-i uitam pentru ca si noi avem grijile si framantarile noastre.
In graba noastra insa uitam cat de fericiti suntem pentru simplul motiv ca avem un acoperis deasupra capului si putem pune ceva - orice - pe masa, de sarbatori si, mai presus de toate acestea suntem sanatosi, copiii nostri sunt sanatosi.
De Craciun ne place sa primim daruri. Ne bucura atat de tare incat asteptam aceasta sarbatoare tot anul. Haideti sa facem Sarbatorile de Craciun putin mai frumoase pentru cei ce au nevoie de ajutor, de orice fel. Daca daruim cu totii cate putin din putinul nostru, vom face mai multi oameni fericiti. Craciunul este pentru toata lumea.

Multumesc tuturor celor ce doresc sa se implice

Vine Mos Craciun

sus

Denunta
sandariciciceac

Copii
Rares: 15 ani, 5 luni

02.02.2008 10:03     citat 

Stie cineva daca exista " copii nascuti in primavara 2005"?

sus

Denunta
sorinadaniela

Copii
mara madalina: 15 ani, 5 luni
giulia anna: 12 ani, 6 luni

11.02.2008 6:42     citat 

Pe noi ne primiti? Mara am nascut-o pe 2 iunie 2005. Sorina

sus

Denunta
mamaeli

Copii
Andrei-Catalin: 15 ani, 3 luni
Ioan-Alexandru: 13 ani, 10 luni

16.02.2008 12:04     citat 

Buna mamici!sunt Irina, mama unui baietel nascut in 30iulie 2005.Acum piticul are 2 ani jumate si stie o mutime:sa recunoasca culorile, stie care este tramvaiul, care e troleul, care e buzul, care e camionul, care e taxiul,care e betoniera,care e tirul,cisterna si multe masini dar nu stim marci de masini.Mai stim un colind,"Mos craciun cu plete dalbe", cateva cantecele din "cutiuta muzicala", cateva poezii de pitici (copii mici),stim sa numaram pana la 10, sa recunoatem cifrele pe telefonul mamicii.Sa potrivim formele in casuta cu gauri la fel ca formele.Am inceput sa potrivim piese de pazzel.Ne descurcam binisor.Stim o multime de animale domestice si salbatice si chiar cum fac, cum "vorbesc" ele; incet-incet invatam literele,recunoastem vreo cinci. L-am inscris la gradinita din apropierea casei si de la toamna mergem la gradinita.Mai avem un fratior mai mic cu un an jumate (are 1 an).pe el il dam la gradinita de la anul pentru ca mami incepe serviciul.

sus

Denunta
diana_maria

Copii
GLAD HELMUT IOAN: 15 ani, 4 luni
Elena Maria: 11 ani, 11 luni

16.02.2008 6:22     citat 

Salutare mamici.
Si al meu la 2 ani si jumatate stie sa faca extrem de multe lucruri. Uneori ma uimeste cu memoria de care da dovada. E extrem de energic si invat totul extrem de repede. Ne-am inscris la gradi, asa ca din toamna ne vom intalni cu o gramada de copilasi de varsta apropiata.
Cel mai tare ma uimeste cat de mult si bine vorbeste. Si-a dat drumul dupa doi anisori,de-odata si bine. E darnic si cumintel, doar cateodata, cand nu e bagat in seama sau ascultat cu rabdare, se enerveaza si striga. scot limba
In rest, suntem bine. Papa singurel, fara nazuri, stie sa mearga cu bicicleta, spune poezioare si canta (numai el stie ce rad )
Abia astept sa mai fac un bebe sa aibe o surioara sau un fratior. trag cu ochiul

sus

Denunta
loredanaa

Copii
Zaradela-Luana - Energica,pictorita
15 ani, 5 luni
Smiljan Oswaldo - Energic
13 ani, 7 luni

25.03.2008 6:09   VARA 2005  citat 

Si noi suntem in vara 2005 scot limba Zaradela 06.06.2005.Va pupp pitici din 2005 zambet sarut

sus

Denunta
loredanaa

Copii
Zaradela-Luana - Energica,pictorita
15 ani, 5 luni
Smiljan Oswaldo - Energic
13 ani, 7 luni

25.03.2008 9:36   vara 2005  citat 

Eu sunt Zaradela Nascuta in 6 iunie 2005. Pupici la pitici sarut

sus

Denunta
bursucu

Copii
dady: 15 ani, 4 luni

26.03.2008 12:31     citat 

sarut e scumpa foc in prima poza... si ce nume fain!
ce domnishoaraaaaaa... suzulica aia face totul trag cu ochiul !
sarut pupe mama pe ea de dragalasha...
lore... aici e clubul copiilor din 2005... daca vrei... zambet
http://www.parinti.com/modules.php?name...3&start=60

sus

Denunta
alma_pascondea

Copii
Tudor: 15 ani, 4 luni
Ana: 11 ani, 5 luni

23.11.2008 12:12     citat 

si noi suntem din vara lui 2005.... desi trebuia sa fim din toamna 2005.... asa a vrut Tudy. A descis sa vina pe lume cu 3 luni mai repede. Bine v-am gasit in club foarte fericit

sus

Denunta
dale112

Copii

08.12.2008 3:43     citat 

bine ati venit

nu prea e miscare pe aici prostit

ce mai faceti

noi mergem la camin si ne pregatim de serbare, voi?

sus

Denunta
alma_pascondea

Copii

09.12.2008 9:23     citat 

Si noi mergem la gradi, dar grupa noastra nu face spectacol pt serbare k au lipsit mult copiii, inclusiv Tudor, si nu prea au avut cand sa pregateasca serbare. La voi cum a fost cu gradi la inceput? La noi primele sapt au fost un cosmar. Plangea saracutzul toata ziua cat statea acolo. Abia s-a obisnuit! Dar acum merge cu drag si nu mai plange deloc

sus

Denunta
dale112

Copii

11.12.2008 10:05     citat 

perioada de plansete la noi a fost anul trecut, am fost si la cresa de la 1 an si 10 luni prostit

acum suntem acolo..... ca acasa foarte fericit , cu toate ca am trecut, din toamna , la camin

pacat ca nu faceti serbare, asa este, dar puteau macar sa cante colindele traditionale, care fiecare om le asculta cu placere

venea mosul le impartea cadourile si gata serbarea

oricum sunt mici

noi avem miercuri sebarea, sunt curioasa cati copii din grupa isi vor recita poeziile trist

sus

Denunta
alma_pascondea

Copii

11.12.2008 11:46     citat 

Succes la serbare foarte fericit Si mie imi pare rau k nu fac serbare... mai ales k acum e cel mai frumos de sarbataori, dar asta e! Mai e si anul viitor. zambet
Sa ne scrii cum a fost serbarea

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: