· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de primavara 2007- Cap. 9
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de primavara 2007- Cap. 9     
bebiku

Copii
Raul - minunea noastra poznasa: 13 ani, 9 luni

06.10.2007 9:39   Bebelusi de primavara 2007- Cap. 9  citat 

5 martie Denis (pui de jenn) 3,500kg, 52cm, Brasov
6 martie - Ana-Maria (pui de pufyka) ora 3:25, 3,600kg, Apgar 9, Botosani
11 martie - Teodor (pui de laura_feelings) ora11, 3,300kg, Vrancea - Poze
16 martie - Mario David (pui de desiree) 2,500kg, Bucuresti
20 martie - Irina-Florentina (pui de vanjelyk) 3,300kg
24 martie Andy (pui de maryanda),ora 06:15, 3,500kg, 50cm,Apgar 9, Bacau
26 martie - Maria Desiree Elizabeth(Mariuca) (pui de MaggieB) ora 23:38, 2,760kg, 48cm, Apgar 9-10, Olanda Poze
26 martie - Mihai Cristian (pui de mimi76) ora 3:10, 4,500kg, 53cm, Apgar 9, Bucuresti
28 martie - Daria-Nicole (pui de iulianaem) ora 9:00, 3,170kg, 48cm, Apgar 9, Craiova Poze
28 martie - Calin(pui de lady_D) ora 22:15, 3,200kg, 52cm

4 aprilie Maria-Anca (pui de Vipera) 3,150kg, 52cm, Apgar 10, Bucuresti
10 aprilie Alexandra Georgiana (pui de roxy_pisoiu) ora 11:05, 4,000kg, 51cm, Bucuresti
15 aprilie Raul (pui de bebiku) 4,000kg, 52cm, Apgar 4, Botosani
22 aprilie Adnan (pui de Shadia) 3,400kg, 54cm, Cluj Poze

7 mai Eduard-Stefan (pui de Cafelutza) ora 19:55, 3,600kg, 52cm, Apgar 8, Ploiesti
7 mai Teodora-Maria (pui de sadicutza) ora 23:10, 3,150kg, 49cm, Apgar 9, Bucuresti Poze
10mai Rihanna (pui de business) ora 12:20, 3,100kg, 49cm, Apgar 9, Galati
12 mai Mihnea Viorel Catalin (pui de Lorri) ora 6:05, 3,700kg, 54cm, Apgar 9, Craiova Poze
15 mai Eric-Alexandru (pui de bubulinaRea), 3,300kg, 51 cm, Sibiu
18 mai Nikolas Levi (pui de mcelle), ora 14:15, 4,500kg, 55cm, Apgar 9,10, Bucuresti Poze
21 mai Angel-Gabriel (pui de andutza25), 3,400kg, 53cm, Apgar 9, Teius
28 mai Ana Stefana (pui de nicolle_77, 2,850kg, Cluj

Avem 9 fetite si 13 baietei, sa cresca mari si sanatosi!!! Si lista ramane deschisa...

Capitolele anterioare:1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7

Nota:
- Cine doreste sa existe in dreptul lui bebe link cu poze, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. Sau puteti accesa www.photobucket.com, sa creati un cont, sa uploadati poza dorita si apoi copiati textul rezultat la IMG Code. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

sus

Denunta
nicolle_77

Copii
Ana Stefana: 13 ani, 7 luni

06.10.2007 10:22     citat 

Bine ati venit exotica si jasmina ...asa de inceput

sus

Denunta
adutza25

Copii
angel-gabriel: 13 ani, 7 luni

06.10.2007 1:06     citat 

buna mamici si bb!
exotica si jasmina bine ati venit!
jasmina la multe lunite!!!
am intrat putin sa va salut
noi suntem bine..crestem vazand cu ochii
azi dim a avut putin nasul infundat gabriel..dar i-am pus putin laptic si a trecut!
va urez o zi frumoasa!
mai vb!pa pa!

sus

Denunta
nicolle_77

Copii

07.10.2007 7:34   cafelutza  citat 

mai mai dar ce multa activitate pe la noi rad rad rad foarte fericit foarte fericit ...harnicutele de voi

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 8 luni
A M: 9 ani, 9 luni

07.10.2007 12:15     citat 

Multumim mult Nicolle!

sus

Denunta
desiree

Copii
Mario David: 13 ani, 10 luni

07.10.2007 12:47     citat 

In sfarsit avem si noi net!!! zambet
Ce mari s-au facut bebei nostri.Noi inca asteptam primul dintisor dar se pare ca nu vrea sa apara...in rest crestem mari papam mai mult lapte si mai putina mancare.....mai nou ne place sa ne plimbam in picioare dar din pacate nu prea ii face nimeni pe plac si sa vedeti ce mai lasa buzita de jos rad rad
La multe lunite Edisor!!!
Pupici la pitici!!!! sarut sarut

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
Lorri

Copii
Mihnea : 13 ani, 8 luni

07.10.2007 4:34     citat 

Buna ziua mamicilor si bebelusilor.
Ce frumos au crescut bebelusii, sunt niste scumpi toti. sarut
Mihnea a fost racit zilele astea, abia am reusit sa scapam, de fapt toata familia a racit, pe rand. Cred ca ne pregatim si de primul dintisor caci il vad tot mai agitat si matait. Daca e asa sper sa iasa cat mai repede caci nu imi place de fel sa il vad ca plange. trist Mai bine m-ar durea pe mine ca sa ii iasa lui dintisorul.
Atasez si eu cateva poze cu flacaul meu, sa ma mandresc si eu ca el. zambet
Daca se poate aceasta as vrea sa apara in colajul de la listuta.
Multumesc.

La mai multe si fericite lunite Edisor.

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 8 luni
A M: 9 ani, 9 luni

07.10.2007 6:14     citat 

Lorri, Desiree, va multumim pentru urare! Pupici la bebelusii scumpici si cu ochisori albastri sarut ! Mai mai ce de bebelusi frumosi pe aici! Unul si unul!
Si Edi se chinuie cu dintisorii, cred ca asta il supara acum, ca taaare e marait!
Mai pun 2 poze cu Edi(ca sa fie ca poza de la 5 luni trag cu ochiul ) si cu verisoara lui! A avut musafiri! zambet L-am asezat si pe el in funduletz putin ca sa se vada in poza! trag cu ochiul

sus

Denunta
Shadia

Copii
Adnan: 13 ani, 8 luni

07.10.2007 7:43     citat 

Bun venit exotica si jasmine si din partea noastra
LAAAA MULTE LUNITE edi scump mic si grasut e atat de scump incat setfanica trebuie sa se tina bine de el
Ma intreb si eu cu ocazia asta ce mai fac Mariuca si Maggie??? sarut
intradevar ce de activitate mai ales ca nu am mai reusit sa intram foarte des
bine ai revenit desiree ai un scump de ingeras
Mihnea e si el un scump mai frumos ca fetitele cu nishte ochi superbi sa va triasca
noua deja primul dintisor ne-a iesit si asta exact la 5 luni si se pare ca si al doilea si-a facut loc si asta dupa 2 nopti nedormite si putina febra
si mie imi este tare mila de ingeras
In rest ne pregatim de diversificare si cred ca nu vor fi probleme ca suntem tareeeeeeee mancaciosi
Ma bucur ca ne inmultim si noi cei de la bebelusii de primvara
noapte buna tuturor
vise placute

sus

Denunta
nicolle_77

Copii

07.10.2007 8:12     citat 

Ei si tu Shadia trag cu ochiul ...unde este dragoste nu mai trebuie sa tii de nimic ...vine totul de la sine ..... rad rad rad .....se completeaza reciproc pruncii nostrii ...el barbat bine ...ea sprintenica cu silueta ...impreuna dau bine nu ??? rad rad rad ...ca tot radem de asta ....niciodata nu stii de unde sare iepurele ...eu cu sosu meu suntem impreuna de la 14 ani nici nu stiam cum se saruta rad rad rad ...si uite sanatosi si iubareti pana in ziua de azi ...16 ani impreuna ...aaaaa si fara sa tin de el ...si crede-ma ca e barbat bine de tot .

sus

Denunta
nicolle_77

Copii

07.10.2007 8:15     citat 

mai ginerica frumusica ...scoate degetul din gura ca faci pofta si la fete ...ei da exclamatie vazu fata la tine si baga si ea tot pumnul rad rad rad

sus

Denunta
adutza25

Copii
angel-gabriel: 13 ani, 7 luni

07.10.2007 9:19     citat 

buna seara mamici si bb!
edi la multe lunite !!!!
sa cresti mare si sanatos ca de frumos esti....fffffffffffffff frumusel!!!!!

sus

Denunta
Shadia

Copii
Adnan: 13 ani, 8 luni

07.10.2007 9:47     citat 

Nicolle draga mea va doresc inca vreo 50 de ani de iubire si intelegere alaturi de Printesica voastra
ai dreptate nu stii de unde sare iepurele foarte fericit
adutza ce mai face angel? nu ne-ai povestit nimik despre el astazi
pt mine a fost de ajuns bebe doarme merge si mami la culcare pe curand

sus

Denunta
MaggieB

Copii
Mariuca: 13 ani, 9 luni

08.10.2007 9:00     citat 

Buna fetelor!

Ce bebici frumosi vad!! Sa va traiasca, imi fac "pofta" sa ma mai mindresc si eu cu domnisoara mea care ieri a purtat pt prima oara fustita, ca de, am fost in vizita jenat

Vad ca va chinuiti cu primul dintisir, eu cu 3 deodata!!! Mariucai i-a iesit primul la 5 luni, al doilea a "dat" acum o saptamina si ieri am descoperit ca si cei doi de sus au scos coltisorul!!! Asa ca sintem miriite rau, dar in continuare vesele.

Inca un eveniment de ieri, Mariuca putea sa se rasuceasca pe burtica, dar nu innapoi, ieri a reusit de doua ori sa se intoarca innapoi pe spate!! Invata asa multe in ultima vreme ca nu imi vine sa cred!! Doamne, ce trece timpul, mai ieri era un ghemotoc asa mic ca ti-era si frica sa o tii in brate.

Pupici la toti bebeii de la Mariuca!!! ( mai ales la baietei scot limba )

sus

Denunta
desiree

Copii
Mario David: 13 ani, 10 luni

08.10.2007 1:20     citat 

Mai mai mai!!Mariuca esti o adevarata domnisoara!Pupici de la Mariutu sarut sarut
M a dormit azinoatpe de la 23 lana pe 4 cand a vrut laptic, a papat si s-a culcat imediat si s-a trezit la 9.30.Cand o sa renunte la masa de noapte??!! intrebare
Puiutii vostri ce mananca intrebare ... Mariutu e tare marait cand vine masa de legume sau fructe...e mai usor sa bei laptic cu bibe decat sa papi cu lingurita dar mami nu vrea si el se supara si eu insist si pana la urma se calmeaza si mananca si masa de legume..cu fructele e un pic mai bine...Lui ii plac piersicutele dar nu mai gasesc decat din cele fara gust... am luat ultima data din hipermarket si l-am lasat cateva zile sa se mai coaca si au fost bune dar nu gasesc tot timpul.. dar ii dau de la borcanel..ii plac si asa foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: