· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna 2006 - cap. 93
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna 2006 - cap. 93     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

10.10.2007 10:40   Bebelusi de toamna 2006 - cap. 93  citat 

------------------------ sarut ---------------------------Copilutzi de 1 anishor + 1 lunitza ----------------------------- sarut ---------------------------

01.09 - Ana Iarina (puiutza de adnas), 3,400 kg, 56 cm, 4 dintishori, poze
02.09 Ioan Alexandru (pui de ursulina), 7 dintishori + 1 masea
03.09 - Rebecca Andreea (puiutza de ZCLR), 8 dintishori
08.09 - Estefania (puiutza de nerea), 4 dintishori
10.09 - Rares - Matei (pui de danny_ro), 4 dintishori, poze
10.09 - Alexandru Florin (pui de liabalmez), 6 dintishori

------------------------ sarut ---------------------------Copilutzi de 1 anishor ----------------------------- sarut ---------------------------

17.09 - Ruxandra (puiutza de sophia3), 6 dintishori
21.09 - Eric Joel (pui de bdelmari), 5 dintishori
26.09 - Federica (puiutza de ANA_B), 8 dintishori
27.09 - Stefania (puiutza de margot), 4 dintishori
29.09 Eduard Cristian (pui de bblusa), 3 dintishori, poze
29.09 - Anna (puiutza de ralus), 8 dintishori
29.09 Victor Ioan Matei (pui de Micheline),4 dintishori
30.09 Jan Lucas (pui de furnicutza26),1 dintishor
03.10 - Stefan (pui de Lili_R), 1 dintishor, poze
04.10 - Liana Maria (puiutza de alexasicoe), 4 dintishori, poze
06.10 - David Petru (pui de iubu77),1 dintishor
10.10 - Alexandra (puiutza de Ruxi_Mici), 4 dintishori

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 11 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

12.10 - Alexia Sophia (puiutza de Carlex), 1 dintishor, poze
15.10 Alexandru Ionut (pui de hermine), 8 dintishori
16.10 Elouan (pui de Teodora29), 8 dintishori
18.10 Isabella (puiutza de anima_dia), 2 dintishori, poze
19.10 - Darius (pui de adelapatricia), 3 dintishori
19.10 - Tudor Stefan (pui de KiKilinis), 6 dintishori
19.10 - Boris (pui de bavi), 2 dintishori
20.10 Vlad - Alexandru (pui de sburac), ? dintishori
21.10 - David (pui de paganika), 6 dintishori, poze
22.10 - Andrei Mattia (pui de Amani), 4 dintishori
26.10 - Calin (pui de franceska1), 0 dintishori, poze
28.10 Teresa Natalia (puiutza de kimm), 0 dintishori
30.10 Eduard Andrei (pui de Dana_Lutic&Eagles), 6 dintishori, poze
30.10 Iustin Andrei (pui de andreea29, 6 dintishori
02.11 Mario (pui de Dia27), 8 dintishori
02.11 Arianna (puiutza de irinuta78), 0 dintishori
04.11 Matteo (pui de micky_creanga), 6 dintishori
05.11 Maia Gabriela (puiutza de Awa), 4 dintishori
06.11 Bendis (puiutza de gazzella), 7 dintishori, povestea nasterii lui Bendis
08.11 Andrei Darie (pui de roxanamirela), 4 dintishori, poze, povestea nasterii

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 10 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

12.11 - Andrei Stefan (pui de ancastefan), 2 dintishori, poze
16.11 - Sonia Stefania (puiutza de 16112006), 6 dintishori
20.11 - Tudor (pui de viuta),8 dintishori , poze

Avem 15 fetite si 25 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici !!!

Nota:
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

Capitolul 92

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

10.10.2007 10:54     citat 

Ruxi multumim pentru lista si pt ca ne-ai schimbat poza! sarut

rox

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

10.10.2007 12:53     citat 

Multumim Ruxi sarut
Noi am amanat vaccinul pentru vineri dupa-amiaza cand sper sa ma simt mai bine . Am intrebat-o pe dr daca pot sa ii dau ceva pt imunitate lui Stefan si mi-a recomandat oscillococcinum , 1 tub pe saptamana ! Spunea ca viroza e contagioasa doar in prima zi ..... sper sa fie asa si Steff sa nu raceasca !

Bendis esti o scumpa sarut
Fetelor vreau sa-l tund pe Stefan si nu prea ma pricep ..... Voi cum ati procedat ? v-ati dus la frizerie ? la noi nu stiu daca mai exista frizerie pentru copii , pe vremea lui Ceausescu era , dar s-a desfiintat trist

sus

Denunta
adnas

Copii
Ana Iarina: 14 ani, 4 luni
Alina Miruna: 11 ani, 8 luni

10.10.2007 1:03     citat 

Ruxi - multumim pt. lista.
Gazella - superba Bendis , ca intotdeauna.
Lili - eu pe Iarina am tuns-o la frizerie pt copii. Daca au scaun cu masinute sau diverse animale cred ca Stefan v-a fi linistit. Cel putin Iarina asa a fost scot limba
Incepem sa ne revenim cu mancarea. Dar trebuie sa fie ceva care poate fi papat cu manutele.
Cam asa se desfasoara masa la noi

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

10.10.2007 1:34     citat 

Ruxi multumim pt listuta si pt ca ne-ai schimbat poza sarut
Lili noi inca nu ne tundem jenat , dar poate gasiti o frizerie pt copii? Cel putin la noi, multe au scaunele speciale pt copilasi.
Adnas dar ce frumos papati cu minutele cool Bravo Iarina sarut

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

10.10.2007 1:45     citat 

ruxi multumim de listuta!
scumpa de iarina! ce frumos papa ea! sarut
lili noi am cumparat o masina de tuns profesionala, foarte silentioasa. ne-am mai jucat cu ea. el nu a plans, dar a fost destul de greu si a durat mult pentru ca vroia sa o studieze.

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

10.10.2007 2:16     citat 

Merci fetelor sarut
Am vorbit cu hermine si mi-a spuns unde as putea gasi o frizerie pentru copii !
Iarina bravo , esti domisoara acum trag cu ochiul sarut
france noi vrem sa-l aranjam putin ca e tare rebel , Stefan are destul de mult par !

sus

Denunta
bavi

Copii
Boris: 14 ani, 2 luni

10.10.2007 3:05     citat 

la multi ani Alesutza, sa cresti mare si frumoasa, sa mananci bine si sa te joci toata ziua sarut sarut sarut sarut
mami multumim ptr. listutza si te rog data viitoare sa ne treci si pe noi cu 3 dinti foarte fericit foarte fericit foarte fericit in sfarsit dupa o luna de chinuri a spart gingia si MARELE dinte asa ca suntem putin mai linistiti acum
va pup pe toti si pe toate si ma intorc la treaba sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

10.10.2007 4:40     citat 

Ne-am intors de la pediatru. nervos
Darie are 10.800 kg (dupa cantarul ei!) si 75 cm.Fontanela aproape inchisa.Gingia umflata in dreptul maselelor (!?) si a incisivilor laterali da' nu atat cat sa dea starile de agitatie din timpul noptii. surprins
Am intrebat-o de efectele vaccinului ROR (Priorix) sugerandu-i ca eu am citit si de unele efecte negative ale lui (nespecificand care).Iar ea mi-a replicat: "din studii de specialitate citite de mine nu reiese ca autismul (asta nu specificasem eu , dar macar a inteles) trag cu ochiul are cauze genetice si ca si cu vaccin si fara vaccin el tot se manifesta daca e genetic." ochi peste cap
Ca mi-a zis sa-l fac la 1 an si jumatate.Si eu i-am zis ca stiu ca se face pana la 1 an si 5 luni.Mi-a replicat ca vin epidemiile de oreion etc si ca in mom. de fatza incepe epidemia de varicela, sa ma feresc de copii. ochi peste cap socat
si am intrebat-o de starile de agitatie din timpul noptii ale lui Darie.Mi-a zis ca este un somn superficial ca si noi ne mai agitam in somn dar fiind maturi percepem altfel.Sa-i dau Ketof (ca alte studii de specialitate au demonstrat ca poate creste imunitatea organismului si chiar ii recomandase altei mamici care a fost asa de incantata ca i se linistise copilul noaptea nervos surprins ) sau Peritol sau ceai de tei.I-am zis ca Darie nu bea ceai.Si a zis: de ce?Canu vrea si nu ii vad rostul.Bea apa.A ramas socat .Si -am zis ca prefer sa suport aceste stari ale lui decat sa-i dau ce a insirat ea.

Am vazu tin poze numai copii frumosi!Bendis poza din cada este dementiala!Iarina esti o dulce cum papi tu!Lasa mami........bine ca papa.....nu conteaza cum!

Bavi felicitari pentru dinte!
Lili aici exista coafor special pentru copii (au si site parca) Ciofolici, special pt copii, dar mie pretul mi se pare exagerat.
Hermine ai gatit f multe!Cand ai avut timp?
revin ca a cazut Darie cu capul de parchet surprins surprins surprins surprins surprins surprins

rox

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

10.10.2007 5:54     citat 

Eric esti un frumos! sarut
Ruxi cum mai stati curaceala?
Lili cum e raceala?
Hermine succes la facultate!

I-am luat lui Darie paste din grau durum de la aceasta firma:
http://www.petrasbio.ro/petra-produse.html

rox

sus

Denunta
Dia27

Copii
MARIO: 14 ani, 2 luni

10.10.2007 6:14     citat 

Ceau zambet

La multi ani copilasilor maricei si la multe lunite bebelusilor sarut sarut

Am cam lipsit iar de pe forum, dar motivul a fost doar lipsa de timp..., nu altceva foarte fericit jenat

Mario a avut mucisori destul de mutl timp si am mers cu el la pediatra ca sa il vada, sa nu fie altceva..(rosu in gat sau..ceva la plamani). Doamne ajuta nu a fost decat o rinita. Ne-a dat tratament si a trecut. L-a si masurat si cantarit. Are 9 kg si 80 cm.

Noutatea cea mai mare la noi e ca...de vreo saptamana nu mai suportam formula de lapte...si...,prin urmare... ,am trecut la lapte de vaca ( La Dorna de 1,5 % grasime). Bea cate 300 ml. odata.. Asta e.. Eu as fi vrut sa bea cat mai mult lapticul Nan.., dar..nu eu decid socat
Ieri am mers doar 1 minut sa pun mancarea la incalzit, si l-am lasat pe Mario in salteaua de joaca (salteaua era destul de departe de marginea patului, era in capatul celalalt, langa perete) si cand m-am intors l-am gasit pe Mario jumate in pat si jumate pe jos... surprins surprins surprins plang sau sunt foarte trist Noroc ca nu e inalt patul si nu s-a lovit, nici nu a plans.., el saracul a incercat sa se ridice de pe jos plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Nu pot sa-mi inchipui cum a ajuns asa repede la margina, pentru ca eu il lasasem in profunda preocupare si concentrare la jucariile sale...
In rest.., ii place foarte mult sa se dea pe topogan, sa se dea pe jucariile alea cu fise (din Mall)zambet
O sa pun ceva poze noi zambet

Pusi

sus

Denunta
Dia27

Copii
MARIO: 14 ani, 2 luni

10.10.2007 6:15     citat 

nu stiu de ce apare subliniat ochi peste cap

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 9 luni
Zuza: 11 ani, 5 luni

10.10.2007 7:19     citat 

Rox aici gasesti multe articole despre autism si stiri de ultima ora
http://www.autism-world.com/index.php/c...es-autism/

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

10.10.2007 8:29     citat 

Mercic, Icemoon. sarut
Am mai gasit si eu cate ceva.
rox

sus

Denunta
bdelmari

Copii
Eric Joel: 14 ani, 3 luni
Joshua Christian: 11 ani, 8 luni
Emma Blanca: 9 ani, 2 luni

10.10.2007 8:49     citat 

ruxi sper ca ati petrecut frumos, si ca raceala a dat inapoi. multumim de pozele tot mai expresive si frumoase fdin listuta.

noi s-ar putea sa incepem anul 2008 in casa si localitate noua....parasim Capitala Culturala Europeana cool

roxa de ce te intereseaza despre autism? cunosti un caz in mod direct?
iarina, asa manaca si eric, trebuie sa fie de placere ca altfel nu merge, si numai cu manuta.

Mario esti tare fermecator cool

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: