· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Ajutoare > carucior pt un copil de 3 ani jumate II
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
subiect nou  raspunde
autor carucior pt un copil de 3 ani jumate II     
ddadriana

17.10.2007 12:00     citat 

sa rezolvat.

sus

Denunta
criscros

Copii
Alexandra Maria: 15 ani, 3 luni
Sebastian: 12 ani, 10 luni

17.10.2007 12:21     citat 

daca aveti nevoie de ceva ajutor cu bani transferati va pot ajuta si eu ca am cont atat in Germania cat si in ro(aici numa in lei) , iar daca trebe transferati bani in vreun cont din Germania mi puteti pune mie pe cel din Ro lei iar eu transfer euro de pe contul din Germ (habar nu am daca m ati inteles ) , vreau sa ajut si eu dar inca nu am apucat sa citesc cap coada subiectul sa vad cum o pot face , acuma sunt la lucru sper sa ma vreme sa citesc deseara

sus

Denunta
ddadriana

17.10.2007 12:33     citat 

Eu nici nu stiu daca accepta fetele sa le scriu numele cu suma donata aicea.
As face adunarea sar putea sa ajunga suma.

sus

Denunta
ddadriana

17.10.2007 2:06     citat 

deci :
50€ roxana5
50€ iceemoon
50€ adriana
10€ alesia
20€ ana maria
marusca
asta e suma de bani a fetelor care s-au prezentata la mine.

sus

Denunta
tao-tao

Copii
Olivia Maria: 14 ani, 10 luni

17.10.2007 2:06     citat 

----------
tao-tao a scris:
periodic update rad

abroad: 185 euro (ddadriana, icee, roxana5, allesia_de, christa)
romania: 150 (tao-tao, alimary, billa)

e cineva din afara de care nu stiu??
----------

ddadriana, asta a fost ultima situatie.....la 12:10; deci am avea 335 euro....o varianta de carut era 300 euro, parca, de celelalte 2 nu stiu, banuiesc ca-s mai scumpe

ceva in plus dupa ora 12:10? revin in 20 min, tre' sa culc copilul

sus

Denunta
tao-tao

Copii

17.10.2007 2:48     citat 

marusca?

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 15 ani, 4 luni

17.10.2007 8:21     citat 

criscrosule, te-am inteles perfect si e solutia cea mai buna, pentru ca scapam fara taxe. Acum nu stiu in ce forma primeste tao-tao banii, daca-s euro sau lei, dar ma gandesc ca in tara se poate rezolva cumva sa ajungi in posesia lor. De pe contul din Germania poti transfera (in Germania) prin online banking, nu? Deci ar fi vorba de maxim 3 zile, sa zic asa, de cand ai avea banii pe contul din Romania.
Si Inuca participa, inca nu stiu cu cat. Dar mai intai am rugat-o sa masoare caruciorul pe care il are, ca zicea ca are unul destul de mare, doar ca nu stie dimensiunile. Ar fi prea mare norocul sa fie bune dimensiunile caruciorului ei, dar sa nu pierdem speranta. trag cu ochiul Si ce am uitat s-o intreb e daca e cu 3 sau cu 4 roti caruciorul, tocmai imi dau seama. jenat

Daca cumva nu e nevoie de toti banii, as zice ori ca fetele din .ro sa contribuie cu mai putin, ori sa primeasca Adina restul banilor si sa ii cumpere lui Stefan un cadou de Craciun, avand in vedere ca nu mai e asa mult pana atunci. Ce ziceti?

sus

Denunta
ddadriana

17.10.2007 8:29     citat 

Am fost la banca, la ora 18 inca nu am avut nici un cent de la fete pe contul meu.
Bine este ceva normal, sa aterizeze banii pe un contul al bancii, unde sta un timp, timp in care lucreaza banca cu ei( deci ii inmulteste), si dupa ceva timp apare banii trimisi pe contul meu. Sa nu uitam ca fiecare cent virat costa bani, deci inca o data un cistig ptr banca.( Vreau sa mentionez, ca suma de 12€ pe care a platit-o Icemoon m-i se pare foarte mare, din punctul meu de vedere. Acuma mie personal mi se pare aiurea sa iau eu banii strinsi, la mine pe cont si sa ii virez pe contu lu Christa, ca sa poata ea sa faca comanda. Comanda ptr care nu trebuie nici pile nici cunostinte, nici te mir ce. La mine nu este vorba de orgoliu, din cauza ca eu personal, sint eu, si nu am nevoie de asa ceva. Problema mea este ca este nelogic, sa mai facem o miscare bancara, doar sa poata Christa comanda. Adevaratii cistigator sint bancile, atita.

sus

Denunta
tao-tao

Copii

17.10.2007 8:30     citat 

Christa, gand la gand cu bucurie....asa ziceam si eu cu eventualul surplus de bani....oricum ei se descurca destul de greu 4 persoane, cu un copil bolnav, dintr-un singur salariu zambet

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 15 ani, 8 luni
Zuza: 12 ani, 4 luni

17.10.2007 8:59     citat 

Adry nu-ti fa griji ca aici e ca la nimeni pe la banci, dar sunt si atatea bune. Sper sa ajunga.

Personal zic ca un cadou e minunat, dar poate Adina are nevoie de banuti pt cumparaturi de Sarbatori de ex sau poate pt altceva.

sus

Denunta
alimary

Copii
Robin: 14 ani, 10 luni
Marcus: 17 ani, 6 luni

17.10.2007 9:05     citat 

Si eu zic sa-i dam adinei restul de bani pt ca sigur ar nevoie zambet

sus

Denunta
karin

Copii
Andrei-Cristian: 15 ani, 3 luni

17.10.2007 9:05     citat 

Tao-tao, ti-am dat un mp, insa dureaza pana se trimite si imi trebuia un raspuns rapid. Ti-am dat nr meu, nu imi poti da un beep sa vb?

sus

Denunta
tao-tao

Copii

17.10.2007 9:31     citat 

karin, in legatura cu titularul? ti-am raspuns....

sus

Denunta
tao-tao

Copii

17.10.2007 9:43     citat 

periodic update 2
abroad: 205 euro (adriana, roxana5, alessia, ana maria, icemoon, christa)
romania: 180 (tao-tao, alimary, billa, karin)

sus

Denunta
criscros

Copii
Alexandra Maria: 15 ani, 3 luni
Sebastian: 12 ani, 10 luni

17.10.2007 10:37     citat 

Christa, daca mai e nevoie de ajutor imi mentin oferta, nu cred ca e chestie de 3 zile ca si in ro daca pui banii pana la 2 intra in aceeasi zi iar in germ si mai repede se face transferul de pe un cont pe altul.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: