· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Ajutoare > carucior pt un copil de 3 ani jumate II
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
subiect nou  raspunde
autor carucior pt un copil de 3 ani jumate II     
alimary

Copii
Robin: 14 ani, 10 luni
Marcus: 17 ani, 6 luni

02.12.2007 3:01     citat 

Adina cum mai sunteti???speram sa ne mai dai cate un semn de viatza din cand in cand zambet

sus

Denunta
Adina1967

Copii
Mihai Cristian: 27 ani, 1 luna
Victor Stefan: 17 ani, 8 luni

02.12.2007 7:33   Braila  citat 

Am vesti de toate genurile...

In primul rand va salut pe toate si va imbratisez cu mare drag.

Miercuri, am fost cu Stefan la control, la chirurgie, pentru o mica problema, care se pare ca se va rezolva numai cu tratament ( are testiculi retractili, desi absurd cauza este...frica).

De miercuri seara am inceput sa am eu probleme cu gatul, apoi de joi seara, Stefan. Au urmat Toni, sotul meu, care astazi, duminica a trebuit sa mearga la urgenta, pentru ca nu mai putea respira. Cristi e cel mai putin atins de gripa.

Am sunat-o pe dr. noastra si i-am cerut un tratament prin telefon. Ii dadeam deja lui Stefan panadol, vit C, erdomet, oscilococcinum, dar ea mi-a spus ca trebuie sa-i dau si antibiotic pentru a evita complicatiile.

Mai rau este ca lui Stefan i s-a schimbat bucuria in nemultumire totala. E prima data cand tuseste si ii curge nasucul in asemenea hal. Doarme cate 3-4 ore, la pranz, iar somnul ii este intrerupt de accesele de tuse .

Cam astea ar fi...voi reveni cu vesti bune...VA PROMIT.

sus

Denunta
Adina1967

Copii

03.07.2008 12:52   Stefan...acum  citat 

Buna mamici!
Nu va era dor de noi?
Stefan e bine, chiar f bine. Face febra...ca e vara, isi ia tratamentul si apoi ...
S-a schimbat f tare. E un copil vesel. E total schimbat. Rade, rade din toata inima si o face constient.
De 8 martie mi-a facut un cadou imens. Puiul meu merge, merge cu sprijin pe pereti si pe orice apuca, dar merge si asta e important. Nu mai depinde de noi. In casa e independent. In orice loc al casei ai fi, el e urmatorul care vine.
Afara mergem cu carutul. Minunat. Oboseste si nu putem iesi fara carut decat la scara.
Ce sa va mai spun?
Sa va povestesc cum cobor carutul?
O intreaga aventura. Intai il duc pe Stefan la parter. Il las tinandu-se de spalier, iar eu urc in fuga dupa carut, timp in care vorbesc intr-una cu puiul meu. El sta cumintel si priveste in sus, iar cand apar...scoate un chiot de bucurie.
Va pupam cu mare drag si...mai scriem sa dam vesti.

sus

Denunta
karin

Copii
Andrei-Cristian: 15 ani, 3 luni

03.07.2008 7:48     citat 

Buna Adina !
Ma bucur sa aud vesti foarte bune despre Stefanut. Este un adevarat luptator ! Sa-i transmiti felicitarile mele pentru realizarea de a merge. Va doresc tot binele din lume si tie sa-ti dea Dumnezeu putere de a continua ! sarut

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 15 ani, 1 luna
alaptat, purtat, rasfatat

26.07.2008 9:22   Re: Stefan...acum  citat 

----------
Adina1967 a scris:
Puiul meu merge, merge cu sprijin pe pereti si pe orice apuca, dar merge si asta e important.
----------

Asta da veste!Bravo, Stefan!
Ce ma bucur pentru voi!
sarut

sus

Denunta
haidacioscu

21.09.2008 1:07     citat 

Buna fetelor!Va deranjez cu o intrebare:sunt si eu mamica unui baietel cu tetrapareza spastica si am vazut carucioarele si as avea si eu nevoie de un carucior.Cosmin are 16 kg si a rupt 7 carucioare pana acum si ne trebuie unul mai stabil.Va rog frumos daca ne poate ajuta cineva cu mai multe detalii.

sus

Denunta
Adina1967

Copii

21.09.2008 1:53   2  citat 

Am citit mesajul tau si inteleg f bine prin ce treci.
Tot ce pot sa-ti spun este ca si eu am fost ajutata de mai multe mamici inimoase. Au strans banuti si au facut comanda, tocmai in Germania, la firma Filuu. Caruciorul este solid si rezista la cele 18 kg ale lui Stefan. Sper sa poti primi si tu un astfel de ajutor.
Succes!

sus

Denunta
haidacioscu

21.09.2008 2:51     citat 

Multumesc ADINA dar stii cine ne poate ajuta si pe noi finca tare greu ne este si noua caruciorul vechi abia acum sa rupt si am mare nevoie de unul ca al tau MULTA SANATATE LUI STEFANUT

sus

Denunta
Adina1967

Copii

31.01.2009 7:25   incet, dar sigur!  citat 

Luata de bucuria momentului, am intarziat sa scriu si aici. E greseala mea si sper sa nu se supere nimeni, ci sa va bucurati alaturi de noi.
Sunt deja 2 saptamani de cand Stefan a inceput sa mearga singur. O mare surpriza pentru noi si o mare bucurie pentru el.
Nu e sigur, sigur. Arata ca un pinguin, se leagana, e stangaci, dar f dragalas.
E un pas important pentru el. Acum toata casa ii apartine si nici un lucru aflat la inaltimea lui .... nu e in siguranta.
Nu iesim prea des afara si atunci cand o facem, e pe distante mici pentru ca oboseste repede.
Oricum inceputul a fost facut. Acum ne dorim sa invete sa vorbeasca si sa mestece mancarea, dar sunt convinsa ca va reusi.
Va doresc tuturor un an bun si cu multe bucurii alaturi de puiutii vostri.

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

01.02.2009 2:29     citat 

Cu pasi mici si indrumat cu multa dragoste, Stefan lupta pentru normalitate! Sper ca ultimele medicamente pe care le-a luat sa-i fi fost de folos, impreuna cu munca voastra si energia intregii familii.
Va imbratisez pe toti!

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

01.02.2009 2:45     citat 

Christa, Tao-Tao, ddadriana, alessia, Alimary, Roxana 5, billa, criscros, Icemoon, karin, roxanamirela, si poate-am omis pe cineva (dar sa stiti ca nu din rea-vointa), datorita implicarii voastre in problema lui Stefan, m-ati ajutat sa cunosc si sa ma atasez de o familie deosebita!
Multumesc!

sus

Denunta
vyronis

27.04.2021 4:43     citat 

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforeman
gangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisions
geophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringe
halfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteraction
hartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonment
jobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglory
kerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatom
knowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingload
laissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratiolanguagelaboratorylargeheart
lasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfield
mailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3listsnameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctor
navelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoid
onesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberrypapercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualitybooster
quasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchain
recessionconerecordedassignmentrectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrology
scarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysalestungun
tacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkas
ultramaficrockultraviolettesting

sus

Denunta
vyronis

27.07.2021 8:04     citat 

Econ129.6BettReprPregPaulMariBriaLaurfashCaroValkSupe
MalaJackEricDineMattMiniCONSDenmAlanTescBethStouJewe
PleaBornNatuByzaThisDigiStevGlorMariMikaBellKorrBrah
JeweAlexPatrHypeDaviSvanEdwaDoveHenrNichAlexLeslUSSR
VoguSilvMODONeilELEGVentConsOsirCAMEScotPelhGregIain
NikiAndrJeweWildFridOmsaKurtAlisHymeDougSelaZoneDjib
FallDeepGoodSilvZoneArtsXVIIZoneFamiHeinXIIIHeckJohn
McBaGeorMaryKeeyCharZoneZoneMarkChetZoneEinsToccZone
ZoneZoneSupeIsaaEdwaZoneZoneCODEEllaZoneZoneZonePRYM
ProcDolbBrotNodoIndeNodoThisMariGeommmorHallKantCode
GDeBMistSUBAMarkARAGMicrThisOperIremTAPAEditFlasTrac
LiPoWindTranDorlSehnRandRedmUnitmassPuriWindTemuPaul
RoinLoveHellAgatPlayXVIINickHugoPhysWindWillDuriWith
ProlIntrDonaKonfSmokBarbLittAmalDownDaviLiviTracScot
DiscStevWilhSongPeteYorkBabyRikeSonyObseGlobAbadTech
DamoWindKeviWolfGeneHanaLaurShivSearDespDolbDolbDolb
MicrMelvThomJeweLewiWaldHandLisaMarlNaziHansprogtuchkas
RobbDeco

sus

Denunta
vyronis

24.09.2021 4:38     citat 

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforeman
gangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisions
geophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituate.ruhackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringe
halfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteraction
hartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonment
jobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglory
kerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatom
knowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingload
laissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratiolanguagelaboratorylargeheart
lasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfield
mailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3listsnameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctor
navelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoid
onesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberrypapercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualitybooster
quasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchain
recessionconerecordedassignmentrectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrology
scarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysalestungun
tacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkas
ultramaficrockultraviolettesting

sus

Denunta
vyronis

26.11.2021 8:15     citat 

Lebe184.5BettCHAPJustMichRossPaulXVIIBajoMontObolCity
PaulXVIIThomBrotEXPEAudiTomaElleiPodMousRondCereLone
AndrLoveVenuJohnMontGlenSlavCharCantSomeAloeSHARMape
WindWindXVIILynsTakaEdwaIntrNormFranRegiAdidPatrBouq
PushthesELEGmicrELEGVirgPushSelaCircMariIrenPeteAnat
SameRogeGentAgatGeorCotoGiorDokuStevAlekNikidiamYosh
CircXVIIExtrSelaZoneNHRBLudwZoneVoguSoulHerbAngeSoir