· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2007 > Povestind cu daci despre bebei (2)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5  »
subiect nou  raspunde
autor Povestind cu daci despre bebei (2)     
daci

Copii
Tudor Andi: 14 ani, 10 luni
Anda Maira: 11 ani, 10 luni

12.10.2007 11:30   Povestind cu daci despre bebei (2)  citat 

http://www.parinti.com/modules.php?name...ic&t=24494

Multumim Capi. Tot Infarix ii luam dar nu stiam care forma trebuie acuma. Pupam si noi dulce pe toti sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
daci

Copii

13.10.2007 9:04     citat 

Da, Capi a luat tati Infarixul si suntem programati pt 22 oct ...ma ia cu plans plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist trist trist

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 14 ani, 10 luni
Denis Gabriel: 12 ani, 7 luni

16.10.2007 5:31     citat 

curaj Daci....Tudorel e un barbatel......o sa i se para o nimica toata, o intepatura de albinuta..... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist sa se gandeasca la Raisa si o sa uite de durere trag cu ochiul

sus

Denunta
bubulina77

Copii
Thia: 14 ani, 9 luni
Patric: 12 ani, 7 luni

17.10.2007 11:58     citat 

----------
daci a scris:
Da, Capi a luat tati Infarixul si suntem programati pt 22 oct ...ma ia cu plans plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist trist trist
----------

tot infarix hexa tb si la al 2-lea vaccin? sau este alt fel...........????

legat de mutarea noastra ..........din pacate inca tot nu am reusit sa imi rezolv actele la primarie dar a zis tati cummsunt gata cu ele imediat ne mutam asa ca rabdare ca venim sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
capi

Copii
Alesia: 14 ani, 9 luni
am nascut deja!

17.10.2007 12:26     citat 

----------
bubulina77 a scris:
----------
daci a scris:
----------

tot infarix hexa tb si la al 2-lea vaccin? sau este alt fel...........????

legat de mutarea noastra ..........din pacate inca tot nu am reusit sa imi rezolv actele la primarie dar a zis tati cummsunt gata cu ele imediat ne mutam asa ca rabdare ca venim sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
----------

Nu Bubulina, al doilea vaccin este tot infanrix dar penta, adica nu contine ceva, nu stiu exact ce. Pupici. Ce face bubulina cea mica?

sus

Denunta
daci

Copii

19.10.2007 10:15     citat 

Da,am cumparat infarnrix penta..sper sa nu avem probleme nici dupa vaccinul asta...
da, Ramona, ne vom gandi la voi toate fetitele frumoase si vom iuta de mica albinuta scot limba

sus

Denunta
daci

Copii

22.10.2007 9:38     citat 

Am facut si vaccinul...am trecut si peste asta zambet

sus

Denunta
capi

Copii
am nascut deja!

22.10.2007 9:56     citat 

----------
daci a scris:
Am facut si vaccinul...am trecut si peste asta zambet
----------

E bine Tudorel? L-a durut? A facut ceva reactii? sarut

sus

Denunta
daci

Copii

22.10.2007 10:08     citat 

Nu a facut nici o reactie urata, insa e cam marait...A adormit saracutul pe la 9,30 si pe la 10 s-a trecit plangand...dar i-am mai dat sa pape si a adormit la loc !!! Mi-a fost atat de mila de el, de-mi venea sa le rog pe doctoritele alea sa mi-l faca mie, sa nu-l vad pe el cum il doare plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Of, asa e, ti se rupe sufletul pt puiul tau ...
Capi, ce face frumoasa aia mica ??? Doamne cat de dulce e, am admirat-o in pozele pe care le-ai postat...e o minune de la Dumnezeu... sarut sarut sarut sarut Sa treceti cu bine peste toate si atunci bucuria si fericirea voastra nu vor mai fi umbrite de nimic ! Pupam fetita si pe mami sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
capi

Copii
am nascut deja!

23.10.2007 10:01     citat 

Si Alesi a avut somnolenta. Dar acum i-a trecut, nu?

Multumim Daci pt aprecieri, ma uitam acum dupa niste poze cu Tudorel si nu le mai vad. Unde le gasesc, ca vreau sa iti fac o surpriza?

Alesi de cateva zile e cam agitata, nu prea doarme ziua...nu stiu ce sa mai fac...astazi am cantarit-o, a implinit 3 luni si trebuia sa aiba 5300-5500g. Duminica avea 5290 si acum are 5100, nu stiu daca chiar a scazut sau nu am cantarit-o bine data trecuta. Sunt cam ingrijorata, ca e slabuta, toti ceilalti copilasi sunt mai grasuti. Astept doctorita sambata as vina sa o vada.
Va pupam si va dorim multe kg inainte zambet ca noi ducem lipsa de asta... zambet

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 15 ani, 10 luni

23.10.2007 10:11     citat 

----------
capi a scris:
astazi am cantarit-o, a implinit 3 luni si trebuia sa aiba 5300-5500g.
----------

Cine zice asta?
Vezi la grafice de crestere:
http://www.parinti.com/modules.php?name=Grafice

Am dat data nasterii ei, dar inaltimea n-am avut-o. In orice caz scrie la greutate minim 4,25, ideal 5,938 (cata exactitate! rad) si maxim 8 kg. Asa ca ea e departe de minim si eu zic sa stai linistita. zambet

sus

Denunta
capi

Copii
am nascut deja!

23.10.2007 10:18     citat 

Crista, asta am gasit intr-o carte de sotii Capraru, care este cea mai buna de la noi.
Am calculat si eu si minim este pentru ea 5050g. E ok, dar o sa o urmaresc sa vad daca mai scade Asta ma ingrijoreaza. Stiu ca nu e nimic daca stagneaza, dar sa nu scada...
Multumesc pt link Pupici

Data nasterii:
23.7.2007
Inaltimea actuala:
60 cm
Greutatea actuala:
5100 kg
Perimetrul cranian actual:
36 cm

Minim IDEAL Maxim
Inaltime 56.5 cm 60.5 cm 64 cm
Greutate 4.25 kg 5.938 kg 8 kg
Greutatea minima pt. 60 cm: 5.05 kg 5.8 kg 6.75 kg
Perimetrul cranian: 37.7 cm 39.8 cm 41.8 cm

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 15 ani, 6 luni
alaptat, purtat, rasfatat

23.10.2007 12:01     citat 

----------
capi a scris:
Crista, asta am gasit intr-o carte de sotii Capraru, care este cea mai buna de la noi.

----------

Era cea mai buna cand erau parintzii nostri cu noi bebei.
Acum sunt mai multe posibilitati de informare.

rox

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 15 ani, 10 luni

23.10.2007 12:03     citat 

----------
roxanamirela a scris:
Era cea mai buna cand erau parintzii nostri cu noi bebei.

----------

Asta am vrut sa zic si eu, poate cand era bunica fata. trag cu ochiul

capi, cartea sotilor Capraru din pacate e depasita din multe puncte de vedere. trist Si sunt sigura ca si la voi exista carti mai bune. zambet

sus

Denunta
daci

Copii

23.10.2007 12:07     citat 

Capi, poate intr-adevar nu ai cantarit-o bine duminica...nu-ti fa griji degeaba. Si nu te agita ca printesa ta va simti asta si se va agita si ea...O pupam dulce dulce sarut sarut
Azi noapte a fost cam marait pisco meu, dar acum si-a revenit...Nici febra nu a facut...foarte bine, am trecut si peste asta...

Poze cu pisco meu gasesti aici :
http://www.parinti.com/modules.php?name...c&start=90

http://www.parinti.com/modules.php?name...c&start=60

http://www.parinti.com/modules.php?name...c&start=30

http://www.parinti.com/modules.php?name...c&start=30

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: