· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2007 > Povestind cu daci despre bebei (2)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
subiect nou  raspunde
autor Povestind cu daci despre bebei (2)     
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 14 ani
Denis Gabriel: 11 ani, 10 luni

13.11.2007 12:22     citat 

offf daci, da si la noi dermatita asta e o mare problema, nu mai scapam de ea....mi-a dat dr Pimafucort pe baza de cortizon....a zis sa nu o dau mai mult de 3 zile...trecuse, acum i-a reaparut.....si culmea a aparut si pe celalalt obrajor....vad ca si pe piciorus are portiuni de piele uscata.....dar nu e rosie ca pe obrajor.....in rest e bine...incerc sa o tin departe de raceli, macar acum cat e micuta, in afara de nasuc infundat...e bine.....ce a crescut tudorel....vad ca si lui ii place la nebunie "avionul"....raisa deja nu mai are stare....vrea hatzanata si zguduita mereu....norocul meu e ca doarme destul de mult....dar tu ziceai ca tudorel nu prea doarme ziua prostit prostit ...eu chiar ma gandeam...oare nu doarme prea mult?
doarme pana la ora 13 ziua, apoi la 14:30....apoi din 3 in 3 ore.....seara adoarme definitiv pe la ora 23...pana a 2a zi...... ochi peste cap

sus

Denunta
eleonida

Copii
david - pufosul
13 ani, 10 luni
: 7 ani, 10 luni

13.11.2007 8:27     citat 

daci mami chiar ne era dor de voi,piscotelul tau a crescut,se face din ce in ce mai frumos,are o privire cuceritoare,va face multe victime(raisa,tine-l bine mami!!!!)mami,felicitarile mele,ai un piscotel bolfos si frumusel foc,pupam piscotelul si pe tine mami sarut sarut sarut
PS: intradevar d-zeu ajuta oamenii buni mami!!!!!!!

sus

Denunta
capi

Copii
Alesia: 14 ani
am nascut deja!

13.11.2007 11:05     citat 

Tudorel este din ce in ce mai frumos si mai expresiv. Doamne, eu spun mereu ca suntem privilegiate sa putem mangaia, alinta si saruta asa pielite finute ale bebelusilor nostrii si sa primim in schimb zambetul lor larg si stirb scot limba scot limba
Daci, o sa cautam un apartament cu net si oricum imi iau laptopul la mine si webcam sa ne vada tati. Imi va fi greu, ca va trebui sa si gatesc pentru mine si copil(aici imi gateste soacra-mea) si curatenie imi face menajera. Oricum, tati spune ca si asa nu si-a luat "concediu" de cativa ani si va sta 3-4 saptamani cu noi. La inceput spunea ca sta 1 saptamana la inceput si un la sfarsit. Acum supraliciteaza rad
Ma voi simti mai putin singura daca voi vorbi cu voi. sarut sarut sarut

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 14 ani, 1 luna
Anda Maira: 11 ani, 1 luna

13.11.2007 12:39     citat 

Multumim fetelor sarut sarut sarut
Eleonida, pup pe David. L-am admirat cat de mare si frumos este... sarut

Capi, e o minune sa avem acesti copii minunati langa noi. sarut sarut sarut sarut sarut sarut .. Dar nu veti sta la spital ? Acolo numai faceti tratamentul ? Dragele de voi, va tinem pumnii si sunt convinsa ca va fi totul bine..si acum trebuie sa fii mandra de minunea ta, dar dupa...nu te dai pe o lume intreaga. Ai si motive... sarut sarut Pupici dulci dulci

Ramona, de ieri il dau cu bepanthen si i-a trecut. e foarte bine . Refuz categoric sa-l mai dau cu cortizon...incearca, nu ai ce pierde. Bepanthenul nu poate face rau.........pupam frumoasele sarut sarut

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 14 ani
Denis Gabriel: 11 ani, 10 luni

13.11.2007 12:48     citat 

daci am dat si cu bephantene....dar ii trecea pe moment, a2a zi iar apareau....dar am fazut pe forum, si parca si tu ziceai....sa incerc cu tarate de grau...fierte in baitza....cica asa trece....incerc si asta

sus

Denunta
daci

Copii

13.11.2007 12:55     citat 

am incercat insa nu am simtit ameliorare
maine vine dr la noi si o intreb iar ce sa fac. Am auzit ca crema de galbenele dar cea facuta de casa, nu cu parfum, ar fi buna. Se mai prepara si pe la unele farmacii. Dar o intreb maine si iti spun ce a zis

sus

Denunta
daci

Copii

13.11.2007 12:57     citat 

sau cica cu nivea clasic, aceea in cutie albastra. Dar eu nu dau pana nu intreb maine

sus

Denunta
capi

Copii
am nascut deja!

13.11.2007 1:42     citat 

Daci, la inceput va face o mica interventie la spital pentru a-i introduce expander-ul sub pielea fruntii. Apoi o data sau de 2 ori pe sapt ii injecteaza in el o substanta ca sa se mareasca si sa creasca pielea. Osa merg cu ea la spital sa ii faca asta; dureaza cam 6-8 sapt, timp in care vom sta acolo. Se poate face injectarea si in Romania, dar prefer sa stau acolo, nu am incredere sa fac asta la noi. Dupa asta are loc de fapt operatia p.z. adica se rezeca alunita si se face grefa de piele. Prof a spus ca o zi ne tine in spital, Dupa operatie mai stam sa vedem cum evolueaza, desi prof a spus ca nu e nevoie. Nu vreau sa risc nimic. zambet

sus

Denunta
daci

Copii

13.11.2007 2:33     citat 

Doamne, Capi, o sa treceti si peste asta. Vom fi mereu alaturi de voi si vom povesti. Faceti toate astea in Tara Sfanta, Dumnezeu va fi si mai aproape de voi sarut sarut Pupici dulci

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
13 ani, 10 luni

26.11.2007 11:12     citat 

daci, ai o frumusete de baiat sarut sarut sarut
ultima poza e superba...el e superb
va pupam mami si bb Tudorel sarut sarut sarut sarut sarut sarut
capi, cred ca tot forumul este alaturi de voi,
si o sa fii singura cu fetita ta, dar sufleteste o sa ai alaturi fetele de pe forum
o sa treaca , cu bine, binenteles
pupici sarut sarut sarut

sus

Denunta
capi

Copii
am nascut deja!

26.11.2007 12:29     citat 

----------
atleta a scris:
daci, ai o frumusete de baiat sarut sarut sarut
ultima poza e superba...el e superb
va pupam mami si bb Tudorel sarut sarut sarut sarut sarut sarut
capi, cred ca tot forumul este alaturi de voi,
si o sa fii singura cu fetita ta, dar sufleteste o sa ai alaturi fetele de pe forum
o sa treaca , cu bine, binenteles
pupici sarut sarut sarut
----------

sarut sarut merci Atleta!

sus

Denunta
daci

Copii

28.11.2007 11:00     citat 

Atleta, multumim din suflet....esti o dulce. Pupici sarut sarut
Capi, intr-adevar asa este, toate vom fi alaturi de voi cu toata inima noastra.....Pupam dulce sarut sarut

sus

Denunta
polin

Copii
Stefan: 13 ani, 9 luni
Emilia-Maria: 11 ani, 9 luni

28.11.2007 4:28     citat 

Capi numai bine iti doresc tie si fetizei sarut sarut
Daci ce mare s-a facut Tudorel nu-mi vine sa cred, e un frumos pupam mamica si baiatul dulce sarut sarut

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

30.11.2007 11:29     citat 

Daci, ti-am vazut Craciunelul la atleta, si-i o minune de flacau sarut Noroc ca-i in poza si mai are si rosu pe el, ca...sigur il deochiam sarut Sa-ti traiasca!

sus

Denunta
daci

Copii

04.12.2007 11:36     citat 

Ramy, Polin va multumim din tot sufletul...sa va traiasca copilasii si sa fiti sanatosi si fericiti !

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: