· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2007 > Povestind cu micutza_25 despre bebei
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  raspunde
autor Povestind cu micutza_25 despre bebei     
mmp

Copii
tudor

17.10.2007 12:17     citat 

felicitari! mult, mult inainte cu sanatate! cand faceti botezul? eu nu prea am mai fost pe net fiindca e frig in camera cu internetul. acuma iara ne-au luat caldura pt. cateva zile. mai vorbim. pa, pa

sus

Denunta
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 14 ani, 8 luni
Paula-Maria: 13 ani, 3 luni

17.10.2007 12:36     citat 

----------
mmp a scris:
felicitari! mult, mult inainte cu sanatate! cand faceti botezul? eu nu prea am mai fost pe net fiindca e frig in camera cu internetul. acuma iara ne-au luat caldura pt. cateva zile. mai vorbim. pa, pa
----------

Pe 4 noiembrie! Dar nu-l facem in Arad...ci la Herculane!( acolo sunt ai mei)

sus

Denunta
mmp

Copii
tudor

19.10.2007 12:06     citat 

foarte fain. sa va distrati !

sus

Denunta
micutza_25

Copii

20.10.2007 9:18     citat 

----------
mmp a scris:
foarte fain. sa va distrati !
----------

Multumim!!!

sus

Denunta
mmp

Copii
tudor

23.10.2007 3:47     citat 

Nu stiu exact cate zile, dar cred ca 10 ca atat a zis doctorita ca tine boala si mai mergem si maine sau vineri. Trebuie sa vedem ca nu cumva infectia sa coboare pe tractul respirator. cred ca nu e cazul ca pana acum respira bine, dar doctorita a zis ca boala e cam grea si cu surprixe neplacute asa ca mergem la control. Acum avem caldura, sper sa fie mai bine. Tu inca mai faci tratament fetitei tale?

sus

Denunta
micutza_25

Copii

23.10.2007 3:55     citat 

----------
mmp a scris:
Nu stiu exact cate zile, dar cred ca 10 ca atat a zis doctorita ca tine boala si mai mergem si maine sau vineri. Trebuie sa vedem ca nu cumva infectia sa coboare pe tractul respirator. cred ca nu e cazul ca pana acum respira bine, dar doctorita a zis ca boala e cam grea si cu surprixe neplacute asa ca mergem la control. Acum avem caldura, sper sa fie mai bine. Tu inca mai faci tratament fetitei tale?
----------

NU, eu i-am facut doar 5 zile! In a 3-a zi am mers cu ea la medic s-o vada si-a zis ca e bine, dar sa -i dau tratamentul 5 zile. Din cauza tratamentului a facut diaree...sau cel putin asta cred eu c-a fost...
Nush unde a racit. Am fost cu ea intr-o zi pana la Selgros si probabil numai acolo...
Dupa ea a racit si sotul...3 zile n-a intrat s-o vada, iar eu am luat contra racelii...

sus

Denunta
mmp

Copii
tudor

23.10.2007 4:02     citat 

Da, sa stii ca eu iarna nu il iau pe Tudor la supermarket, iar anul trecut cand a fost isteria aia generala cu viroza si copiii aia care au murit m-am ferit sa ies cu el unde e lume multa. Si daca mergeam in vizita intrebam inainte daca e cineva bonav si asa am scapat. Dar acuma e mare si iese afara si se joaca si el cu copiii. Nu stiu cum am sa procedez iarna asta, dar cred ca tot asa o sa ma feresc si eu cat pot sa-l expun.

sus

Denunta
dya_dragutza

Copii
daria florentina - printesa noastra
14 ani, 10 luni

09.11.2007 1:35     citat 

buna fetelor. sa va spun despre fetita mea.si ea doarme la san noaptea nu avem probleme de plans nu mai zic ca nu stie ce-i ala.suzete i-am luat 2 , dar nu le vrea de nici un fel ceea ce ma multumeste enorm pt ca nu vreau sa se obisnuiasca cu asa ceva. pupiki voua si bebelushilor vostrii :x :x :x

sus

Denunta
bebiku

Copii
Raul - minunea noastra poznasa: 15 ani, 1 luna

28.11.2007 4:51     citat 

o rugaminte maaaaare am la voi
nu ne votati si pe noi plslspls jenat foarte fericit jenat foarte fericit jenat foarte fericit
http://www.pampers.ro/ro_RO/baita/galle...yword=raul

sus

Denunta
micutza_25

Copii

19.02.2008 4:45     citat 

mmp, a inchis kay subiectul dincolo jenat Iti raspund aici...Noi facem binisor .Am fost cu ea la Laser....ca se tot tragea de ureche..si -i venea sa se scarpine ca si cum ar fi mancat-o inauntru. Mi-a fost sa n-aiba vreo otita! Se pare ca n-are .Mi-a zis s-o aspir bine la nasuc .
Am mers si la pediatru acolo... la Kalman...a verificat-o ..si ne-a trimsi la echo...n-are pliurile la fel... trist Avem joi programare...sper sa nu fie luxatie plang sau sunt foarte trist

La Iana n-am mai fost din iarna...si atunci n-am cumparat nimic...ca n-am gasit cv sa-mi placa...da, la cel de pe Eminescu nu prea au cine stie ce...la celalalt au multe...
Eu o mai scot afara...astazi a tras un pui de somn afara... trag cu ochiul

sus

Denunta
mmp

Copii
tudor

20.02.2008 2:54     citat 

Si noi tot la Kalman mergem. Sper sa nu fie luxatie. Oricum sie u am avut si m-am vindecat perfect. Nu am sechele. Nu am oasele bazinului inegale. Nu mai am nimic, drept pentru care am si nascut normal. SI pana la 4 luni am inteles ca oricum nu se fac raze. Poate ca nu aveti nimic. Unde mergeti la eco? Sa fiti santoase. mai vorbim.

sus

Denunta
micutza_25

Copii

20.02.2008 3:36     citat 

----------
mmp a scris:
Si noi tot la Kalman mergem. Sper sa nu fie luxatie. Oricum sie u am avut si m-am vindecat perfect. Nu am sechele. Nu am oasele bazinului inegale. Nu mai am nimic, drept pentru care am si nascut normal. SI pana la 4 luni am inteles ca oricum nu se fac raze. Poate ca nu aveti nimic. Unde mergeti la eco? Sa fiti santoase. mai vorbim.
----------

Tot la Laser! La Codreanu...
In sfarsit s-a incalzit!!

Multumim! Multa sanatate si voua!!

sus

Denunta
mmp

Copii
tudor

21.02.2008 1:42     citat 

Am citit mai sus ca i-au pus diagnostic. Dar e bine si ca nu are luxatie si daca s-a descoperit nu-i problema. Eu am sta intr-un aparat, ca pe vremea aceea asa era, pana la 8 luni. SI am purtat pana la 14 ani incaltaminte ortopedica. SI acum sunt foarte bine. NU am nimic. De fapt, m-am vindecat de atunci, de mica, dar am mers mereu la control, pana la 14 ani. si nu am avut probleme cu mersul. Am mers de la un an . Asa ca nu te necaji ca se rezolva totul. Multa sanatate!

sus

Denunta
micutza_25

Copii

21.02.2008 1:58     citat 

Ziceai de dr. la care o am inscrisa...Pai n-a verificat-o niciodata de luxatie!!! trist surprins Noroc c-am mers cu ea la Laser!Ca-ti dai seama ca mai tarziu era mai grav...ajungea la luxatie..
Mi-a aratat ce gen de exercitii sa fac cu ea...dar a spus ca-mi zice mai multe Kalman...Avem programare maine la ea...Si sa-i duc acea scrisoare med si la medicul unde o am inscrisa!
As muta-o de tot la Laser. Am vb cu Kalman si-a zis ca ea nu inscrie copii...ca specialitatea ei este pediiatria si nu poate, dar daca vrem vb cu una care face inscrieri ( med. de familie) ..tot de la Laser. Si ea-i trimite copiii ei...
Tu ce zici?!

sus

Denunta
mmp

Copii
tudor

21.02.2008 2:28     citat 

Daca nu esti multumita de dr. de familie, te muti. Doctorii cae lucreaza in spital nu au voie sa inscrie copii. Trebuie sa te interesezi cine e dr. de la Laser si daca iti convine sa o inscrii acolo. Asta e.. ce sa mai zici. SI eu cate am patit cu asta mic din cauza lor ca tot asa nu au fost atenti..In mod normal, trebuia sa-ti spuna din maternitate. ca se face control si pentru asta, dar controalele se fac asa cum se fac. Povetsesc alte lucruri in timp ce se uita la bebelas, daca se uita. SI alt control il face medicul de familie. Daca se pricepe. EU am insista sa il contoleze pe Tudor pt. luxatie ca eu am avut. S-a uitat de luxatie ca i-am spus eu, dar de lichid in plamani n-a zis nimic. Am ajuns la concluzi ca e foarte important sa ajungi la un doctor priceput. Ca de cele mai multe ori dai de astia doi la leu si mai mult fac rau decat bine. Fii optimista ca va faceti bine!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: