· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de primavara 2007- Cap. 10
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de primavara 2007- Cap. 10     
iulianaem

Copii
Sara: 15 ani, 10 luni
Daria: 13 ani, 9 luni

22.10.2007 12:27   Bebelusi de primavara 2007- Cap. 10  citat 

5 martie Denis (pui de jenn) 3,500kg, 52cm, Brasov
6 martie - Ana-Maria (pui de pufyka) ora 3:25, 3,600kg, Apgar 9, Botosani
11 martie - Teodor (pui de laura_feelings) ora11, 3,300kg, Vrancea - Poze
16 martie - Mario David (pui de desiree) 2,500kg, Bucuresti
20 martie - Irina-Florentina (pui de vanjelyk) 3,300kg
24 martie Andy (pui de maryanda),ora 06:15, 3,500kg, 50cm,Apgar 9, Bacau
26 martie - Maria Desiree Elizabeth(Mariuca) (pui de MaggieB) ora 23:38, 2,760kg, 48cm, Apgar 9-10, Olanda Poze
26 martie - Mihai Cristian (pui de mimi76) ora 3:10, 4,500kg, 53cm, Apgar 9, Bucuresti
28 martie - Daria-Nicole (pui de iulianaem) ora 9:00, 3,170kg, 48cm, Apgar 9, Craiova Poze
28 martie - Calin(pui de lady_D) ora 22:15, 3,200kg, 52cm

4 aprilie Maria-Anca (pui de Vipera) 3,150kg, 52cm, Apgar 10, Bucuresti
10 aprilie Alexandra Georgiana (pui de roxy_pisoiu) ora 11:05, 4,000kg, 51cm, Bucuresti
12 aprilie Gabriela (pui de Hellene73) ora 9:45, 3,520kg,51cm, Apgar 10, Suceava Poze
15 aprilie Raul (pui de bebiku) 4,000kg, 52cm, Apgar 4, Botosani
22 aprilie Adnan (pui de Shadia) 3,400kg, 54cm, Cluj Poze

5 mai Denis Florin (pui de cristinarotar) ora 10:50, 3,600kg, 55cm, Apgar 8,9, Sibiu
7 mai Eduard-Stefan (pui de Cafelutza) ora 19:55, 3,600kg, 52cm, Apgar 8, Ploiesti
7 mai Teodora-Maria (pui de sadicutza) ora 23:10, 3,150kg, 49cm, Apgar 9, Bucuresti Poze
10mai Rihanna (pui de business) ora 12:20, 3,100kg, 49cm, Apgar 9, Galati
12 mai Mihnea Viorel Catalin (pui de Lorri) ora 6:05, 3,700kg, 54cm, Apgar 9, Craiova Poze
15 mai Eric-Alexandru (pui de bubulinaRea), 3,300kg, 51 cm, Sibiu
18 mai Nikolas Levi (pui de mcelle), ora 14:15, 4,500kg, 55cm, Apgar 9,10, Bucuresti Poze
21 mai Angel-Gabriel (pui de andutza25), 3,400kg, 53cm, Apgar 9, Teius
28 mai Ana Stefana (pui de nicolle_77, 2,850kg, Cluj

Avem 10 fetite si 14 baietei, sa cresca mari si sanatosi!!! Si lista ramane deschisa...

Capitolele anterioare:1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,

Nota:
- Cine doreste sa existe in dreptul lui bebe link cu poze, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. Sau puteti accesa www.photobucket.com, sa creati un cont, sa uploadati poza dorita si apoi copiati textul rezultat la IMG Code. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 8 luni
A M: 9 ani, 9 luni

22.10.2007 12:36     citat 

Cristina, asta am observat si eu cand te-ai inscris, ca sunt doar 2 zile intre bebelusii nostri. zambet Edi este alaptat in continuare cu succes as zice eu rad . In rest nu mananca altceva, am incercat eu sa-i dau supa dar m-am lasat pagubasa. Nu cred ca e pregatit. Studiez in continuare problema diversificarii! Voi cum stati la acest capitol?
Edi are 9 kg si 70 cm aprox, deci e cam dolofan zambet
Pupici! sarut sarut sarut

sus

Denunta
iulianaem

Copii

22.10.2007 1:06     citat 

Colajul inca nu l-am facut pentru ca mai astept pozici....si cu ocazia asta vad si cine mai vrea sa fie in listutza si cine nu!!! trag cu ochiul

sus

Denunta
cristinarotar

Copii
rotar denis florin - o minune de baiat
13 ani, 8 luni

22.10.2007 1:31     citat 

cafelutza, si eu inca il mai alaptez pe denis, dar am inceput sa/i dau si supica de legume, piure de fructe, am incercat chiar branzica de vaci. ii place atre mult. Am inceput sa/i dau si altceva pt ca am avut sesiune si a ramas bb cu buni, iti dai seama ca i/a dat de manacre bine. Nu am avut de ales. Doecamdata tzatza/i sfanta. Pupici.

sus

Denunta
iulianaem

Copii

22.10.2007 2:30     citat 

Fetelor...am o intrebare...cum v-ar place sa fie asezati bebeii in colaj...in ordine alfabetica sau in ordinea varstei??? confuz Ca eu sunt in dilema ochi peste cap ......

sus

Denunta
Lorri

Copii
Mihnea : 13 ani, 8 luni

22.10.2007 3:26     citat 

Merci de listuta Iuliana. zambet
Eu cred ca ar fi frumos sa fie asezati in functie de varsta, de la cel mai mare la cel mai mic. sarut
La multe lunite Adnan.

sus

Denunta
adutza25

Copii
angel-gabriel: 13 ani, 8 luni

22.10.2007 4:38     citat 

buna mamici si bb!
iuliana si eu sunt de parere ca ar fi frumos de la cel mare la cel mic..
fetelor nu stiu daca m-am grabit sau nu dar eu i-am dat azi suculet de mar lui gabriel...oricum mancare solida nu am de gand sa-i dau pana dupa 6 luni...dar m-am gandit ca nu ar strica cu nimic sa-i dau niste sucuri...ca sa il invat treptat si cu altceva.

sus

Denunta
iulianaem

Copii

22.10.2007 9:28     citat 

Si noi de vineri papam suculetz de morcovi cu mar...aa si a papat si banana!!! trag cu ochiul

sus

Denunta
nicolle_77

Copii
Ana Stefana: 13 ani, 7 luni

23.10.2007 8:56     citat 

pupici la toata lumea ...acum imi repara netul ...si formateaza calculatorul ...revin

sus

Denunta
laura_feelings

Copii
Cristian: 10 ani, 9 luni
Teodor: 13 ani, 10 luni

23.10.2007 11:30     citat 

Noi ne-am cam grabit cu papa ce-i drept. Acum mancam inafara de lapte inca trei mese pe zi insa mesele astea constau in doar cateva lingurite de mancare solida 5-6. Cel mai mult ii place iaurtul cu fructe, din care mancam mai mult. Sucul de fructe l-am introdus pe la 4 luni si jumatate.
Teo a facut febra aseara si cred ca de la dintisori, vom vedea insa daca asa este sau nu.

sus

Denunta
adutza25

Copii
angel-gabriel: 13 ani, 8 luni

23.10.2007 7:26     citat 

buna seara mamici si bb!
noi suntem cam bolnaviori... trist ..am fost azi de dimineata cu gabriel la spital...pentru ca a tusit de cateva ori destul de uarat iar dupa ce l-a consultat a zis medicu ca are bronsiolita acuta...cred eu ca e un inceput de bronsita...asa ca stam amandoi cumintei la caldurica... trist ..desi ma doare sufletul cand il aud cum tuseste...si mi-a mai zis ca daca nu se remediaza treaba in 3 4 zile ne va interna sa ii faca aerosol..desi nu prea stiu ce e aia..oricum sper sa nu ajungem acolo...sper sa se faca bine puiutul meu sarut ...
va pup păe toate si va doresc multa sanatate voua si ingerasilor vostri..ca asa de rau sa nu ai...mai ales cand e asa de mic...si se vede pe el ca e bolnavior si nu poate sa zica ce-l doare..saracutu.. trist

sus

Denunta
Shadia

Copii
Adnan: 13 ani, 9 luni

23.10.2007 9:27     citat 

Buna seara tuturor
Multumim de urari si ne cerem scuze pt intarziere
Iuliana multumim pt listuta asha mai avem si noi timp sa ne hotaram 100% asupra pozei
si mie mi-ar placea ca in listuta sa apara bebelusii de la cel mai mare la cel mai micut oricum fa cum crezi tu ca tie mai usor si e mai bine
ce mai fac fetitele??
si noi papam pana acum vreo 5 fructe - banane, putine portocale, mere nu ne plac, am gustat si piersicuta si pere
ne plac fructele legumele nu prea
am papat si cereale si ne plac tare mult oare ce sa mai incercam??
cam atat pt azi va dorec tuturor o seara placuta
noapte buna

sus

Denunta
Lorri

Copii
Mihnea : 13 ani, 8 luni

23.10.2007 11:08     citat 

Ciorbita ati papat? Sau piure de legume?
Nici noi nu ne intelegem cu legumele, il cam oblig sa manance si nu ii place deloc. zambet
Multa sanatate lui Gabriel. Sper sa se faca bine cat mai repede si sa nu fie nevoie de internare. sarut
Noi suntem bine, ne pregatim probabil de primul dintisor caci am observat ca are gingiuta intarita si rontaie tot ce ii cade in mana. zambet Pe 30 suntem programati sa facem in sfarsit vaccinul de 4 luni.
Pupam toti bebelusii, care la ora asta probabil ca fac nanita in patuturile lor.

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 8 luni
A M: 9 ani, 9 luni

24.10.2007 7:31     citat 

Buna dimineata!
In primul rand vreau sa-i uram lui Angel multa sanatate, insanatosire cat mai grabnica! Ne pare rau sa auzim ca e bolnavior. trist
Nicolle, , bine ai revenit! zambet Asteptam vesti despre Stefana! Ce-ati mai facut?
Lorri si Edi o sa faca abia acum vaccinul de 4 luni. L-am amanat tare mult, la fel ca si voi de altfel pt ca a fost racit luna trecuta si...Sper ca acum sa-l faca,desi...ma abtin sa mai spun ceva! trist Mergem maine si o sa vedem!
O zi buna si pupici tuturor!

sus

Denunta
laura_feelings

Copii
Cristian: 10 ani, 9 luni
Teodor: 13 ani, 10 luni

24.10.2007 10:01     citat 

Of, ce vreme urata !!! Fetelor Teodor a racit . Cred ca are tot un inceput de bronsita ca bebele tau anduta25 si mi-a dat sa-i dau Klacid si Panadol si daca mai face febra ( aseara avea 39.2 ) sa-i bag jumatate de supozitor de algocalmin pentru copii sau sa-i dau 5 picaturi de algocalmin dar farmacista a zis ca e prea mic pentru algocalmin ( nu exista algocalmin pentru sugari ci doar pentru copii ) sa gasesc alte metode pentru a-i scade febra, sa-i inmoi sosetelele in otet, sa-i fac frectie cu otet... plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: