· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > ce creme de fata folositi?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor ce creme de fata folositi?     
Roby

Copii
Roberta-Manami: 19 ani, 10 luni

13.02.2004 9:06     citat 

Dani,
Cremele pe care le-a recomandat Dodut,cele de la Floritene,sunt foarte bune si te ajuta la ''ameliorarea'' cuperozei. Si eu am lucrat cu ele ......deci,sunt in cunostinta de cauza. trag cu ochiul

Dodut, unde se mai gasesc aceste produse? Eu am folosit din aceasta gama,serurile cu AHA,foarte bune si cu efect vizibil in scurta durata......chiar as vrea sa mai fac un tratament cu aceste produse! zambet

Mirela

sus

Denunta
Dodutz

13.02.2004 2:19     citat 

----------
Roby a scris:

Dodut, unde se mai gasesc aceste produse? Eu am folosit din aceasta gama,serurile cu AHA,foarte bune si cu efect vizibil in scurta durata
----------

Roby, la Tokyo nu stiu la ce magazin gasesti Floritene rad rad rad , dar pot sa-ti zic la Bucuresti. In magazinul Cocor, la et. 1 sau 2, nu mai tin minte. Cum urci pe scarile rulante, te duci in partea dinspre magazinul Unirea, latura care da in bulevard, nu cea din spate. Sint mai multe "gherete" la care se vind in principal haine si incaltaminte. La ultima sau penultima scrie "Produse naturiste", acolo gasesti toata gama Floritene, cu AHA cu tot. Prietena mea a facut cursuri de cosmeticiana la Valmy si mi-a dat si cu fiole d'alea pe fata. Sint misto, intr-adevar!

sus

Denunta
Roby

Copii
Roberta-Manami: 19 ani, 10 luni

13.02.2004 3:16     citat 

Dodut,iti multumesc pentru informatie!
Am sa-mi cumpar cand voi ajunge in tara,asta prin aprilie......si da,ai dreptate,aici nu le gasesc trist

Mirela

sus

Denunta
beatricerus

Copii
Rus Andrei: 20 ani, 3 luni
Rus Alexandru Cristian: 14 ani, 7 luni

13.02.2004 4:28     citat 

Eu folosesc produse L'oreal, iarna o crema mai hidratanta pe baza de fructe Excell-A3 si crema contur ochi pentru prevenirea ridurilor Contour Regard. Crema de noapte nu folosesc, inca ma ajuta tenul trag cu ochiul .
Folosesc din cand in cand si alte creme, una de care sunt multumita este Skincode Essential.
Masca aplic o data pe saptamana din gama Gerovital-masca film , extrem de buna.( as folosi-o zilnic).
Limpezirea cu apa minerala are un efect miraculos.

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 3 luni
Federica: 14 ani, 1 luna

13.02.2004 6:46     citat 

Eu sint foarte multumita de cremele din gama Nivea, ca am testat si eu multe dar am tenul foarte sensibil deci cam fac alergie usor. Si incercati si gama Biotherm, este extraordinara dar cam costa din pacate trist
Ana

sus

Denunta
steral

18.02.2004 4:50     citat 

pentru cine are posibilitatea sa-si procure de la lanturile de magazine "lidl" germania (nu stiu daca exista si in celelate tari crema asta:
recomand cu toata caldura Cien Beauty Intensive
este crema de fata antirid intr-un tub de 100 ml - negru cu auriu.
Pentru mine, a descoperit-o sotul meu, urmarind o emisiune a Stiftung Warentest (testeaza si compara tot felul de categorii de produse de pe piata in Germania), si erau 10-15 creme de la cele mai scumpe companii (astea de te seaca la buzunar) si doua creme ieftine. mi se pare ca doua creme au primit GUT (bune), restul satifacatoare. Asta e singura care a primit SEHR GUT (f buna). m-am dus a doua zi s-o incerc, dupa l'oreal care ma irita ingrozitor. este excelenta! de doi ani folosesc numai crema asta si e f ok.
exista si crema de zi si alta de noapte de la aceeasi companie...dar nu sunt testate...inclin sa cred ca sunt la fel de bune ca si asta anti-rid.
si pretul sa nu uit: 1.99 sau 2.99 euro...sorry dar nu mai stiu exact.

sus

Denunta
steral

18.02.2004 4:51     citat 

am uitat numele cremei: Anti Falten Creme... jenat

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 3 luni
Federica: 14 ani, 1 luna

18.02.2004 8:43     citat 

AAAAA !!!!!!!! rad Stiu de care crema vorbesti ! La noi in Italia este lantul de magazine LIDL ( magazine nu numai alimentare germane ) si acolo am vazut. Sincera sa fiu nu am avut curajul sa incerc, ca este o marca despre care nu am mai auzit, si cum am mai zis am si eu tenul ffff sensibil.
Ana

sus

Denunta
fish

Copii
DEBORAH - albinutza
17 ani, 3 luni
VLAD DARIUS - voinicel
12 ani - La Multi Ani!

19.02.2004 3:33     citat 

eu...folosesc, ca sa zic asa, ca o aplic doar cand imi aduc aminte.., o crema de zi din gama Sanex, nu ca as avea ceva special pentru ea, dar berbantu-meu e sensibil la celelalte game de produse, gen: Dove, Nivea, etc...
eeeei, asta de care va zic, e si ieftina, vreo 4,5 euro parca, si e de fapt un gel hidratant... socrella a avut o revelatie cu ea, ca si-a bagat deshtele in ea, desi nu-i fusese interzis - ea folosea creme speciale pe care si le comanda din catalog, ceva numit Dr Rieux parca... - si vine val-vartej la mine sa ma intrebe cat a costat crema ...???!!
socat confuz in fine, pricep in cele din urma ca e vorba de Sanex si ii spun eu pretul aproximativ, ca tine si o gramada de timp, mai ales ca o folosesc asa...des, si aflu cat dadea ea pe cremele ei "speciale", cam 20-25 de euroi parca...
eeeei, romanashu'sireacu' istetz tare, gaseste ce au baietzii acilea sub nas si nu-l vad de "marci"...no offense...

sus

Denunta
ddelia

20.02.2004 1:23     citat 

Tenul meu are tendinte spre gras asa ca de ceva timp folosesc pe timp de vara Nivea soft iar iarna , mai ales cind este ger afara unguent cu extract de galbenele sau de musetel de la plafar.
A mai spus cineva despre ele . Sint intr-adevar ieftine si eu sint foarte multumita de ele.
Ca demachiant foloseam Farmec cu musetel si eram multumita de el dar mai apoi am " descoperit" uleiul de masline. Este super grozav plus ca nu mi-au mai aparut nici un fel de iritatii, cosuri sau alte bizdiganii pe fata.

Am facut un ten de bebelus!!! jenat

sus

Denunta
Manu

Copii
Ilinca Maria: 17 ani, 11 luni

20.02.2004 1:35     citat 

----------
steral a scris:
am uitat numele cremei: Anti Falten Creme... jenat
----------

Steral - mare veste mi-ai dat! scot limba

Eu sunt total nemultumita de cremele consacrate - L̉real, Nivea, Lancome, Yves Rocher - p-astea le-am incercat si nu m-au multumit!
Azi imi iau una si va spun cum ma simt! trag cu ochiul

sus

Denunta
jjj

26.02.2004 9:49     citat 

Incercati Aveeno; este super!!! foarte fericit

sus

Denunta
Femme

01.03.2004 12:40     citat 

Incercati gama Chanel, produsele sint hyper controlate, si nu numai ca sint foarte agreabile la aplicat in plus sint foarte specifice (ten uscat, ten mixt tendinte grase etc...).

Ce au scos de exceptional pe piata sint serurile care trebuiesc aplicate inainte de crema (de zi sau de noapte).

Un sfat testat pe pielea mea, nu faceti economii la creme si mai ales la pudre care raman pe fata pe o durata lunga.

Sa fim sanatoase zambet

sus

Denunta
claudia138

25.07.2017 3:46   recomand  citat 

Eu folosesc de ceva timp.... crema de zi de la DermaE. Este hidratanta, lasa tenul fin pe tot parcursul zilei si ceea ce imi place cel mai mult foarte fericit este ca nu imi lasa tenul gras pentru ca intra repede in piele. O recomand oricui cu incredere, eu sunt multumita zambet zambet zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: