· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2007 > De vorba cu atleta despre bbei
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor De vorba cu atleta despre bbei     
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
14 ani, 7 luni

02.10.2007 10:00     citat 

----------
ramona79 a scris:
super e puiutul tau altleta.......ai laptic?
----------

A inceput a vina......pana acum i am dat si completare...dar incet incet cred ca nu mai e nevoie...vedem azi..
Tu dupa cat timp ai scos bebelina afara? Ca mi ar placea sa l plimb foarte fericit , mai ales la ce vreme e ...
Pupa Alex pe Raisuca sarut sarut sarut

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
14 ani, 7 luni

02.10.2007 1:34     citat 

----------
sea_flower a scris:
felicitari atleta, pup puiutul ... cum este? acum trecem in randul mamicilor, altfel de griji, altfel de intrebari ... zambet
----------

Asa e sea,daca pana acum aveam nelamuriri, acum sa te tii....ca iar experimentam ceva nou si minunat sarut

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 14 ani, 10 luni
Denis Gabriel: 12 ani, 7 luni

02.10.2007 3:38     citat 

altleta eu am scos-o pe raisa la plimbare in parc la 3 saptamani.....dar baia de aer se face treptat....o scoti un pic pe balcon la inceput, la fereastra, apoi 10 minute in fata blocului, si abia apoi faceti plimbari mai lungi

sus

Denunta
capi

Copii
Alesia: 14 ani, 9 luni
am nascut deja!

02.10.2007 4:17     citat 

Doctorita mea mi-a spus ca la 10 zile gata, la plimbare!! Si asa am facut. Prima zi 15 min, a doua 30 min si a treia deja 3 ore. De atunci avem liber... zambet

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
14 ani, 7 luni

02.10.2007 8:22     citat 

Mai am inca o nedumerire prostit ...cand iesiti cu bebeii afara? Dupa ce papa si adorm? Adica ii plimbati in timp ce dorm? ...ca altfel.....nu cred ca stau nici 5 min afara....daca vrea tzatzi...sa nu ma apuc in parc sa alaptez...

sus

Denunta
sea_flower

Copii
Mircea Cosmin: 14 ani, 7 luni

02.10.2007 8:23     citat 

si pe vremea asta cam cum ii imbracati??? ma bate si pe mine gandul sa-mi scot puiul ca avem deja 2 sapt ... dar mi-e putin cam frica si sigur l-as infofoli bine de tot ... nu vreau sa exagerez, poate imi dati niste sfaturi ca voi sunteti veterane pe langa mine si atleta foarte fericit zambet

sus

Denunta
ramona79

Copii

02.10.2007 8:47     citat 

----------
atleta a scris:
Mai am inca o nedumerire prostit ...cand iesiti cu bebeii afara? Dupa ce papa si adorm? Adica ii plimbati in timp ce dorm? ...ca altfel.....nu cred ca stau nici 5 min afara....daca vrea tzatzi...sa nu ma apuc in parc sa alaptez...
----------

da si noi aveam problema asta cu papatul.....mai ales ca ea nu a luat biberonu niciodata....si cand i se facea foame....tine-te tare rad rad noroc ca am parcul aproape de casa
da-i sa pape acasa , inainte de plecare...ca de dormit doarme in carucior...si incearca sa nu o tii prea mult...o ora maxim o ora jumate ca dupa aia chitaie de foame rad

eeee si ce e bai daca scoti tzitzi in parc? rad rad rad

sus

Denunta
ramona79

Copii

02.10.2007 8:51     citat 

----------
sea_flower a scris:
si pe vremea asta cam cum ii imbracati??? ma bate si pe mine gandul sa-mi scot puiul ca avem deja 2 sapt ... dar mi-e putin cam frica si sigur l-as infofoli bine de tot ... nu vreau sa exagerez, poate imi dati niste sfaturi ca voi sunteti veterane pe langa mine si atleta foarte fericit zambet
----------

mai aci si eu am o problema/...nu prea stiu cum sa o imbrac....ziua e destul de cald.......o caciulita subtire, un body si o bluzita peste+ pantalonasi ...iar seara.....o paturica peste el in carucior...eu asa procedez.....desi nici seara nu e fff frig, dar sunt mai fricoasa

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 14 ani, 10 luni
Anda Maira: 11 ani, 10 luni

02.10.2007 8:53     citat 

Noi iesim imediat dupa ce papam, insa avem avantajul ca luam si sticluta cu ceiut. Si stam afara cat de mult ! Cand se trezeste si vrea papa, ii dau ceiutul si dupa 10 minute rade de numa'....Apoi mai putem sta linistiti afara
In privinta imbracatului...e greu de spus ca depinde f mult de temperatura. Eu il imbrac cam cum ma imbrac pe mine (ca si grosimea hainelor) cu diferenta ca ii dau si un body sa-i stea la spatiuc si caciulita in cap, dar nu de-aia groasa, ci din asta haioasa cu cozoroc...sa nu fie prea infofolit ca transpira si mai si risca o raceala dup-aia. Astazi de exemplu, i-am dat un body cu manecuta scurta, peste o bluzica ca de plus si blugi, o caciulita pe capsor si gata....la plimbare. In picioare, sosetute si botosei peste .......
Avem postate poze de ieri si azi inainte sa iesim afara - la povestea noastra...cam asa il imbrac eu..

sus

Denunta
capi

Copii
am nascut deja!

03.10.2007 9:39     citat 

Atleta, eu o imbrac mai gros pentru ca se invineteste de frig, in Constanta cam bate vantul si pare mai frig. II pun de obicei un pantalonas matlasat sau salopetica plusata fara sa ii mai pun nimic pe sub ei(doar pampers), pentru ca o schimb usor daca e nevoie. O bluzica, body si alta bluzica de la costumasul cu pantalon. O mai scot si pe faleza si e mai frigut. Fesulet, sosetute si pantofiori. In plus o si invelesc cu o paturica....si mie mi se pare ca o infofolesc, dar am incercat si invers si avea pielea marmorata.
Eu ii dau sa manance acasa, ininte de plecare, dar ziua ea mananca des pentur ca noaptea doarme de la 23 la 7 dimineata. Mergem cu masina in alt parc departe de casa, asa ca ii mai dau un supliment de titi in masina.
Succes si aveti grija de voi sarut sarut sarut

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
14 ani, 7 luni

03.10.2007 12:35     citat 

Multumesc pt lamurire...
Ramona, deja mi au vazut toti cunoscutii tatzi foarte fericit ..ne gaseau la masa... zambet si nu as vrea sa incep si cu necunoscutii.. foarte fericit scot limba jenat

Mai va intreb ceva.... foarte fericit
De ieri bb fornaie cand respira, trece cu ser? Dar cat sa pun? 1-2 pic?
Avem si un mucusor mic, dar nu merge cu pompita sa l scoatem.. trist

sus

Denunta
capi

Copii
am nascut deja!

03.10.2007 12:42     citat 

----------
atleta a scris:
Multumesc pt lamurire...
Ramona, deja mi au vazut toti cunoscutii tatzi foarte fericit ..ne gaseau la masa... zambet si nu as vrea sa incep si cu necunoscutii.. foarte fericit scot limba jenat

Mai va intreb ceva.... foarte fericit
De ieri bb fornaie cand respira, trece cu ser? Dar cat sa pun? 1-2 pic?
Avem si un mucusor mic, dar nu merge cu pompita sa l scoatem.. trist
----------

Atleta, cumpara-ti batista bebelusului, pune-i apa de mare in nasuc(este la farmacie) sau ser fiziologic cu pipeta, 2 pic in fiecare nara si apoi dupa 3 minute aspira. Pompitele nu sunt bune de nimic. Pupici

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
14 ani, 7 luni

03.10.2007 12:45     citat 

Capi si cu ce aspir? prostit
Pompita e mare, si trag degeaba.. trist

sus

Denunta
capi

Copii
am nascut deja!

03.10.2007 12:50     citat 

----------
atleta a scris:
Capi si cu ce aspir? prostit
Pompita e mare, si trag degeaba.. trist
----------

Atleta, batista bebelusului este un furtunel care se ataseaza la aspirator si cu care in 15 sec ai aspirat toate mucozitatile din nasuc. Costa cam 45 ron si se gaseste la magazinele de tehnica medicala. Neaparat sa iti cumperi ca este bestial. Il folosesti pana la cativa anisori si nu lezeaza nasucul Se foloseste inca din prima zi de viata a bbelusuluiPup

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
14 ani, 7 luni

03.10.2007 12:52     citat 

Aha....nu intelegeam care i treba cu batistuta i aspiratul... prostit
sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »