· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna 2006 - cap. 99
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna 2006 - cap. 99     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

05.11.2007 5:16   Bebelusi de toamna 2006 - cap. 99  citat 

------------------------ sarut ---------------------------Copilutzi de 1 anishor + 2 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

01.09 - Ana Iarina (puiutza de adnas), 3,400 kg, 56 cm, 4 dintishori, poze
02.09 – Ioan Alexandru (pui de ursulina), 7 dintishori + 1 masea
03.09 - Rebecca Andreea (puiutza de ZCLR), 8 dintishori

------------------------ sarut ---------------------------Copilutzi de 1 anishor + 1 lunitza ----------------------------- sarut ---------------------------

08.09 - Estefania (puiutza de nerea), 4 dintishori
10.09 - Rares - Matei (pui de danny_ro), 4 dintishori, poze
10.09 - Alexandru Florin (pui de liabalmez), 6 dintishori
17.09 - Ruxandra (puiutza de sophia3), 6 dintishori
21.09 - Eric Joel (pui de bdelmari), 5 dintishori
26.09 - Federica (puiutza de ANA_B), 8 dintishori
27.09 - Stefania (puiutza de margot), 5 dintishori
29.09 – Eduard Cristian (pui de bblusa), 5 dintishori, poze
29.09 - Anna (puiutza de ralus), 8 dintishori+1 maselutza
03.10 - Stefan (pui de Lili_R), 2 dintishori, poze
04.10 - Liana Maria (puiutza de alexasicoe), 5 dintishori, poze

------------------------ sarut ---------------------------Copilutzi de 1 anishor ----------------------------- sarut ---------------------------

06.10 - David Petru (pui de iubu77),2 dintishori+1 maselutza
10.10 - Alexandra (puiutza de Ruxi_Mici), 5 dintishori
12.10 - Alexia Sophia (puiutza de Carlex), 1 dintishor, poze
15.10 – Alexandru Ionut (pui de hermine), 8 dintishori+4 maselutze
16.10 – Elouan (pui de Teodora29), 8 dintishori
18.10 – Isabella (puiutza de anima_dia), 6 dintishori, poze
19.10 - Darius (pui de adelapatricia), 3 dintishori
19.10 - Tudor Stefan (pui de KiKilinis), 6 dintishori
19.10 - Boris (pui de bavi), 4 dintishori
20.10 – Vlad - Alexandru (pui de sburac), ? dintishori
21.10 - David (pui de paganika), 7 dintishori, poze
22.10 - Andrei Mattia (pui de Amani), 4 dintishori
26.10 - Calin (pui de franceska1), 0 dintishori, poze
28.10 – Teresa Natalia (puiutza de kimm), 2 dintishori
30.10 – Eduard Andrei (pui de Dana_Lutic&Vlad_Lutic), 6 dintishori, poze
30.10 – Iustin Andrei (pui de andreea29), 6 dintishori
02.11 – Mario (pui de Dia27), 8 dintishori+2 maselutze
02.11 – Arianna (puiutza de irinuta78), 2 dintishori
04.11 – Matteo (pui de micky_creanga), 7 dintishori
05.11 – Maia Gabriela (puiutza de Awa), 4 dintishori

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 11 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

06.11 – Bendis (puiutza de gazzella), 7 dintishori, povestea nasterii lui Bendis
08.11 – Andrei Darie (pui de roxanamirela), 4 dintishori, poze, povestea nasterii
12.11 - Andrei Stefan (pui de ancastefan), 2 dintishori, poze
16.11 - Sonia Stefania (puiutza de soniastefania), 6 dintishori
20.11 - Tudor (pui de viuta),8 dintishori , poze

Avem 15 fetite si 23 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici !!!

Nota:
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

Capitolul 98

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

05.11.2007 5:37     citat 

Multumim pentru listutza, Ruxi! sarut sarut sarut sarut

rox

sus

Denunta
Dana_Lutic

Copii
Eduard Andrei: 14 ani, 2 luni

05.11.2007 6:47     citat 

Ruxi - multumim ca te-ai gindit sa ne schimbi poza, esti o draguta....

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

05.11.2007 7:05     citat 

Gazzella, Iri, Micky cum sunt tratati romanii in Italia dupa acel incident?Ca aici e valva mare si vreau sa stiu daca exagereazaTV-ul.

rox

sus

Denunta
paganika

Copii
David: 14 ani, 2 luni
am nascut deja!

05.11.2007 7:31     citat 

Ruxi
multumim pt listuta, pt poza noua si pt dintishori iar la urmatoarea daca nu uiti poti sa treci ca avem 8. Ne-a iesit deja un coltishor sarut sarut

sus

Denunta
Awa

Copii
Maia: 14 ani, 2 luni

05.11.2007 8:08     citat 

eu am promis poze acum 100 de ani jenat ...dar iata-ne ca punem una azi.
azi am sarbatorit in familie ziua lui Maia...sambata avem o mica petrecere....nici nu-mi vine sa cred ce repede a trecut timpul!

Va place ce floricica am primit?

PS. Ruxi, cand ai timp te rog sa actualizezi si poza Maiutzei! multumesc!

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

05.11.2007 9:54     citat 

Awa bine ati revenit sarut Maia ai crescut , esti frumoasa , are mami cu ce se mandri ! sarut
Rox e tare frumos subiectul , l-am descoperit si eu acum cateva zile si am citit cu mare placere zambet
Iri imi pare rau ca ati avut incidentul cu soacra chiar de ziua Ariannei trist , sper ca nu ai lasat acel incident sa strice acea zi frumoasa ! sarut Cum se mai simte micuta ? Poate ne pui si o poza , doua , trei rad
Azi tare prost a mers internetul , mai mult n-a mers trist

sus

Denunta
viuta

Copii
Tudor Andrei: 14 ani, 1 luna

05.11.2007 11:22     citat 

roxana, esti shic trag cu ochiul Ma bucur ca v-a mers bine la nunta! sarut Darie e incantator ca de obicei zambet Happy nice family! trag cu ochiul

kimm, adorabila Natalia in kimono! sarut

irinutza, trist imi pare rau ca s-a intamplat tocmai de ziua fetei, dar unele lucruri trebuie spuse... odata si-odata trebuie spart buboiu, ca daca nu, te-nghite... vorbesc din proprie experienta ochi peste cap

Teo, si al meu danseaza de mama focului, in special pe muzica rap scot limba (meteahna paterna trag cu ochiul )Pupam blondutul pe cucuie! foarte fericit sarut

Awa, ai o frumusete de fetita! sarut

Multa, multa sanatate tuturor bolnaviorilor! sarut sarut sarut

Ne inscriem si noi oarecum, as zice, in categoria lor... sa va povestesc:
De 2 zile simt ceva in respiratia lui Tudor, ca si o secretie pe trahee, dar numai dimineata si numai dupa laptic, inainte de ragaiala jenat Zic, hai sa ne vada tanti dr, pentru mai multa siguranta... Buuuun... Dupa 2 ore de asteptare nervos intram si noi in mult ravnitul cabinet, explic ce si cum, timp in care dr scria retete pt alti pacienti... ma rog... In sfarsit vine si-l asculta pe Tudor la plamani, cu atentie, e adevarat, si zice ca e totul ok, dupa care m aintreaba daca tuseste... eu, nu... are febra?... eu, nu... si-mi scrie reteta: antibiotic, sirop de tuse si inca niste pastilute... raman perplex prostit prostit Zic: da-i trebuie antibiotic?? De ce? E atata de grav? Antibioticul nu scade imunitatea? N-ar fi bine sa lupte putin organismul singur?... etc., etc, stiti voi... la care, imi spune sa nu-i dau totusi antibiotic numai daca face 38 febra... ochi peste cap
Iaca tratament...
Bila alba pt ea insa: ma suna pe la 9 in seara asta si ma intreaba cum se simte Tudor, ii zic ca i-am luat de 2 ori temp azi, a avut 37 cu 2, si 36 cu 9 si imi spune sa nu-i dau antibiotic inca si nici sirop daca nu tuseste ... pas de mai pricepe ceva... ochi peste cap prostit ochi peste cap prostit

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

06.11.2007 12:24     citat 

La multi ani, Bendis!

rox

sus

Denunta
micky_creanga

Copii
Matteo: 14 ani, 2 luni

06.11.2007 2:57     citat 

Am ajuns in sfarsit sa scriu si eu cateva randuri....
puiul meu e racit cobza de ieri si nu prea doarme noaptea ca nu poate respira de muci, de scos nici nu poate fi vorba ca abia ma lasa sa ii sterg cu servetelul, tuseste si toata ziua a stranutat trist .
Am fost si la pediatru si l-a ascultat la plamani, e OK, deci m-a trimis acasa zambind ca e iarna si asa fac copiii, racesc ochi peste cap . Eu am insistat sa-mi prescrie ceva sa-i mai usurez noptile, sa poate dormi si respira, el imi zice ca raceala nu se trateaza cu nimic, eventual solutie fiziologica in nas.... Am plecat dezamagita ca e adoua oara luna asta cand raceste si ma doare inima sa-l vad cum se chinuie si am intrat intr-o farmacie si i-am luat un gel care se pune la baza nasului pt muci, oscillococcinum si inca un produs nemtesc, toate homeopatice si pt copii!
Nu sunt eu adepta umflarii cu medicamente aiurea, dar data trecuta nu i-am dat nimic, l-am lasat sa se "lupte" singur cu mucii zile intregi, desi ma batea gandul sa-i dau ceva pt imunitate ca nu prea mai mananca bine in ultimele sapt, adica refuza sistematic fructele si legumele.... Acum am luat singura situatia in maini si am ascultat de instinct! Asta este, macar sunt cu inima impacata ca am facut ceva, nu?

Tot schimb eu pediatrul asta!!! nervos

sus

Denunta
micky_creanga

Copii
Matteo: 14 ani, 2 luni

06.11.2007 3:21     citat 

Despre aniversare si botez:

Matteo a urlat cu disperare de cand a inceput dezbracatul si pana cand am iesit efectiv din biserica, nu-l puteam linisti nicicum, el nu intelegea saracul de ce il dezbracam, de ce sa stea la nasa-sa in brate, de ce e atata lume (mai erau 3 botezuri), mi-au dat si mie lacrimile la un moment dat, ca nu mai puteam cand il vedeam cum se agata de mine si urla. Adi saracul nici n-a mai facut poze sau ceva, a venit langa noi sa ma ajute, asa ca din biserica, doar cateva si un filmulet scurt.
Concluzia celorlati: asa e cand iti cresti singura copilul, nu se mai dezlipeste de tine - mammone (in italiana) ochi peste cap nervos .
Concluzia mea: nu e o varsta buna botezul la un an, cand nu e nici destul de mic ca sa faci ce trebuie cu el, nu e nici destul de mare ca sa faca singur ce trebuie si mai ales sa inteleaga.
Christa unde esti, imi dai dreptate??

In schimb la sala, nu am avut treaba cu el, a fost tare cuminte, s-a plimbat cu masina care a primit-o, ca era super mare incaperea, a mancat tort cu o pofta, si-a bagat degetele si pumnii in el, s-a tarat pe jos pe acolo, din astea...
A doua zi, acasa, a facut si primii 4 pasi din viata lui, mergand spre taica-su (sa va mai spun cat de mandru a fost adi, ca nu si-a revenit nici acum scot limba ).
Acum izbeste masina aia enorma pt casa noastra de mobila, pereti, usa si nu intelege ca nu e loc de dat cu ea trist .

Doamne ce etapa nasoala, ca nu mai vrea in carut, pe jos nu pot sa-l las ca nu merge inca, nu s-a prins nici cum sa impinga carutul, asa ca .. in brate!
Rox, vreau si eu wrap!!

aaa, poze, nu?? trag cu ochiul
luati:
http://s217.photobucket.com/albums/cc26...iversarea/

sus

Denunta
viuta

Copii
Tudor Andrei: 14 ani, 1 luna

06.11.2007 9:31     citat 

micky, felicitari pentru botez si aniversare! sarut Tocmai ce m-am delectat cu pozele si filmuletele tale! Matteo e un frumos! sarut sarut
Sa va treaca repede, repede raceala! zambet

Fetelor, nu vi se pare ca sotul lui micky aduce cu sotul roxanei? confuz Sau am eu vedenii prostit :DNu neaparat fizic, ci in stil... scot limba

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

06.11.2007 10:02     citat 

Ruxi multumim pt listuta sarut
Micky sanatate puiului si oricum a fost frumos sarut
Viuta sanatate puiului mic sarut (sosia lu fiu-meu scot limba ) La partea cu buboiul - semnez si eu prostit
Awa ce domnisoara sexy cool Pupam frumusetea mica sarut

Noi ieri am fost la o zi de nastere la o fetita mica de 4 ani si surpriza - eu stateam la masa intr-o odaie si Calin in alta cu alti copilasi - se juca surprins si venea doar din cind in cind sa vada daca mai sunt acolo, puiul mamei care a crescut si nu mai are nevoie de mami scot limba dar era o mica problema - constructorul din sute de piese mici pe care Calin dorea sa le guste prostit
Acum sunt la o ora de muzico-terapie cu Andreea Bocelli cool

sus

Denunta
gazzella

Copii
F: 16 ani, 1 luna
B: 14 ani, 2 luni
M: 8 ani, 9 luni

06.11.2007 10:45     citat 

----------
roxanamirela a scris:
Gazzella, Iri, Micky cum sunt tratati romanii in Italia dupa acel incident?Ca aici e valva mare si vreau sa stiu daca exagereazaTV-ul.

rox
----------

Roxana, doar experienta mea
mama soacra a lasat scris pe mess sa avem grija sa nu ne linseze italienii (deci cam inteleg ce se respira prin tara), dar mie mi-e mai frica sa nu ma linseze r(R)omanii
am fost ieri la cumparaturi si numai romaneste am vorbit si de aia cu totii o tratau ca pe o printesa pe broscuta, incantati nevoie mare sa se joace cu ea
deci chiar nu mi-e frica
redau un text care-mi place mult, poate mai tarziu daca gasesc timp am sa expun si parerea mea

cetatenii UE se regasesc prinsi intr-o situatie dificila cu fenomenul de imigratie, rupti intre compasiune fata de imigrant si indignarea vis-a-vis de comportamentul social a acestuia.
intalnim in fiecare zi situatii in care imigrantul este exploatat (incepand de la statul italian care pretinde 70 de euro pentru reinoirea permisului de sedere) si situatii in care imigratul barbar ucide pentru o mana de bani, constrange la prostitutie propriile connationale, se ocupa cu traficul de droguri si-si bate joc de institutiile statului. sunt situatii care alimenteaza ura reciproca si duc inspre o criminalitate asemanatoare Imperiului roman in care o foarte mare parte din cetatenii acestuia au pierdut increderea implicit respectul pentru institutiile statului si UE.
intorcandu-ne la situatia noastra cotidiana ma intreb daca conducatorii UE si a statelor membre s-au gandit si la aceste efecte colaterale pe care le aduce largirea UE.
astazi ne regasim in situatia in care trebuie sa avem in vedere ca actul de intrare al Romaniei in UE a gasit nepreparat statul italian in ceea ce priveste politica sa in privinta emigrarii.
tot mai des ziarele descriu furturi, talharii, crime si multe alte delicte oribile infaptuite de catre cetateni romani. nu as vrea sa fiu inteles gresit. fiind cetatean roman sunt un sustinut sustinator al largirii UE (si iubesc tara mea de origine apreciind poporul meu), dar un asemenea eveniment ar fi trebuit acompaniat de o corecta politica in privinta emigrarii, adica transmiterea unui mesaj clar Romaniei: da intrarii acesteia in UE, da intrarii acesteia intr-o noua piata a muncii, dar un nu hotarat delincventei. Italia si UE nu pot sa-si permita sa faca greseala pe care a facut-o candva Imperiul roman tolerand derbedeii si criminalii doar pentru ca sunt cetateni comunitari. a fi cetatean european nu inseamna sa te limitezi la a fi doar cetateanul unui stat membru ci vrea sa insemne condividerea unor valori comune, inseama sa simti spiritul european, inseamna sa te simti ca facand parte dintr-o mare familie. daca toate astea lipsesc in loc sa ne regasim in fata largirii granitelor civilizatii europene ne vom regasii in fata barbarizarii acesteia.
Statul italian si societatea trebuie sa pretinda de la imigranti respectul pentru civilizatie si norme de conviventa civila, trebuie sa dialogheze cu noii sositi pentru a gasi puncte de convergenta fara a-i tolera pe cei care intentioneaza sa tulbure pacea sociala prin comportamente barbare.
Un raspuns ferm din partea autoritatilor, statului la crime asemanatoare celei din Trevigiano savarsite se pare de catre romani si albanezi nu e suficient. Pentru a evita asemenea situatii care dauneaza enorm imaginii comunitatii straine in marea sa majoranta compusa din persoane care muncesc, oneste ar fi necesar un acord intre autoritatile statelor pentru a reduce infractionalitatea.
in acelasi timp la nivel de societate ar trebui sa fie creat un puternic sentiment de legalitate si de colaborare intre diversele sale segmente printre care imigrantii pentru a adera la un pact social, in spiritul valorilor comune ca baza esentiala pentru integrarea diverselor grupe etnice in societatea italiana.

de TEODOR AMARANDEI

gata, fug ca mai am treaba
va pup si va multumesc tare mult pentru gandurile voastre bune sarut

sus

Denunta
ursulina

Copii
ioan alexandru: 14 ani, 4 luni
Radu: 12 ani, 7 luni

06.11.2007 10:48     citat 

Awa ai o frumusete de fetita ,sa-ti traiasca.
Micky sa-i pui ser in nas si sa incerci sa-i scoti mucisorii foarte des,si lu Alex i-a curs nasul ,si i-am scos mucisorii dar nu prea des pentru ca plangea si a facut o suprainfectie,s-au infectat mucisorii care au ramas pe canal si a trebuit sa-i dau antibiotic,asa ca aveti grija si insanatosire grabnica.
Ruxi multumim ptr listuta,Alex are acum 3 maselute.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: