· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia pana la 3 ani > Ceaiul la plic, daunator?
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor Ceaiul la plic, daunator?     
sanddy

Copii
David- Emilian: 13 ani, 7 luni

20.08.2008 11:46   Ceaiul la plic, daunator?  citat 

Eu folosesc atat pt noi cat si pt David ceai natural la plic.Recent, o cunostinta mi-a spus ca nu e bun mai ales pt copii pt ca plicul acela din celuloza ar contine nu stiu ce substanta toxica.Voi ati auzit de asa ceva???

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 16 ani, 1 luna
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 11 ani, 2 luni

20.08.2008 12:02     citat 

Da am auzit de la dr de familie trag cu ochiul

sus

Denunta
titoto

Copii
Ioana-Cristina: 15 ani, 6 luni

20.08.2008 9:13     citat 

E prima data cand aud chestia asta surprins ... ma tog, noi nu prea bem ceaiuri, dar e bine de stiut ... of, Doamne, oare in afara de laptele de la tzatza mamei, mai exista ceva pe lumea asta care nu e daunator prostit

sus

Denunta
sanddy

Copii
David- Emilian: 13 ani, 7 luni

21.08.2008 3:54     citat 

Va rog sa-mi spuneti ce afectiuni poate provoca.Noi am folosit frecvent de la varsta de 11 luni asa ca nu stiu la ce sa astept.Am sunat si eu dr de familie dar mi-a spus ca nu auzit despre potentialul pericol din pliculetele de ceai... trist

sus

Denunta
larissa07

Copii
alexandru dumitru: 13 ani, 6 luni

23.08.2008 12:00     citat 

noua ni s-a recomandat de la 2 luni sa folosim musetel,tei,menta la pliculete,chiar de dr.de fam.
acum ce sa mai cred??!!
oricum dupa varsta de 11 luni am folosit instant,dar si acum cand avem nevoie de ceaiurile din pl.enumerate mai sus folosim la pliculete.
sanatate

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 16 ani, 1 luna
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 11 ani, 2 luni

23.08.2008 12:10     citat 

Sanddy nu cred ca trebuie sa-ti faci asa griji este pur si simplu pt prevenire adika sa nu bei f mult plus ca nu se stie, cred , f bine ce riscuri sunt...nu stiu cum sa-ti explic...nu este recomandat...nu ca dc bei te imbolnavesti sau are cine stie ce continuari in boli sau alte manif negative...

sus

Denunta
tao-tao

Copii
Olivia Maria: 14 ani

13.09.2008 1:52     citat 

cam tarziu, dar tin sa-mi dau si eu cu parerea..... jenat

nu stiam de nocivitatea pliculetului, oricum nu am folosit....dar....de de sa preferi pliculetele in locul plante? nu inteleg.....poti sa fii 100% sigura de continutul pliculetului? de saculet nu mai zic.....in plus, infuzia de planta are un gust mai bun decat cea din pliculete; la fel si cu ceaiul negru sau verde, cel de la pliculete nu se compara cu cel din planta

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: