· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Diverse > Skoda Octavia
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Skoda Octavia     
cruela

23.11.2007 10:39     citat 

si voi aveti borduri noi?
si noi .
la noi le-a scos pe ale din granit ca cica sunt naspa si au pus din beton ca sunt beton. ochi peste cap

sus

Denunta
SSimona

Copii
MAYA: 12 ani, 10 luni
ALBERT: 8 ani, 4 luni

23.11.2007 11:26     citat 

am crapat de ciuda cand am vazut ca mi-au stricat parcarea .....asa zisa parcare

pana si pe stradutele mici din Dr Taberei sa faca asa ceva nervos nervos

A fost o surpriza ; dupa ce ca de-abia iesim la principala (unde stam - am facut odata 400 m in 30 min ). Asta e !

Acum, lasand gluma la o parte - unele dintre noi sunt catastrofa la volan. foarte fericit
, including myself jenat

Dar, ma stradui, da ? Deja e mai bine ca acum un an, nu am mai lovit masina de luni bune ( ultima oara a fost faza cu baba, deci prin iulie ). De atunci, niciun incident.

sus

Denunta
cruela

23.11.2007 11:49     citat 

am uitat sa va zic ca mai dau si eu din gene cind sunt la volan scot limba

cind depasesc coloana si tre sa ma bag in fata cuiva .
cand tre sa cedez trecerea si vreau sa mi se cedeze mie foarte fericit
cand ma mai opreste politia foarte fericit
cand mai tai fata cuiva cu buna intentie ,dar dau din gene si ii trece foarte fericit

sus

Denunta
mxshk

Copii
Mariuk: 12 ani, 8 luni
VladOne: 9 ani, 8 luni
am nascut deja!

23.11.2007 12:28     citat 

----------
stelutzza a scris:
Acuma serios,o oglinda din aia mi-ar trebui si mie pt pui.Am vazut pe site la chicco dar nu pe cel din ro.Ochisor de unde ai luat-o?
----------

eu o folosesc pe cea de la parasolarul soferului. o orientez in asa fel incat pot sa vad scaunu' Mariucai asezat in spate-dreapta. iar seara, sa pot sa o vad bine, aprind si lumina de deasupra scaunului ei trag cu ochiul

sus

Denunta
SSimona

Copii

23.11.2007 12:29     citat 

si nu mi-ati spus si mie

ca stateam in banca mea

m-ati lasat sa ma desfasor

vaaaaiiiiiiiiii !!!!!!!!!!!!

ideea e ca NU IMI PLACE SA CONDUC din cauza mitocaniei din trafic si a aglomeratiei, desigur

ca solutie : merg cu masina pana la cea mai apropiata statie de metrou si las masina acolo rad

Nu ma regasesc in prezentarile celor de aici. Si nu cred ca e mare smecherie ca nu stii sa deschizi capota.
imaginea mea nu sufera : plec ca o doamna de acasa si revin ca o doamna rad

sus

Denunta
kimm

23.11.2007 12:37     citat 

ce-o fost asta? a..doar un moschito! pleosc!

am permis de...ia sa vedem..9ani..da,,nu accident,nu amenda,nu nimica
o roata stiu s-o schimb..da imi place run-flat..is cu dedicatie pentru gagici.

si din toate masinile pe care ocazional le-am condus...cea mai beton o fost un bmw 525.am apasat pe acceleratie ca la dacie si m-am lipit de scaun..si imediat am apasat frana(tot ca la dacie) si am dat cu nasu de volan.. prostit
rad e greu dom'le sa treci de la Dacie..mai sus..

sus

Denunta
ochisor

23.11.2007 1:27     citat 

Hai ca l-am gasit:

In creierul unui barbat se naste un neuron. Se uita in jur… pustiu si intunecat.
“Iuuu-huuuu”, striga.
Nici un raspuns.
“Iuuu-huuuu, e cineva?”
Nimic.
La un moment dat, din intuneric apare alt neuron:
“Ce dracu faci aici singur? Hai jos, ca acolo suntem toti!”

Nu dati cu rosii...nu l-am inventat eu trag cu ochiul

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 11 ani, 4 luni

23.11.2007 8:55     citat 

----------
kimm a scris:
am apasat pe acceleratie ca la dacie si m-am lipit de scaun..si imediat am apasat frana(tot ca la dacie) si am dat cu nasu de volan.. prostit
----------

Aceeasi chestie si cu Oltcitul, i se intampla unui prieten al sora-mii acum nu mai stiu cati ani. In tara condusese Oltcit, si cand a ajuns in Olanda si a condus o masina "adevarata" ... a patit ce ai patit si tu. rad

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 12 ani, 2 luni
D: 7 ani, 8 luni

23.11.2007 10:33     citat 

----------
kimm a scris:

----------

da dar te obisnuiesti repede foarte fericit
sa vezi cum e invers prostit

sus

Denunta
aleks

28.11.2007 6:41     citat 

felicitari, un alt site va considera vedete zambet
sunteti si aici http://forum.4tuning.ro/showthread.php?...ost1220165
acum nu trebuie sa va suparati, dar ne miram si noi, ca deh... nu des vezi asa discutie.
cu rezerva ca mie imi sunteti chiar simpatice zambet
sa va mearga toate bine, si sa va descurcati cu masinile cat mai bine in trafic zambet

sus

Denunta
aleks

30.11.2007 12:59     citat 

si un raspuns de pe forumul nostru, din pacate nu tocmai fericit...
citez:
"well..nu pot sa ma abtin sa nu scriu iara un roman...
deci...is femeie,si iti zic sincer ca nu cunosc expresiile speciale de mecanica...in schimb traiesc in masina de 11 ani.pe ultima o am din septembrie,anul trecut,luata de la salon....si in clipa asta am 64 de mii de km.fiind un model mai deosebit,pot sa iti zic aproape sigur,ca nu cred ca ar mai fi multe ca a mea...
am intrat pe forumul specializat,unde o domnisoara a intrebat care sunt problemele speciale a masinii..la care eu am raspuns,evident ca sa inteleaga si ea..si am fost luata urit peste picior din cauza ca am explicat,asa mai pe intelesul tuturor...
deci,sustin si eu ca nu trebuie sa fie toata lumea expert ca sa conduca o masina,DAR ceea ce am vazut eu pe forumul respectiv este deja INCONSTIENTA...si cum dintre noi mai multi din pacate stiu asta deja..inconstienta poate sa ucida!
as fi eu curioasa..daca doamne fereste..doamnele din cauza,ar avea pe cineva drag,distrus pe o viata in urma unui accident cauzat de o persoana care zice ca "oglinda retrovizoare este pentru machiaj si a urmari copii"..oare s-au mai distra copios pe tema asta????
la volan trebuie sa fii constienta!daca numai tu singura umbli cu masina,cine isi va da seama ca nu prea mai ai frane?sau pentru ca esti proasta si nu stii ca ar fi cazul sa schimbi filtrul de pollen,nu merge dezaburirea si nu vezi...ai facut-o lata!sau,caz concret : am o prietena care face drumuri lungi dar figurile din cap nu o lasa sa isi bage singura benzina!sta la pompa si urla,asistenta,va rog!!!nah,a avut tot timpul sa steie in austria o data...
si da..eu zic,ca in clipa in care ai masina,fa bine, si invata lucrurile ELEMENTARE...ca altfel esti ca un nebun cu bisturiu in mana lasat dupa capul lui!
si mai era o chestie care m-a revoltat rau...noi suntem luati la rost,oriunde te uiti..la tv...in discutii intre oameni inconstienti,pentru ca avem o alta conceptie despre masini ...iar oamenii care au asa conceptii in cap sunt suflati in c.r....toata lumea tinde sa le iarta...ca nah..saracele atata pot...nu va suparati..nu m-i se pare corect!
imi cer scuze,daca am fost prea dura..dar din cauza unui om inconstient era sa ramina fiul meu orfan la 4 ani..si are o mama care in veci nu isi va ma recapata bratul sting in totalitate...asa ca va rog sa incercati sa ma intelegeti doamnelor ..."

sus

Denunta
SSimona

Copii

30.11.2007 1:18     citat 

Ma vad nevoita sa raspund la acest subiect, desi nu as fi vrut.

Inconstienta la volan e grava, insa nu s-a remarcat ironia din unele postari ( faptul ca totul a devenit o gluma, o joaca la reactiile celor cu "licenta" in domeniul masinilor ).

Eu casc ochii bine, mai ales cand am si copilul in masina. Sa nu exageram, ce naiba ???

sus

Denunta
cruela

30.11.2007 2:10     citat 

----------
aleks a scris:

deci,sustin si eu ca nu trebuie sa fie toata lumea expert ca sa conduca o masina,DAR ceea ce am vazut eu pe forumul respectiv este deja INCONSTIENTA...si cum dintre noi mai multi din pacate stiu asta deja..inconstienta poate sa ucida!
persoana care zice ca "oglinda retrovizoare este pentru machiaj si a urmari copii"..oare s-au mai distra copios pe tema asta????

..."
----------

ce inconstienti domnule soferii astia de tir ,soferii de dube , camioane etc . cata inconstienta .
sa le zica cineva totusi sa foloseasca oglinda retrovizoare ....... ochi peste cap

sus

Denunta
iulianaem

Copii
Sara: 12 ani, 8 luni
Daria: 10 ani, 7 luni

30.11.2007 4:07     citat 

Cruela mare adevar ai zis de soferii de tir, camione... in general de masini mari nervos .... de doua ori pana acum era sa facem accident din cauza unor nenorociti ca astia...ei au impresia ca daca sunt pe masini mari ei fac legea pe sosele!!!! nervos

sus

Denunta
cruela

30.11.2007 4:13     citat 

eu am vrut sa punctez altceva dar tu poti sa o iei cum vrei . zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: